21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

MINSK: V neděli Ryanair, v pondělí Lufthansa...

Zdá se, že mezi teroristy a běloruským Národním letištěm v Minsku probíhá čilá emailová korespondence. Komunikace samozřejmě jednosměrná: od (údajných) teroristů k letišti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Štípek 27.5.2021 18:55

OSN dosud nezjistila, že by Izrael bombardoval domy v Gaze proto, že by v nich opravdu sídlili teroristé; nic takového se nepotvrdilo a Izrael proto může být obžalovàn z válečných zločinů.

S. Kovarna 27.5.2021 19:31

Předpokládám, že nejapně žertujete, pokud ne, tak to je opravdu malér....

I. Štípek 27.5.2021 22:30

Nežertuju, OSN taky nežertuje a nestačí jen říct, že jsou to mamlasi a muslimáčtí křiklouni prosazující své náboženství a politiku. Společnost národů taky nezabránila Hitlerovi. Proto v r.45 vznikla OSN, jako že teď už to bude doopravdy - a je to v háji zrovna tak. Východiskem zaplaťbůh je pořád RB, i když se US a Rus navzájem "zmizíkují", je to pořád závora před katastrofou. Ale na druhou stranu já si opravdu myslím, že největší překážkou řešení je Netanjahu; ať si myslíme cokoli, teprve po něm může jakékoli řešení začít od nuly, od začátku.

S. Kovarna 28.5.2021 1:46

Inu, pak máte opravdu podivné zdroje informací. O tom, že Hamas odpaluje své rakety z obytných domů nepochybuje nikdo, včetně OSN. Ostatně, jeden z baráků, které zařvaly byl sídlem dvou tiskových agentur a ani jedna z nich nepopřela, že se odtud odpalovaly rakety....

T. Bubeníček 27.5.2021 21:36

To je ta OSN, co prohlásila, že jeruzalém nemá s židy nic společného? Důveryhodná parta....vlastně ne, jsou to kašpaři.

F. De Winter 27.5.2021 14:56

Lukašenko si může udělat další zářez na pažbě. Podařilo se mu odchytit Romana Protaseviče, zakladatele a šéfredaktora Telegram kanálu NEXTA, z jehož redakce byly loni organizovány protestní akce v Minsku.

Redakce NEXTA sídlí v Polsku (a je zřejmě financována polskými tajnými službami) a odtud byly prostřednictvím internetu vydávány pokyny pro srazy demonstrantů a organizovány trasy pochodů, přímo do jejich mobilů. Přitom celá redakce se tvářila “já nic, já muzikant” – tvrdili, že oni jsou jenom kanál na sociální síti a jednotlivé příspěvky u nich uveřejňují jednotliví uživatelé.

Paní Tichanovska se poněkud polekaně ozvala, že stejným letadlem letěla před týdnem také.

Tak takhle se to dělá. Takhle se dělá kombinovaná akce tajných služeb a oficiálních složek. Sledování objektu, o kterém samozřejmě nikdo neměl ani tušení a pak využitá šance nad Běloruskem. Žádný amatérský Čepiga a Myškin. Prostě když práci dělají skutečné tajné služby, vypadá to úplně jinak, než amatérsky zapálený muničák.

Když běloruské (a ruské) tajné služby dokáží něco takového, dokáží i jiné věci. Vsadím se, že leckoho z protiputinovské a protilukašenkovské opozice polil studený pot. Oni si tak lítají po Evropě a dovedu si představit, že byli mnohokrát v podobné situaci. Zřejmě teď vidí agenta za každou záclonou a každým keříkem. A to ještě není nic proti tomu, až zjistí, že sice byli poplácáváni po ramenou za statečný odboj proti diktátorovi, ale teď když jsou v nebezpečí kvůli pár bělorusákům nikdo nehne prstem. Nedivil bych se, kdyby se běloruští disidenti začali mírnit ve výrazivu, leckdo ohlásí konec politické kariéry a zmizí za oceánem, protože pobyt v Polsku nebo Pobaltí teď začne být poněkud rizikový. Ti ostatní budou hubnout a blednout. Něco jiného je dělat hrdinu pod dojmem, že se vám nemůže nic stát. Něco jiného je vědět, že po vás doopravdy jdou a jsou kvůli vám ochotní i vyvolat mezinárodní skandál.

P. Havel 27.5.2021 13:32

P. Stejskale, díky za zase trochu jiné souvislosti. Obávám se ale, že pro diskutéry Nevrkla&spol. máte málo DŮKAZŮ ;-)

K. Šebesta 27.5.2021 11:46

Komické na celé věci je, že se zloděj Babiš pouští do blábolů o sankcích na Bělorusko a myslí si,že jej bude v Evropě někdo brát vážně. Měl by si ty kecy nechat pro Vojtěcha, pozvat si jej do čapáku a říct mu, že ti co měli přijít nepřišli, takže musel přijít on.

I. Štípek 27.5.2021 13:27

Ano, ano, pane Stejskale, vaše komické všeználkovství si nic jiného než šebesty nezaslouží.

V. Pokorný 27.5.2021 7:23

Rozhodnutí přistát s letadlem padá na kapitána letadla. Jinak ty blafy pana Stejskala, v tomto případě, jsou dost hloupé. Pakliže stejný případ se udál v minulosti v roce 2013 v Rakousku na základě rozkazu Spojených států a nikdo proti tomu necekl, tak co chce pan Stejskal pindat teď v případě Běloruska? Takže sebranka ze Západu může a jiná sebranka druhé strany ne?

V. Kopta 27.5.2021 7:32

no to je proto , že v demokratických zemích existují nezávislé soudy a nezávislé vyšetřovací orgány kterým lze věřit. A zákony se řídí ústavou , která chrání základní svobody. A v případech že byl spáchán trestný čin a ten nezávislý soud nařídí zadržení tak je to ok, ovšem v bělorusku se to děje na příkaz diktátora , a za odlišný názor...pokud ten rozdíl necítíte, soudruhu, tak je každá diskuze zbytečná.

I. Štípek 27.5.2021 9:42

Jo, Kúdela by mohl vyprávět. Vyšetřovací komise to tomu rasistovi z druhořadé země pěkně nandala, že.

K. Křivan 27.5.2021 10:40

Co máš blbečku proti rasistům ?

Rasismus je názor, že se lidstvo vyvíjelo na různých místech v různých podmínkách různou rychlostí a směrem. Tím vznikly u různých ras a skupin různě položené Gaussovy křivky vlastností, což vyjadřuje v podstatě pravděpodobnost té vlastnosti.

P. Milan 27.5.2021 11:02

Domnívám se, že proti rasistům nemá nic, pouze sem plete věci nesouvisející.

P. Havel 27.5.2021 13:35

Co se hádáte? Von to myslí ironicky, je také soukmenovec, myslí to dobře.

Za biologa se vydáváte zbytečně, ale jako rasista tu už renomé máte.

E. Pribijl 27.5.2021 12:12

Pane Kopta. Máte v podstatě pravdu ale v těchto věcech to je pouhá teorie, tyto věci se rozhodují na jiných místech a ústava je to poslední co ty lidi zajímá.;-)

J. Jurax 27.5.2021 13:02

" ... v demokratických zemích existují nezávislé soudy a nezávislé vyšetřovací orgány kterým lze věřit. A zákony se řídí ústavou , která chrání základní svobody."

Ano.

A znáte zemi, kde to opravdu v praxi platí?

J. Ganaur 27.5.2021 13:51

Rusko nebo Čína?Neéééé....?Ale jděte, takové bohulibé státy!;-D;-D;-D

J. Sedlář 27.5.2021 17:48

Ano. třeba u nás je sůd nezávislý na šeckém, aj na zákonech. Aj ústávní sůdec súdruh Rychetský.

Něco k odlišnému názoru:https://cnn.iprima.cz/tvrdila-ze-se-zeny-rodi-s-vaginami-ted-studentce-hrozi-vyhazov-z-univerzityi-25441

Chcete toho víc nebo to stačí.

F. Navrátil 27.5.2021 18:57

Janoušek to říká také.

R. Simek 27.5.2021 8:43

Pokud myslíte "uzemnění Moralese" ve Vídni, tak si dovolím poukázat na několik drobných, leč podstatných rozdůlů:

- nešlo o běžnou civilní linku, ale soukromý let,

- letadlo nebylo nuceno přistát, jen mu byl zakázán vstup do některých vzdušných prostorů - s poukazem na podezření, že na palubě je konkrétní osoba (tedy mohli letět jinou trasou nebo se vrátit),

- z letadla nebyli odvlečeni žádní cestující,

- prohlídka letadla se uskutečnila se souhlasem posádky i pasažérů (ostatně neměli důvod to nepovolit),

- všichni pasažéři i posádka poté pokračovali v letu.

Byť šlo tehdy o poměrně nestandardní akci, proběhla se vzájemným respektem a víceméně "v přátelském duchu".

Prosím, najděte si lepší příklad pro srovnání.

V. Novák 27.5.2021 9:46

Z letadla nebyli odvlečeni žádní cestující, protože hledaný cestující tam nebyl.

Prohlídka letadla se uskutečnila se souhlasem posádky i pasažérů (ostatně mohli si zkusit to nepovolit).

Snowden měl kliku, že mu Obama zrušil platnost pasu předčasně, ještě před přistáním v Šeremeťjevu. Kdyby odletěl do Ekvádoru, jak měl původně v úmyslu, dopadl by nepochybně jako Assange. Velmi demokraticky...

J. Jurax 27.5.2021 13:06

No, na krtka pášícího velezradu byť i z těch nejušlechtilejších pohnutek patří postižený stát obvykle velmi nevlídně.

Celkem vzato mne překvapuje, že se takovému ještě něco škaredého nestalo ...

V. Novák 27.5.2021 15:19

Nejspíš na něj do Ruska CIA nedosáhla.

V. Bok 27.5.2021 20:46

No, prohlídky byla ze strany presidenta Moralese povolena po 36 hodinách... aai dobrovolně. Kam se hrabe Lukašenko, ten alespoň uvedl relevantní důvod. Taková hlášení o uložení bomby na palubě jsou totiž bohužel docela častá. A doprovod stíhačkou také...

P. Milan 27.5.2021 9:56

Jako obvykle, lžete. Rozhodnutí dle červeného kodu podpořené stíhačkou NEPADÁ na kapitána letadla.

Stejný případ se neudál v Rakousku, tam šlo skutečně o rozhodnutí kapitána letadla.

J. Ganaur 27.5.2021 10:07

Přistání v Rakousku byla dobrá vůle Rakušanů.Piloti to mohli otočit a vrátit se do Moskvy.Nikdo je k přistání nenutil.Rozdíl od běloruských teroristů!:-P:-P:-P

S. Kalužík 27.5.2021 13:10

Pokud blafy pana Stejskala jsou dost hloupé, pak blafy V. Pokorného jsou hodně hloupé! Pro porovnání čtěte

https://www.konzervativninoviny.cz/...by/

K. Nový 27.5.2021 3:35

Ohledně Lufthansy - představte si, že by přišel stejný mail na policii ČR. Myslíte, si že by letadlo Lufthansy nechali odletět nez kontroly? Ani náhodou.

J. Berger 27.5.2021 3:44

Až na to, že z bodu otočení letadla na Minsk to bylo do Vilniusu podstatně blíž než do Minsku...