27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

PÁKISTÁN: Pronásledování křesťanů

S pandemií koronaviru rozhodně nezmizely závažné problémy, které se týkají pronásledování křesťanů v Pákistánu. Stále více dochází ke zneužívání zákona o rouhání proti náboženským menšinám.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. David 13.5.2021 21:46

A co že k tomu mlčí nějaká Jourová. Která by z pozice bruselské komisařky mohla rozpumpovat obchodní blokádu Pákistánu!

K. Křivan 13.5.2021 13:45

Kdo do tebe kamenem, ty po něm handgranátem.

J. Jurax 13.5.2021 13:20

K tématu - netřeba chodit tak daleko do nějakého muslimstánu, postačí kdysi kolébka demokracie Velká Británie - https://ceskapozice.lidovky.cz/forum/jak-britsky-knez-narazil-na-citlivost-pokrokovych-obcanu-a-policii.A210511_175107_pozice-forum_lube?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

J. Jurax 13.5.2021 13:13

Je to dvojí metr. Je to holt takové typicky EUropské ...

Š. Hašek 13.5.2021 13:12

Netušil jsem, že bratr Zdechovský má na starosti (v té brusele) Pákistán. Když se papež v Římě plazí před každou delegací sekačů hlav. A Francie hoří. A brusele hladí teroristy muslimské po vláskách.

Mein lieber Gott!

Proč vlastně platíme Zdechovského? Aby si tady piloval proslovy do brusele??? Aby si tady dělal volební kampaň, protože v kanclu nemá do čeho dloubnout?

J. Jurax 13.5.2021 13:10

Asi tak.

Ale pochopte pana Zdechovského - chce se v putovním cirkuse udržet, takže musí psát takovéto články, aby ho volili ...

J. Jurax 13.5.2021 12:44

Nenabídne. Promuslimští aktivisté by ječeli a moslemíni by na protest proti takové urážce Alláha někoho podřezali.

Koneckonců pro takové rouhače by v EU stejně nebylo bezpečno. Rouhání proti islámu lze podle koránu smýt jen krví a moslemínů cítících korán je v EU až moc.

Koneckonců EU podporuje jen moslemíny, nejlépe pak palestinské teroristy.

J. Jurax 13.5.2021 12:36

Jojo, a co učiní papež František?

Vydá bojovnou encykliku a bude bubnovat pod praporce s křížem nebo bude mejt moslemínům nohy, aby neurazil? Kdo do tebe kamenem, ty po něm chlebem?

V. Hodorka 13.5.2021 10:45

Lidem, kteří jsou ve své vlasti opravdu utlačováni a hrozí jim nespravedlivý trest po zmanipulovaném soudu, EU nenabídne přestěhování do EU? Tohle jsou přece Ti praví uprchlíci a pronásledovaní, ne ti zdraví a silní 18ti letí arabové v teplákovkách a s mobily v rukách, které tady vítáme s otevřenou náručí a otevřenou peněženkou.

J. Anděl 13.5.2021 10:14

Země, ve kterých mají občané možnost využít resp. zneužít systému k vraždění svých bližních za to, že řeknou něco, co se jim nelíbí.

Pořád jsou primitivnější a opovržení hodnější než země, ve kterých mají občané možnost využít resp. zneužít systému k profesní likvidaci, pokutování či věznění svých bližních za to, že řeknou něco, co se jim nelíbí.

V principu stejná prasárna, ale profesní likvidace či internetový sociální kreditpas jsou o stupínek civilizovanější zlo.

Naprosto respektuji, že pro pana Zdechovského coby křesťana a člena strany křesťanských demokratů podstatné, že to jsou křesťané. V textu jsem ale nenašel náznak toho, že by ti lidé procházeli těmi odsouzeníhodnými útrapami pro své křesťanství.

F. Navrátil 13.5.2021 10:07

Je hezké, že se pan Zdechovský detailně zabývá pronásledováním křesťanské rodiny v Pákistánu. Ale rád bych se zeptal, jak reagoval na vyhnání a vyvraždění čtvrt milionu křesťanů (pravoslavných Srbů a katolických Chorvatů) z europrotektorátu Kosovo? Jakpak reagoval na vyvraždění a vyhnání dvou milionů chaldejských křesťanů z Iráku, na zavraždění desítek tisíc koptických křesťanů Muslimským bratrstvem v Egyptě, na vraždění křesťanských maronitů v Libanonu, na vyvražďování křesťanských Tigrejců v Etiopii a na naštěstí neúspěšný pokus syrské demokratické opozice (čti islámských teroristů) vyvraždit dva milióny křesťanů v Sýrii? Autor se chová pokrytecky, jako celá křesťanská eurofrakce. Svatouškovsky naříkají nad jednotlivými příběhy a poslušně zvedají své pracky na podporu tu palestinských teroristů, tu na sankce proti Sýrii, jindy na podporu invaze islámských nelegálů nebo legalizaci kosovských bašibozuků.

J. Ptáček 13.5.2021 10:05

Při poslechu ruské verchušky mám pocit jejich závisti vůči pákistánským úderníkům. Pákistánští, ale i někteří další islámci, se s opozicí nepářou, ruští načalnici a načalnice, nevěřící i věřící se je pokoušejí napodobit. Zatím chválabohu neúspěšně. Ale všeho do času. Vzor už mají, stopu už chytili.

S. Rádl 13.5.2021 9:31

Já jsem si myslel, že pan Zdechovzký v EP iniciuje nějakou petici za uvalení sankcí na Pákistán.

Zajímavé je, že se diskutuje, zda jsou přesvědčivé důkazy a ne to, že je možné vůbec mít takové zákony. Přitom v jiných zemích vadí právě ty zákony (Rusko, Čína, ...). Není to dvojí metr?

J. Nevrkla 13.5.2021 8:53

Jsem zvědav na ty rezoluce, až začne ve Francii občanská válka s muslimy.

V. Kuhaj 13.5.2021 8:29

V Evropě za posledních pět let podřezaní, auty rozježdění či z okna vyhození občané křesťany nebyli. Takže vámi zmiňovanou zásadu má zjevně i Francie, od Velké Francouzské revoluce přísahající na racio, tedy rozum. Však už se tamní armáda začíná ozývat.

V. Kuhaj 13.5.2021 8:25

Tento závažný poblém nelze přehlížet? Byl přehlížen v době předkoronavirové, je přehlížen nyní a bude přehlížen i v době postkoronavirové. Přehlížení bude tu a tam narušeno články jako je tento, toť vše.

V. Církva 13.5.2021 6:59

Jaké zrušení zákonů proti rouhání? Vždyť je chtějí Muslimov0 v Evropě zavádět?

I. Pávek 13.5.2021 6:42

;-D Ale pane Polanský ! Křesťané přece mají zásadu ,,kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem".

D. Polanský 13.5.2021 6:21

To víme, a co se děje proti tomu? Píšou se články, držíme se za ruce a hlásáme všeobecnou lidskou lásku. Takže A známe, čekáme na B.