31.5.2024 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

PUTIN: Pohroma pro Evropu

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 7.12.2023 13:55

Od doby, kdy teroristé z Hamásu a Islámského džihádu spolu s obyčejnými arabskými muslimy z Gazy napadli Izrael, vraždili, znásilňovali a unášeli ženy a děti, se vedou debaty o tom, jak moc jsou nevinní. A o tom, jakým způsobem má vést Izrael v Gaze válku.

V následujících týdnech různí politici světa, představitelé OSN a nevládních organizací kritizovali Izrael za údajně „nepřiměřenou reakci“ a kázali mu morálku o tom, jak je nutné vyhnout se civilním obětem v Gaze. To je velmi ošemetné, když Izrael bojuje proti islámské teroristické skupině, jejíž jedinou skutečnou obrannou strategií je schovávat se za civilisty. Bojovat proti islámským teroristům bez zabíjení civilistů je jako snažit se napadnout Rusko a přitom se vyhnout chladnému počasí. Je to nemožné.

Zatímco Hamás používá pacienty na jednotkách intenzivní péče a děti na novorozeneckých odděleních jako lidské štíty pro své základny, co si myslí „obyčejní Palestinci“, o nichž jsou liberálové přesvědčeni, že jsou nevinní?

Nedávný průzkum veřejného mínění, který provedla organizace Arabský svět pro výzkum a rozvoj (AWRAD) mezi arabskými muslimskými obyvateli „Západního břehu Jordánu“ a Gazy, známými jako „Palestinci“ ukázal znepokojivá fakta.

Z nich 74 % podpořilo zvěrstva Hamásu ze 7. října. Z toho 59 % je podporuje „extrémně“ a dalších 15 % pouze „do jisté míry“. Pouze 7 % bylo „extrémně proti“ a 5 % „poněkud proti“.

To znamená, že 75 % palestinských Arabů podporuje vraždění, znásilňování a únosy Židů a pouze 12 % z nich to vše odsuzuje.

Pouze 7 % palestinského arabského obyvatelstva bylo „extrémně“ proti vraždění a únosům dětí.

Jedná se o morální nebo taktickou námitku? Podívejme se na rozdělení podle regionů. V oblastech Judeje a Samaří, kde vládne Palestinská samospráva, 83 % respondentů schvaluje zvěrstva Hamásu. Jen 7 % je odszuzuje. V Gaze bylo nadšení o poznání menší - 63 %. Po týdnech bombardování a náletů se však zdá, že pouze 20 % z nich usoudilo, že to byl špatný nápad.

H. Lukešová 7.12.2023 13:56

Proč bylo jen 7 % lidí na „Západním břehu“, ale 20 % lidí v Gaze proti? Odráží těch 13 % Gazanů navíc lidi, kteří si (o něco) více váží lidského života, nebo příznivce teroristů, kterým se stejně jako jejich soukmenovcům na palestinských územích, když bojuje někdo jiný? Kdyby útok přišel z území Palestinské samosprávy, bylo by 83 % (místo pouhých 63 %) obyvatel Gazy nadšeno masakrem a stínáním hlav Izraelců?

Průzkum položil ještě několik dalších otázek, které se dostaly k jádru věci.

Většina se domnívala, že zvěrstva Hamásu jsou islámskou odpovědí na „znesvěcení Al Aksy“ tím, že Židé mohli vkročit na místo bývalého svatého chrámu.

V Gaze a na „Západním břehu Jordánu“ 98 % respondentů uvedlo, že jako „Palestinci“ pociťují nad válkou "hrdost".74 % respondentů očekává, že boje skončí porážkou izraelských sil v Gaze. Pouze 17 % podporuje dvoustátní řešení, zatímco 77,7 % si přeje zničení Izraele a jeho nahrazení „palestinským státem“.

Jsou v Gaze nevinní civilisté? Pravděpodobně mnohem méně než v Berlíně nebo Tokiu v roce 1944.

Němci podporovali Hitlera a Japonci císařskou válečnou mašinérii. Těch disidentů a odpůrců, kteří nesouhlasili nejen z taktických, ale i morálních důvodů, byla menšina. Mezi takzvanými „Palestinci“ je jich mnohem menší menšina.

„Palestinská“ většina si přeje válku za účelem likvidace Izraele vedenou islámskými teroristy. Nestěžují si a nevolají po příměří proto, že nechtějí válku, ale proto, že prohrávají válku, kterou chtěli. Stále chtějí válku, jen ji chtějí vyhrát.

H. Lukešová 7.12.2023 13:57

Když trávíte veškerý svůj čas sněním o napadení a odstranění jiné země, jste sice civilista, ale nejste o nic nevinnější než průměrný člen nacistické strany.

V současné době je Hamas mnohem populárnější v Judeji a Samaří pod kontrolou Palestinské samosprávy (88 % souhlasu) než v Gaze (59 % souhlasu), ovšem brigáda Al Aksa, vojenská část Hamasu, má mezi tamějšími palestinskými Araby velkou oblibu (86 % souhlasu) a (69 %) v Gaze. To jsou čísla, pro která by americký prezident Joe Biden zabíjel.

Brigády al-Kásam, přímá teroristická odnož Hamasu, má u palestinských obyvatel podporu 95 % a v Gaze 78 %, Islámský džihád má 93 %ní oblibu v Judeji a Samaří a 72 % v Gaze. Brigády mučedníků Al Aksá podporují tzv. Palestinci v Judeji a Samaří z 88% a v Gaze z 70%.

75 % lidí na území Palestinské samosprávy a 68 % lidí v Gaze chce vládu národní jednoty složenou z různých islámských teroristických skupin, která by samozřejmě zahrnovala i Hamás.

Z průzkumu veřejného mínění jasně vyplývá, že „Palestinci“ chtějí, aby jim vládli teroristé. Chtějí válku. A pak naříkají do kamer médií, když k válce, kterou požadovali, skutečně dojde.

To je to, co „Palestinci“ chtějí a koho mají rádi. Koho nemají rádi? Všechny.

H. Lukešová 7.12.2023 13:57

98 % Arabů na „Západním břehu“ nenávidí Ameriku, stejně jako 96,8 % Arabů v Gaze. To je stále lepší než Spojené království, které nenávidí 100 % arabských muslimských rezidentů na „Západním břehu Jordánu“ a v Gaze. Ve skutečnosti nenávidí Ameriku a Spojené království více než Izrael, který nenávidí „pouze“ z 97,3 %.

Jenže vyjma Američanů, Izraelců a Britů nenávidí tzv. Palestinci všechny.Ani jedna země, a to včetně Íránu, nezískala ani 5% „velmi pozitivní“ hodnocení. Írán nemá rádo 63 %, 27 % ho má rádo a jen 4 % ho mají opravdu ráda, přestože vykrvácel při financování jejich terorismu. Turecko nemá rádo 64 % respondentů, přestože jeho islámský diktátor Erdogan pro ně vytáhl do boje.

85 % nemá rádo Egypt, 86 % nemá rádo Jordánsko, 95 % nemá rádo Saudskou Arábii a 95 % nemá rádo Spojené arabské emiráty, přestože jsou to arabské muslimské země, které jim poskytují pomoc.

Nevděčnost je jedinou stálou „palestinskou“ charakteristikou: 92 % palestinských Arabů nemá rádo EU, 88 % nemá rádo OSN a 69 % je proti Červenému kříži.

Rusko, které celou „palestinskou“ kauzu vytvořilo a nadále ji podporuje, získává jedny z nejlepších čísel. Pouze 57 % nemá rádo Rusko a 60 % nemá rádo Čínu.

Ještě nevděčnější je, že 85 % nemá rádo západní média.

Palestinci mají vlastní specializovanou agenturu OSN (UNRWA) a jsou na ně vynakládány miliardy dolarů. O jejich potřeby se starají ti, které nenávidí, tedy Amerika, Izrael, Egypt a Spojené arabské emiráty, nemluvě o OSN a Červeném kříži, kterým se odvděčují nenávistí. Když jim dáte jídlo zdarma, budou vás opravdu nenávidět, a když jim dáte rakety zdarma, budou vás nenávidět o něco méně. Jediné, co chtějí dělat, je zabíjet lidi a pak zabíjet další.

Tohle není kultura ani země: je to xenofobní kult smrti, který nenávidí celý svět. Z tohoto průzkumu jednoznačně vyplývá, že 90 % „Palestinců“ by si přálo příměří ve válce, kterou by 77,7 % z nich rádo vidělo zakončenou zničením Izraele.

H. Lukešová 7.12.2023 13:58

https://www.frontpagemag.com/the-myth-of-gazas-innocent-civilians/

Tolik zase má tapeta, vy sem také tapetujete různé texty neustále.

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 14:00

„Kolektivistický systém má dvě centrální charakteristiky. Potřebu definovat společné cíle a dát skupině, která jich má dosáhnout, maximum moci k jejich dosažení. .... Účel světí prostředky.

--- https://akw.sk/izrael-vedel-o-utoku-hamasu-vopred/ - Ide o niečo, čo som už spomínal v článku hneď po útoku. Teraz sa to stáva pravdou. Ako inak. Takmer vždy je to tak. Jednak o tom informoval v trojdňovom predstihu a bezúspešne Egypt, jednak boli spravodajské informácie k dispozícii a v predstihu priamo v Izraeli. Izrael ich odignoroval. Informuje o tom Channel 12. https://www.n12.co.il/ Dôkazy? Nech sa páči. O chvíľu toho bude plný internet. Ozývajú sa domáce hlasy, že za toto bude Netanjahu niesť trestnoprávnu zodpovednosť. Veru, mal by.

--- Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.

‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus. “The Palestinian Authority is a liability, Hamas is an asset”. = Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom. https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/

Slová psychopatického sionistu potvrdil aj NYT: https://www.nytimes.com/2023/10/18/opinion/netanyahu-israel-gaza.html - Mr. Smotrich argued that Palestinian terrorist attacks at the time were mostly isolated and “atmospheric” — in other words, political theater but not a strategic danger. The real threat, he said, was on the diplomatic front from Mr. Abbas. For Israel, he concluded, “the Palestinian Authority is a burden, and Hamas is an asset.” -- Radšej Hamás, s ním nemusia vyjednávať a môžu viesť vojnu, ako palestínska samospráva, s ktorou by museli jednať, zastaviť vojnové operácie a "konečné riešenie" pásma Gazy.--- Sionistickí vládci Izraela vedeli o pripravovanom útoku Hamásu, ale počkali, obetovali pár stovák izraelských životov, aby mohli zahájiť etnickú čistku v Gaze. Účel svätí prostriedky.

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 14:00

Obchodníci na newyorské burze očekávali 7. října invazi Hamasu do Izraele. Uvádí to dosud nerecenzovaná studie profesora Joshuy Mittse z Kolumbijské univerzity a profesora Roberta Jacksona z univerzity New York.

https://img.haarets.co.il/bs/0000018c-30d8-dc03-a9ec-3cfb40060000/6c/97/de578d544e36ab79023fed36b3f4/ssrn-id4652027.pdf

Ve dnech před útokem zaznamenali bezprecedentní aktivitu kolem významného fondu obchodovaného na burze (ETF): neznámý hráč vsadil, že akcie izraelských společností brzy padnou. „Neobvyklý“ a „významný“ nárůst byl zaznamenán 2. října. Jejich mimořádný objem umožňuje pochopit, že mluvíme o řízeném úniku informací.

„Obchodníci, informovaní o nadcházejících útocích, z těchto tragických událostí profitovali,“ přiznávají autoři článku. Je pozoruhodné, že stejný vzorec akcí byl zaznamenán v dubnu, kdy Hamás původně plánoval zaútočit na Izrael. V rozhovoru s CNN Mitts uvedl, že podobných spekulací se v zákulisí může odehrávat více. https://edition.cnn.com/2023/12/04/business/some-traders-appear-to-have-anticipated-october-7-hamas-attack-research-finds/index.html

Byla to náhoda, prostě se to tak stalo. Útok Hamásu byl tak „tajný“, že o něm spekulanti s akciemi věděli, ale izraelská rozvědka „nevěděla“.... Věříme.

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 14:03

Izraelská vláda, Mossad, IDF, Hamás - sú to rovnaké, nacistické, psychopatické zvery. Dosvedčujú to aj očití svedkovia:

Gábor Maté - sionista, ktorý prežil holokaust, bojoval z presvedčenia za Izrael, hovorí o zverstvách, ktoré izraelské ozbrojené sily páchajú na Palestíncoch. Ktorých bol svedkom a účastníkom.

https://odysee.com/@otevrisvoumysl:7/gabor-mate-o-konfliktu-v-palestine-izraeli-historicke-souvislosti-cz-titulky:9

Americká novinárka o tom, čo zažila na Záapadnom brehu, o tom, ako Izraelci terorizujú Palestínčanov: https://rumble.com/v3ph3pw-americk-novinka-v-okujcm-svdectv-o-tom-co-pch-izrael-na-palestincch.html

Kanadský novinár, ktorý bol priamym svedkom útlaku Palestíncov: https://rumble.com/v3pxnim-kanadsk-novin-pro-msnbc-natvrdo-e-izrael-uplatuje-k-palestincm-apartheid.html

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 13:00

Ja niekoho poznám, kto označuje palestíncov ako podľudí: https://portside.org/2015-05-16/new-israeli-administrator-occupied-territories-says-palestinians-are-sub-human

3) Tak skúsim tretiu otázku: špinavý žid, palestínec jako podčlověk...whats the diference ?

R. Langer 7.12.2023 11:33

Je to rozdíl v tom, že se někdo jako podčlověk chová, a o někom se to lživě prohlašuje. Co myslíte, o kom je řeč? ;-€

V. Petr 7.12.2023 11:37

Třeba v počtu Nobelových cen ya přírodní vědy a medicínu...

J. Jurax 7.12.2023 13:31

Jistou diferenci bych shledal.

Třeba věřící žid Vám neuřízne hlavu za urážku Jehovy, kdežto věřící muslim za urážku Alláha ano. A k vystřílení redakce časopisu muslimům postačí jen urážka Alláhova proroka. A k masakru v divadle Bataclan pravověrným stačilo jen, že tam byli nevěřící. A dobrým důvodem pro pravověrného muslima k nájezdu náklaďákem do lidí bylo, že tam byl vánoční trh vycházející z křesťanské tradice.

V. Kuhaj 7.12.2023 10:18

Přidal jste se k těm, kteří systematicky připravují válku s Ruskem, jak se ho podporou Ukrajiny snažíte vyprovokovat k úderu proti NATO, jak ignorujete, že totéž zkusil Zelenský tou raketou do Polska a vzápětí otevřeně vyzýval k zapojení Západu. My víme, že chcete válčit s Ruskem, takže se nám snažíte podsunout, že Rusko chce válčit s námi, a když ho nezastavíte na Ukrajině, půjde dál. Lžete! Ale hlavně riskujete bezpečí nás všech. Táhněte k čertu, Zieglere! A MPA, Fialu, Rakušana a Lipavského si vemte sebou.

Vy ani nevíte, jak neuvěřitelně směšní jsou ti naši šašci, když div nevyhlašovali válku Číně, a když si z ní teď USA dělají obchodního partnera a "vše odpuštěno", tak tam jede předseda vlády na obchodní návštěvu, viďte?! A co až to takhle dopadne i s Ruskem? Až to bude fifty fifty a Američani to odpískají? Pojede na návštěvu do Ruska, ovšemže ano, je to bezpáteřní proamerický kýval a eurohujer, co čekat jiného! Vlastní názor? Ale vlastně je to tak dobře, aspoň bude už konečně klid. I od vás, válečný alarmisto.

P. Vychodil 7.12.2023 10:25

R^R^R^

P. Diviš 7.12.2023 10:27

Ano, i když nás ohrožovali a posléze okupovali Němci, měli zde kolaboranty, kteří to nejdříve popírali, potom bagatelizovali a nakonec prohlašovali za prospěšné. Máte zdatné předchůdce.

R. Langer 7.12.2023 11:36

Jo, a ty kolaboranty ta Putinova Brusel spolu se soudružkou Merkelovou z NDR tady má evidentně dodneška! A taky napřed popírali, teď bagatelizují, a už se chystají prohlašovat to za prospěšné. ;-D

Běžte s tím DO PRDELE, soudruzi! :-P

L. Svoboda 7.12.2023 10:38

Souhlasím s vámi. Ziegler ať táhne k čertu. Nechápu, proč jsou jeho slátaniny recyklovány na Neviditelném psu, když ty stejné slátaniny mu vyšly na Seznam medium pře dvěma dny.

P. Vychodil 7.12.2023 11:00

protože Neff je již starý muž, jehož mentální kapacita je již značně omezená, a jeho světonázor uvíznul někde v minulosti. bohužel si dělá teď i šefredaktora, což se vznamně podepsalo na úrovni článků v NP...

P. Kmoníček 7.12.2023 11:39

Protože ví, že v tomto státě žila a žije sebranka, které nestačí psát o těchto věcech jen tu a tam.

O. M. 7.12.2023 9:59

Putin si to může dovolit, protože ví, jaké máme potíže s výrobou munice jen peo frontu na Ukrajině, a také ví, že atomovky nikdo kromě něj nikam házet nehodlá.

H. Rybnická 7.12.2023 9:57

Tak trochu mám dojem, že (nejen) zde existují naivkové, kteří skálopevně věří, že psychopatové jako Putin samozřejmě nikdy nepomýšlí na napadnutí států NATO.

Psychopat je psychopat, vážení, a nedělejte si iluze. Psychopat pošle bez jediné empatie vlastní tisíce mladých lidí na jatka. Tak přemýšlejte, kam se schováte, když ruská vojska překročí hranice do Česka a budou pálit města. V Česku . Tak NATO.

P. Vychodil 7.12.2023 10:16

dcerko, Putin je nejracionálnější politik tohoto období...

kdyby byl psychopat, jak se domníváš, tak by ukrajinu srovnal se zemí, jak mimochodem v současnosti činí psychopat, sociopat, Netayhu....

P. Diviš 7.12.2023 10:19

Putin to dělá také, ovšem v rámci svých možností, aplégře. Ukrajina je přece jenom větší než Gaza, umí se bránit a hlavně, nenapadla Rusko jako Hamás Izrael, naopak, je Ruskem napadána už od roku 2014.

P. Vychodil 7.12.2023 10:24

synku, už se na tyto kydy vy**er...jsi jenom blbý troll, kecáš naprosté nesmysly...myslíš, že mě tím na**ereš ?

P. Diviš 7.12.2023 10:29

Občas zareaguji i na trolla vašeho kolaborantského ražení, aplégře. Jestli vás to nasere nebo ne, je mi zcela jedno.

P. Vychodil 7.12.2023 10:34

to já vím, synku, ty jsi placen za špinavou práci...pravda, ne špinavou fyzicky, ale špinavou propagandisticky.

tož synku, vydělávej si dál, jak umíš...

P. Diviš 7.12.2023 10:42

Klidně se tím utěšujte, aplégře. Nestojíte za to, abych vám to vyvracel, ať už jste za ty sviňárny placen, nebo je to vaše přirozenost.

P. Vychodil 7.12.2023 10:46

synku, kdybych ti za to nestál, neodpovídal by jsi.

Svojí odpovědí potvrzuješ svůj status trolla....jakoliv sprostého, dementního...

jen svýámi výroky potvrzuješ, že jsi troll...

I. Lyčka 7.12.2023 14:38

Že se s ním zahazujete. Vždyť je to chudák.

I. Krahula 7.12.2023 10:21

Naivní strašení Ruskem.Vždyť neumí vyrobit ani propisku, nasadili T 34 a SHD 100, do nábojových komor mohou ládovat leda flašky od kořalky. I periodická tabulka prvků opilého mužika Mendělejeva je totální nesmysl.