21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

PUTIN: Pohroma pro Evropu

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 8.12.2023 22:44

To ano. Rudá armáda byla armádou mezinárodní, bojovaly v ní všechny národy, které žily uvnitř Sovětského svazu, Rusové nejvíc, byli a jsou nejpočetnějším národem v rámci SSSR, ale i Ukrajinci, Židé (těch bojovalo až půl milionu), Bělorusové, různí Kavkazané atd. Nikdo už nezjistí, jaké národnosti byli ti kteří Rudoarmějci, zda znásilňovali či osvobozovali Rusové, Ukrajinci, Bělorusové, Židé, Kavkazané atd.

D. Laurencikova 8.12.2023 22:08

Co si o tom myslím? Že se někdo přímo křečovitě snaží Ukrajince zbavit veškeré zodpovědnosti za SSSR a že je to stejně tak směšné jako tvrdit, ze nás osvobodili Ukrajinci od německých fašistů, zatímco Rusi jen loupili a znásilňovali. To už je tak hloupe, že až moc. To musíte vidět sama.

D. Laurencikova 8.12.2023 22:16

V tom Kremlu v Moskvě vysedávali zrovna tak Ukrajinci a dávali povely, Brežněv byl Ukrajinec, Chruščov zrovna tak a ten nejhorší ze všech, Stalin, byl dokonce Gruzínec, žádný Rus! To jsou všeobecně známé věci. Škoda, že ti čeští hrdinové, co dnes stále odněkud střílí na Rusa, tak nečinili dřív, když to bylo nebezpečné v rámci Československa, a ne až teď, když je to tak lacine!

D. Laurencikova 8.12.2023 22:16

V tom Kremlu v Moskvě vysedávali zrovna tak Ukrajinci a dávali povely, Brežněv byl Ukrajinec, Chruščov zrovna tak a ten nejhorší ze všech, Stalin, byl dokonce Gruzínec, žádný Rus! To jsou všeobecně známé věci. Škoda, že ti čeští hrdinové, co dnes stále odněkud střílí na Rusa, tak nečinili dřív, když to bylo nebezpečné v rámci Československa, a ne až teď, když je to tak lacine!

D. Laurencikova 8.12.2023 22:23

Ješte bych dodala, že tam, kde není národnost podstatna, teoreticky panuje rovnoprávnost, nebo ne?

D. Laurencikova 8.12.2023 22:23

Ješte bych dodala, že tam, kde není národnost podstatna, teoreticky panuje rovnoprávnost, nebo ne?

H. Lukešová 8.12.2023 22:38

No to je asi pravda. Bolševický režim sice nebyl rasistický, ale byl hnusný jinak, ale to Vy sama víte, co jste mi vícekrát psala, jak komunisté v Československu mučili Vašeho manžela, tak nemáte důvod mít soudruhy ráda.

D. Laurencikova 8.12.2023 23:34

Já jsem si dokonce všimla, jak se od té doby svět změnil a nežiju v minulosti.

D. Laurencikova 9.12.2023 14:21

Mne by zajimalo, pani Lukesova, kde jste tento nazor cetla. Nepsal to nahodou pan Safr? Ja vim, ze ho v posledni dobe mate rada, protoze odsoudil masakr spachany Hamasem (to je pro me to minimalni minium). Ja povazuji Pavla Safra za to, cim souhlasi v diskuzi na PL temer kazdy: "Šafr se řadí k tomu nejodpornějšímu, co existuje v poválečné české žurnalistice." Diskuze se vztahuje ke clanku: "Kretensk* narodni stat" a na vypoved Pavla Safra adresovany lidem kteri nechteji Euro, ale chteji si zachovat ceskou korunu:

‚Je to naprosto absurdní a zaostalá stupidita. Od sedmi let jsem chtěl mít v kapse marky, a ne koruny. Koruna je dětinská a trapná kulisa kreténského národního státu, který už naštěstí reálně neexistuje. Žije už jenom v hlavách zbolševizovaných vlastenců."

Z toho vidite, ze Safr nema ani poneti o tom, ze politika typu: "No border no nations" neni dilem "zbolsevizovanych vlastencu", ale internacionalni levice, tedy opaku vlastencu.

Pridavam dve hodnoceni ctenaru: Šafr se řadí k tomu nejodpornějšímu, co existuje v poválečné české žurnalistice".

"Ten mo-mentálně zaostalý, univerzální agent štvavé globální propagandy opravdu nestojí za ten prostor, který mu tady věnujete, pane Hroníku".

V tomto smyslu jsou vsechny diskuzni prispevky. Ale jedna se o Parlamentni listy. Vy jste mi jednou napsala, ze se vetisina lidi necha Forem 24 ovlivnit. Voli tak, jak veli Safr, mysli si, co pise Safr, nechaji si od nej vysvetlit svet a sdelit, co si maji myslet. To je pro me dusevni konkurz! Kde mam pro toto vzit nejaky respekt? Ja osobne bych si neprala, aby se tento clovek nekdy postavil za jakoukoliv moji vec a tim ji zdiskreditoval.

H. Lukešová 9.12.2023 14:54

Ano, psali to na Fóru 24, nevím, jestli pan Šafr či někdo jiný. Do Fóra 24 píše více autorů, např. Johana Hovorková, Jan Jandourek, Jiří X. Doležal a mnozí další.

Neukládám si všechny odkazy. Ano, to co píšete, že napsal pan Šafr, také nesouhlasím. Já jsem pro národní stát, národní měnu (koruny), odpor k nesmyslům z EU (muslimští migranti, LGBTQ, gender, Green deal....). Nechci EUSSR.

Chci Evropu národních států a také, aby Němci nalezli zdravý vztah k sobě samým, tj. aby nevítali muslimské a černošské migranty, nepotírali vlastenectví, německé dějiny jsou i něčím více, než dějinami nacistického hnutí a nacistickými válečnými zločiny a zločiny proti lidskosti.

No je pravdou, že Fórum 24 láskou k Rusku zrovna nesline. Např. článek zde. "Fosilie Rusko. Putinova válka a kořeny ruského barbarství". https://www.forum24.cz/fosilie-rusko-putinova-valka-a-koreny-ruskeho-barbarstvi

Ten je i na mě hodně protiruský.

Máte pravdu, že je špatné, když se lidé nechají tak snadno ovlivnit, jako s volbou českého prezidenta. Jen si říkám, že když už má Fórum 24 takový rozsah (mezi jedna až dvěma miliony čtenářů), tak alespoň, že nejsou protiizraelští, když ne nic jiného, to by pro mě bylo vážně neštěstí, kdyby ten milion čtenářů Fóra 24 nenáviděli Izrael.

D. Laurencikova 9.12.2023 15:00

Ten přiložený článek číst nebudu, umím si tu úroveň představit. Pro mě je tento extrémně prolhany, štvavý "Stuermer" unten durch. I kdyby se mu někdy čirou náhodou něco podařilo. Hezkou neděli Vám přeju.

H. Lukešová 9.12.2023 15:12

Také Vám moc děkuji a přeji Vám krásný zbytek soboty a neděli. Víte, ono u levičáků není automatické odsoudit zvěrstva Hamasu a když zrovna pan Šafr napsal tak krásný článek, tak mě to tak potěšilo a zahřálo, že jsem ani neviděla, že napsal i jiné články.

Chápu, že v mnohém nemá Fórum 24 pravdu, ale to minimum dobrého je, že je na straně Izraele. Když už má takový rozsah, tak alespoň v něčem je dobrý. A když naprogramuje své čtenáře, aby byli na straně Izraele, budu jen ráda. Pro mě Izrael moc znamená, vím, že ne každý, to je schopný pochopit, ale jsem už taková.

D. Laurencikova 9.12.2023 16:49

Já chápu, že pro vás znamená Israel. Asi vám neumím vysvětlit, jak to myslím. Možná mě napadne něco lepšího. ;-)

D. Laurencikova 9.12.2023 16:56

Zkusím to takhle: Spousta lidi ví, že Šafr šíří hnusnou propagandu a budou za ní považovat i to, co se mu náhodou podaří... ? Nebo mu dobrou věc svou účastí zprotivi, i to je možné.

H. Lukešová 9.12.2023 19:15

Aha, už tomu rozumím. :-) Tak to bych vážně nechtěla, aby pan Šafr Izrael lidem zhnusil, když zrovna v této otázce má pravdu.

D. Laurencikova 9.12.2023 19:46

Podivala jsem se na dasli titulky v jeho Foru. To je zase vyber! Hrozne se mi libil clanek s nazvem: "Nemecko v tom Ukrajinu nenecha"

https://www.forum24.cz/nemecko-v-tom-ukrajinu-nenecha-kdyz-vsichni-selzou-tak-my-pridame-slibil-kancler-scholz

Co k tomu dodat? Nemecko je na mizine, Ampel-koalice je pred rozpadem, Ukrajina pred porazkou... SPD ma podporu uz jenom ca. 16% volicu a za teto situace Nemci navysuji "obcanske penize", nejvetsi magnet pro dobrodruhy z celeho sveta. Nazev "obcanske penize", je nalepkovy svindl, tyto penize berou prevazne cizinci, vcetne "uprchliku". Maji na ne narok i Ukrajinci, proto jich drtiva vetsina v Nemecku nepracuje. Nevyplati se jim to. Podpora Ukrajine se navysuje o sto procent, ze 4 miliard letos na 8 miliard v pristim roce, a to v dobe, kdy Nemecku v domacim rozpoctu chybi 60 miliard Eur! Hallo? Jak dlouho to jeste muze fungovat? Ctenar, ktery nezna fakta, musi byt primo oslnen nemeckou silou a uspechy, ktere neexistuji.

Co se mi libi nejvic je zadost o podporu pro tento propagandisticky platek Forum24, aby mohl nadale "přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice." Uz jsem se dlouho tak nenasmala. To si clovek musi nechat rozpustit na jazyku. Predstavuju si, jak napr. take "Rude pravo" v socialistickem Ceskoslovensku zada ctenare o financni podporu, aby mohlo "kontrolovat politickou moc a branit svobodne prostredi..." Je to jenom hloupost, ptam se? Tezko!

H. Lukešová 9.12.2023 19:59

Vždyť jste psala, že Annalena Baerbock řekla, že bude podporovat Ukrajinu bez ohledu na přání jejích voličů a že je považována pravičáky za diplomatku poměrně pitomou.

Doufám, že AfD sílí. Sice ji trvale líčí média jako stranu nacistickou a antisemitskou, ale pravda je opačná, je stranou proevropskou, proizraelskou, prožidovskou a proněmeckou, ale to je zbytečné, abychom to spolu znovu rozebíraly, psaly jsme si o tom mockrát.

Všimněte si jedné věci, zatímco "krajně-pravicová" Marine Le Pen ve Francii demonstruje na podporu Izraele proti antisemitismu, tak ultralevičák Jean Luc Mélenchon se producíruje na propalestinských demonstracích. Platí smutná pravda, že čím je kdo více levicový, tím je více antisemitský.

Je však pravdou, že německá SPD a Zelení, levicové strany v Německu nejsou otevřeně antisemitské, teď se Sholz s Faeserovou snažili o krásná gesta, zátah proti Hamasu, sliby o ochraně německé židovské komunity, avšak EU přispěje palestinským teroristům dalšími eury, konkrétně 125 miliony, což odpovídá 3 miliardám českých korun. Tož tak.

D. Laurencikova 9.12.2023 20:24

Nemam co dodat. :-)

D. Laurencikova 9.12.2023 20:21

Tady je realisticky clanek od nezavisleho zurnalisty, ktery skutecne brani svobodne prostredi a koriguje vladni lzi, Borise Reitschustera.

Ist die Wiederwahl von Esken als SPD-Chefin Auto-Aggression? - reitschuster.de

Ten popsal zasedadni SPD na rozdil od chvalozevu ve Foru 24 jako "politickou schizophrenii"a znovuzvoleni jejich hodnostaru za "autoagresi". SPD naprosto odtrzena od reality, jakoby zemi neprivedla do te katastrofy, ve ktere se nachazi prave SPD, ale nevladnouci opozice. Ja sama jsem nekterym recem naslouchala a muzu to stoprocentne potvrdit. SPD totalne mimo misu! Forum24 pise jen o "bourlivem potlesku" a "uspesich strany". Ctenar, ktery se na Forum24 spoleha, je pak dokonale zmaten, dezinformovan, nerku-li zblbnut a nema o svete ani poneti! Pak nabit informacemi od pana Sarfa sebevedome diskutuje na Novinkach a nestacite kulit oci, kde se tolik hlouposti bere. Ja se opravdu nebudu snazit o odblokovani meho konta tamtez. Protoze s touto hlouposti se da vest jenom marny boj.

Preji Vam hezky vecer.

H. Lukešová 9.12.2023 20:30

Děkuji. Já Vám také přeji krásný večer.

D. Laurencikova 9.12.2023 15:05

Takoví lidi, kteří si pokaždé od Safra nechají naoktrojirovat, co si mají myslet, Vám musí být úplně jedno, protože jejich názor je bezcenný!

D. Laurencikova 9.12.2023 18:01

Tak jsem se na ten clanek podivala a kousek ho precetla. Uz prvni odstavec je natolik nesmysl, ze jsem s tim ctenim zase brzy prestala: "Nesmyslná válka rozpoutaná Ruskem na Ukrajině v únoru loňského roku a s ní spojené válečné zločiny na civilním obyvatelstvu nemohou nechat nikoho chladným. Co je vlastně Rusko a jak ho ve světle nedávných událostí vnímat? Kde hledat kořeny jeho iracionality, velikášství, krutosti a neúcty k lidskému životu vymykající se naší představivosti?"

Pohadku o necekane a nezavinene agresi Ruska na Ukrajine rozbil pro ty, kteri vubec nesledovali deni a nemeli paru o spouste zadosti Ruska, aby dal USA nerozsirovaly NATO a o obcanske valce na Ukrajine od roku 2014 po "barevnem puci" vyvolanem a financovanem z velke casti USA a Sorosem, sam Jens Stoltenberg. NATO proste odmitlo garantovat neutralitu Ukrajiny, coz by zabranilo valce, pochlubil se Stolteberg, generalni tajemnik NATO. Ten clanek uz jsem tady davala asi uz 3x, takze jste ho zrejme cetla. Valka na Ukrajine nespadla z nebe, z meho hlediska ma na ni Zapad, predevsim USA, lvi podil. S tim se USA take netaji, protoze priznali i castku, kolik do prevratu na Ukrajine investovali, totiz 5 miliard dollaru. To je petka s deviti nulami. Do zbrani a jine pomoci pro Ukrajinu uz nastrkali panove a damy mnohem a mnohem vic, ackoliv jsou sami pleite. Musi jim na tom porazeni Ruska, stuj co stuj, strasne zalezet.

Mne by byla milejsi dohoda a mir. Vsichni ti mrtvi a zmrzaceni aby zustali zdravi a na zivu a mohli jinak prispet k utvareni lepsiho sveta, nez nicit, zabijet a mrzacit.... Mrtvy uz nemuze vubec nic!

Ja verim, ze se brzy dockame toho, ze se bude psat jinak. Nejen propaganda pro hloupe. Tak je tomu vzdycky.

H. Lukešová 9.12.2023 19:25

Jenže Rusko jako jadernou mocnost nelze porazit. To by si měli dámy a pánové uvědomit. Můžete mít stokrát pravdu, co píšete, mír je krásná věc, zachránit životy, JENŽE jak toho chcete docílit?

Rusko chce území na Donbase a Krym, avšak těch se nechce Ukrajina za žádnou cenu vzdát. Takže se bude bojovat do posledního Ukrajince, protože Rusů je o hodně více než Ukrajinců a lidský materiál jim déle vydrží. Ledaže by Ukrajinci kapitulovali, když uvidí, že nemají šanci Rusy porazit a vyhnout se záhubě.

D. Laurencikova 9.12.2023 19:50

Myslim, ze jste to shrnula dobre. Takovy je i muj nazor. Ja, kdybych byla zodpovedna za valku nebo mir na Ukrajine, tak bych k teto valce v zivote nenechala dojit. Ukrajina mohla ostatne mit Donbas i Krym, stacilo mene nacionalismu a nenechat ze sebe delat kopi proti Rusku. Ale to uz je omleta pisniscka.

O. Seliger 7.12.2023 20:43

Doplněk k 20.33...a za všechnu blbost dluhové únie může Putin.

P. Diviš 7.12.2023 20:49

Ten má "na triku" zase jiné blbosti a sviňárny, takže, každému, co jeho jest.

V. Petr 7.12.2023 20:37

No, ono je to alespň z části tak, že Putin chtěl být součástí Západu, ale Západ ho nechtěl. Nebýt jeho, stalo by se Rusko kolonií nebo by se rozpadlo.

Je to sice nehezké, ale je to fakt.

P. Diviš 7.12.2023 20:51

Nebo spíš Putinova pohádka.

Fakt je jen, že tak, jak se vyvrbil, už ho Západ nechtěl. Ze začátku docela jo.

Kolonií Rusko nebylo, na to je moc velké, ale pokud se rozpadne, tak čistě vlastním úsilím. Putin se dost snaží.

D. Laurencikova 7.12.2023 21:39

Vy jste slyšel Putina vyprávět takovou pohádku?

D. Laurencikova 7.12.2023 21:39

Vy jste slyšel Putina vyprávět takovou pohádku?