20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

PUTIN: Pohroma pro Evropu

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vágner 8.12.2023 22:50

Ach jo! Jediná naděje Lotyšu byla v tom, že nejen, že Rusové dostanou občanství, ale že se je podaří přesvědčit, že žít společně s Lotyši v jednom státě na Západních standardech je pro ně optimum. Tak jak se to povedlo u 2/3 Ukrajincu, kteří obětavě bojují proti vlastním lidem, protože chtějí žít jako na Západě. Od Lotyšu to byl strašný omyl, který zaplatí. Svět, v kterém podobné zhůvěřivosti šli beztrestně, je mi líto, právě v přímém přenosu končí. Proč? Protože Rusů ochotných natáhnout brka, kvůli ponížení Rusů v Lotyšsku je asi 100x víc, než Američanů ochotných natáhnout brka kvůli případnému ponížení nějakých Lotyšu znovu v Rusku. Takhle to v tom novém světě, v kterém od února 22 žijem prostě je a lze s tím dělat leda kulové.

P. Skřivan 8.12.2023 22:32

D. Laurencikova to je dílo. Ani neví, že nám Rusko prodávalo plyn draho a proto a zejména proto jsme přešli na burzu. Dokonce to mělo dopad na plynofikaci, kde podmínka dotace, tuším 70% připojených, občas pro vysokou cenu nebyla splněna a důsledek byl, že obec o dotaci přišla. Po přechodu na burzu se plyn zlevnil a bylo.

Tržní ceny Rusko požadovalo hned po roce 89.

D. Laurencikova 8.12.2023 23:14

Mne nezajímá, co vy jste měli a vlastní hlouposti zpackali. Německu dodávalo Rusko plyn, levne a spolehlive spoustu let, i za studené války. Na ten jel německý motor. A jestli si můžu dovolit prognózu, jednou pojede zas. Až se do politiky vrátí rozvaha a rozum.

P. Skřivan 9.12.2023 5:09

Rusko plyn dodávalo levně jen tomu, kdo byl jejich, nebo na kom měli strategický zájem. Jako na Německu.

U nás přešli na ceny tzv. tržní hned, jak to šlo. Až chtěli tolik, že se nám vyplatilo jít raději na burzu.

Jen vy si to "nepamatujete", protože se vám to nehodí. Pro vás je rusák kamarád. No kamarád, to vážně není, když má představu že my patříme do jejich sféry vlivu.

Pokud to nevíte, tak ČSR byla zřízena mj. USA. Zničena byla za spolupráce Hitlera a Stalina. Pak jsme připadli rusákům a ti nám vnutili komunismus i přesto, že i naši vojáci bojovali na jejich straně. Přesto s námi zacházeli stejně, jako s poraženými (DDR, Maďarsko). Fakt přátelé. Je fajn, že vypadli a bude fajn, když se nadále budou nacházet za hranicí Ukrajiny.

Pokud nám plyn budou dodávat za slušnou cenu, proč ne. Ale ne, dokud budou vraždit na Ukrajině.

Z. Linda 9.12.2023 5:55

Banderovci ? Tak to už bude brzo, odpočítávání jim běží!!!

D. Laurencikova 9.12.2023 8:32

Až do včerejška jsem nevěděla, že jste až takový blázen.

P. Brecík 8.12.2023 19:59

tak Zieglere, a teď tu o Kosovu. Jak tam úřady Jugoslávie všemožně podporovali kosovské albánce množící se geometrickou řadou. Až padnou USA, myslím, že Kosovo se vrátí do Srebska. Srbové - steně jako Izraelci mají právo na sebeobranu.

Z. Linda 9.12.2023 5:55

R^VR^

V. Šťastný 8.12.2023 14:08

Jendo, to chladnější počasí se na vaší bosé hlavě ale vyřádilo, co?

R. Pavlik 8.12.2023 13:25

JÁ SE BAVÍM, takže kategorie "ne občan" je dle našeho autora, ryzího demokrata, v pořádku? No doufejme že ne občané se nevemou za svá práva. Zase tolik těch Lotyšů není. ;-D

D. Laurencikova 8.12.2023 15:07

R^

M. Hanko 8.12.2023 11:59

Přirovnávat Putina k Hitlerovi je nevkusná a nesmyslná devalvace hrůz nacistického režimu v Německu. 2. světová válka nebyla jen tak nějaká válka, byla tu Osvětim, byla tu řada dalších nacistických továren na smrt, bylo tu 6 milionů mrtvých Židů, plány na vyvraždění Slovanů včetně Čechů. Fakt, buďme trochu korektní.

Z. Linda 8.12.2023 12:01

R^R^R^!!!!

A. Renjascu 8.12.2023 14:07

Ano souhlasím. Současná móda přirovnávat kde koho s kým nesouhlasíme k Hitlerovi je opravdu ostudným znevažováním obětí Hitlerovo nacistické genocidní politiky. Hitlerovo politika a následné jednání způsobilo smrt minimálně 70 milionu osob, zatímco současný, téměř dvouletý konflikt nemá dle "tvrzení" obou stran téměř žádné vojenské obětí - což je samozřejmě nesmysl, ale obě strany na tom trvají s tím, že oběti má jen ta druhá strana - a dle OSN je registrováno na obou stranách cca 10 tisíc civilních obětí. Je zajímavé, že zatímco pan Ziegler přirovnává Putina k Hitlerovi poměrně často, navzdory nesrovnatelně mi počtu obětí, tak jsem si nikdy nevšiml, že by k Hitlerovi zkusil přirovnat prezidenty USA - zejména Bushe mladšího a Obamu - kteří za necelou posledních dekádu napadly a zničily několik zemí a způsobily smrt minimálně 4,5 miliónů osob. Tyto obětí jsou evidentně pod rozlišovací schopností autora.

D. Laurencikova 8.12.2023 15:06

To je prece facka obetem holocaustu, jestlize se kazdy prumerny gauner dnes prirovnava k Hitlerovi. Kde zustala ta historicka singularita holocaustu a fabrik na smrt? "Hitler" je dnes uz hodne inflacni pojem.

A. Renjascu 8.12.2023 15:07

Souhlasím

D. Laurencikova 8.12.2023 15:30

A s temi prezidenty USA mate take naprostou pravdu. Takovy nositel Nobelovy ceny miru (!), Barack Obama, byl prvni prezident v americke historii, ktery vedl nepretrzite valky po cela dve volebni obdobi. Od prni minuty az do te posledni. K tomu se pocita pokracovani valky v Afghanistanu a Iraku, bombardovani Libye, sestileta valka, ktera vedla ke zmene rezimu v Syrii a podpora nicive valky v Jemenu pod vedenim Saudske Arabie.... K obetem techto valek prijdou jeste ca. 3 tisice obeti dron a nejvetsi vlny uprchliku od 2. svetove valky... Zapomnela jsem na neco? Je toho hodne, takze urcite. A po celou tu dobu sirila media a Demokraticka strana hysterickou protiruskou valecnou kampan - to je treba jeste zminit. Je zvlastni, kolik lidi tomu skutecne veri!!

Cetl jste nekdy nekde kritiku na politiku sakrosanktniho Baracka Obamy, nositele Nobelovy ceny miru (asi za to, ze byl cerny), ktery umel bravurne svizne behat po schudkach do letadel, nebo dokonce jeho prirovnavani k Hitlerovi??

A. Renjascu 8.12.2023 15:38

Navíc válka v Sýrii doposud trvá a USA již v únoru odmítly stažení svých vojsk z této země, kdy její část společně s Tureckem okupují a navíc tam navzdory opakovaným stížnostem Sýrie kradou syrskou ropu. A kritiku na poločernocha Obamu? No tak tu jsem taktéž nikde neslyšel. Ke zajímavé, jak západ v klidu přehledné smrt 4,5 milionů lidí jejichž smrt zavinil a pak se rozčiluje, když někde ve válečném konfliktu - který navíc podporují a spoluzavinili - je zabito cca 10 tisíc civilních obětí na obou stranách...

P. Skřivan 8.12.2023 20:57

Zato rusáci jsou v tom úplně nevinně. :-)))

D. Laurencikova 8.12.2023 22:26

Rusáci jsou v amerických válkách úplně nevinne, to máte výjimečně pravdu.

P. Skřivan 8.12.2023 22:37

Jo ? A s kým tam ty Američani válčí ? Nebo jste neviděla Četu ? Kolik tam měli československých kulometů ? Kdo jim je do Vietňamu asi tak dodal ? :-) USA, ne ? :-))))

Nebo si nepamatujete na Irángate ? 50% AK-47 z DDR pro Noriegu a 50% pro Contras ? Asi, aby jim to nebylo líto, ne ? :-))) Pak se divili jak je možné, že mají stejné zbraně, když jedny mají být z USA a druhé dodali soudruzi z CCCP. :-)))

D. Laurencikova 8.12.2023 23:06

Bože, vy jste debil. Máte na to papír?

Z. Linda 9.12.2023 6:00

R^ V Máte naprostou pravdu a ke všemu mladý jednoduchý prosťáček , žijící na sledování válečných filmů.!!

D. Laurencikova 9.12.2023 8:47

Z toho je tak zblbly a plný nenávisti, aha. Měl by si dopřát nějakou terapii, nebo ho to položí.

D. Laurencikova 8.12.2023 23:36

Takže Obama těch osm let vlastně válčil s Rusama, říkáte? Kdo vyhrál?

P. Skřivan 9.12.2023 5:14

Tak tanky v Iráku byly T-72. Ty byly z USA, ne ? :-)

Z. Linda 9.12.2023 6:01

Chudáčku odkojený filmem.;-(;-(

A. Renjascu 9.12.2023 7:07

Tak Irák kupoval zbraně všude možně a to včetně USA, tak jak to dělá spoustu zemí. To ovšem není žádný důvod k tomu, aby byl brutálně napaden ze strany USA pod falešnou záminkou vlastnictví ZHN o kterém USA i Británie věděli, že je nepravdivé. Stálo to život minimálně půl milionu civilních obětí (to udává západ) či spíše více než milionu civilních obětí (tato čísla udává Irák). Jediný, kdo se za to aspoň omluvil byl bývalý ministr zahraničí USA Collin Powell. Životy to těm lidem nevrátí a nikdo z agresorů z USA či Británie nikdy nebyl za toto vraždění souzen. A to nemluvím o dalších zemích jako je Afghánistán, Sýrie, Libye, Srbsko..., kde západ v čele s USA rozséval smrt, zmatek a zkázu...

A. Renjascu 8.12.2023 15:32

Navíc pan Ziegler používá po staletí již známe a nacisty přivedené téměř k dokonalosti metody dehumanizace protivníka. Jen tak mohli Němci bez jakéhokoliv záchvěvu svědomí v klidu brutálním způsobem vraždit a mučit Židy (včetně malých dětí) i jiné národnosti a pak si v klidu jít na večeři s rodinou či milencem nebo milenkou. Na tuto metodu pan Ziegler navazuje, když se v podstatě každým svým příspěvkem snaží dehumanizovat rusy, kdy hledá jakékoliv ospravedlnění pro jakákoliv svinstva namířená proti nim a ještě k tomu z toho má a dále i šíří dobrý pocit. Je to skvělá psychologická metoda, kdy ti, kteří jí začnou aplikovat se během poměrně krátké chvíle stanou myšlenkovými - a někdy i skutkovými - nacky, aniž by si toho sami na sobě všimli.

D. Laurencikova 8.12.2023 16:30

Přesně tak, stoprocentní souhlas! Pro mě je to obraz duševní a morální bidy, přímo bankrot!