24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 15.5.2024 9:30

Nevím, jestli autor svým snažením Izrael obhajuje nebo spíš omlouvá. Osobně mám za to, že konání Izraelců je už za hranicí nutné sebeobrany. Ale soudit je nehodlám. Vláda - stát dělá přesně to, co stát dělat má - zabezpečuje dlouhodobou ochranu svým lidem. Což se o té naší opravdu říct nedá.

L. Stejskal 15.5.2024 10:55

Autor v první řadě informuje. O tom, co považuje za důležité. Například o lživé propagandě teroristů.

Ś. Svobodová 15.5.2024 16:42

Zastáncům Palestinců je celkem jedno, kolik lidí zemřelo přesně a kolik z nich bylo teroristů. Stejně jako zastáncům Izraele. A objektivní pozorovatel ví, že v konfliktech lžou všichni všem, takže čísla obou stran považuje za propagandu a ne za fakt. Ale docela by mne zajímal článek na téma, zda jsou placené skupiny vyvolávající propalestinské a protiizraelské demonstrace a pokud ano, tak odkud a kým.

V. Církva 15.5.2024 9:14

Jo jo, socialistické sněhové vločky které už doma rodiče nesměli ani uhodit nepochopí, že když udělají nějaké svinstvo bude to mít následky

Proto nechápou že když Palestinci umučili 1200 lidí, dodnes ani nevrátil rukojmí rovněž si ponesou následky.

Ani mne nenapadlo co ta výchova sněhových vloček způsobí. Chrání každého migranta a ani nevidí co ti jsou zač a co pak dělají. To totiž nejsou sněhové vločky, žijí ve středověku.

Stejně nechápou že šikanování Židů na univerzitách je zbabělost a šikana i kdyby za tím byly vzletné (a nepravdivé) fráze o utlačování a vraždění arabských muslimů - Palestinců. Ano jsou to zbabělci. A ponesou následky až se to obrátí proti nim. Například až se muslimové obrátí proti ateistům, o homosexuálech ani nemluvě. A mladí levičáci islamizaci i multikulturalismus podporují!

K. Novak 15.5.2024 9:24

Nejvetsi snehove vlocky jsou Zidi.

H. Lukešová 15.5.2024 9:30

Nejsou. Jsou jimi muslimové a krajní levičáci. Ti, kteří běsní proti Židům a Izraeli na univerzitních kampusech.

Jinak si připomeňme, kdo jsou ti dnešní kritici Izraele a zastánci palestinského teroru, o každém člověkovi vypovídají slova a činy...Takže co říkají propalestinští aktivisté...?

"My jsme Hamás!", "Smrt Americe!" (na americké půdě), "Smrt Izraeli!", "sionisté si nezaslouží žít!", "deset-tisíc krát zopakujeme 7.říjen!", "od řeky k moři Palestina bude svobodná (genocidní chorál, vyzývající k zničení Izraele a genocidě tamějších Židů), "globalizujme intifádu", "konečné řešení", "je pouze jedno řešení, intifáfa revoluce!", "vraťte se do Polska", "vraťte se do plynových komor"...

Ś. Svobodová 15.5.2024 9:43

Nevím proč na něj reagujete. On nechce diskutovat, jen si vylévá svou nenávist.

H. Lukešová 15.5.2024 9:54

Ano. Máte pravdu.

V. Církva 15.5.2024 9:30

To "zcela určitě" proto mají vojenskou službu i ženy, vzdorují v prostředí 300 milionů arabských muslimů a k tomu Iránců a ostatních. Kam na ty nesmysly chodíte?

K. Novak 15.5.2024 9:40

Mluvim o Zidech na americkych univerzitach, kteri se "neciti bezpecne".

Kdyby byli Izraelci takovi hrdinove, tak nepotrebuji americke zakladny ve vsech sousednich statech. Bojovat proti prevazne civilistum v Ghetu odriznutem od zasobovani je vse na co se dnes zmuzou.

H. Lukešová 15.5.2024 9:58

Izraelci zlikvidovali 15 tisíc teroristů z Hamásu a Palestinského islámského džihádu.

A že umírají i civilisté je sice smutné, ale může za to Hamás, jehož bojovníci umisťují zbraně a vojenské objekty poblíž civilních objektů (obytných domovů, škol a nemocnic).

Jinak v Gaze drtivá většina jejich obyvatel podporuje Hamáa a jeho zvěrstva ze 7.října 2023. Nejsou nevinní civilisté, ale zastánci teroru.

A na co se zmohli palestinští nacisté? Na vyvraždění převážně 1200 židovských civilistů poblíž Gazy. Palestinští nacističtí teroristé nedokáží čestně bojovat, buď vraždí izraelské civilisty a nebo se za ty své schovávají a jak dlouho zbabělci zbabělí žebrají o příměří...

R. Tesařík 15.5.2024 14:55

A vy jste trubka. Nevím jestli největší, ale velká dost.

J. Ticháček 15.5.2024 18:45

Souhlasím.

Projevuje se to například tím, že místo kladení plyšáků, promítání obrazků na baráky a sepisování petic prostě vezmou klacek a začnou se bránit, když je někdo mlátí.

K. Novak 15.5.2024 9:27

"A mladí levičáci islamizaci i multikulturalismus podporují!"

Zidovske neziskovky sem vozi migranty. Nebyt Muslimu v Evrope, tak Zidi nemaji cim argumentovat kdyz zebraji o pomoc.

H. Lukešová 15.5.2024 9:31

Jediní, kdo žebrají o pomoci, jsou tzv. Palestinci, kteří by bez finanční podpory nepřežili jeden jediný den. Na "palestinských územích" se nepracuje, tam Arabové čekají na sociální dávky z celého světa.

V. Církva 15.5.2024 9:37

I mezi Židy byli a jsou levičáci i pitomci. Levičáků mezi nimi bylo hodně. Nakonec co byl Marx? Spekuluje se o nějaké organizaci co se dovozem migrantů mstí Německu a Evropě za holokaust. Tak pitomci se najdou všude a Židé nejsou lepší než my.

Ale evropané se vymlouvat nemůžou. Především si to všechno dělá Evropa sama. EU má různá loby, čínské ruské, muslimské i židovské, nicméně zodpovědní politici jsou Židé v menšině a jsou voleni námi.

Nevím o jakou pomoc Židé žebrají, o žádné nevím.

Ś. Svobodová 15.5.2024 9:39

Konečně jste mi to spiknutí objasnil. Židé dovážejí arabské migranty. Ti pak na ně útočí, podřezávají je, vypalují jim obchody a oni mohou žebrat. Tak to dává smysl.8-o

A. Teplý 15.5.2024 11:01

A když vášniví podporovatelé LGBT+ zároveň podporují islamizaci Evropy (dovozem a vítáním připrchlíků) - to Vám smysl dává ?

K. Novak 15.5.2024 9:33

Kdyby Zidi nebyli snehove vlocky, tak tady nebrecite o udajne sikane na univerzitach. Kdo si dovoli SLOVNE kritizovat Izrael je vyloucen, protoze se Zidovsti dospeli studenti "neciti bezpecne".

V. Církva 15.5.2024 9:39

"Kdo si dovoli SLOVNE kritizovat Izrael je vyloucen"

A to se stalo kde? Realita na většině západních universit je totiž jednoznašně problém šikany židů, naopak muslimové jsou pozitivně diskriminovaní.

K. Novak 15.5.2024 9:47

https://www.aljazeera.com/gallery/2024/4/30/photos-columbia-suspends-students-after-call-to-end-gaza-camp-unheeded

Studenti vylouceni a okamzite vystehovani z koleji na ulici. Nekolik profesoru prislo o praci. Rektorka Harvardu, jedina nezidovska rektorka top univerzity, nahrazena Zidem, za to, ze v cas nezasahla. Ostatni si ted davaji pozor, aby konali.

H. Lukešová 15.5.2024 9:54

Al-Džazíra? Prolhaná katarská arabská naci-televize? Ta lže, kdykoliv její moderátoři otevřou ústa.

A. Teplý 15.5.2024 11:13

Tak zkuste důvěryhodnější zdroj:

Columbia poslala v pondělí ráno dopis s varováním, že studenti, kteří neopustí tábor do 14:00 ET a nepodepíší formulář slibující dodržovat univerzitní zásady, budou čelit pozastavení činnosti a nebudou způsobilí řádně dokončit semestr.

"Začali jsme suspendovat studenty jako součást této další fáze našeho úsilí zajistit bezpečnost v našem kampusu," řekl mluvčí univerzity Ben Chang v pondělí večer.

https://www.reuters.com/world/us/columbia-university-urges-pro-palestinian-protesters-disperse-after-failed-talks-2024-04-29/

R. Langer 15.5.2024 10:32

;-D ;-D ;-D

Tak to je skvělý zdroj...

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 9:41

R^ Zákaz kritiky je nástup totality, kedy sa povoľuje iba jeden názor. A je jedno, či je kritika oprávnená, alebo nie. Kritika patrí ku demokracii. A ten, kto s ňou nesúhlasí, má právo oponovať, protiargumentovať.

Buď sú snehové vločky, alebo programovo a cielene používajú termín antisemitizmus na všetko, ako formu agresívnej obrany, ktorou sa snažia potlačiť kritiku v demokratickej spoločnosti. Príkladom tohto agresívneho postupu, sanžiaceho sa o ostrakizáciu názorového oponenta (technicky sa jedná o argumentačný faul ad hominem) je v týchto diskusiách pani Lukešová.

H. Lukešová 15.5.2024 10:01

Ne, já pouze polemizuji, nikoho neostrakizuji a argumentuji věcně. Pláčou tady pouze zastánci palestinských teroristů, kteří řvou o rasismu a islamofobii. Jakákoliv kritika muslimů se potlačuje a každému takovému kritikovi hrozí obvinění z islamofobie.

K. Novak 15.5.2024 10:10

Zidi vrazdi Goje v Gaze bez ohledu na rasu a vyznani.

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 10:27

To aj moslimovia nemoslimov. To si môžu moslimovia so sionistami ruky podať.

H. Lukešová 15.5.2024 13:15

Ne, nemůžou. Židé ani sionisté nevraždí Nežidy. Porovnejte si prosím, kolik lidí v Evropě a v USA zabili muslimové a kolik Židé či sionisté. Troufám si říci, že Židé nikoho, zatímco muslimové bezpočet.

M. Zasazabanovaný 15.5.2024 10:17

Ale zatiaľ nie v Česku. Ale vaše útoky ad hominem na ľudí s iným názorom na Izrael, sú podľa mňa cestou k totalitnému, jedinému správnemu názoru na nejakú vec. To, že s niekym nesúhlasíte je nejakú vec, to je ok. Ale to, že ho hneď napádate ako antisemitu, je znak zaslepeného, fanatického = skresleného vnímania reality - a každý, kto vaše videnie reality spochybní, je vami vnímaný skreslene-fanaticky, ako nepriateľ. Samozrejme, že to u vás neprekvapuje, keďže Palestínčanov označujete slovami, že ich otec nie je boh. Takáto dehumanizácia skupiny ľudí je psychologický základ pre ochotu vraždiť a viesť vojnu. Ale chápem, že to nerobíte z cynickej vypočítavosti, z ktorej podozrievam niektorých predstaviteľov Izraela, ale že slepo svojmu čierno-bielemu videniu sveta veríte.

A túto dehumanizáciu, ktorú vy ukazujete zo strany sionistov, praktikujú aj palestínci (moslimovia) voči Židom. Preto som presvedčený, že genocídna čistka Gazy Izrael neochráni, pretože ani Izrael nedokáže genocídne vyzabíjať stovky miliónov moslimov. Ale skôr naopak, v končnom dôsledku mu tento nacistický prístup k protivníkom bude na škodu.