29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

PUTIN: Pohroma pro Evropu

Jeden zneužíval Němce v Československu, druhý zneužívá Rusy v Lotyšsku. Vrchní nacista a nynější ruský vůdce byli a jsou pohromou pro Evropu. Svět nemůže nečinně přihlížet nehoráznému ruskému vydírání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 7.12.2023 12:45

Patrně si děláte legraci. V roce 1920 Sověti předali Vilnius nově vzniklé Litvě. 9. října 1920 však Vilnius obsadila divize polské armády. Město a okolí bylo prohlášeno za samostatný stát „Střední Litvu“, jehož parlament 20. února 1922 odhlasoval připojení k Polsku. Vilnius se stal hlavním městem vilenského vojvodství. Litva tuto polskou anexi nikdy neuznala a po 2. světové válce byl tzv. Vilenský koridor připojen k Litvě a Vilnius se stal opět litevským hlavním městem.

V. Petr 7.12.2023 11:43

Lotyšsko a Estonsko tvořily dohromady nezávislý stát Livonsko, připojený roku 1795 k Rusku.

J. Ganaur 7.12.2023 12:05

Refrendem?;-D

V. Petr 7.12.2023 16:15

Referendum v 18 století???

J. Kalina 7.12.2023 10:33

Vyjadřuji se pouze k obsahu článku. Autor píše:

Jejich počet ve vlastní zemi postupně klesl kvůli masivnímu ruskému přistěhovalectví až na 52% v roce 1989, později se zvýšil na 62% v současnosti. Rusů nyní žije v zemi zhruba čtvrtina.

Čtvrtina je 25%, to jsou Rusové. Lotyšů je v současnosti 62%, takže zbývá 13%. Tady se hází čísly, ale informace pokulhává.

Autor začíná s Lotyšskem někdy kolem roku 1940, kdy po prvních 20 ti letech samostatného státu v Lotyšské historii ho schlamstnul SSSR. Pokud se podíváme na historii více do minulosti, zjistíme, že se na Lotyšsku vyřádili Vikingové, Němci (Livonský řád), Dánové, Švédové, Poláci, Carská říše. A byly doby, kdy obyvatelstvo pokleslo o polovinu v důsledku válek, moru atd. . Takže typický osud sdílený i s Estonskem a částečně i Litvou. Takže současné "Putinovo" Rusko ZATÍM respektuje nezávislost Lotyšska a dalších Pobaltských států a jen prohlašuje: NECHTĚJTE NÁS NAS....T. viz Ukrajina. Je to bohužel tak, že jsou různé zájmy různých států, často protichůdné a menší státy v tom občas lítají jak nudle v bandě. Nějaká vládnoucí ideologie je asi až druhotná. Takže Putin, Biden, Trump nebo kdo další s tím nic moc neudělají, to jen tak nezmiz= s novým prezidentem.

To jen autor zase napasoval další kamínek do mozaiky my, celý svět a Rusko resp Putin.

P. Diviš 7.12.2023 10:37

Nedávno někdo psal, že kromě Rusů je v Lotyšsku ještě 9% Němců. To vám potom chybí už jen 4%, což je celkem pochopitelná suma různých sousedů.

Ano, v historii se odehrávalo ledacos. Nejen v Lotyšsku, ale řeší se současná situace a její dohledné příčiny.

Že tam Rusáci ještě nevletěli "udělat pořádek" po svém (viz Ukrajina) je jen zásluha NATO.

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 10:42

Asi 58,8 % obyvatel Lotyšska jsou etničtí Lotyši. Významná je menšina tvořená Rusy (cca 28,7 %), zhruba polovina z nich však nemá lotyšské občanství. Další národnostní menšiny představují Bělorusové (4 %), Ukrajinci (3 %), Poláci a Litevci (méně než 2 %).

https://www.aktualne.cz/wiki/lotyssko/r~i:wiki:2512/

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 10:46

Takže cca 280 000 Rusov z 2 000 000 krajiny, žijúcich v Lotyšsku od narodenia, nie su občanmi krajiny, kee sa narodili a nemajú právo voliť. A tento aparteid nevadil multikulti EU pri prístupových rokovaniach?

Čo dať tieto "práva" neobčanov islamským prisťahovalcom v západných krajinách?

D. Laurencikova 7.12.2023 16:02

Já také nestačím žasnout nad tím, že se Lotyšsko mohlo stát členem EU, této Werteunion! Jak je to vůbec možné??

V. Petr 7.12.2023 16:17

Typický dvojí metr...

J. Kalina 7.12.2023 11:01

vážení: já jen, že když se začne někdo ohánět čísly, tak pořádně. Což autor odfláknul. A pak si myslím, že geopolitické zájmy jsou nad ideologii a mezi Ruskem a USA by to bylo "napjaté" za jakékoliv kombinace vládnoucí ideologie (včetně totožné) nebo prezidentů.

Dá se vzpomenout na rozpor mezi Čínou a SSSR (využil kdysi Kissinger??), ale už se vůbec nemluví jak zametli amíci s Velkou Británií (Francií) a jejich impérii během a po 2. světové válce. Takový Rooswelt měl i ideologický problém s Britským impériem už před vypuknutím války (o geopolitice nemluvě). Stačí jak se amíci zachovali při Suezské krizi a udělali z Britů a Frantíků idioty před celýn světem.

H. Lukešová 7.12.2023 10:19

Putin je zřejmě hrozbou pro východní Evropu, ale západní Evropu, především židovské komunity ohrožuje islám...."Evropští Židé budou do roku 2050 pryč....Yonathan Arfi, prezident Židovské reprezentativní rady ve Francii, odhaluje, že rodiče řekli svým dětem, aby nenosily kipy nebo Davidovu hvězdu na ulici nebo ve veřejné dopravě ze strachu z napadení. Židé z bezpečnostních důvodů odstranili svá jména z poštovních schránek a zvonků nebo změnili jména na svých účtech Uber.

Jeden z nejpopulárnějších rozhlasových a televizních bavičů v zemi, uměleckým jménem „Arthur“ (vlastním jménem Jacques Essebag), šokoval zemi, když prozradil, že od 7. října žije pod dozorem. „Toto je Francie roku 2023, žiji v Paříži a mám agenty, kteří chrání mě a mou rodinu, protože jsem Žid, není to šílené?" řekl Arthur.

Štrasburská synagoga byla postavena v srdci města v 50. letech 20. století, aby nahradila starou budovu na Quai Kléber, kterou v roce 1940 vyplenili a vypálili Němci. Na jejích monumentálních dveřích je vyryt tento citát ze Zachariášovy knihy: „Silnější než meč buď mým duchem." Ale tragédie vrchního rabína Harolda Abrahama Weilla není první tragédií: "Když jste utrpěli jiné útoky, nereagujete jako všichni ostatní; cítíte formu déjà vu, která vás napadne." říká rabín, který pochází z Toulouse a je přítomen při vraždách spáchaných Mohamedem Merahem ve škole Ozar Hatorah, při nichž byly v březnu 2012 zabity čtyři děti a učitel.

Ekologická starostka Štrasburku Jeanne Barseghianová stáhla izraelskou vlajku z fasády radnice po 7. říjnu, třicet šest hodin poté, co ji vztyčila.

Přečtěte si napínavé vyšetřování Le Figaro: Yaël*, 31, je stále v šoku z toho, co jí její kadeřník řekl 9. listopadu v Gagny, Seine-Saint-Denis: „Jsi Žid, takže ti nebudu upravovat vlasy“.

Několik dní po útoku Hamasu byla rodina z Tel Avivu, jak prozradil LeCanard enchaine, odmítnuta na letišti Orly taxikářem. „Špinavý Žid! Kdybych vás chytil, zmasakroval bych vás, vaši ženu a vaše děti“.

H. Lukešová 7.12.2023 10:20

Leon de Winter je jedním z nejznámějších holandských autorů žijících v Amsterdamu, jehož rodiče přežili holocaust v úkrytu.

De Winter, 69, právě řekl, že evropští Židé do roku 2050 zmizí.„Myslím, že židovský život v Evropě bude do roku 2050 minulostí,“ říká de Winter. „Tady pro ně není žádná budoucnost a jejich zoufalá láska ke starému a milovanému kontinentu zemře. To je nevyhnutelné. Ale ani já, pesimistický realista, jsem netušil, že se situace v tolika městech tak rychle vymkne kontrole. Neočekával jsem. Děje se to velmi rychle. Evropa nikdy neodpustí Židům za Osvětim."

Země od země, čísla se hroutí. Francie . Od roku 1972 odešlo do Izraele 106 000 francouzských Židů. Čtvrtina celkové židovské populace. V roce 2021 emigrovalo do Izraele 3 500 francouzských Židů (nepočítaje ty, kteří odešli do jiných zemí). Při průměrném počtu 3 500 Židů ročně zmizí dalších 100 000 Židů za méně než jednu generaci.

Norsko . „Norsko riskuje, že se stane zemí bez židovské populace,“ píše se v úvodníku v Aftenposten.

Dánsko. Židovská komunita ztratila za posledních 15 let 25 procent svých členů.

Belgie. Joël Rubinfeld, prezident Ligue belge contre l'antisémitisme, prozradil Paris Match, že „existuje dobrá šance, že za dvacet let skončíte s belgickým jüdenrein“.

Holandsko . 7000 Židů odešlo do Izraele.

Anglie. Nedávný průzkum ukazuje, že polovina Židů uvažuje o odchodu ze Spojeného království. Samuel Hayek, prezident Židovského národního fondu, šokoval Anglii: „Židé nemají ve Spojeném království žádnou budoucnost,“ řekl Hayek, který žije ve Spojeném království 40 let a je jedním z nejznámějších filantropů v zemi. Muslimská populace Anglie by se mohla v příštích dvaceti letech ztrojnásobit a do roku 2050 dosáhnout 13 milionů.

H. Lukešová 7.12.2023 10:22

Ale abyste pochopili a viděli budoucnost této Evropy, musíte jet do Bobigny, pouhých 9 kilometrů od centra Paříže. Bobigny je obec, odkud odjížděly vlaky do Osvětimi a kde se dnes bývalé nádraží proměnilo v památník holocaustu. Journal du dimanche uvádí, že islámský starosta (ano, islámský starosta), Abdel Sadi, zorganizoval konferenci proti Izraeli.

Vyšetřování novinářky Evy Szeftel s názvem „Starosta a barbaři“ líčí dobytí města. "Byl jsem svědkem stále výraznější přítomnosti politického islámu. Komunální politika naklonila vytvoření islámského ekosystému. V centru města byla otevřena sportovní hala s oddělenou otevírací dobou pro muže a ženy, dotovaná magistrátem. Je to škola koránu byla instalována, slavnostně otevřena radnicí. Muslimský volený úředník měl špatný nápad kouřit cigaretu během ramadánu na radničním náměstí. Řekli mu, že se během ramadánu nemá kouřit. Je to město, kde je stále těžší pít alkohol. V Bobigny jsou u moci islamisté.“ Policie uzavřela tajné islámské školy. Byly tam zahalené dívky ve věku 3 let. 30 procent populace jsou muslimové.

V nadcházející Evropě zůstane jen velmi málo Židů, bude zde mnoho islámu a jen málo, ale silných zbytků křesťanství, které uniklo tomuto chaosu, který pohlcuje Západ."

https://www.israelnationalnews.com/news/381572

R. Langer 7.12.2023 11:29

R^ :-(

P. Diviš 7.12.2023 10:24

Ano.

Jen s podotknutím, že by se ty dvě sviňárny neměly srovnávat, existují obě, jen jedna ohrožuje více tam a méně onde, druhá více onde a méně tam.

H. Lukešová 7.12.2023 10:50

Ano. To myslím, že když Putin ohrožuje bezpečí a život Ukrajiny, není radno podceňovat hrozbu islámu na Západě, nebo dokonce popírat, že existuje. Piráti vystupují proti ruské hrozbě, ale nevidí tu islámskou.

M. Valenta 7.12.2023 10:32

Proč zřejmě?

H. Lukešová 7.12.2023 10:47

No máte pravdu, to "zřejmě" do souvětí asi nepatřilo, měla jsem napsat "velmi pravděpodobně", protože nikdo neví, jaké jsou skutečné cíle Putina, co chce či nechce uskutečnit, pokud zvítězí na Ukrajině.

P. Vychodil 7.12.2023 10:36

špinavý žid, muslim jako podčlověk...whats the diference ?

H. Lukešová 7.12.2023 10:48

No já vím, že pro vás jsou Židé jen "špinaví Židé", zatímco islám, muslimy a palestinské teroristy podporujete.

P. Vychodil 7.12.2023 10:54

jsi jen hlupák, věřící v nějakou ideologii, a propagující ji...

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 11:18

Pani Lukešová, Vychodilovu otázku ste nepochopila úmyselne?

H. Lukešová 7.12.2023 11:39

Vychodil pravidelně haní a démonizuje Židy, zatímco neznám nikoho zde, kdo by líčil muslimy jako "podlidi", takže nechápu, proč psal Vyhodil termín "podčlověk" v souvislosti s muslimy, když se termín podlidé a výzvy ke genocidě pravidelně stahují pouze k Židům a Izraeli.

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 12:58

1) Tak skúsim Vychodilovu otázku upraviť: -- špinavý žid, muslim jako dítě Satanovo...whats the diference ? --

H. Lukešová 20.10.2023 11:55

Nevím, jak Rusové, ale tzv. Palestinci lžou odjakživa, kdykoliv promluví, tak lžou. Jejich otcem není Bůh.

H. Lukešová 27.10.2023 10:37

Nejpřesnější termín je lidská zrůda, protože zoologicky palestinští nacisté lidmi jsou, ale nemají lidskou duši, když jsou schopni takových krutých vražd, proto se jedná o lidské zrůdy, mají tělo člověka, ale nelidskou duši.

2) Ak by ste tú otázku zobrali osobne ;-), môžem ju upraviť: -- špinavý žid, muslim jako lidské zvíře...whats the diference ? --

https://www.huffingtonpost.co.uk/entry/israel-defence-minister-human-animals-gaza-palestine_uk_65245ebae4b0a32c15bfe6b6

https://mondoweiss.net/2023/03/palestinians-are-animals-why-many-jewish-israelis-approve-settler-pogrom/

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 13:01

Namiesto muslim dosaďte palstinec - whats the diference?

H. Lukešová 7.12.2023 13:12

Víte, pane Zabanovaný, palestinští teroristé jsou lidské zrůdy, lidé, kteří jsou schopni znásilňovat židovské ženy, uřezávat jim prsa a genitálie zaživa, stínat a upalovat zaživa židovské děti, čtvrtit lidi, střílet na všechny lidi bez rozdílu jsou podle vás čím? Takovéto zločiny se nedají ničím ospravedlnit.

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 13:38

Viete, pani Lukešová, ja píšem o palestíncoch, nie o palestínskych teroristoch. A tak znie aj moja ozázka, ktorej sa vyhýbate.

H. Lukešová 7.12.2023 13:52

Kolem 76% Palestinců zvěrstva Hamasu schvaluje. Takže vám odpovím jasně, teroristé a ti co teror schvalují a ospravedlňují, tzn. i zastánci palestinského teroru na Západě, co vyřvávají genocidní protižidovská hesla během propalestinských pochodů nenávisti, jsou také lidskými zrůdami. Ti palestinští Arabové, kteří teror jednoznačně odsoudí, jsou stejnými lidmi jako jsme my.

M. Zasazabanovaný 7.12.2023 13:58

Opäť sa vyhýbate odpovedi.

Palestínci boli kolektívne označení ako pod-ľudia, ako ľudské zvieratá. I vy ste ich označila ako deti Satanove. Podobne, ako boli za nacistov kolektívne označovaní Židia. - hovorí sa tomu dehumanizácia.

Takže, aký je rozdiel medzi "špinavými Židmi" a "pod-ľuďmi" či "ľudskými zvieratami" - Palestíncami? what is diference?