18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

MIGRACE: Evropská solidarita

Činnost Evropské unie, to je nepřetržitá řada úspěchů jak na poli hospodářském, tak ve věci humanity a evropské sounáležitosti. Po krachu Řecka a potažmo eura - zkuste pětistovkou zaplatit nákup v supermarketu na Kanárských ostrovech nebo benzin u pumpy v Německu, nikdo ji nechce, jako kdyby neplatila - přichází uprchlická katastrofa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Erat 27.8.2015 16:53

Re: Zkuste říci že ten či onen národ je předkem prasat

Předky ani příbuzné si nevybíráme. Co chcete či nechcete je irelevantní. A já jsem spokojen, třeba při návštěvě pražské ZOO tak v očích skvělého goriláka Richarda vidím více inteligence než u některých lidských návštěvníků. Ano, jsem hrdý na to, že jsem vzdálený potomek těchto skvělých lidoopů. Ale, ani s čuníkem, mlokem (velemlok v ZOO je také skvělý), kaprem, krysou, potkanem atd. nemám žádný problém. Jsou součástí světa a přírody jako my, a není jediný důvod člověka proti nim nějak adorovat. Také přeji krásný den, bez požehnání.

P. Vaňura 27.8.2015 21:56

Nejsme potomky žádného žijícího druhu lidoopů,

ale lidoopů dávnějších dob, kteří se od těch současných lišili. Máme s lidoopy společné předky. Vědci nejsou dodnes schopni určit, který z dávných druhů opolidí byl naším předkem a který je jen slepá větev.