19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

PROBLÉM: Vpustit prchající Rusy, nebo nevpustit?

Částečná mobilizace v Rusku oživila evropské téma usnadnění udělování víz ruským občanům hromadně prchajícím ze své vlasti. Téma citlivé, protože hraje na lidské city, jimž by bylo snadné podlehnout

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 26.9.2022 10:07

Jedno z toho musí být nepravda? Tohle vyvrátil už Orwell. Doublethink. Zazněl výrok? Je třeba podívat se, kdo je autor. Když to říkají naši, je to správně. Když totéž říkají nepřátelé, je to špatně. Tohle je takový vylepšený Orwel - jednou říkáme tohle a musíte nám to věřit. Jindy říkáme opak, ale i ten nám musíte věřit, protože my víme nejlíp, co se má říkat.

P. Hák 26.9.2022 17:06

Bohužel máte pravdu.

M. Kanda 26.9.2022 6:45

Rusové mají dost sousedů mimo EU, tak ať si prchají k nim. Třeba Bělorusko, Ukrajina, Gruzie, Kazachstán, Čína, Mongolsko. Jistě je tyto země rády přijmou.

M. Šejna 26.9.2022 7:44

Ukrajina má také dost sousedů.

Česko mezi jeji sousedy nepatří. A přesto ukrajinské migranty přijímáme.

M. Kanda 26.9.2022 7:46

Štve vás to? Dobře vám tak.

Od vás se nic jiného čekat nedá, vy přece fandíte Rusku.

M. Šejna 26.9.2022 7:51

Neštve mě to

Já jsem tu byl po vpádu Ruska na Ukrajinu první, kdo tvrdil, že musíme přijímat ukrajinské uprchlíky a že jsme schopni jich přijmout i milion.

Jenže já nemam nic ani proti přijímání ruských migrantů.

Ale to je na vás moc složité, Navíc si mě asi s někým pletete, demente Kando.

M. Kanda 26.9.2022 9:39

Pane Šejno, jste trapný ubožák. Když vám došly argumenty, najel jste na nadávky a invektivy. O vaší mentální vyspělosti si jistě každý udělá obrázek sám.

M. Šejna 26.9.2022 12:33

Když mě nějaký dement sprostě obviní, že mě štve přijímání ukrajinských uprchlíků, tak je to dement.;-O

M. Kanda 26.9.2022 16:24

Neobvinil jsem vás. Dotázal jsem se. Nevšiml jste si otazníku? No nic, čtení asi není vaše silná stránka. Ale nezoufejte, s tím se dá žít.

Jako tvrzení bez otazníku jsem napsal, že fandíte Rusku. Za tím si stojím a koneckonců ani vy jste to nepopřel. Ono to s vaší diskusní historií ani dost dobře nejde.

M. Šejna 26.9.2022 19:00

Demente Kando,

neokecávejte tady vaše sprosté lži o mě.

Vy jste se sice dotázal, ale sám jste si odpověděl a ještě jstre mi napsal, že to mám blbý- Takže jste prolhané hovado, které o druhých lže.

Pokud jde o válku na Ukrajině, tak od počátku tady tvrdím, že ruská agrese na Ukrajině je sprostá agrese. Jen upozorňuji dementy vašeho typu, že Rusové bohužel použili metodu NATO. Tu metodu, kterou NATO nazvalo "Operace spojenecká síla" a učelem bylo odtržení Kosova od Jugoslávie.

Ukrajinskou migraci před válkou jsem podporoval. Jenže stejně tak budu podporovat ruskou migraci těch, kteří odmítnou jít válčit na Ukrajinu.

To je ale na vás, demente Kando, moc sloýité pochopit.

M. Matura 26.9.2022 7:48

A co teprve taková Syrie :-)

J. Pokoutný 26.9.2022 7:53

RSFSR někdo napadl? Povídejte!

M. Šejna 26.9.2022 8:00

Z Ruska utíkají ti, kteří by museli jít do války. Co na tom nechápete?

Čím méně bude mít Putin vojáků, tím méně bude schopen válčit.

B. Rudolf 26.9.2022 6:38

To, že ti, kdo prchají před narukováním, prchají před svou povinností a před zákonem, jsou trapné kecy. Putinova válka je zločinná. Snažit se vyhnout "povinnosti" bojovat na straně zločinců je naprosto v pořádku, a pokud by s tím nebyla spojena další rizika, bylo by naší přirozenou povinností, poskytnout takovým lidem azyl.

Ta další rizika jsou zjevná. To hlavní je vytvoření ruské páté kolony v Evropě. O tom, že by ruské tajné služby maximálně využily možnosti dostat k nám lidi, kteří by tu prováděli záškodnickou činnost, nelze pochybovat. Dalším problémem je "putinovská ochrana Rusů" v zahraničí. V pobaltských státech by to byla záminka k jejich připojení k Rusku. Navíc jsou naše kapacity pro přijímání uprchlíků už v podstatě vyčerpány.

Ale mnohé z toho, co zde bylo napsáno o Rusech prchajících před naverbováním, lze pravděpodobně vztáhnout i na uprchlíky z Afriky.

F. Žůrek 26.9.2022 6:33

Měla by ta nešťastná válka Ruska proti těm ostatním již skončit... To si myslím.

J. Ošlejšek 26.9.2022 5:57

Jen ať bojují proti Putinovi,ale doma. Škoda že s tím nezačali už v roce 2014 po anexi . To nejspíš mávali na náměstí rudou vlajkou...

T. Kohout 26.9.2022 8:59

Odpor proti válce ve Vietnamu také narůstal postupně. Rostl s tím, jak mladí kluci dostávali povolávací rozkazy. Někteří se tomu chtěli vyhnout a dělali to různými způsoby.

R. Langer 26.9.2022 5:43

Rusko NENÍ ve válce? Pokud vím, soudruh Fiala tvrdí něco úplně jiného, tak se už konečně nějak domluvte, jak to vlastně je... ;-D

P. Hák 26.9.2022 6:52

Fiala to tvrdil o nás, že jsme ve válce. Tvrdil my s nimi válčíme a oni o tom nevědí...

R. Langer 26.9.2022 7:08

Já právě naprosto netuším, o kom to tvrdí, ale tvrdí to. Nepochybně. ;-)

P. Hák 26.9.2022 8:15

Pokud to tvrdí Fiala, je to samozřejmě pravda. Čím více rozhodí rukama, tím větší pravda!

P. Hatina 26.9.2022 2:19

No to je právní problém. Protože právě že za ten útěk ze země a požádání o pobyt u nás, jim v Rusku bude hrozit vysoký trest.

A stejně tak budou snadno argumentovat, že právě tím odmítnutím vojenské služby útěkem projevili svůj politický názor, a pokud jim za něj hrozí v Rusku trest, tak na politický azyl právo rovněž mají.

Takže buď politický azyl, a nebo minimálně doplňková ochrana. S tím se asi nic dělat nedá.

Když už to nějakého idealistického cvoka napadlo a pustil to do médií, Jak jsem se teď vedle dočetl, do bezpečí a zajištění zápaďackého azylu už jen za 5 dní od vyhlášení mobilizace odešlo 261 000 Rusů, Tohle bude pro Západ mnohem větší imigrační vlna než ta z roku 2015.....

R. Langer 26.9.2022 5:44

Hm, myslíte, že to bude mnohem větší imigrační vlna, než ty milióny muslimáků? Aha... ;-D

P. Hatina 26.9.2022 5:47

Jak vidíte, jen za 5 dní od vyhlášení mobilizace odešlo 261 000 Rusů- Takže, ono to těch pár milionů bude taky..Akurát se teď musej dostat potichu do Německa..

R. Langer 26.9.2022 7:09

Chcete se vsadit, že nebude? O co? ;-)

J. Hudec 26.9.2022 0:09

Honzíku, pouštíš se do politiky?

;-)

J. Ferenc 26.9.2022 8:02

Jen výjimečně, Jaroslave.