Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

NATO: Zelený tank na baterky

Jistě jste už některou z variant toho provařeného rádoby-vtipu slyšeli. Toho, jak se sejde ruský, německý a americký dirigent.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH

Proč sem pořád dáváte tu fanatickou komunistku Šichtařovou? :-(

0 0
možnosti
JH

J35a46n 48H91a49j47s58k64ý

20. 1. 2020 17:18

Z vás pane Hofmeister ten fanatismus a nenávist stříká na všechny strany. Lituju vás, vy nemůžete kvůli tomu být ani chvilku šťastný.

0 0
možnosti
RT

Problem s tanky je vyresen:

A/zasadne je budou ridit tehotne vojacky-maji uniformy a je to bezpecne

B/budou mit dlouhe prodluzovacky

0 0
možnosti
ŠH

Už nemohu jinak .....

V bříšku mají samodruhé tankistky vodu ..... jak známo, ta celkem dobře pruží při otřesech tanku v boji. Viz vodní vaky při manželských hrách (nevyzkoušeno).

Zde přítomné dámy prominou .....

0 0
možnosti

teď mě napadlo proč noři (prostě se mi tenhle výraz líbí) se snaží prosazovat zelenou ideologii i když žijí jen z těžby zavrhovaných fosilních paliv, prostě se jen snaží o zvednutí ceny, které by při snížené spotřebě znamenalo prodloužení možnosti žít jen z této těžby :-)

0 0
možnosti
VC

Já mám pocit, že jsou jen zdegenerovaní civilizací.

Ale trochu reálnější rozbor. Norsko je řídce osidlené a Norové mají svou přírodu rádi. Teda by bylo vpořádku, že ji chtějí chránit.Jsou méně emoční a citliví než Italové, tedy by mohli být pragmaticky přesní. Takoví jsou Němci. Z nějakých důvodů mají však Germáni zakódovaný vojenský řád a poslušnost. Pokud autorita řekne, že je správné jezdit elektromobily, prostě není záhodno přemýšlet, jakkoliv by na to i mozkovnu měli. A pak už je jen vlčí grupa a ta táhne jedním směrem a okřikuje ostatní. Samozřejmě tu tlupu za nitky a k svým ziskům potahují i různí šizunkové - v tom ale nejsou Germáni výjimeční.

Je to tak jak někdo nechápe, jak technicky vyspělý národ - Němce mohl vést hysterický šílenec, dnes je vedou hysteričtí klimafašisti.

0 0
možnosti
VB

"Poměr „cena / výkon“ by měl být jediný klíč. Další kecy o genderu, minoritách, o tom a onom, jsou v téhle situaci právě jen – kecy."

Pokud se dle autorky u obsazování jedná jen o poměr cana/výkon tak co současné poměry mužů a žen ve vysokých funkcích vypovídá o výkonu žen?

0 0
možnosti
AH

Paní Šichtařová se probudila poněkud pozdě. Paní Dedichenová je ve vedení NATO již od poloviny loňského roku. Jenomže idnes to zveřejnila teprve letos.

Dále bych paní Šichtařové doporučil se podívat na základní profil paní Dedichenové, alespoň například na anglické wikipedii a na to v čem vyniká i proč ve vedení NATO je. Rozhodně to nejsou zelené tanky na baterky. Nakonec i my jsme měli ve vedení NATO svého zástupce. Dokonce takového, který sliboval hájit Československou socialistickou republiku.

Paní Šichtařová neprošla ani základním vojenským výcvikem, takže toho o vlivu klimatu na vojenské operace příliš neví. Ti kteří bojovali na Dukle to setsakramentsky poznali.

Na klimatické změny, a to jak okamžité, tak i dlouhodobé musí být každá armáda z celé řady důvodů připravena. Nebyl na ně například připraven ani Napoleon, ani Hitler. Podobně naše armáda nebyla připravena na působení v Afghánistánu. O úloze a významu energie i logistiky při vedení vojenských akcí je dostatek dostupné literatury.

Takže srandu je možno si dělat, ale občas jde o dost vážné věci.

0 0
možnosti
FK

No, přečetl jsem si informace o paní Kathrine Dedichen v norské i anglické verzi a žádné úžasné předpoklady pro důležitou funkci ve vedení NATO jsem tam neshledal. Ano, má vojenské dobré vzdělání, ale sloužila víceméně ve štábních útvarech. Nedočetl jsem se, že by se zúčastnila nějaké válečné mise, která by ji jaksi zvýhodňovala k výkonu v nejvyšších vojenských funkcích. Ale zato se se svými soupeři dostala i k soudu, a to právě z podezření z feministických výhod. No, nic proti ní, ale řeči vede občas hloupé. A na to paní Šichtářová poukázala. Bohužel, vy jste to nepochopil a trefoval jste se do špatného terče.

0 0
možnosti
VP

V21a48ň60u90r74a 98P74e23t30r

20. 1. 2020 11:27

Války se sice ideologií nevyhrávají, ALE lze je ideologií PROHRÁT!

Pan Daladier by mohl vyprávět...

0 0
možnosti
ZL

Každá mince i každá válka mají dvě strany aneb vyprávět by mohl i Hitler.

0 0
možnosti
MV

Paní Šichtařová je zřejmě stále ovlivněná komunistickou propagandou, protože jinak by musela vědět, že dle filozofie NATA, dobíječky na EKO-tanky na cizím území nejsou zapotřebí.

0 0
možnosti
AN

A20l27b70e90r65t 24N77o49v66ý

20. 1. 2020 13:31

Číst znovu a pomalu, třeba i několikrát, možná porozumíte. Pokud ne, tak chyba je ve vašem přijímači.

0 0
možnosti
MH

Plná huba války! Ale kdo ji vlastně potřebuje, komu poslouží? Proti komu chce USA ve jménu Boha a NATO zasahovat? Blbečků, kteří za žold půjdou bojovat za americké zájmy se najde vždy (bohužel) dost.

0 0
možnosti
VP

V52a23ň43u91r18a 66P94e75t80r

20. 1. 2020 12:52

Co říkal ajatoláh Chomejní.

"Islám stanovuje pro všechny dospělé muže, nejsou-li neschopní nebo nezpůsobilí, povinnost připravit se na dobývání (ostatních) zemí, aby nařízení islámu byla nastolena ve všech státech světa...Ale ti, kdo studují islámskou svatou válku, chápou, proč chce islám dobýt celý svět...Ti, kteří o něm nevědí nic, předstírají, že se islám staví proti válce. Ti (kteří toto říkají) jsou hloupí. Islám říká: Zabíjejte nevěřící, tak jako by oni zabili vásǃ Znamená to, že by muslimové měli nečinně sedět do té doby, než je pohltí (nevěřící)? Islám říká: Zabíjejte je (nemuslimy), taste na ně meč a rozprašte (jejich armády). Znamená to nečinně sedět, dokud nás (nemuslimové) nepřemůžou? Islám říká: Zabíjejte ve službě Alláhovi ty, kteří by mohli chtít zabít vásǃ Znamená to, že bychom se měli vzdát (nepříteli)? Islám říká: Vše, co je zde dobré, existuje díky meči a ve stínu mečeǃ Lidi nelze přivést k poslušnosti ničim jiným než mečemǃ Meč je klíčem k Ráji, který může být otevřen jen pro Svaté bojovníkyǃ Jsou stovky dalších (koránských) žalmů a hadís (rčení Proroka), které pobízejí k válce a boji. Znamená toto všechno, že islám je náboženství, které zabraňuje lidem vést válku? Plivu na ty hloupé duše, které něco takového tvrdí"

Jak tomuto chcete čelit bez armády? A pokud se tomu podrobíte, budete zase muset válčit za šíření islámu!

0 0
možnosti
VC

Tak v každém případě by představitelka armády měla hovořit především o výzbroji, obraně nebo útoku. K ekologii při cvičeníchby je měl spíš tlačit lid.

0 0
možnosti
JV

J44a64n 50V45i10n78t61r

20. 1. 2020 10:02

Součástí plánu na vytvoření superstátu je likvidace národních armád. Jedna z cest vede přes společné velení v rámci NATO.

0 0
možnosti
Foto

Společné velení je nezbytná podmínka jakékoliv společné vojenské operace. Nutná, ne však postačující.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz