22.10.2019 | Svátek má SabinaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLEMIKA: Má Petr Adler monopol na pravdu o imigraci do Kanady?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 79, poslední: 10.3.2017 2:04, přehled diskusí

No, ono je celkem přirozené:
Autor: J. Jurax Datum: 10.3.2017 2:01

že spíš věřím někomu, kdo dlouhá léta v Kanadě žije, nepříliš optimistické, ba místy pochmurné informace, než europoslanci, jenž byl v Kanadě na otočku a sbíral informace na oficiálních místech jeho optimistická slova o takměř ráji. Taková místa své slabiny tají a skutečnost lakují dorůžova. Potěmkinovy vesnice nejsou jen fenoménem ruským ...

Navíc europoslanec nemůže přece psát o průserech s imigranty pohříchu moslemínskými, i kdyby o ně přímo opackl - v bruseli by se na něj zlobili, že není politicky korektní a nevidí věci ve správné perspektivě.

:
Autor: R. Tichý Datum: 9.3.2017 20:44

Z clanku cpi pobyt EUposlance v Potemkinove vesnici.

Jako ostatni jemu podobni pouziva demagogicke argumenty typu: videl jsem par cikanu, kteri se poctive zivi. To nikdo nezpochybnuje. A co zbyvajici desitky tisic, proc se nesmi delat statistiky s uvedenim rasy/naroda/nabozenstvi?

V září 2015:
Autor: V. Klepetko Datum: 9.3.2017 15:21

se proti zavedení povinných kvót na přerozdělování uprchlíků po Evropě sjednotila jak naše vláda, tak většina opozice, včetně všech ústavních činitelů i pana Schwarzenberga. Z 21 českých europoslanců pak PRO zavedení kvót v EP hlasovali jen pánové Štětina, Niedermayer a Polčák. Bylo to proti názoru Vlády ČR, Senátu, Poslanecké sněmovny, prezidenta republiky, předsedy Ústavního soudu, vedení TOP09, ČSSD, ANO, ODS a lidovců - ale hlavně proti názorům drtivé většiny občanů naší země!

Pan Zdechovský se v této situaci zbaběle zdržel hlasování. Proto nemá v otázkách migrační politiky mou důvěru, věřím spíše panu Adlerovi!

Re: V září 2015:
Autor: J. Vlček Datum: 9.3.2017 15:33

Pane Klepetko, díky za připomenutí. Není přesto, připomenout si třeba nedávnou minulost, aby si člověk ujasnil přítomnost.

Pane Adlere!:
Autor: I. Novák 763 Datum: 9.3.2017 14:38

Vy si snad dovolujete věřit víc svým očím, než poslanci EP? A ještě to dávat na vědomost? Neměly by vás za to příslušné úřady řešit?

Re: Pane Adlere!:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.3.2017 15:04

Dobrá poznámka!

Poslanec EU "pozná fakta" za dva, tři dny. Z toho 26 hodin spí, 8 hodin je na nějakých rautech, 3 hodiny kupuje dárky pro manželku, 12 hodin cestuje (aby tu Kanadu viděl).

Kolik hodin zbývá na "seznámení se se situací, studium zákonů o imigrační politice velké země, jako je Kanada"??

Ten Zdechovský fakt dobrej na přednášky v mateřské školce/Universitě Brno, spolu s Jelínkem. Nezkráceno.

Re: Pane Adlere!:
Autor: J. Jurax Datum: 10.3.2017 2:03

No, vyvstává otázka, zda pan europoslanec v té Kanadě vůbec viděl na vlastní oči živého imigranta a na jakou vzdálenost ...

Pan Petr Adler .....:
Autor: S. Rehulka Datum: 9.3.2017 13:37

....samozřejmě žádný monopol na pravdu o immigraci do Kanady nemá, ale zato má pravdu !

Starý Trudeau byl něco mezi "náckem" a "bolšánem" (tedy levice) a málem přivedl Kanadu na buben. Mladý Trudeau je fešák, ale jeho levicovost je ještě nebezpečnější, nežli tátova.

Jeho vpuštění muslimských "uprchlíků" bude stát Kanadu mnoho peněz a krvavých slzí !

Podívej se, kdo ho platí.:
Autor: M. Moravcová Datum: 9.3.2017 13:23

Zdechovského platí převelice EU penězi, nedobrovolně vytaženými evropským daňovým poplatníkům z kapes. Pan Adler se živí sám. Zdechovský si svůj EUchlebíček musí zasloužit.

A na základě čeho:
Autor: R. Langer Datum: 9.3.2017 13:08

jde podle vás dělat kritiku kanadského premiéra či imigrační politiky mnohem lépe, než na základě vlastních dojmů (člověka tam žijícího), mohl byste to nějak upřesnit? Podle čeho a jak je tedy ta situace jiná - čím tedy máte podložena ta vaše tvrzení vy?

Re: A na základě čeho:
Autor: Š. Hašek Datum: 9.3.2017 14:58

Nakonec buďme rádi, že bratr Zdechovský (velice činorodý stran psaní), jasně řekl, že poznatky občana (samozřejmě jen jednoho), nemají žádnou váhu, on dokonce ihned (moderně) použil rovnou slovo monopol.

Žádnou váhu zkušeností občana vedle sdělení "šupšupnávštěvníka s deseti funkcemi v evropském parlamentu". Ten může psát o Kanadě disertační práci.

Aspoň víme, co je Zdechovský zač.

Re: A na základě čeho:
Autor: R. Langer Datum: 9.3.2017 15:24

Asi tak...

Adler je profi lhář:
Autor: P. Rudolf Datum: 9.3.2017 13:05

Navíc ani jeden jediný fakt, kterým jsem jeho lži totálně demaskoval, nebyl schopen zpochybnit, natož vyvrátit. Ale spolu s nějakým Prokopem si nade mnou souhlasně odpłivli. Už to, s kým souzněl, hovoří jasně o tom, co je vlastně zač.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: R. Langer Datum: 9.3.2017 13:09

Jak to říká soudruh Rudolf, tak je prakticky jasné, že pan Adler bude mít pravdu... :-D

Re: Adler je profi lhář:
Autor: J. Vlček Datum: 9.3.2017 13:50

Jméno P.Rudolf v diskusi N.Psa jest synonymem pojmu pátá kolona, to jest podrazníka z pražské kavárny, jemuž není zatěžko kohokoliv nazývat lhářem, přičemž on sám souzní vždy jen s muslimkou Netzerovou, šířící muslimskou propagandu, využívaje každé příležitosti, která se v této diskusi naskytne. Není se tedy co divit, že si před takovými existencemi, jako jsou tito dva, každý rád odplivne.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: S. Netzer Datum: 9.3.2017 14:00

Jiní si zase odplivují před agenty a tajnými spolupracovníky StB (jistý Alex), a ne před názorovými protivníky, jako jistí zamindrákovaní primitivové.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: J. Vlček Datum: 9.3.2017 14:48

Vy jste našla, paní Netzerová, v seznamu agentů STB nějakého vašeho kolegu Alexe? To, že ač humanitně vzdělaná, jste hloupá jako trepek, vím už dávno, ale že jste to dotáhla až na agentku STB, to jste mne opravdu překvapila.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: S. Netzer Datum: 9.3.2017 15:19

Jsi nezmar, Vlčku.

Takhle vytrvale předvádět svou blbost nedokáže každý.

Nanejvýš Lenc. :-))))

Re: Adler je profi lhář:
Autor: J. Vlček Datum: 9.3.2017 15:45

Kdo je větší nezmar než vy, paní Netzerová? Já tu každý den nediskutuji, to vy tu svojí blbost servírujete denodenně. Ještě by mne zajimala ta vaše angazovanost u té STB, když už jste s tim začala. To jste ještě nebyla muslimkou, že ne.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: J. Jurax Datum: 10.3.2017 2:04

Ne. Jak patrno i zde, vedete rozdílem třídy.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: P. Rudolf Datum: 9.3.2017 14:12

Monsieur Vlček, nikdy jsem vás nenazval lhářem, nikdy jsem vás nepodrazil a nikdy jsem se na vás nezlobil, že si na mě rád plivnete. A to všechno i přesto, že vidím, že jste v podstatě blbej jako pantok.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: J. Vlček Datum: 9.3.2017 15:03

Jen si klidně ulevte, pane Rudolfe, nemůže být každý chytrý jako jste vy, to dá rozum. Vy, takový duševní velikán, pro něhož jsou i prezidenti úplně blbí, jste tu proto, abyste kritizoval ty druhé, a ne aby někdo kritizoval vás, že, natož aby vám splácel vaší měnou a řekl o vás, že jste normální blbec.

Re: Adler je profi lhář:
Autor: P. Adler Datum: 9.3.2017 22:16

pane rudolfe, i na vas se vztahuje stare a pekne uslovi, ze kdyz dojdou argumenty, muzete jeste zacit nadavat ... aspon, ze se na vas vztahuje neco ...

Nacisti taky s pýchou ukazovali delegátům:
Autor: A. Alda Datum: 9.3.2017 12:32

Mezinárodního Červeného kříže Terezín, jak prý že se tam Židům dobře žije. Možná po návratu nějaký ten delagát napsal něco podobného jako pan Zdechovský.

Nacisté dokonce o Terezínu natočili film, jmenoval se:
Autor: P. Vaňura Datum: 9.3.2017 12:35

"Hitler dal Židům město..." A mnozí lidé po válce Červenému kříži vyčítali jeho naivitu, kterou vlastně podporoval Hitlerovu propagandu. Ostatně, divadélka pro novináře a zahraniční hosty pořádal i Stalin a jeho nástupci!

Autor si plete pojmy s dojmy.:
Autor: P. Zinga Datum: 9.3.2017 11:40

Já to pochopil tak, že pan Adler píše na základě vlastních zkušeností. Jak jsem již tady psal, stejné zkušenosti má přítel, žijící 40 let v Kanadě:není imigrant jako imigrant. Chtěl se živit tím, co uměl nejlíp, ale ani maturita v oboru vodní dopravy, ani kapitánský patent ba ani mezinárodní oprávnění obsluhovat lodní motory s příslušnou technikou mu nebyly nic platné. Tak začal opravovat zemědělské stroje, pak je půjčoval a teď je již-co by důchodce-za vodou (to je dobré, on je skutečně "za vodou").

Já se ho zeptám, přijede-jako každý rok- na setkání.

Re: Autor si plete pojmy s dojmy.:
Autor: B. Michal Datum: 9.3.2017 17:51

Já to pochopil taky tak. Ale nechápu, proč pan Adler ad hominem napadá pana Zdechovského, který popsal, co viděl a slyšel a ohodnotil to jako výrazně lepší přístup, než ten evropský.

Je možné, že to, co jim ukázali, v praxi moc nefunguje. To návštěvník moc posoudit nemůže, ale když napíše o tom, jak to fungovat má a co viděl, tak není lhář.

Je možné, že Trudeau jr. je mizerný premiér a snaží se otevřít stavidla neřízené migraci - ale co s tím má společného návštěvník Zdechovský, kterému ukázali, jak to (byť možná jen někdy nebo zdaleka ne vždy) funguje nebo aspoň fungovat má?

Re: Autor si plete pojmy s dojmy.:
Autor: K. Pavlik Datum: 9.3.2017 19:16

I kdyby to Kanada delala dobre tak ma uplne jiny problem nez EU. Kanada zurive zhani nove opravdu bohate lidi nebo opravdu dobre odborniky.

Ono je rozdil jestli napriklad v byte hubite mysi nebo je pestujete a prodavat dalsim chovatelum na krmeni - to je jen takovy priklad.

Re: Autor si plete pojmy s dojmy.:
Autor: B. Michal Datum: 9.3.2017 22:49

To je možné, ale proč pan Adler napadá pana Zdechovského, že lže nebo je zhulenej?

Jestli to Kanada ve skutečnosti dělá jinak, než prezentuje, je problém Kanady, že se neřídí vlastními pravidly. Jestli je kanadský model (tak, jak ho popsal pan Zdechovský) v něčem možnou inspirací pro Evropu, je jiná věc.

Ono by nakonec stačilo, kdyby se EU řídila vlastními pravidly.

Re: Autor si plete pojmy s dojmy.:
Autor: K. Pavlik Datum: 9.3.2017 23:45

No asi jste mul prispevek nepochopil