10.5.2024 | Svátek má Blažena


Diskuse k článku

MIGRACE: Vzpomínky uprchlíkovy

Doprčic, abych neklel! Denně se ze všech trub oficiálního zpravodajství dozvídám, jak musíme mít pochopení pro různé kousky našich nepozvaných (leda paní Merkelovou) hostí z různých končin světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 9.4.2017 23:37

Re: Připomínám, že za WW2 byla v SSSR nenávist POVINNOSTÍ

Tak nenávist k Hitlerovi bych dost chápal, ale ona byla a je trochu širší.

J. Jurax 9.4.2017 23:23

Re: Připomínám, že za WW2 byla v SSSR nenávist POVINNOSTÍ

No, ono se do té nenávisti nejspíš ani moc nutit nemuseli, když viděli, že Hitler je ještě horší než Stalin ...

P. Vaňura 8.4.2017 11:31

Připomínám, že za WW2 byla v SSSR nenávist POVINNOSTÍ

To jenom k těm emocím. "Je to nenávist tak čistá jako láska" - citát z jedné ruské knihy, vyšlé po WW2!

P. Hlosta 8.4.2017 10:31

Re: Dnes to byla litánie.

Jak to souvisí s článkem, to nevím. Snad okrajově o komunistickém útlaku v potlačování náboženské víry. To ovšem bylo příznačné v padesátých letech a ne po osmašedesátém po normalizaci, z které doby je i psaný článek. V časech normalizace byla náboženská víra až druhořadý problém pro STB, stejně tak i pro nejrůznější funkcionáře KSČ, natož pro úředníky ve státním aparátu. Dalo by se říct, že až mizivý problém, pokud ovšem nešlo o záminku disidenta umořit. Nebylo tedy žádné hrdinství chodit do kostela. Akorát, že zhusta ateistická, společnost se dívala na náboženské věřící přes prsty. Dnes je to prakticky stejné. Dokonce v diskuzích jsou mnozí k věřícím až fanaticky útoční, ačkoliv za socialismu to bylo většině lidí jedno a nediskutovalo se o tom.

Článek je ironizováním současné imigrantské vlny, která je podávaná jako traumatizovaní emigranti ze své vlasti. Ti imigranti rozhodně to nebudou číst, takže je to článek k nám příznivý a v diskuzi nás upevňující, že imigrant se musí dobře rozmyslet, než odejde k nám a potom nemůže, po důkladném rozmyslení, ani pomyslet na nějakou frustraci z nás. Musí se podřídit a nebo zpátky odejít. Jinak to prostě nemá logiku.

;-)

V. Kolman 8.4.2017 9:06

PANE FRÝBORTE, DĚKUJI....

....nejen za zajímavý článek, ale také za nádhernou češtinu, kterou je napsán! V současné době mnoho Čechů naprosto ignoruje pravidla českého pravopisu.

D. Polanský 8.4.2017 8:14

Dnes to byla litánie.

Ale prostý člověk potřebuje mít pocit hrdinství. Můj bývalý kolega s láskou vždy vzpomínal jako jeho synkům za socilaismu bránil jakýsi funkcionář chodit do náboženství. Pochopitelně dnes do kostela on a ni jeho synci nechodí. Také by to nebylo žádné hrdinství.

J. Sinnreich 8.4.2017 1:09

Maly doplnek

Jeste lze dodat, ze nynejsi muslimsti nespokojenci s zivotem v uprchlickych taborech by mozna meli zazit pobyt v Treiskirchenu, byvalych tereziansskych kasarnach pobliz Vidne. Pro cerstve prichozi cekala t.zv. "izolace", neboli mesicni pobyt pod zamkem, bez moznosti prochazet se videnskymi bulvary. Nastesti tehdejsi rakouska vlada byla natolik humanni (a dostavala na to prispevky z ruznych uprchlickych fondu), ze rodiny s detmi rychle vyexpedovala k dalsimu pobytu do ruznych vemes malomestskych pobytovych zarizeni. Zde vesmes cekaly rodiny mesice a nekdy i roky na vysnene vizum do Kanady, USA, nebo do Australie.