19.5.2024 | Svátek má Ivo


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 15.5.2024 22:34

Nejedná se o genocidu a ty čísla také nesouhlasí.;-D Někde psali, že zničené infrastruktury je více, než na [UA] od r. 2014. Co takhle jiný směr. U pobřeží Gazy je obrovské ložisko plynu. Takže - USA jako vždy, když jde o ropu a plyn brání demokracii. Otázka - jak mohla nejlepší rozvědka světa prošvihnout útok přes nedobytný plot. Proč stráže měly "pohov", vedení Izraelských silových složek společnou poradu .... a tak dále. Jo, jo. Boj za demokracii = plyn, jako vždy.

L. Harvánek 15.5.2024 19:37

Komu ale přišít počet obětí použitých jako živé štíty? A podle čeho se pozná mrtvý civilista a mrtvý terorista, když v obleční nenajdete skoro žádný rozdíl?

L. Stejskal 15.5.2024 19:44

Na to Vám jistě rádi odpoví propalestinští aktivisté. U nás třeba zpěvák Tomáš Klus...

A. Šír 15.5.2024 14:07

V každé válce umírají civilisté, zejm. v moderní době. Při invazi Spojenců do Normadie zahynulo asi 20 000 Fracouzů, v důsledku spojeneckého bombardování. A přitom to byli občanů přátelští, kteří rozhodně válku nevyvolali - což se rozhodně nedá říci o obyvatelích Pásma Gazy, které válku vyvolalo. (Pásmo Gazy, jakýsi kvazistátní útvar, s vládou Hamásu, svobodně zvoleného v r. 2007 palestinskými Araby, Gazany.)

A. Teplý 15.5.2024 10:54

Při mé návštěvě Jad Vašem byly známy cca 2 miliony jmen obětí holocaustu. Do roku 2011 se podařilo dohledat už 4 miliony jmen.

Požaduje proto pan Stejskal snížení uváděného počtu obětí holocaustu z 6 milionu na číslo, kde u obětí známe všechny následující údaje:

identifikační číslo, celé jméno, pohlaví, datum narození, datum úmrtí ?

Takže budeme teď např. tvrdit, že obětí holocaustu bylo všeho všudy 100 tisíc ?

Proč to tedy pan Stejskal požaduje (a takto počítá) u obětí z Gazy ? To je totiž pravý důvod rozporování statistiky z Gazy (u cca 10 000 obětí) - že některý z těchto údajů není k dispozici.

Dá se přece pochopit, že když na nádvoří nemocnice dopadne izraelská termobarická bomba a zabije najednou 500 spících lidí - uprchlíků, budu mít problém všechny tyto údaje dát dohromady. Někteří obyvatelé se na příkaz Izraele v rámci Gazy stěhují už počtvrté. U uprchlíků je identifikace logicky obtížnější - ne-li často nemožná.

L. Stejskal 15.5.2024 11:05

Pan Stejskal nic nepožaduje a požadovat nebude, pan Stejskal pouze informuje. A ta zkazka o izraelské termobarické bombě na nádvoří nemocnice a pěti stech zabitých je jako z Rádia Jerevan. Nebyla to izraelská bomba, ale raketa Palestinského islámského džihádu, která nedoletěla do Izraele a ten počet obětí je také hausnumero.

A. Teplý 15.5.2024 11:17

Pan Stejskal informuje jen částečně - tudíž zkesleně. Proč nedáte odkaz na zdrojovou grafiku ?

https://www.ochaopt.org/content/hostilities-gaza-strip-and-israel-reported-impact-day-215

Raketa Islámského džihádu je tvrzení Izraele, které bylo doprovázeno zjevně rozpornými "důkazy".

Raketa měla uletět cca 200m - což vůbec neodpovídá videu, které Izrael předložil jako "důkaz".

S tvrzením Izreale nevyslovil souhlas ani Bellingcat.

L. Stejskal 15.5.2024 12:14

Na Vámi uvedenou zdrojovou grafiku se čtenáři dostanou přes odkaz uvedený v mém článku. Předpokládal jsem alespoň základní internetovou gramotnost.---Pokud hodláte věřit propagandě teroristů, je to Vaše volba. Hamas například tvrdí, že 7. října 2023 k žádnému cílenému masakrů civilistů nedošlo. Této lži také věříte?

A. Teplý 15.5.2024 15:03

Diskutuje se o číslech zveřejněných "Gaza Health Ministry" - jiná pokud vím k dispozici nejsou. Je to úřad Palestinské samosprávy založený ještě "před Hamásem". Jejich údaje před 7. říjnem při kontrolách OSN obstály. A jedná se o rozdíl cca 10 000 obětí.

"Foundation for the Defense of Democracies reports" ("activist think tank", zabývající se i lobbingem) k rozdílu uvedlo:

"K 21. dubnu mělo 10 152 záznamů ministerstva o úmrtnosti neúplné údaje. Vysvětlující poznámka v přehledu z 1. dubna říká, že neúplné záznamy postrádají jeden nebo více z pěti základních datových údajů: identifikační číslo, celé jméno, pohlaví, datum narození nebo datum úmrtí, uvedl FDD.

I když nebylo jasné, který z těchto datových údajů chybí."

J. Poláček 15.5.2024 18:11

1) Diskutuje se o číslech zveřejněných "Gaza Health Ministry" - jiná pokud vím k dispozici nejsou. --- jste ochoten připustit i informace z jiného zdroje než je "Gaza Health Ministry" ? pro ověření. Pokud ano tak tím druhým zdrojem by mohla být nějaká instituce z Izraele ? Ne ? Odkuď tedy ? Kdo to tam počítá ? Lze to dokazovat ? Exhumací ? Identifikací na základě DNA ? Provedou to nějaké skupiny pod záštitou OSN (EU, Ruské federace, CALTECU nebo čeho) ? Bude se dát něčemu objektivně uvěřit ? Je to vůbec možné ? Uvěřil by jste vy takové verifikaci anebo v tom už máte jasno nafurt ?

Palestinci jsou obětí především svých vlastních vůdců a vůdců svých arabských bratrů, a to už několik generací za sebou. Sklízí to, co sejí jak oni sami tak i jejich loutkovodiči tu z východu, jindy ze západu. Gaza je jeden z mokvajících vředů tohoto světa, který je plný hnisu jenž se teď valí naplno ven. A je ho tam více než je blízký východ schopen unést. A západní svět se diví. Pokolikáte už ?

A. Teplý 15.5.2024 21:15

Další milovník Palestinců, který se nemůže dočkat, až je přivítáme v Evropě.

J. Kindl 15.5.2024 21:31

Při mé návštěvě v JAD Vašem jsem se dočetl, že se obětí holokaustu se stalo šest milionů Židů, z toho 1,5 miliónu dětí.

J. Kindl 15.5.2024 21:40

Na nádvoří nedopadla žádná termobarická bomba, ale raketa výstřelná Hamasem. Odpalovací zařízení bylo umístěno za zdí hřbitova. Existuje záznam, ze kterého je patrno, že chybu si uvědomili i ti, co raketu odpálili. Nemocnice zasažena nebyla a zasažena, ale zemřelo cca. 10 osob na parkovišti

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 10:22

Prečo tí gazania tak nenávidia Izrael?

https://www.michalapetr.com/map-1804-usa-prave-chystaji-nejvetsi-masakr-civilistu-v-novodobych-dejinach-putin-je-na-koni-v-kremlu-zvoni-telefony-z-celeho-sveta-a-ruska-2-armada-vcera-jedinym-uderem-smetla-ukrajinskou-prvni-l/

Podle těchto studií, se Izrael dlouhodobě snaží cílenou likvidací vodovodní infrastruktury donutit Palestince, aby opustili svoji půdu, své vesnice i svá města, a odvandrovali do ciziny! Podle studie washingtonské Světové banky Izraelci zakazují Palestincům vrtat nové study, zlepšovat staré studny, a dokonce zachytávat dešťovou vodu do cisteren! Krom toho neustále zabírají palestinské vodní prameny, a ničí Palestincům cisterny, vodní nádrže a vodovody! Všechny takto zabavené zdroje vody, dávají Izraelci k dispozici svým kolonistům, kteří se na vysušené palestinské půdě stále více roztahují v nových osadách!

Podle studie OSN z roku 2012 Izrael obklopil pásmo Gazy těsnou smyčkou hlubinných vrtů, (angl. Borehole), kterými z podzemí Pásma Gazy odsává vodu. Pásmo Gazy je pouštní oblast odkázaná na tzv. pobřežní akvifer, zásobárnu sladké vody, která leží pod pobřežím, a pod dnem moře. Izrael z tohoto akviferu brutálně hlubinnými vrty odčerpává vodu: 66% vody Izrael, 23% Gaza, 11% Egypt. V roce 2020 tak obyvatelé Ghetta v Gaze získávali 95% vší své vody ze silně znečištěné vrchní části podzemí pobřežního akviferu. 97% této vody nebylo pro silné znečištění možné pít. 2.5% vody bylo získáváno odsolováním, ale Izrael neustále ničil jak odsolovací zařízení, tak zničil i jedinou palestinskou elektrárnu v Gaze! Problémy s vodou v Gaze zhoršuje zničený systém čištění odpadních vod, který byl pravidelně napadán izraelskými vojenskými údery, a nedostatek paliva. V roce 2006 izraelské rakety vyřadily jedinou elektrárnu v Gaze. Když Izrael následující rok uzavřel blokádou pásmo Gazy, jeho infrastruktura se začala nebezpečně rozpadat.

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 10:22

V roce 2017 zemřel pětiletý kluk z Gazy z následků koupání v moři. Následující rok byla Gaza vyhodnocena jako „na pokraji humanitárního kolapsu“ vzhledem k „akutnímu problému s energií, vodou a hygienou, který představuje vážné ohrožení veřejného zdraví“. Zpráva OSN z roku 2021 tvrdí, že že dusičnany ze znečištění odpadních vod šestinásobně překračují doporučení WHO, což způsobuje nárůst případů cyanózy. Vysoké koncentrace chloridů z pronikání mořské vody do pobřežní zvodně vystavují těhotné ženy a děti zvláštnímu riziku, a kontaminovaná voda je hlavní příčinou dětské úmrtnosti.

Další studie zjistila, že 59,2 procenta dětí v Gaze dětí mělo alespoň jednu parazitární infekci, a podobné % dětí trpělo anémií. Rakoviny a onemocnění ledvin jsou v Gaze stále častější. Roční nárůst případů selhání ledvin je nepředstavitelných 13%. V důsledku života v toxické biosféře, bez možnosti základní hygieny došlo v Gaze v posledních letech k propuknutí přenosných nemocí, jako jsou akutní hepatitida A, akutní průjmy, a dokonce břišní tyfus. Nedostatek čisté vody ztěžuje zdravotníkům zvládnut infekce šířených multirezistentními organismy, které vznikají z rozsáhlého používání antibiotik k léčbě pacientů zraněných při vojenských útocích! (Stejně jako z Ukrajiny!) Další zdravotní dopady souvisejí s těžkými kovy z bombardování, které zůstávají v půdě, protože blokáda brání jejich odstranění z půdy, ve které přispívají ke znečištění potravin a zásobování vodou. Vědci spojují tyto toxiny z bomb a granátů s nárůstem vrozených vad u předčasně narozených dětí, u dětí s vážnou podváhou, a s celkovým zakrněním malých dětí při jejich vývoji!

Zatím, co v Gaze jsou její obyvatelé včetně nemluvňat nuceni pít nečištěnou vodu zamořenou těžkými kovy, toxiny a multirezistentními baktériemi, za izraelským plotem se stovkami tisíc hektolitrů čisté vody zavlažují pole nových osadníků.

J. Cimbalnik Sr 15.5.2024 11:32

Byl jste v Izraeli, že tvrdite takové nesmysly?

https://www.top09.cz/regiony/jihomoravsky-kraj/volby/archiv/2017-poslanecka-snemovna/kunc-izrael-muze-byt-inspiraci-pro-boj-se-suchem-na-jizni-morave-23202.html

P. Smetana 15.5.2024 12:02

Tohoto čobolského idiota nemá cenu komentovat.

R. Langer 15.5.2024 12:11

Pěkná hovadina. :-P

V. Povolný 15.5.2024 14:16

Svatá dobroto, to je ale blábol.

J. Poláček 15.5.2024 18:14

M. Zasazabanovaný --- to je vážná diagnóza !

J. Prečuch 15.5.2024 15:58

Izrael zanechal v důsledku mírových dohod v Gaze kompletní infrastrukturu a to včetně plantáží skleníků. Které mohly sloužit jako obživa gazanskym občanům . Nikoliv však , rozebrali je na trubky jak někteří osadníci u nás panelák .

V. Bartoš 15.5.2024 9:43

A hra s čísly na Ukrajině je důstojná? Dvě války, dvojí metr.

Válka na Ukrajině začala také masakrem ruského obyvatelstva fašistickými oddíly ukrajinské armády.

Odveta Ruska je ovšem o mnoho mírnější než odveta Izraele. Proč???

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 9:52

Pretože Rusko bojuje o územia s ruskojazyčným obyvateľstvom, ktoré chce anektovať. Izrael bojuje na území, ktoré mu nepatrí, žijú tam Arabi. Územie teda musí, na rozdiel od Ruska, genocídne vyčistiť, aby ho mohli osídliť príslušníci vyvolení Jahvem. Ovšem vyvolení Aláhom im to nezabudnú. Takže špirála násilia sa roztáča naďalej. Keď sa vraždia vyvolení s vyvolenými, tak je to vždy brutálne, teroristické akcie a genocídne aktivity sú ospravedlňované oboma stranami.

V. Bartoš 15.5.2024 10:25

Napsal jste to asi dobře, což o to.

Ale z toho pak vyplývá, že naše vláda podporuje genocidu. A na to je kriminál. Jak to, že ještě nikdo nesedí? Proč???

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 10:29

U nás nikto nesedí za covidový aparteid. Prečo? To ma zaujíma viac ako problémy medzi semitskými kmeňmi v Palestíne.

R. Langer 15.5.2024 10:30

S tím bych docela souhlasil...

V. Bartoš 15.5.2024 10:44

Myslím, že už někteří stateční a trpěliví na tom pracují. Jestli to bude co platné nedokážu odhadnout. Ale, že se děly prasárny a do nebe volající křivdy a porušování zákonů a zneužívání moci, o to není pochyb.

J. Poláček 15.5.2024 18:36

1) Pretože Rusko bojuje o územia s ruskojazyčným obyvateľstvom, --- Henlein bojuje o územie s českojazyčným obyvatelstvom SUPER, to je ta vaša špirála

2) Izrael bojuje na území, ktoré mu nepatrí, žijú tam Arabi. To "území" (sám nevíte kam patříte :-) ) je entita bez medzinárodného uznania. Názory Moskvy a Teheránu nie sú celý svet.

3) Územie teda musí, na rozdiel od Ruska, genocídne vyčistiť, aby ho mohli osídliť príslušníci vyvolení Jahvem. --- Milé děti, dnes přečteme ...;-D

4) Ovšem vyvolení Aláhom im to nezabudnú. --- No to áno, to nezabúdanie trvá už vzniku štátu Izrael.

5) Takže špirála násilia sa roztáča naďalej. --- Ano ! Nakreslite si špirálu a dobre popremýšlajte kde má začiatok. Tvoja špirála = tj. moj kauzálný reťazec, má vždy počiatok. Zanalyzujte si to sám!

:-):-):-):-):-)

Počúvaj Juro Jánošík, si dobrý chlap! Drevo narúbeš, ovce podojíš, ale do školy si asi málo chodil. Čítať a písať vieš, tak hlavne čítaj a menej píš. A keď už napíšeš, nehambi sa podpísať. Tvoj tatko sa určite volal inak. Myslíme to z tebou dobre. Tvoji fanúšikovia:-)

Ś. Svobodová 15.5.2024 9:30

Nevím, jestli autor svým snažením Izrael obhajuje nebo spíš omlouvá. Osobně mám za to, že konání Izraelců je už za hranicí nutné sebeobrany. Ale soudit je nehodlám. Vláda - stát dělá přesně to, co stát dělat má - zabezpečuje dlouhodobou ochranu svým lidem. Což se o té naší opravdu říct nedá.

L. Stejskal 15.5.2024 10:55

Autor v první řadě informuje. O tom, co považuje za důležité. Například o lživé propagandě teroristů.