27.1.2023 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

NORSKO: Výnosný kšeft

Kauza dětí Michalákových v posledních týdnech hýbe českým internetem a médii. Vyjadřují se politici, lidé se dohadují na sociálních sítích a objevily se i myšlenky, že Norsko je přeci tak vyspělá země, že se tam věci jako neodůvodněné odebírání dětí nemohou stát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Gene 1.2.2015 0:45

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Si to tak neber...

H. Gene 1.2.2015 0:44

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Tak - očividně byla velmi přesná...

V. Plocek 1.2.2015 0:36

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Díky za tykání. Ale nejsem komunista pane.

V. Plocek 1.2.2015 0:31

Re: Že nám do toho nic není ?!!!

Paní drahá vůbec nevíte o čem mluvíte.  Pokud můžete, zkuste si tam zajet a pohovořit s místními lidmi. Budete žasnout.

V. Plocek 1.2.2015 0:30

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Vážený pane. Já sám jsem osobně osudu vděčen, že mohu žít v dnešním Česku. Asi tomu nebudete věřit , ale bohužel většina lidí, byla ve vámi jmenovaném socialistickém Československu spokojena. Dostali levně najíst, měli nízké náklady na bydlení, komunistický zaměstnavatel jim zajistil letní dovolenou za babku, děti měli pionýrské tábory atd. atd. Konečně  dnes se to ukazuje. A na dotaz, že nebyly žádné knížky, pořádné divadlo, hudba odpovědí, že bez toho mohli klidně žít. A bohužel to říká i část středoškolsky vzdělané populace. Takže Vaše narážka na soc. Československo  nebyla zcela přesná. A znovu upozorňuji, že žiji rád (alespoň poslední část života) v dnešní době. Konečně zkuste si to sám. A věřte, že z těch odpovědí jsem neměl radost. Zdravím.

J. Farda 31.1.2015 17:54

Re: Paní Michálková minulý čtvrtek v rozhovoru MF

No, pan Erat, jehož tímto srdečně zdravím, a s nímž jsem již měl v týdnu to pochybné potěšení vysvětlovat si obsah pojmů slov blbec a blbeček, nyní opět zaperlil. On je tedy nejspíš originálním příkladem rčení "Kogito, ergo sum" a rád peče s pejskem a kočičkou dorty. Ve srovnání s ním, blbcem, já zůstávám blbečkem, ovšem rozdíl mezi námi dvěmi je v tom, že já si to na rozdíl od něj jsem ochoten připustit. Tak jako posledně, pane Erate, zdravím Vás a na Vaše přípodoteky nereaguji.

H. Gene 31.1.2015 11:36

Re: Norský systém je zrůdný,

ddp

H. Gene 31.1.2015 11:35

Re: Paní Michálková minulý čtvrtek v rozhovoru MF

Názor psychologa jsi nepochopil. To nebylo ani tak o tom, že to to dítě musí znát ze zkušenosti, jako spíš, že je to popis dospělého.

H. Gene 31.1.2015 11:16

Re: opět geniální postřeh

Ne, neshodneme.

H. Gene 31.1.2015 11:13

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Mýlíš se. Berkdeber je nezávislý na soudu. Tedy nikoli "až krajní záležitost".

H. Gene 31.1.2015 11:12

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Takhle nějak byli všichni navenek spokojení v socialistickém Československu, že?

V. Plocek 30.1.2015 23:28

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Pan Mach se zaplať pán bůh může pořád šťourat kde a do čeho chce.  Lituji, že jste nepochopil, nebo jsem blbě řekl.

I. Procházková 30.1.2015 23:26

Re: Česká vláda věc hrotí a ne bagatelizuje.

Naše vláda případ bagatelizuje tím, že někteří členové (Marksová, Dienstbier) tvrdí, že děti byly odebrány právem a že Norové (včetně velvyslankyně) mají pravdu. Nejvíc ovšem p. Michalákové a jejím dětem "zasolil" ředitel ÚMPOD Z. Kapitán tím, že v TV vysílání prohlásil, že bude nejlepší, když si matka děti z Norska unese. Ona pak musela norské policii a Barnevernetu vysvětlovat, že nic takového nemá v úmyslu a byla kvůli tomu popotahovaná. Kdyby to byl v Norsku jediný případ, ale takových jsou stovky jen v rodinách cizinců: Dítě odebrané jen proto, že si nechtělo v zimě vzít čepici a matka mu ji nutila, další dítě odebrali proto, že matka chtěla jet na dovolenou k rodičům do Běloruska, Nikolku Rybkowou odebrali proto, že byla ve škole smutná (umírala jí babička) a nesměla kamarádit se zlobivou spolužačkou, ruské děti byly odebrané bez příčiny - to je jen zlomek toho, co čteme v médiích. Přes rozhodnutí Barnevernetu vlak nejede, je to stát ve státě, nikým zvenku nekontrolovaný. Prostě nacistický Lebensborn, Norové uvítají každé nordicky vyhlížející dítě také proto, že se v sociálním byznysu točí velké prachy, pěstouni jsou štědře odměňováni (ale už nekontrolováni), stát (včetně soukromých institucí) ten byznys finančně podporuje a pochopitelně Barnevernet na tom profituje - čím více odebraných dětí, tím větší podpora. Jiné státy se o svoje odebrané děti berou - Indové zaslali ostrou diplomatickou nótu, odvolali velvyslance a dosáhli návratu dětí domů, Brazilci se obrátili na ES a uspěli a Rybkowi unesli svoji dceru od pěstounů s pomocí bezpečnostní agentury a přestože Norsko žádalo dívku vydat zpět, polský soud toto zamítl a Nikolka žije doma u rodičů:-))

V. Plocek 30.1.2015 23:23

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Pane Lapil, potom musím otevřeně přiznat, že tomu nerozumím. Aniž bych uhýbal, tak jsem soudil na základě několikanásobného pobytu v Norsku, které jsem projezdil křížem krážem na kole, což mi umožnilo častý kontakt s "obyčejnými lidmi" včetně návštěvy jejich bytů, komunikace s nimi s následným hodnocením jejich života. A ten je u běžných lidí takový, že jsem jim ho záviděl.  Kulturní prostředí, chování, vztah k vlastnímu státu konečně i k dětem. Jejich školy pro jejich děti, pro děti přistěhovalců. A konečně hovořil jsem tam i s přistěhovalci a všichni, kdo chtěli žít spokojeně, tak výše vyjmenované chválili. Pochopitelně budou i vyjímky, jako v každé společnosti.  Tak nevím.  Díky za diskuzi a zdravím.

V. Plocek 30.1.2015 23:06

Re: NORSKO: Výnosný kšeft

Pane Šulc, chápu Vás, že jako Čech potřebujete na vše rozhodnutí soudu. Ostatní akty jsou vždy nezákonné, loupežné atd. atd.  Ale jsou země, kde soudy jsou až krajní záležitostí a rozhoduje rozum, či v tomto případě kvalitnější život dětí. A že mají v Norsku děti z nižších sociálních třid kvalitnější život než u nás, o  tom nepochybujte. Tolik flákajících se dětí v nočních hodinách po ulicích jako u nás tam neuvidíte.

M. Pechr 30.1.2015 22:55

Re: To je jedno hledisko, zmíním i jiné..

...ano, hledisek je vícero...

...pamatuji se, že se přesně do písmene naplnilo to, před čím nás poučovali na školeních, totiž že cíle organizace a těžiště práce se od zacílení na klienta přesouvá směrem k zajištění vlastního fungování organizace a že je to obvyklý problém...

...jiné hledisko, jež mne dost nemile překvapilo jak v této neziskovce, tak v nemocnici či LDN... ...a tou bylo rozpoznání touhy po moci nad pacientem či klientem u některých pracovníků, potřeba některých ovládat byla dost očividná a nechutná, obyčejně těžko usvědčitelná... ...dobře o tom psal jeden německý psychoanalytik a psychoterapeut... ...jméno bohužel nevzpomenu... ...u sebe jsem při této práci touhu po moci nepozoroval, nicméně při hlubším pohledu a četbě té knihy jsem rozpoznal pravděpodobné kořeny jež mne vedly k touze po pomáhání až v dětství... ...dobrá introspekce...

I. Procházková 30.1.2015 22:51

Re: Že nám do toho nic není ?!!!

Připomíná to nacistický Lebensborn.

I. Procházková 30.1.2015 22:50

Re: ´norsko´ (jak systém nen jen za hranicemi

Pro p. Benýška: Máme tu už některé případy, podobné těm v Norsku. Mimo to, co jste popsal, budou také zakázány automaty na sladkosti ve školách, pěstounská péče se rozjíždí - děti jdou nejdřív k pěstounům, pak do adoptivní rodiny (bylo o tom loni už několik pořadů, např. jedna pěstounka si posteskla, že malé miminko, o které se starala, bude muset za dva měsíce předat do trvalého osvojení do jiné rodiny apod.). Klokánky (které byly dobrou alternativou k DD), jsou kapacitně i finančně omezovány a poslední kapkou je případ rodiny z Klatovska. Všichni to známe z médií - logopedka (bez atestace) si zahrála na psycholožku a obvinila otce rodiny, že svoje děti zneužívá (otec se oběsil). K podezření neměla žádný důvod - bylo to detailně popsáno v mnoha médiích. Ještě si vzpomínám na případ rodiny Wallových, který se stal před lety. Rodině, která byla sice chudá, ale o děti se starala, odebrali 3 děti, nejmladší z nich byla holčička v kojeneckém věku. Dvě starší děti se mohly k rodičům v 18 letech vrátit, ale holčička byla adoptovaná a už ji nikdy neviděli. Sociálka odebrání zdůvodnila chudobou, která vůbec nevylučovala dobrou péči o děti. A taky je tu případ ženy, které odebrali dítě už v porodnici proto, že žije příliš alternativním způsobem (neměla mobil a bydlela na chalupě). Takových případů je i u nás hodně a všechno spěje k velkému průšvihu. Stačí jen všimnout si, jak naši politici a úředníci zasolují paní Michalákové v Norsku.

B. Rudolf 30.1.2015 21:51

Re: Paní Michálková minulý čtvrtek v rozhovoru MF

V žádném rozhovoru na internetu jsem nenalezl výrok paní Michalákové, že "její manžel nebyl zcela sexuálně normální". Vy jste ho ale okamžitě označil za devianta a ji tím pádem rovněž, protože, jak píšete: "s ním kopulovala". Zamyslete se prosím nad sebou.

K těm záležitostem s konečníkem se vyjadřoval lékař a tomu bych věřil víc než člověku s bujnou fantazií.

J. Kanioková 30.1.2015 21:08

:)))

J. Kanioková 30.1.2015 21:07

Okopčený příspěvek odjinud -

Nicméně toto není problém pouze Norska, až do konce 70let byla podobná praxe ve Švýcarsku -

Jo, do 60-tych rokov odoberali chudobným rodinám deti a dávali ich na poľnohospodárske farmy na výchovu ako lacnú pracovnú silu. Často mlátení, zneužívaní, podvýživení, bez hociakých citov a vzťahov. Teraz vychádzajú na svetlo a vypovedajú, štát odškodňuje. - http://www.verdingkinderreden.ch/

http://www.blick.ch/news/schweiz/verdingkinder-misshandelt-versklavt-und-dann-noch-bestohlen-wo-ist-unser-geld-id3126170.html

http://www.wiedergutmachung.ch/de/was-geschah/verdingkinder/

Jojo, tie naše veľké demokratické vzory, Nórsko, Švajčiarsko...

J. Kyselková 30.1.2015 21:02

Že nám do toho nic není ?!!!

Kdosi tohle určuje ? Je to právě naopak ! Západním světem se šíří chorobná ideologie, že je v zájmu dítěte odebrat ho z výchovy biologické rodiny a umístit ho k cizím lidem. To je právě nejhorší tyranie, které je možno se na bezbranných dětech dopustit. Proti takovým zločinům je nutno se bouřit všemi silami.

M. Prokop 30.1.2015 20:46

Re: Norský systém je zrůdný,

Nemusíte svou nechápavost demonstrovat TAK usilovně.

J. Šimek 30.1.2015 18:52

Re: Norský systém je zrůdný,

Pan Mach tedy zrazuje voliče, když nachází zrůdný systém v podobě národního státu a přitom se nechal zvolit, jako odpůrce EU, která dle jeho předvolební rétoriky je zdrojem všecho špatného a národní stát je ten správný cíl.

J. Kanioková 30.1.2015 18:19

Norský systém je zrůdný,

a kdekdo se dřív oháněl argumentem, že o tom nic nevíme.

A když se to pan Mach snaží přiblížit, abychom o tom věděli co nejvíc, abychom si mohli pro sebe líp tu kauzu rozklíčovat, tak jsou tu zase tací rýpalové, co se jim to nelíbí.

Nejde až tak o to, jak se postavit ke kauze Michalákovi, to snad každý normální člověk už pochopil, ale jde především o to, že se tihle Pachatelé Dobra v různých zemích snaží o zavedení podobných kráčovin !!!

Takovým zrůdnostem je třeba se bránit PŘEDEM !!!

Proto je skvělé, že o tom budeme vědět co nejvíc. Díky pane autore..

M. Prokop 30.1.2015 18:06

Re: Paní Michálková minulý čtvrtek v rozhovoru MF

Pokud něco takového nezjistila norská polocie a norský soud prohlásil, že pro to nejsou žádné důkazy, považuji to za věrohodnější než váš úsudek dle médií.

O tom, že chlapec 4 roky pod vlivem pěstounů o něco požádá, bych se raději ani nezmiňoval, abych nebyl za (přinejmenším) naivku.

Vše ostatní jsem napsal níže, někdy dopoledne.

J. Kanioková 30.1.2015 18:05

Petice

Petice za odvolání Zdeňka Kapitána z funkce ředitele ÚMPOD http://www.petice24.com/signatures/petice_za_odvolani_zdeka_kapitana_z_pipadu_evy_michalakove/start/400

My níže podepsaní požadujeme odvolání Zdeňka Kapitána z funkce ředitele Úřadu pro mezinárodně právní ochranu dětí..

Tento člověk nejenže stále opakuje, že není kompetentní zasahovat v kauzách v zahraničí, ale např. v kauze Evy Michalákové dává otevřeně najevo souhlas s postupem norských úřadů, vrcholem bylo jeho prohlášení, že děti by jí odebrala i česká sociálka. Tento člověk by se spíš hodil za šéfa Barnevernu než ředitele ÚMPODU. V případu Evy Michalákové opakovaně škodí, nepomáhá.

Mgr. Jan Hovorka

J. Kanioková 30.1.2015 18:04

Petice

Mezinárodní elektronická petice proti Barnevernu.

Prosím šířit - aby to mohl projednat Evropský parlament, je třeba co nejvíce podpisů v co nejvíce zemích EU..

http://jdem.cz/brj857

J. Kanioková 30.1.2015 17:47

Žádal o zkrácení návštěv po dlouhodobém pobytu

u pěstounů. Znáte pojem "návodné otázky"? A návštěvy probíhají tak, že tam sedí i zástupci z BV, matka se na děti nesmí smát, nesmějí promluvit česky, atd. atd.

A čtu k tomuto případu absolutně všechno, ale na toto jsem NIKDE nenarazila - "řekla,že její manžel nebyl zcela sexuálně normální." Vždycky bylo, že špatně slyší, a takové podobné prkotiny.

J. Kanioková 30.1.2015 17:32

No, já se včera ptala pana Ruščáka,

protože mi neseděly počty těch zaměstnanců - z článku na iDnesu - "4 300 zaměstnanců BV včetně pěstounů a pracovníků v ústavech a především 53 tisíc dětí, které se každý rok dostanou do hledáčku norského Barnevernu. Tak vypadá „armáda“, která představuje norský systém ochrany dětí."

Odpověděl mi (snad se nebude zlobit) - "Dost často dochází k tomu, že pěstouni děti, které mají v péči, adoptují. To je zdroj neustálého nedostatku pěstounů v Norsku a důvod, proč se neustále snaží nabírat nové. Tak by to ale být nemělo, jde to zcela proti logice pěstounské péče, která by z principu měla být dočasná."

Ze zdejšího článku už rozumím, proč BV "stačí" JEN 4,3 tis. zaměstnanců.