9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

MIGRACE: Co je terorismus a co je soucit

Různé pumové útoky, střílení nebo napadání noži či sekáčky na maso jsou v zemích s nezanedbatelnou islámskou menšinou dnes již na denním pořádku, takže už ztrácím přehled, kde došlo k posledním útokům a o jaké zbraně šlo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 9.8.2016 10:14

Re: Poučení pro mě z obsazování Evropy muslimy

Tak to dělám odjakživa.

J. Vintr 9.8.2016 9:41

Terorismus není ani zdaleka ten největší problém

je to jen jeden z prostředků, kterým se Islám snaží dostat v Evropě moci. Obávám, se že už dnes je nejspíš pozdě na to, abychom nezadržitelnému nástupu Islámu k moci zabránili. A místo toho, aby tato otázka byla hlavním tématem evropské politiky, tak se vymýšlí, jak sem dostat ještě víc muslimských vetřelců a jak jim co nejvíc umést cestu. A všichni hloupí omlouvači Islámu by si měli uvědomit, že až tady Islám povládne, nebude to Islám těch mírumilovných muslimů, ale Islám v podobě, jak jej praktikují ti psychopati v takzvaném Islámském státě.

K. Janyška 9.8.2016 8:43

Terorismus je odpradávnou metodou získání vojenské výhody,

například partyzány a různými jinými záškodníky a v týlu nepřítelen a soucit je dán výchovou. Když lidem vládne Bůh, soucitu neznají. Jen božího přikázání... Dzp.

P. Vaňura 9.8.2016 13:04

Myslíte si, že proti mongolským nájezdníkům by si

vůbec někdo dovolil terorismus? V oblasti, kde by se toho nepřítel dopustil by vybili všechny příslušníky dotyčné komunity.

A. Hrbek 9.8.2016 8:43

V letech před rokem 1989

bylo v českých zemích spácháno v průměru cca 140 vražd ročně. Koncem devadesátých let vzrostl jejich počet na cca 280. O tomto jevu se raději mlčí.

M. Prokop 9.8.2016 10:08

Re: V letech před rokem 1989

"SE" mlčí?

A největší pořádek a nejméně vražd bylo za Protektorátu, kam se serou komouši. :-P

O. Zuckerová 9.8.2016 11:45

Re: V letech před rokem 1989

A důvod? Každý potenciální pachatel s "psychickými problémy" si sakra rozmyslel, má-li je ventilovat vraždou. Bylo mu jasné, že už první výslech nemusí přežít ve zdraví, případně vůbec!! Nepléduji pro lámání kostí a vytloukání zubů při zacházení s vrahy, ale nějaká "zlatá střední cesta" mezi dnešní extrémní ohleduplností k nim a úvodní nakládačkou by se měla vymyslet...

A. Hrbek 9.8.2016 16:38

Re: V letech před rokem 1989

upřesňuji - politici a média

R. Morava 9.8.2016 14:07

Re: V letech před rokem 1989

Tak určitě když je bezvládí, je víc kriminality. Dle

https://cs.wikiversity.org/wiki/Vra%C5%BEdy_v_%C4%8Cesk%C3%A9_republice

bylo v letech 2010 až 2015 kolem 170 vražd ročně a v letech 1974 až 1982 kolem 140 ročně. To není naštěstí až takový nárůst. Takže by se dalo říct, že jsme relativně stabilní zemí.

Spíš by mne ale zajímaly statistiky ve Švédsku. Tam bych čekal dramatičtější vývoj, ale mám pocit že pravdivou statistiku nezískáte.

J. Chaloupka 9.8.2016 8:25

Nezlobte se, ale pokud si někdo nepomůže sám,

tak začne nenávidět toho, kdo mu pomohl a na kom je většinou závislý. To byste opravdu chtěl?

D. Drápal 9.8.2016 8:37

Re: Nezlobte se, ale pokud si někdo nepomůže sám,

Nu, tak s rodinou, o kterou se starám, máme vztahy stále vřelejší. Ovšem cílem není, aby byli na mně závislí, ale právě aby byli samostatní.

Mně v životě taky řada lidí pomohla a nezačal jsem je nenávidět.

M. Prokop 9.8.2016 10:09

Re: Nezlobte se, ale pokud si někdo nepomůže sám,

Chtěl nechtěl, funguje to tak.

S. Stoklásek 9.8.2016 7:49

Velké dík panu Drápalovi

že nám názorně ukázal, jak to ve skutečnosti s pomocí potřebným z Panarábie vypadá. Odvedl tolik poctivé práce, na kterou by musel "xenofobní" pan Konvička vynaložit úsilí zvíci několika let.

F. Lesniak 9.8.2016 7:48

Zkušenosti velí, neberte žádnou uprchlickou rodinu!

Nikdy se nesetkáte s vděkem a uznáním, pokud vás někdo z nich rovnou nezamorduje. Všichni tito sluníčkáři jsou pomatenci, ale horší na tom je skutečnost, že většinou za naše peníze. Kolik z nich si vzalo někoho z těch kobylek domů a rozdělilo se s ním o přístřeší a jídlo? Autor se otřepal z ostudy s iráckou rodinkou a už zase sype svá moudra.

P. Švejnoch 9.8.2016 7:48

Nu, pane Drápale

nezbývá než zopakovat ono notoricky známé: "Jen blbec se dvakrát spálí o stejná kamna.".

D. Polanský 9.8.2016 7:18

Mám obavu, že to co autor navrhuje, povede

ještě k větší nenávisti. Trvalá pomoc lidi ponižuje, staví je do role žebráků, tedy kromě Romů, těm nevadí. A rovněž je nebezpečí, že si na ni zvyknou. A když nebudou mít to, co mají lidi kolem, začnou je časem nenávidět. Pochopitelně v počátcích budou za projevy pomoci vděčný, ale ty smutné konce.

V. Vaclavik 9.8.2016 5:46

Kdyz jsem to tak cetl

prichazel me na mysl obraz rodicu pestounu, kteri si jedou do utulku vybrat male deti. A dale je to obraz rodiny tech radoby pestounu, ktera je na smrt rozhadana, rozdelena na dve polovicky, coz je setrvaly stav typicke zeme Zapadniho civilizacniho okruhu.

Sveril by nekdo takovym ustavicne rozhadanym rodinam deti? A protoze tu neni rec o detech, ale dospelych, neni takovyto pristup k nim az urazejici tou nasi blahosklonnosti vuci nim? A nebudou nas proto casem nenavidet, jak je tomu se vsemi lidmi, kteri na jednu stranu nedokazi tu pomoc odmitnout (jako primitivove mezi nami nedokazi odmitnout vselijakou tu ruznou socialni pomoc te nasi spolecnosti - cikani nekdo?), ale minimalne citove, kdyz ne rozumove, vyciti, ze je to nici a proto budou tu 'pomocnou ruku' casem nenavidet? To prece musi byt prirozena reakce kazdeho cloveka hodneho toho oznaceni (ze je to clovek).

Ale tomu nasi altruisticti pomahaci mezi nami nemuzou rozumet. Pro ne je prirozenym lidskym osudem perenialni neschopnost se o sebe postarat, z cehoz tyji, saji smysl sveho zivota.