22.6.2024 | Svátek má Pavla


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Teplý 15.5.2024 10:54

Při mé návštěvě Jad Vašem byly známy cca 2 miliony jmen obětí holocaustu. Do roku 2011 se podařilo dohledat už 4 miliony jmen.

Požaduje proto pan Stejskal snížení uváděného počtu obětí holocaustu z 6 milionu na číslo, kde u obětí známe všechny následující údaje:

identifikační číslo, celé jméno, pohlaví, datum narození, datum úmrtí ?

Takže budeme teď např. tvrdit, že obětí holocaustu bylo všeho všudy 100 tisíc ?

Proč to tedy pan Stejskal požaduje (a takto počítá) u obětí z Gazy ? To je totiž pravý důvod rozporování statistiky z Gazy (u cca 10 000 obětí) - že některý z těchto údajů není k dispozici.

Dá se přece pochopit, že když na nádvoří nemocnice dopadne izraelská termobarická bomba a zabije najednou 500 spících lidí - uprchlíků, budu mít problém všechny tyto údaje dát dohromady. Někteří obyvatelé se na příkaz Izraele v rámci Gazy stěhují už počtvrté. U uprchlíků je identifikace logicky obtížnější - ne-li často nemožná.

L. Stejskal 15.5.2024 11:05

Pan Stejskal nic nepožaduje a požadovat nebude, pan Stejskal pouze informuje. A ta zkazka o izraelské termobarické bombě na nádvoří nemocnice a pěti stech zabitých je jako z Rádia Jerevan. Nebyla to izraelská bomba, ale raketa Palestinského islámského džihádu, která nedoletěla do Izraele a ten počet obětí je také hausnumero.

A. Teplý 15.5.2024 11:17

Pan Stejskal informuje jen částečně - tudíž zkesleně. Proč nedáte odkaz na zdrojovou grafiku ?

https://www.ochaopt.org/content/hostilities-gaza-strip-and-israel-reported-impact-day-215

Raketa Islámského džihádu je tvrzení Izraele, které bylo doprovázeno zjevně rozpornými "důkazy".

Raketa měla uletět cca 200m - což vůbec neodpovídá videu, které Izrael předložil jako "důkaz".

S tvrzením Izreale nevyslovil souhlas ani Bellingcat.

L. Stejskal 15.5.2024 12:14

Na Vámi uvedenou zdrojovou grafiku se čtenáři dostanou přes odkaz uvedený v mém článku. Předpokládal jsem alespoň základní internetovou gramotnost.---Pokud hodláte věřit propagandě teroristů, je to Vaše volba. Hamas například tvrdí, že 7. října 2023 k žádnému cílenému masakrů civilistů nedošlo. Této lži také věříte?

A. Teplý 15.5.2024 15:03

Diskutuje se o číslech zveřejněných "Gaza Health Ministry" - jiná pokud vím k dispozici nejsou. Je to úřad Palestinské samosprávy založený ještě "před Hamásem". Jejich údaje před 7. říjnem při kontrolách OSN obstály. A jedná se o rozdíl cca 10 000 obětí.

"Foundation for the Defense of Democracies reports" ("activist think tank", zabývající se i lobbingem) k rozdílu uvedlo:

"K 21. dubnu mělo 10 152 záznamů ministerstva o úmrtnosti neúplné údaje. Vysvětlující poznámka v přehledu z 1. dubna říká, že neúplné záznamy postrádají jeden nebo více z pěti základních datových údajů: identifikační číslo, celé jméno, pohlaví, datum narození nebo datum úmrtí, uvedl FDD.

I když nebylo jasné, který z těchto datových údajů chybí."

J. Poláček 15.5.2024 18:11

1) Diskutuje se o číslech zveřejněných "Gaza Health Ministry" - jiná pokud vím k dispozici nejsou. --- jste ochoten připustit i informace z jiného zdroje než je "Gaza Health Ministry" ? pro ověření. Pokud ano tak tím druhým zdrojem by mohla být nějaká instituce z Izraele ? Ne ? Odkuď tedy ? Kdo to tam počítá ? Lze to dokazovat ? Exhumací ? Identifikací na základě DNA ? Provedou to nějaké skupiny pod záštitou OSN (EU, Ruské federace, CALTECU nebo čeho) ? Bude se dát něčemu objektivně uvěřit ? Je to vůbec možné ? Uvěřil by jste vy takové verifikaci anebo v tom už máte jasno nafurt ?

Palestinci jsou obětí především svých vlastních vůdců a vůdců svých arabských bratrů, a to už několik generací za sebou. Sklízí to, co sejí jak oni sami tak i jejich loutkovodiči tu z východu, jindy ze západu. Gaza je jeden z mokvajících vředů tohoto světa, který je plný hnisu jenž se teď valí naplno ven. A je ho tam více než je blízký východ schopen unést. A západní svět se diví. Pokolikáte už ?

A. Teplý 15.5.2024 21:15

Další milovník Palestinců, který se nemůže dočkat, až je přivítáme v Evropě.

J. Kindl 15.5.2024 21:31

Při mé návštěvě v JAD Vašem jsem se dočetl, že se obětí holokaustu se stalo šest milionů Židů, z toho 1,5 miliónu dětí.

J. Kindl 15.5.2024 21:40

Na nádvoří nedopadla žádná termobarická bomba, ale raketa výstřelná Hamasem. Odpalovací zařízení bylo umístěno za zdí hřbitova. Existuje záznam, ze kterého je patrno, že chybu si uvědomili i ti, co raketu odpálili. Nemocnice zasažena nebyla a zasažena, ale zemřelo cca. 10 osob na parkovišti