Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

NORSKO: Úředník Barnevernetu je zákon

To úředník Barnevernetu je zákon. Sama norská ambasáda vysvětluje, že centrální norská vláda nad nimi nemá vůbec žádnou kontrolu
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

12. 10. 2015 21:39
Pane Jílku -

Váš elaborát v diskuzi považuji za odpornou lidskou špinavost. Kdyby rodiče Michalákovi byli tak nebepeční úchyláci a surovci, že nesmí své odebranné děti ani vidět, nesmí vědět, kde bydlí a jaký je jejich zdravotní stav  -  proč nemá Michalák odebráno rodičovské právo a proč Michaláková smí pracovat s jinými dětmi v mateřské školce ? 

Nejen v tomto případě jde o tvrdý mezinárodní byznys a "lov na děti".

Nepomlouvejte ty ubohé rodiče !

0 0
možnosti
MP

12. 10. 2015 21:52
"Nepomlouvejte ty ubohé rodiče !"

Chcete sice správně, ale nemožné.

Rybílek má vše inverzně.

0 0
možnosti
JF

12. 10. 2015 21:29
Norsko by mohlo štěkat

Česká vláda by měla zapracovat, děti najít a odvézt do Čech odvézt. Norsko by pak mohlo chvíli štěkat, ale to je tak vše.

0 0
možnosti
MM

M. Mýval

12. 10. 2015 19:45
Breivik ne

Pouze od jeho 4 let pomáhali jeho matce pracovníci Barnevernetu. Důsledek? Otec odešel od rodiny, syn nenávidí všechny sociální inženýry.

0 0
možnosti
MP

12. 10. 2015 20:44
Re: Breivik ne

A má víc práv než paní Michaláková, i v lochu.

0 0
možnosti
OH

O. Horák

12. 10. 2015 19:07
Norsko bývala úžasná země

pak se objevili zástupci vlády s úžasnými nápady, vznikly úřady kde dlouhodobě komusi prdlo v kuli a někdo z vrchu to pokryl, že prdnutí v kuli je více než zákon.

No prostě duševní zdraví nehledejte o zdravém rozumu či zákonnosti ani nemluvě. Prostě raději Norsko objeďte, ono je lepší zkusit lidožrouty než Nory.Norové jsou nenažraní furt, lidožrouti dají pokoj aspoň po jídle.

0 0
možnosti
JK

12. 10. 2015 17:07
.....

22. ledna 2015  Máme 'tajný' norský verdikt. A pochybnosti o něm zesilují - http://echo24.cz/a/wLtzq/mame-tajny-norsky-verdikt-a-pochybnosti-o-nem-zesiluji

Stydím se, že jsem Nor. Psycholog o případu odebraných českých dětí - http://echo24.cz/a/iXFDB/stydim-se-ze-jsem-nor-psycholog-o-pripadu-odebranych-ceskych-deti

Právník: Odebírání dětí v Norsku? Především velký byznys - http://echo24.cz/a/wJytC/pravnik-odebirani-deti-v-norsku-predevsim-velky-byznys ..... Potvrzení o trestním oznámení - http://jdem.cz/bt4ut3

CPS v Norsku - minulost a současnost - http://www.barnasrett.no/erland_loken/barnevernet_i_norge.htm

Sociologie - 21. část Dítě a Barnevernet - http://sociologie.netstranky.cz/21-cast-dite-a-barnevernet.html

0 0
možnosti
JT

12. 10. 2015 16:51
Norsko davno opustilo pravni ramec

Tady pouze uz jen nasilne osvobozeni.

0 0
možnosti
OP

O. Prokop

12. 10. 2015 11:02
Divím se, že...

nevíme nic o lidech, kteří si " přisvojili" oba kluky, kterým to Barnevert přiřkl. Je hlavně v jejích zájmu, aby p. Michaláková syny nedostala. Oni samozřejmě budou jakoukoliv komunikaci odmítat, ale jako svědky se pozvat musí. Je potřeba podrobně zjistit co jsou to za lidi, kolikrát se snažili o adopci, kolik zaplatili, prostě získat o nich informace.

0 0
možnosti
AR

12. 10. 2015 12:41
Re: Divím se, že...

Pěstouni mladšího Davida se starali o adopci minimálně jednou (podle pana Hasenkopfa). Chtěli jedno malé dítě adoptovat a nechat si ho od úplného začátku, což samozřejmě krajně znevěrohodňuje prohlášení pěstounky o tom, co údajně od Davida slyšela na téma co měli s nimi rodiče údajně dělat.

0 0
možnosti

12. 10. 2015 10:57
Můj ty smutku

"Sama norská ambasáda vysvětluje, že centrální norská vláda nad nimi nemá vůbec žádnou kontrolu." Tak to je smutný příběh. Barnevernet jistě nevznikl slovem božím jen tak z ničeho. Je následkem nějakého právního aktu, který mu dal do vínku kromě založení a oboru působnosti i jistou nezávislost, což i my můžeme pozorovat u některých orgánů takto založených u nás. Přiznává-li vláda, že se vymkl kontrole, pak dává zárověň svojí nečinností najevo, že jí stav nijak nevadí a nebude s ním nic dělat. I norská vláda pracuje na stejných principech, jako ta naše. Chce-li změnu, musí provést novelu zákona, či připravit jiný zákon, kterým zároveň zruší ten dosavadní. Pak předkládá takovou nomu parlamentu. Ten rozhodne, nebo i nerozhodne (možná, že jim stav vyhovuje, ač je to podivné). Barnevernet vy v tom byl, kromě možného lobby,  naprosto mimo mísu - pokud ovšem se jeho chapadla nerozrostla příliš. Pokud by pak takovéhoto nově přijatého zákonného aktu nedbal, je zde k použití restriktivní složka státu. Norsko je tedy třeba z tohoto pohledu nahlížet a ve smyslu tohoto článku i článku paní Šichtařové si nemyslím, že je to příliš demokracií, či spravedlností se zatěžující země a i když mne český a zejména Evropský kocourkov v posledních pár letech notně rozčilují až do stavu, kdy bych nejraději odjel (to se mi dříve občas stávalo jen za socialismu) do Norska bych bydlet nejezdil.

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

12. 10. 2015 10:32
Tak mi tak napadlo,

nebyl on ten Breivik taky v péči Barnevetu ???

0 0
možnosti
JJ

12. 10. 2015 10:36
Re: Tak mi tak napadlo,

to ne, nicméně důležitý svědek "petičníků" proti Barnevernu, pan Ruščák, je příznivcem téže strany, jejímž členem Breivik byl

0 0
možnosti
JJ

12. 10. 2015 10:27
jasné

Autor: A. Hrbek - Kauza Michálková je kauza na které se přiživují neúspěšní politici a kterou většinou komentují ti, kteří o ní nic podrobnějšího nevědí.Otec, pan Michálek žije v Norsku a má na syny plná otcovská práva. O jejich vydání paní Michálkové neusiluje. Patrně spíše naopak.Paní Michálková se přivdala do Norska, žije v Norsku a měla by plně respektovat právní systém Norska.

Orgán péče o dítě děti rodičům Michalákovým odebral, protože měl k tomu měl dobré důvody. Matka chlapců českým úřadům, médiím a veřejnosti sdělila jen neúplné informace, přičemž utajila podrobnosti, z nichž by bylo zřejmé, že bylo rozhodnutí odebrat děti nutné a naléhavé. Paní Michálková využívá toho, že tyto okolnosti a důvody odebrání nelze zveřejnit z důvodu zákonné ochrany soukromí dětí i jejich rodičů.

Rozhodnutí potvrdil norský soud a štrasburský soud zamítl stížnost paní Michálkové. Jde o nezávislé soudy se všemi možnostmi odvolání. Mohou se mýlit, mohou rozhodnout nesprávně, ale jsou pevnou součástí platného právního řádu. Jejich případné pochybení je ale nutno dokázat. To nevadí řadě politiků i diskutujících v tom, aby na tato instituce zasvěceně plivaly.

Podle Moniky Le Fay, která prý měla možnost nahlédnout do rozsudků norských soudů, je to hrozné čtení. Starší hoch opakovaně vyprávěl, že v rodině docházelo k bití i k sexuálnímu násilí. Chlapec také popisoval sexuální hry s oběma rodiči. Vypověděl, že když ho otec znásilňuje, matka stojí vedle a říká svému muži "nedělej to, bude ho to bolet". Sama paní Michálková přiznala, že chlapec po její "péči" na obličeji krvácel. Svobodné fórum uveřejnilo dvě fotografie. Je na nich teta obou kluků Zuzana Sovková, jak sedí na toaletě. U ní sedí jeden ze synů Michalákové (konkrétně David) a podává jí toaletní papír. Web píše, že to vypadá, jako když jí utírá zadek. Snímky prý pochází z léta 2010.

Asi skutečně něco nebylo košer a to co provádí paní Michálková, je chcupe.

0 0
možnosti
KN

K. Němec

12. 10. 2015 11:07
Re: jasné

Soud ve Štrasburku zamítl její žádost jen proto, že nevyužila všechny možnosti v Norsku. Le Fay nikdy do spisu nenahlédla.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz