17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

PUTIN: Pohroma pro Evropu

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 8.12.2023 20:56

Úžasné, jak proruští dezinformátoři, nebo spíš zrádci, spolu souhlasí. :-)

D. Laurencikova 8.12.2023 21:28

"Proruští dezinformátoři, nebo spíš zrádci" - odkud se bere tato nahla dusevni choroba v Cesku, kdy se jedinci jako vy povazuji za Ukrajince a kazdy jiny nazor nez ten jejich prohlasi za "zradu" a tusi za nim vydelecnou cinnost?

P. Skřivan 8.12.2023 22:26

Ze vzpomínek před rok 1989. To šlo sovětského vojáka potkat i na nádraží. Samozřejmě byli ti, jako vy, co jim fandili a co nepochybně souhlasili s okupací. Prostě zrádci. Ti pak osadili důležité pozice a měli se dobře, jelikož všichni byli pořízeni sovětským poradcům.

D. Laurencikova 8.12.2023 22:31

Před rokem 89 jsem byla dávno v emigraci před bolševiky a jejich pomahači, jako jste byl jistě právě i vy. Takoví jako vy dnes obzvlášť hrdinně střílejí na Rusa, když už je to teď státní program.

P. Skřivan 8.12.2023 22:40

Tak taková pakáž je nejlepší: jste si vegetila na západě a dnes tu poučujete o Rusácích ? Že vy jste spolupracovala s KGB a dnes děláte pro koho ? GRU ? Takových šmejdů bylo v emigraci plno. Užívali si svobody a vydělávali peníze na zradě.

D. Laurencikova 8.12.2023 23:04

Doposud jsem vás neviděla jako toho úplně největšího cvoka na NP, ale právě měním nazor. Ačkoliv tady máte několik klonů...Nebo používáte víc kont?

P. Skřivan 9.12.2023 5:13

Když jste rusáky tak milovala, proč jste emigrovola ? Mohla jste tu udělat kariéru !

Pokud jste tu nebyla, tak držte papuli a nevykládejte o tom, že znáte rusa. Vy jste ho poslouchat nemusela.

D. Laurencikova 9.12.2023 8:30

Já si na ten reálný socialismus velmi dobře pamatuju. Můj muž si tenkrát odseděl šest let za "podvracení republiky". Kolik roku jste seděl vy za protikomunisticky odboj, statečný rusobijce?

D. Laurencikova 9.12.2023 18:23

Proc se konecne nepochlubite, jak jste vedl protirusky odboj tenkrat, za bolsevika? Take jste aspon rozmnozoval samizdat, nebo jste behal s mavatky a sovetskymi proporky, pane Skrivan? Vsadim se, ze to druhe. Ted si tady odreagovavate svoje komplexy a urazite lidi, kteri se tenkrat nechovali tak zbabele jak vy. Dnes si troufate, protoze za vami stoji opet vladni program a vase pozdni statecnost vam neprinese zadne nevyhody. Zadne vyslechy, zadny kriminal, nikdo vas nevyhodi z mista, protoze urazite rusaky... To se to "rebeluje", ze? Ale i to se zmeni. Pak budete zase behat s mavatky a tak porad dokola. To jsou ti nejhorsi!

D. Laurencikova 8.12.2023 22:34

Immerhin jste uznal, že trpíte duševní chorobou.

P. Skřivan 8.12.2023 22:41

To je protimluv: kdybych trpěl duševní poruchou, těžko bych to mohl uznat. To pochopí i víme kdo. :-)))))) No vy ne. :-)))

D. Laurencikova 8.12.2023 23:00

Vy věříte, že Ukrajina je vase vlast, to je porucha jak vyšitá.

Z. Linda 9.12.2023 6:05

V tý době tě taťka vláčel po nádražích v RuZZku?;-( Zoufalče, víš kulový.;-D

A. Renjascu 9.12.2023 7:14

Sovětské vojáky? Jako třeba byla rodina Kuličkových? Tak to byli v převážné Ukrajinci, kteří byli samozřejmě k Československu nejblíže. Ukrajina je také jediná, kdo se za okupaci Československa nemluvila. A můj děda seděl v komunistickém lágru za to, že na MNV rozbil hubu takovým pozdním hrdinům jako by, protože mu sebrali pole, dobytek, všechno... A u nás doma byli pánové s plackou na můj vkus také až příliš často a ještě k tomu kradli co nám patřilo...

A. Renjascu 9.12.2023 10:34

...rodina Kličkových?...

A. Renjascu 9.12.2023 7:08

K věci nemáte samozřejmě jako vždy nic. Jediné co vám zbylo je nálepkování a dehonestace, protože argumenty vám došly

L. Kuča 10.12.2023 1:51

Ono obecně je to srovnávání dle následků ošemetné. Nevím nakolik je korektní třeba tvrzení, že komunistická ideologie má nasvědomí víc fyzických obětí než nacistická. Třeba je to pravda, nevím. Ovšem běžně nebereme v potaz něco jako "duchovní oběti" komunismu, či levice obecně. Na tomto poli je komunismus drtivým vítězem téměř apokalyptických rozměrů, proti němuž působí nacismus jako ubohý troškař.

A. Renjascu 8.12.2023 11:45

Je to hezké, jak autor lobuje za porušování lidských práv a vytváří si obezličky, aby obhajil , to co by bylo v jakékoliv západní zemi nepředstavitelné. Zbavení občanství 12% Lotyšů ruské národnosti a 9% Lotyšů německé národnosti, kteří jsou v Lotyšsku minimálně od roku 1940, kdy mnozí z nich nemají s původní zemí ze které přišli jejich předci nic společného považuje z nějakého důvodu za velkorysé jednání Lotyšska vůči části svých obyvatel. Manipulativně zde tahá sudetské Němce, kteří na rozdíl od lotyšů ruské národnosti nebyli zbavení československou vládou občanských práv. Na rozdíl od Lotyšů ruské a německé národnosti, kteří nemohou volit, nemohou být členy politických stran a ani se nemohou účastnit politického života země a dokonce nemohu vykonávat i některá povolání, jako jsou třeba hasiči... Autor schvaluje princip kolektivní viny a ještě k tomu manipuluje Putinovo výrokem, který jen jednoduše konstatoval, že pokud bude Lotyšsko s místními Rusy „zacházet jako s prasaty“, pak nakonec bude samo čelit stejnému „prasáctví (což je něco jiného než vyhrožování nějakou invazi). Zároveň však Putin vyjádřil pochopení pro skutečnost, že každá země vyžaduje, aby její obyvatelé měli základní znalosti její kultury a jazyka, ale status neobčanů považuje za právní úchylku.

Tvářit se, že to je v pořádku vyžaduje dost silný žaludek, ale autor zde již opakovaně prokázal, že jeho žaludek je na podobné lahůdky zvyklý. Poněkud mu uniká, že to byla právě stupidní národnostní politika Ukrajiny společně s podvodným jednáním NATO, která byla příčinou současné tragédie

P. Skřivan 8.12.2023 21:03

Rusáci a lidská práva, to je kombinace jak noha. Tam neplatí žádná práva, natož lidská. Pokud se někdo znelíbí, vypadne omylem z okna.

A. Renjascu 9.12.2023 7:17

To nebyl příspěvek pro vás. Nemám žádné ambice oslovovat bezmozky neschopné diskuze a opožděné antikomunisty, kteří 34 let po plyšáku zjistil jací jsou hrdinové a kteří ani nepochopili, že řeč je o Lotyšsku a nikoliv o Rusku...

M. Hoblík 8.12.2023 9:14

Proč to přirovnání? Ruský jazyk je docela fajn a když budou Lotyši mluvit rusky, budou světoví!

Z. Linda 8.12.2023 7:30

Vytrácí se válečné nadšení, mizí žlutomodrá výzdoba, sbírky, co se to se semknutým národem děje? Posilme ducha: [UA] Sláva Ukrajině[UA] !!!!

M. Hoblík 8.12.2023 9:14

Sláma u kravína!

D. Laurencikova 8.12.2023 9:38

Mate pravdu. Je opravdu napadne, ze dnes od sameho rana Ukrajinu na Welt24 jeste nikdo vubec ani nezminil. Driv byla Ukrajina hlavnim tematem a stredem pozornosti. Najednou je i stavka ridicu vlaku a debaty o financich zjevne dulezitejsi...:-/

Z. Linda 8.12.2023 12:06

Už to není in a všechna brutalita byla vyčerpána a výsledek? Nic ! A proto je nutno nastoupit a zvolat : Sláva Ukrajině -hip,hip uráááá !!!

D. Laurencikova 8.12.2023 12:42

Ano, vsechno se jednou omrzi... I ta Ukrajina uz zacina byt na obtiz. Jsem zvedava, kam se nakonec uchyli pan Zelensky, co myslite?

P. Skřivan 8.12.2023 21:01

Na obtíž jsou spíše proruští parazité. Jaksi nepochopili, že je s tím konec. Velký bratr nás označil na nepřítele hned po USA, což nám nutně musí lichotit a celkem na něm nejsme závislí, tak na prorusků notečku bych už nehrál. Jsou to bývalí okupanti, tj. žádní přátelé. Plyn nám stejně prodávali draho, než jsme přešli na burzu, tak co. Přátelství na věčné časy je tatam.

Terazky jsme v NATO a jsme rádi, že ruské vojsko je za Dněprem. :-)

D. Laurencikova 8.12.2023 21:21

Vy vubec nevite, co rikate. S cim je konec? Kdy nas oznacil velky bratr za nepritele - po te, co mu nasi statecni cibulkove vyhlasili valku? Kdo hraje na "prorusku notecku"? Ze dochazi penize a zajem o Ukrajinu, to se doctete a uslysite ze spousty zdroju. Staci naslouchat.

Ukrajinci jsou zrovna tak nasi byvali okupanti, jako Rusove. Ja tu ceskou nahlou amnezii jen tezko chapu. Plyn nam Rusove dodavali levne, a krome toho ho bereme z Ruska stejne, akorat mnohokrat draz pres Indii.

Jsme v NATO, tak vubec nebylo treba skakat na propagandu, ze nas chce opet zhltnout Rus. On take vi, ze uz to ani neni mozne, nejen vy jste tak pronikave chytry.

H. Lukešová 8.12.2023 21:50

Četla jsem názor, paní Laurenčíková, že národnost v Sovětském svazu nebyla podstatná, ale že velelo v rámci SSSR Rusko, tj. Moskva.

Že všechny příkazy šly pouze z Moskvy, byť řada komunistů byla i neruského původu, avšak to hlavní centrum bylo v Rusku, v Moskvě, bez ohledu na to, jakých byli soudruzi národností, tudíž že výhradní vinu za zločiny SSSR nesou Rusové. Co si prosím o tomto postoji myslíte?

D. Laurencikova 8.12.2023 22:08

Co si o tom myslím? Že se někdo přímo křečovitě snaží Ukrajince zbavit veškeré zodpovědnosti za SSSR a že je to stejně tak směšné jako tvrdit, ze nás osvobodili Ukrajinci od německých fašistů, zatímco Rusi jen loupili a znásilňovali. To už je tak hloupe, že až moc. To musíte vidět sama.