2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

NĚMECKO: „Vona“ je normální

Srpen skýtá nevšední zážitek. Sledujeme národní volební kampaň v jedné zemi, která se ale přetahuje o pravidla pro celou Evropskou unii. Řeč je samozřejmě o Německu. Je-li Německo hegemonem EU, což je, volby v něm nemohou EU neovlivnit, to je jasné a zdaleka ne nové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hájková 19.8.2017 10:51

Re: Naprostý nesmysl

Vidíte - a já si zase dobře pamatuji- jak Slováci před rozdělením státu si děsně přáli svou hvězdičku na praporu EU a svou židličku v jeho parlamentu!

Z. Koutecký 19.8.2017 11:15

Re: Naprostý nesmysl

To ano, paní Hájková, ovšem jako samostatné Slovensko. Pochybuji, že Slovákům bude vyhovovat slepenec typu Jugoslávie podle scénáře č. 5 Bílé knihy EK.

V. Hájková 19.8.2017 11:22

Re: Naprostý nesmysl

Jsem si jistá, že nikdy nedojde k tomu , že bychom se my dožili - že se EU stane nějakým federativním státem! To už i otcové zakladatelé dnešního spojení uznali, že to byl jen jejich sen, který se nebude týkat ani jejich pra- pra vnuku :-)))))))))))))))))))))))

V. Hájková 19.8.2017 10:47

Re: Naprostý nesmysl

Pan Hlosta - nějak zapoměl na p. MASHALLA a jeho skvělý plán pomoci válkou zničené EVROPĚ! A ten plán který rychleji pomohl Evropě překonat poválečné problémy - nám náš přítel největší jaksi zatrhl přijmout! Patrně asi toto byla podle p. Hlosty ta hegemonie USA- VUČI Evropě!

p.s jinak bych si vás dovolila opravit - POLÁCI nejsou 8X větší podle obyvatel než jsme my! Je to cca polovina- než píšete- pěkný den přeji!:-)

P. Rudolf 19.8.2017 10:52

Re: Naprostý nesmysl

Já vím, 40 mil. Já je porovnávám ke Slovákům.

P. Khail 19.8.2017 12:53

Re: Naprostý nesmysl

Maďaři nejsou stejně velcí jako Slováci (ne že by na tom záleželo).

P. Rudolf 19.8.2017 13:48

Re: Naprostý nesmysl

Máte pravdu, jsou skoro tak početní jako my. Trochu jsem to popletl. Sorry.

J. Hejna 19.8.2017 8:12

Normální?

Normální by bylo, kdyby seděla ve vypolstrované komůrce.

F. Houžňák 19.8.2017 5:30

Petráček do toho zase vidí, že prý "AfD je passé",

to je zajímavé, že tady v Německu tento petráčkovský názor nijak nepanuje. Asi se Němci opomněli Petráčka zeptat, co si mají myslet.

J. Cimbálník 19.8.2017 22:04

Re: Petráček do toho zase vidí, že prý "AfD je passé",

III.

Ach ja, Ihr AfD-Wähler! Träumt weiter! Was sagt eure Partei zum Ökowahn, zur Zerschlagung des Technologiestandorts, zur Bildungskatastrophe, zur Digitalisierung auf Kosten der Schwachen? So gut wie nichts. Die AfD ist eine eineinhalb-Themen-Partei. Haben Sie noch nicht bemerkt, dass die Einwanderungsfrage und die Euro-Skepsis nicht halb so viel zählten, würde das Land nur im Übrigen halbwegs vernünftig regiert

F. Houžňák 21.8.2017 10:39

No a jako co?

Odkaď jste to obšlehl? Máte tam špatně použitý konjunktiv.

J. Kanioková 19.8.2017 1:06

Průzkum:69,8 % Němců chce trvrdší postup proti

migrantům a jejich návrat do Libye... 7 z 10 Němců chtějí vracet uprchlíky - http://jdem.cz/ddjff3

Předvolební průzkum INSA - CDU/CSU 37 %, SPD 25 %, AFD 10 % - https://www.welt.de/politik/deutschland/article167683207/AfD-bundesweit-drittstaerkste-Kraft-Gruene-abgeschlagen.html

V Hessenu Merkelovou vypískali a vybučeli - realita je jiná než předvolební průzkumy..

Dva-tisíce voličů v osmi klíčových zemích EU se domnívají, že by jejich národním parlamentům měla být svěřena pravomoc odmítnout diktáty z Bruselu. - http://www.express.co.uk/news/politics/842928/European-Union-poll-support-national-parliaments-reject-EU-laws

J. Jurax 19.8.2017 18:06

Re: Průzkum:69,8 % Němců chce trvrdší postup proti

No jo, po volbách jim Schulz nebo Merkel vysvětlí, že pro takové rasistické, islamofobní, ano náckovské názory není v Germánii místa. A nositelé takových názorů si to odkašlou - Ordnung must sein! Tolik k prvnímu odstavci.

A k druhému - celé dva tisíce voličů v osmi klíčových zemích EU mi nepřijde nějak moc. Ovšem v originále je psáno TWO-THIRDS, což značí dvě třetiny - a to poněkud mění význam ... ono automatický překlad má svá úskalí, že ... :-)