Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

PB

P53e21t88r 87B52r95e10c16í69k

15. 5. 2024 22:34

Nejedná se o genocidu a ty čísla také nesouhlasí.;-D Někde psali, že zničené infrastruktury je více, než na [UA] od r. 2014. Co takhle jiný směr. U pobřeží Gazy je obrovské ložisko plynu. Takže - USA jako vždy, když jde o ropu a plyn brání demokracii. Otázka - jak mohla nejlepší rozvědka světa prošvihnout útok přes nedobytný plot. Proč stráže měly "pohov", vedení Izraelských silových složek společnou poradu .... a tak dále. Jo, jo. Boj za demokracii = plyn, jako vždy.

Foto

Komu ale přišít počet obětí použitých jako živé štíty? A podle čeho se pozná mrtvý civilista a mrtvý terorista, když v obleční nenajdete skoro žádný rozdíl?

Foto

Na to Vám jistě rádi odpoví propalestinští aktivisté. U nás třeba zpěvák Tomáš Klus...

V každé válce umírají civilisté, zejm. v moderní době. Při invazi Spojenců do Normadie zahynulo asi 20 000 Fracouzů, v důsledku spojeneckého bombardování. A přitom to byli občanů přátelští, kteří rozhodně válku nevyvolali - což se rozhodně nedá říci o obyvatelích Pásma Gazy, které válku vyvolalo. (Pásmo Gazy, jakýsi kvazistátní útvar, s vládou Hamásu, svobodně zvoleného v r. 2007 palestinskými Araby, Gazany.)

AT

A55l18e72š 56T52e20p22l64ý

15. 5. 2024 10:54

Při mé návštěvě Jad Vašem byly známy cca 2 miliony jmen obětí holocaustu. Do roku 2011 se podařilo dohledat už 4 miliony jmen.

Požaduje proto pan Stejskal snížení uváděného počtu obětí holocaustu z 6 milionu na číslo, kde u obětí známe všechny následující údaje:

identifikační číslo, celé jméno, pohlaví, datum narození, datum úmrtí ?

Takže budeme teď např. tvrdit, že obětí holocaustu bylo všeho všudy 100 tisíc ?

Proč to tedy pan Stejskal požaduje (a takto počítá) u obětí z Gazy ? To je totiž pravý důvod rozporování statistiky z Gazy (u cca 10 000 obětí) - že některý z těchto údajů není k dispozici.

Dá se přece pochopit, že když na nádvoří nemocnice dopadne izraelská termobarická bomba a zabije najednou 500 spících lidí - uprchlíků, budu mít problém všechny tyto údaje dát dohromady. Někteří obyvatelé se na příkaz Izraele v rámci Gazy stěhují už počtvrté. U uprchlíků je identifikace logicky obtížnější - ne-li často nemožná.

Foto

Pan Stejskal nic nepožaduje a požadovat nebude, pan Stejskal pouze informuje. A ta zkazka o izraelské termobarické bombě na nádvoří nemocnice a pěti stech zabitých je jako z Rádia Jerevan. Nebyla to izraelská bomba, ale raketa Palestinského islámského džihádu, která nedoletěla do Izraele a ten počet obětí je také hausnumero.

MZ

Prečo tí gazania tak nenávidia Izrael?

https://www.michalapetr.com/map-1804-usa-prave-chystaji-nejvetsi-masakr-civilistu-v-novodobych-dejinach-putin-je-na-koni-v-kremlu-zvoni-telefony-z-celeho-sveta-a-ruska-2-armada-vcera-jedinym-uderem-smetla-ukrajinskou-prvni-l/

Podle těchto studií, se Izrael dlouhodobě snaží cílenou likvidací vodovodní infrastruktury donutit Palestince, aby opustili svoji půdu, své vesnice i svá města, a odvandrovali do ciziny! Podle studie washingtonské Světové banky Izraelci zakazují Palestincům vrtat nové study, zlepšovat staré studny, a dokonce zachytávat dešťovou vodu do cisteren! Krom toho neustále zabírají palestinské vodní prameny, a ničí Palestincům cisterny, vodní nádrže a vodovody! Všechny takto zabavené zdroje vody, dávají Izraelci k dispozici svým kolonistům, kteří se na vysušené palestinské půdě stále více roztahují v nových osadách!

Podle studie OSN z roku 2012 Izrael obklopil pásmo Gazy těsnou smyčkou hlubinných vrtů, (angl. Borehole), kterými z podzemí Pásma Gazy odsává vodu. Pásmo Gazy je pouštní oblast odkázaná na tzv. pobřežní akvifer, zásobárnu sladké vody, která leží pod pobřežím, a pod dnem moře. Izrael z tohoto akviferu brutálně hlubinnými vrty odčerpává vodu: 66% vody Izrael, 23% Gaza, 11% Egypt. V roce 2020 tak obyvatelé Ghetta v Gaze získávali 95% vší své vody ze silně znečištěné vrchní části podzemí pobřežního akviferu. 97% této vody nebylo pro silné znečištění možné pít. 2.5% vody bylo získáváno odsolováním, ale Izrael neustále ničil jak odsolovací zařízení, tak zničil i jedinou palestinskou elektrárnu v Gaze! Problémy s vodou v Gaze zhoršuje zničený systém čištění odpadních vod, který byl pravidelně napadán izraelskými vojenskými údery, a nedostatek paliva. V roce 2006 izraelské rakety vyřadily jedinou elektrárnu v Gaze. Když Izrael následující rok uzavřel blokádou pásmo Gazy, jeho infrastruktura se začala nebezpečně rozpadat.

MZ

V roce 2017 zemřel pětiletý kluk z Gazy z následků koupání v moři. Následující rok byla Gaza vyhodnocena jako „na pokraji humanitárního kolapsu“ vzhledem k „akutnímu problému s energií, vodou a hygienou, který představuje vážné ohrožení veřejného zdraví“. Zpráva OSN z roku 2021 tvrdí, že že dusičnany ze znečištění odpadních vod šestinásobně překračují doporučení WHO, což způsobuje nárůst případů cyanózy. Vysoké koncentrace chloridů z pronikání mořské vody do pobřežní zvodně vystavují těhotné ženy a děti zvláštnímu riziku, a kontaminovaná voda je hlavní příčinou dětské úmrtnosti.

Další studie zjistila, že 59,2 procenta dětí v Gaze dětí mělo alespoň jednu parazitární infekci, a podobné % dětí trpělo anémií. Rakoviny a onemocnění ledvin jsou v Gaze stále častější. Roční nárůst případů selhání ledvin je nepředstavitelných 13%. V důsledku života v toxické biosféře, bez možnosti základní hygieny došlo v Gaze v posledních letech k propuknutí přenosných nemocí, jako jsou akutní hepatitida A, akutní průjmy, a dokonce břišní tyfus. Nedostatek čisté vody ztěžuje zdravotníkům zvládnut infekce šířených multirezistentními organismy, které vznikají z rozsáhlého používání antibiotik k léčbě pacientů zraněných při vojenských útocích! (Stejně jako z Ukrajiny!) Další zdravotní dopady souvisejí s těžkými kovy z bombardování, které zůstávají v půdě, protože blokáda brání jejich odstranění z půdy, ve které přispívají ke znečištění potravin a zásobování vodou. Vědci spojují tyto toxiny z bomb a granátů s nárůstem vrozených vad u předčasně narozených dětí, u dětí s vážnou podváhou, a s celkovým zakrněním malých dětí při jejich vývoji!

Zatím, co v Gaze jsou její obyvatelé včetně nemluvňat nuceni pít nečištěnou vodu zamořenou těžkými kovy, toxiny a multirezistentními baktériemi, za izraelským plotem se stovkami tisíc hektolitrů čisté vody zavlažují pole nových osadníků.

VB

A hra s čísly na Ukrajině je důstojná? Dvě války, dvojí metr.

Válka na Ukrajině začala také masakrem ruského obyvatelstva fašistickými oddíly ukrajinské armády.

Odveta Ruska je ovšem o mnoho mírnější než odveta Izraele. Proč???

MZ

Pretože Rusko bojuje o územia s ruskojazyčným obyvateľstvom, ktoré chce anektovať. Izrael bojuje na území, ktoré mu nepatrí, žijú tam Arabi. Územie teda musí, na rozdiel od Ruska, genocídne vyčistiť, aby ho mohli osídliť príslušníci vyvolení Jahvem. Ovšem vyvolení Aláhom im to nezabudnú. Takže špirála násilia sa roztáča naďalej. Keď sa vraždia vyvolení s vyvolenými, tak je to vždy brutálne, teroristické akcie a genocídne aktivity sú ospravedlňované oboma stranami.

ŚS

Nevím, jestli autor svým snažením Izrael obhajuje nebo spíš omlouvá. Osobně mám za to, že konání Izraelců je už za hranicí nutné sebeobrany. Ale soudit je nehodlám. Vláda - stát dělá přesně to, co stát dělat má - zabezpečuje dlouhodobou ochranu svým lidem. Což se o té naší opravdu říct nedá.

Foto

Autor v první řadě informuje. O tom, co považuje za důležité. Například o lživé propagandě teroristů.

VC

Jo jo, socialistické sněhové vločky které už doma rodiče nesměli ani uhodit nepochopí, že když udělají nějaké svinstvo bude to mít následky

Proto nechápou že když Palestinci umučili 1200 lidí, dodnes ani nevrátil rukojmí rovněž si ponesou následky.

Ani mne nenapadlo co ta výchova sněhových vloček způsobí. Chrání každého migranta a ani nevidí co ti jsou zač a co pak dělají. To totiž nejsou sněhové vločky, žijí ve středověku.

Stejně nechápou že šikanování Židů na univerzitách je zbabělost a šikana i kdyby za tím byly vzletné (a nepravdivé) fráze o utlačování a vraždění arabských muslimů - Palestinců. Ano jsou to zbabělci. A ponesou následky až se to obrátí proti nim. Například až se muslimové obrátí proti ateistům, o homosexuálech ani nemluvě. A mladí levičáci islamizaci i multikulturalismus podporují!

KN
JN

Nevím, jestli ten rozdíl v číslech znamená něco zásadního. Ukrajinský prezident minulý měsíc prohlásil, že v konfliktu s Ruskem padlo dosud 31 tisíc ukrajinských vojáků. Odhady jsou přitom kolem 15-20 násobku tohoto čísla. Pozastavuje se tady někdo nad tím, kritizuje ho někdo?

JH

Vy toho "nevíte" ještě mnohem víc, Nevrklo. Hamás počítá děti do věku 18 let (podle Evropy), případně do věku muslimské dospělosti t.j. 21. let mužů na rozdíl od neprovdaných dívek od 12. Jiný kraj - jiný mrav.

"Něco zásadního" znamená osvobození prostých utlačovaných (otroků) Arabů "Palestinců" (od podřízení - Islámu) spolu s Židovskými zajatci od diktatury, tyranské, teroristické, prolhané vlády Hamásu. Porážka Hamásu znamená osvobození.

Válka skončí vítězstvím. Bezpodmínečnou kapitulací Hamásu, skončí válečné utrpení všech, válečníků i civilistů, žen i dětí, zajatců i pýcha uzurpátorů. Amen.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz