9.6.2024 | Svátek má Stanislava


Diskuse k článku

NĚMECKO: Levice v SRN

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
strejda 9.2.2010 23:51

Re: Proboha autore,

Je to sice pravda, ta ale Hvížďalu nezajímá. Je to odborník.

strejda 9.2.2010 23:50

Re: dotaz

Stačí se poučit u bývalých komunistů. Ti to zavedli a demokraté to kritizovali. Už je zase vše jinak?

Irminones 9.2.2010 20:03

Re: Proboha autore,

Gregor je Řehoř a George je přece Jiří.

Anton 9.2.2010 18:53

dotaz

Pane Hvíždala, nejsem už tak v obraze, ale v Německu existoval či možná ještě existuje takzvaný Arbeitsverbot, to znamenalo, že členové Komunistické strany Německa nesměli být zaměstnáváni ve státních zařízeních. Nebylo by to dobré zavést i v Česku?

Harpyje 9.2.2010 12:25

Proboha autore,

když už chcete mermomocí psát o Německu a jeho politicích, tak se prosím Vás alespoň informujte, jak se ti politici správně jmenují. Gysi se jmenuje Gregor, a ne George! George je navíc anglická forma tohoto jména.

Raul 9.2.2010 10:31

Z chaosu těží SPD

Jaký ma smysl být nalevo od SDP, když tato strana přes všechny neúspěchy v posledních volbách ukazuje, že jako jediná levicová strana v Německu je schopna prosazovat program, který zapadá do pravolevé dynamiky demokracie.

Mgr. Milda 9.2.2010 9:41

Vedení "Die Linke" je velmi nesourodé

Genosse Gysi, jako Stasi informant  "Notar" má dlouhou tradici v NDR za sebou. Rozpad Dederónie využil k politickému vzestupu na zádech svých bývalých spolupracovníků. Lafontaine býval dlouho ve vedení SPD, nějak se mu ale ten poslední spurt na branku nedařil. Když tenkrát poprvé vyhrál volby Gerd Schröder, pamatuji se, jak Lafontaine Schrödera odstrkával od mikrofonu a chtěl se nechat slavit. Tak hloupý ovšem Schröder nebyl a Lafontaina si dal na distanc.

Tím pro Lafontaina veškerá kariéra skončila. Popíjel nějakou chvíli své oblíbené červené, nechal se přesvědčit a vyhrál volby v Sársku, zemi příjemců sociálních dávek. Jako zemský ministerský předseda pak spolu s Gysim organizovali odštěpení své partaje od SPD. Oba ctižádostiví soudruzi však přecenili své možnosti. Ještě dnes, po téměř 20 letech anšlusu bývalé NDR, jsou východní Němci od těch západních dost odlišní. Partaj, která má překlenout takové rozdíly, to má daleko složitější.