14.8.2022 | Svátek má Alan


Diskuse k článku

NĚMECKO: Prognóza vývoje

Heinz Buschkowsky (SPD) je nedávný starosta čtvrti Berlin-Neukölln, problematické kvůli migrantům. V Německu je znám asi dva roky svou knihou „Neukölln ist überall“ (Neukölln je všude), ve které silně kritizuje stav této čtvrti, chování migrantů v ní a potažmo politiku multi-kulti tolerance.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 14.10.2015 23:57

Stručně řečeno, pokud Německo něco neudělá

a to hodně rychle, razantně, politicky nekorektně a s respektem k lidským právům především původního obyvatelstva a nikoliv přivandrovalců, půjde direktně do perdele. A frau Merkel se snaží seč může, aby to urychlila. Doufám, že už má v šatníku burku a po večerech trénuje její nošení a mlácení hlavou o tébich.

Průšvih je, že jsme na Německo hodně ekonomicky navázáni.

J. Urban 13.10.2015 23:07

Hm. Co je utopičtěšjí? Krafat "my to zvládneme"

a nebo "musíme jim říct, že se musí integrovat"? Ten pán sice vidí ten prů§er, který již nastal, ale řešení samozřejmě nemá - a ani nesmí mít, bylo by politicky nekorektní, multikultifobní a rasistické :-(

J. Kanioková 13.10.2015 15:27

Je to dobrý článek,

ale ještě výbornější by byl, kdyby u něj byly ty grafy z originálu (jen s českými titulky), protože na ty překladač kašle, a nemám čas si ty popisky opisovat a strkat do překladače. Uff, mrzí mě to, i když cosi málo je z toho jasné i tak..

A nejlepší na originálu jsou diskuze, často jsem tam natrefila na glosu - Buschkowsky a Sarrazin - nahradit ty nenyjší šílence, nebo hlavně - pořádná tv diskuze - Merkel proti těm dvěma..

J. Lepka 13.10.2015 14:41

Vládnout znamená předvídat.

Jak může teta Merkel vládnout, když si nevidí na špičku nosu ?

Jak si může dovolit pozvat miliony muslimů a pak silou prosazovat rozdělení po celé EU ? Že by jí mezitím došlo, do jak velkého ho.na šlápla ???

P. Neubauer 13.10.2015 12:45

Silný muslimský stát v Evropě

Do 10 let je na západ od nás agresivní muslimský charitativní se zbytky německých občanů, zřejmě po odtržení bývalé NDR, která díky vývoji netrpí pocity vinny za nacismus. Budeme muset velice brzy obnovit brankou povinnost než bude pozdě.....

P. Neubauer 13.10.2015 12:46

Re: Silný muslimský stát v Evropě

Oprava muslimský chalifat

K. Janyška 13.10.2015 10:11

Já ještě více.

Každý, kdo má všech pět pohromadě... Dzp.

A. Alda 13.10.2015 8:45

Naivní idealista.

Ten pán si vůbec neuvědomuje, jak je situace Německa a Němců ve skutečnosti vážná. A má podivné a nevyargumentované představy - třeba tu o promísení.

Z. Koutecký 13.10.2015 10:37

Re: Naivní idealista.

Heinz Buschkowski je 14 let starostou berlínské čtvrti Neukolln plné imigrantů a má bohaté zkušenosti s tím, jak s nimi zacházet. Uvědomuje si velmi dobře, co Německu hrozí a je realista - ví, že příval imigrantů nikdo nezastaví. Na druhé straně je nereálné si představovat, že tato invaze nepostihne i ČR, pokud zůstane členem EU. Německo a ostatní nejvíce postižené státy EU jsou již na hranici svých možností v přijímání uprchlíků a musí vymyslet a prosadit způsob, jak přesměrovat proud imigrantů do ostatních států. Zájmy nejmocnějších korporací v ČR jsou tak těsně závislé na našem členství v EU, že vystoupení z EU nepřipustí. Naopak stále více roste tlak na integraci států EU do formy jakési federace v čele s evropskou vládou (viz heslo "potřebujeme více Evropy"). Představy o tom, že neprodyšně uzavřeme své hranice jsou nesmyslné i pro případ, že bychom vystoupili z EU. To bychom se museli vrátit před rok 1989. Taková je prostě dnešní realita. Jaký bude další vývoj se můžeme jen dohadovat. Jedno je však jisté - pokojné časy naši konzumní společnost nečekají.

P. Vaňura 13.10.2015 12:34

No, podívejte se, v jakém bordelu

bylo Německu roku 1932. Pak přišel pán s knírkem a všechno bylo jinak. Pán s knírkem je schopen vyřešit VŠECHNY evropské problémy s imigrací.

Jen by nesměl být u moci moc dlouho, ač rozpoutání války ze strany Německa nepřipadá dnes v úvahu.

A. Alda 13.10.2015 14:38

já mám také knír

Ale delší - jako poslední král mých předků Vilém II.

Z. Švrček 13.10.2015 8:03

Tak a je to ložené

On ten pán totiž bere fakt, že Německo přijme do tří let minimálně 5 milionů uprchlíků jako fakt. Vůbec se nezabývá myšlenkou, že by bylo třeba tvrdých opatření k zastavení toho přílivu. To ostatně koresponduje s piolitikou Merkelové a jejích ocasů v EU, jenž společně kritizují ty státy, které se o to snaží. Máme zde tedy velkou pravděpoodobnost, že do pár let (necítím se na odhad do kolika) budeme mít za západní hranicí agresivní kalifát, či minimálně multikulti v praxi a budeme muset včas udělat protiopatření. Tím prvním krokem by mělo být vystoupení z EU, tedy z hazardérského spolku, který nesplnil hlavní očekávání - bezpečnost, svobodu, udržení křesťanské civilizace a rostoucí prosperitu a nastoluje místo toho oprávněné obavy z nejistoty, přitahování šroubečku již stále se tenčící svobody, ztrátu, či znejistění vlastních civilizačních hodnot a pochyby o prosperitě ve světle nutnosti uživit ty masy. Pěkná představa. Sem s referendem a rychle pryč. To sice nezabrání pochybám o tom, že to zvládneme, ale s takovýmto Německem a EU to nezvládneme naprosto jistě.

J. Jurax 15.10.2015 0:00

Re: Tak a je to ložené

Souhlas.

D. Polanský 13.10.2015 6:54

Prostě ukázka Kosova německým

politikům nestačí. Tam muslimové jasně ukázali, jak umí zatočit s křesťany. Bez pardonu a nemilosrdně.

H. Lukešová 13.10.2015 1:14

Jude, Jude feiges Schwein, komm heraus und kämpf allein":

zní německými ulicemi.

https://www.youtube.com/watch?v=o4TWI1i4_Nk

Otázkou je, proč německá policie na tak nehorázné urážky nereagovala. Kdyby někdo takto (do zbabělých sviní) urážel Araby nebo muslimy, tak by skončil v kriminále. Ale Židé se urážet můžou. Zde nešlo o kritiku izraelské politiky, jak se rádi zaklínají levičáci, ale o útok proti Židům jako lidem.

D. Polanský 13.10.2015 6:56

Takzvaní siláci

to tak vždy dělají, troufnou si na slabé, ale se silnými, v tomto případě muslimy, úlisně drží basu. Prostě jsou to svině.

L. Křivan 13.10.2015 0:19

AfD - Alternative für Deutschland, Alternativa pro Německo

je strana vzniklá z vystoupených členů CDU a ze znechucený voličů CDU.  Je to v podstatě "stará dobrá CDU" tak jak jsem ji poznal (a volil) když jsem přišel (1969) do Německa.