21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

POLEMIKA: Prof. Halík a jeho ANO, ALE

Zatímco v Pásmu Gazy zuří protiteroristická válka (byť se zdá, že v posledních týdnech s menší intenzitou), v českém intelektuálním prostředí „zuří“ myšlenkový střet mezi signatáři protichůdných petic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 11.3.2024 19:24

Pro paní Likešovou 12: 55

Tak to jste ovšem Nepochopila. Já jen konstatuji, že v Izraeli již vládnou Progresivci s USA podporou. Považuji to porážku Izraele vlastní silou. Až odvolají Pragmatika Netanjahua , bude to potvrzeno...Rv

H. Lukešová 11.3.2024 20:02

Zatím ještě ne. Ve vládě v Izraeli jsou zastoupeni Likudníci, a představitelé stran, které média označují za krajní pravici Otzma Yehudit, kterou vede Itamar Ben-Gvir a Náboženský sionismus v čele s Bezalelem Smotrichem, dále jsou tam zastoupeni také centristé Benny Gantz, Gideo Sa ́ar a ultraortodoxní strany haredi a další. Biden bojkotuje Ben-Gvira a Smotricha.

Levice a krajní levice se v Izraeli zatím na vládě nepodílí. Ano, progresivistické USA se snaží nahlodat sílu Netanjahua a dosadit si tam ochotné progresivisty, kteří by poslouchali USA na slovo.

No existuje nebezpečí, že se progresivisté dostanou k moci, to ano, ale zatím ještě u kormidla nejsou. Příští volby pro Netanjahua pravděpodobně nedopadnou dobře, protože za všechno Zlo v Izraeli podle médií a levice může vždy Netanjahu.

V. Čermák 11.3.2024 22:19

Díky za rozbor situace. Z náznaků v tisku jsem usoudil, že Progresivisti již kontrolují situaci. Na které straně jsou USA je jasné, Biden to jen potvrzuje. Silně ale pochybuji, že Netanjahu nakonec vyhraje.