14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hodorka 23.4.2021 16:51

Me zatim vice vadi nez tech tricet uprchliku, kteri k nam prisli a potom vetsinou utekli, ti nasi uprchlici. Myslim tim doktory, inzenyry apod., kteri vystudovali zadarmo za nase dane a ted vydelavaji na zapade. A proto u nas dnes nesezenete treba zubare. Minimalne by meli statu vratit to co jejich studii dal. Potom at si jdou vydelavat kam chteji.

J. Jurax 23.4.2021 14:39

No, historia magistra vitae ... kupříkladu svého času severoameričtí Indiáni ilegální imigraci podcenili a jejich kultura i způsob života tudíž zanikly; no a současná US administrativa se zjevně nepoučila a svým konáním se zdá směřovat k témuž ...

L. Beneš 23.4.2021 9:23

Nic nového pod sluncem aneb všechno tady už bylo. Ve starém Římě také dospěli k usídlování osob přicházejících zvnějšku říše - říkali jim mj. Barbaři - uvnitř jejích hranic do té míry, až tento stát de facto zanikl.

P. Hatina 23.4.2021 11:20

V tom je rozdíl. Ono totiž od dob starověku až tak do počátku 20.století platilo, žij si kde chceš (pokud tě tam pustili), ale zajisti si sám živobytí,, pracuj, dodržuj místní zákony a povinnosti a taky plať místní daně.

Jen pro historické připomenutí, (čtěme Bibli , tam to všechno je), když Židé za Jákoba imigrovali do Egypta, tak za nějakou dobu zjistili že je těch povinností nějak vela, že vzali nohy na ramena, že je ani farao s celou armádou nedohonil, jak popisuje Exodus.

Tudíž, na takové povolené migraci ani starý Řím netratil, ani nezanikl (Proč se to stalo, je na jinou story).

Zatímco, pokud se pojmem migrace dneska míní, že hned jak migranti přejdou hranici, tak si tam sednou a stát je povinen se o ně do poslední nitky postarat, a všechno jim zajistit a platit, až do konce života (zpátky už je dostane těžko), tak na tom skutečně ten stát ekonomicky zaniknout může..

L. Beneš 23.4.2021 11:34

Ještě, že už jsem tak starý. Ale chudáci naše děti a děti našich dětí.

J. Durda 23.4.2021 15:41

Pořád je čas poopravit kurz a nekopírovat slepě Západ se vším všudy. Ale krátí se rychle, a navíc jsme ho za poslední týden kormidlo ještě víc zarýglovali, takže asi vaše obavy liché nebudou.

M. Matura 23.4.2021 19:13

Nevidím nikde, že by si právě naše děti uvědomovaly to nebezpečí, ač příkladů z historie i od rodičů mají dost. Takže ať si prožijí to, co si zvolí.

P. Labaj 23.4.2021 20:45

Ale naše děti to přece chtějí (moje naštěstí tak úplně ne).

Naše děti volí u nás Piráty, v jiných zemích podobné neolevicové strany, které tohle všechno mají v programu. Takže naše děti evidentně touží po tom, aby tady bylo připrchlíků co nejvíc.

Takže není správné je litovat. Je správné jim pogratulovat.

V. Kuhaj 23.4.2021 9:14

Už když na hranice Harrisovou poslal, aby věc vyřešila, říkal jsem si, o jaképak řešení, v režii téhle fanatické progresivistky, asi půjde. A nijak mě nepřekvapuje, že prvními plody je zákaz používat termín nelegální migrace. Takže další vývoj se dá taky docela dobře odhadnout. Souhlas s autorem, ale nic převratného nepřinesl. Pár lidem bylo tohle jasné od začátku.

V. Kain 23.4.2021 9:38

Budou vzpomínat na Trumpa.

T. Hraj 23.4.2021 16:52

Vtipné také je, že Harris necítí žádnou potřebu se na situaci na hranici jet osobně podívat (již několik týdnů(!) od své nominace pro tento úkol). Těžko by totiž pak mohla dál říkat, že to není žádná krize. A nepomohla by jí ani její hlavní zbraň proti nepříjemným otázkám: nervózní, afektovaný smích.

F. Navrátil 23.4.2021 8:56

Dnešnímu senátoru Drahošovi se někdejší Výzva akademiků proti rasismu a xenofobii nevyvedla. Počítejme s tím, že zanedlouho přijde s abgrejdovanou, tentokrát senátorskou verzí.

J. Pokoutný 23.4.2021 8:32

Ó jasnozřivosti Š + G, kdo mohl v 70. letech tušit, že vaše proroctví "

... jsem strýček Baloun a budu u vás bydlet

Více zde: https://burackovi.webnode.cz/news/jsem-strycek-baloun-a-budu-u-vas-bydlet-/

... jsem strýček Baloun a budu u vás bydlet

Více zde: https://burackovi.webnode.cz/news/jsem-strycek-baloun-a-budu-u-vas-bydlet-/

... jsem strýček Baloun a budu u vás bydlet" se po 50 letech naplní právě takovým způsobem, jen strýček se bude jmenovat Mehmed?

P. Hatina 23.4.2021 11:27

Jen pro připomínku. Š+G napsali i jinou povídku ". Jak jsme přechovávali bělogvardějce", ve které si stěžují "..Chlap nám slibuje už padesát let gubernii a kde nic tu nic. Ani mužika jsem neviděl. A on, lenoch, jí moje jídlo, používá mé mýdlo, ženu a šatstvo.."

Takže toto už asi nehrozí, jak ostatně píší v závěru !Vidíš, menševiku, dějiny jsou spravedlivé, Auroře jsi unikl, protéza tě skolila.;-D

M. Dvořák 23.4.2021 12:42

Asi vám uniklo co chtěl pan Beneš říci. Hrozí to samé, jen s jinou národností a hlavně vírou. A bude se tomu říkat jinak i když podstata zůstane. ;-)

M. Dvořák 23.4.2021 12:46

:-/ Pardon, nikoli pan Beneš nýbrž pan Pokoutný.

Aurora ? Tu nahradilo vítězství progresivizmu.

V. Církva 23.4.2021 8:32

I tyto síly u nás máme bohatě v poslanecké sněmovně zastoupené

A budeme mít. Piráti se hrozně třesou.