2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

MAROKO: Co je zakázané, neexistuje

Chcete vymýtit islám? Zakažte ho. Podobně jako v muslimských zemích zakazují homosexualitu, která tam díky tomu neexistuje. Aspoň jsem se o tom na vlastní oči přesvědčil v muslimském Maroku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 6.12.2017 11:35

Re: Lokální zákaz

Rádo se stalo.

V Česku snad nemohou komunisti praktikovat svou víru "beztrestně a veřejně"? A to dokonce i parlamentu?

I. Schlägel 6.12.2017 11:47

Re: Lokální zákaz

Mohou. Proč nemohou náboženští vyznavači Adolfa Hitlera praktikovat to samé?

S. Netzer 6.12.2017 11:53

Re: Lokální zákaz

V Německu nemohou, díky přísným zákonům.

V českých zákonech se asi vyznáte líp než já.

Do jaké míry jsou okamurovci hnědí, nemohu posoudit.

I. Schlägel 6.12.2017 12:17

Re: Lokální zákaz

Měli by jim to v Německu povolit. Až to někdo podnikavý založí jako náboženství míru. Prvním bodem programu by mohla být výstavba dálnic.

R. Langer 7.12.2017 16:16

Re: Lokální zákaz

Prvním bodem by samozřejmě mělo být vyhlazení Židů, stejně jako to mají v programu muslimové. Proč by to jeden měl mít povoleno, a druhý ne? :-D

Z. Lapil 6.12.2017 22:01

Re: Lokální zákaz

Poslyšte, to je zajímavá představa: komunisté mohou být v parlamentu, ale nesmějí tam propagovat a praktikovat komunismus.

Asi bych to zrovna před vámi měl utajit, ale přesto: v ČR je zákonem zakázána propagace hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod (nebo tak nějak) a jako příklady jsou tam komunismus a nacismus (nebo fašismus? Taky nejsem právník). Přijde-li vám divné, že v této situaci existuje strana jménem komunistická (obávám se, že kromě parlamentní KSČM existuje i KSČ), tak vítejte v klubu.

Š. Hašek 6.12.2017 11:23

Re: Lokální zákaz

Vy máte logiku jak prvňáček.

Muslimové uvítaní jasně říkají, že nebudou akceptovat občanský zákoník té které země, kde mají Ježíška. Nemontujte sem imrvére svobodu vyznání.

I polodement ví, že svoboda vyznání v demokratických zemích není bezbřehá, ale přímo vychází z kultury a politiky dané země!! Tak do Ústavy ČR sekneme sekání předloktí, v rámci svobody vyznání! Mein lieber Gott, nás zas bude poučovat někdo z Třetí Říše, mordié Klatovy.

Jděte raději přednášet někam do Spojených arabských emirátů. My tady, čeští xenofobové, jsme nezblbli jak Anděla Šílená.

Mit freundlichen Grüssen Hasek

J. Anděl 6.12.2017 19:09

Re: Lokální zákaz

Nemusíte měnit legislativu na to, abyste trestal nedodržování zákoníku země (, kde mají Ježíška).

Ano, svoboda vyznání neznamená právo nedodržovat místní legislativu. Jestli tomu někde ustupují, pak ustupují ze svých zákonů (a u nás nechci, abychom ustupovali).

Svoboda vyznání v sekulárním státě znamená, že v otázce práva platí zákony, v otázkách víry si můžete věřit, čemu chcete, a praktikovat, jak chcete, pokud to není v konfliktu s těmi zákony. Nevím, jestli je to přesná definice, ale takhle to podle mě stačí.

J. Jurax 7.12.2017 20:51

Re: Lokální zákaz

A co myslíte Vy, jak to dopadne?

P. Vaňura 6.12.2017 11:41

Dobrá, takže pokud je někdo stalinista,

obdivovatel Generalissima či nacista, obdivovatel Fuhrera, má plné právo na "svobodu vyznání." Protože, jak řekl už Jaroslav Hašek "komunismus je náboženství." Ostatně, v Třetí říši se vrátili k oslavování pohanských starogermánských bohů, patrně jako součásti tradic.

Z. Lapil 6.12.2017 22:08

Re: Dobrá, takže pokud je někdo stalinista,

Ano, má. Ale nesmí to veřejně propagovat a nesmí zabíjet Židy, případně kapitalisty. A samozřejmě ani nikoho jiného.

Proto například Orlík a podobné kapely nekoncertují, ale hrají pro uzavřené společnosti svých přátel a příznivců.

P. Vaňura 6.12.2017 11:49

Existovala a v Africe patrně dodnes tajně existují

náboženství, praktikující lidské oběti a rituální kanibalismus. Dáte jim také svobodu vyznání a pokud ne tak PROČ!

J. Anděl 6.12.2017 13:07

Re: Existovala a v Africe patrně dodnes tajně existují

Mají svobodu vyznání, ale nesmějí praktikovat lidské oběti a rituální kanibalismus, protože je to v rozporu s naším již existujícím právním řádem.

To je diskuze zase :-).

P. Vaňura 6.12.2017 15:15

No, ale muslimové mohou v západní Evropě praktikovat

dětské svatby a mnohoženství PŘESTOŽE je to v rozporu s tamním právním řádem. Mohou uplaťnovat majetkové vztahy podle Šarii ač je to rovněž v rozporu s tamním právním řádem. A dokonce smějí označovat nevěřící za podřadné. Zkuste přitom označit za podřadné JE nebo kteroukoliv jinou skupinu.

J. Anděl 6.12.2017 16:04

Re: No, ale muslimové mohou v západní Evropě praktikovat

OK. Já trvám na dodržování našeho právního řádu a jeho závaznosti bez rozdílu vyznání, pohlaví, sexuální orientace, národnosti atd. Netvrdím, že souhlasím s každou pitomostí, co si vymyslejí "na Západě".

Takže pokud sňatek se čtyřma malýma holčičkama, tak buď pro všechny, nebo pro nikoho. U nás teď platí pro nikoho a změnu moc reálně nevidím.

J. Anděl 6.12.2017 18:48

Re: Lokální zákaz

Pan Zdechovský to má těžké, protože se tak či onak snaží věcem proniknout na kloub. Schytává to tady i od promuslimských ultras, podobné to bude v otázkách kolem Norska a dětí. Nemusí všechno vidět dokonale, ale nemohu mu upřít snahu za těmi věcmi jít a přesvědčit se na vlastní oči. Tím jsou jeho zkušenosti ve veřejné diskuzi přínosnější, než u různých teoretiků. Jakkoliv se pořád může mýlit a nevidět všechno, jako každý člověk.

J. Anděl 6.12.2017 13:05

Re: Lokální zákaz

Pokud napíšu v internetové diskuzi "četl jsem Korán a nepřipadá mi tak strašnej", bude to považováno za propagaci islámu a tedy trestné?

J. Anděl 6.12.2017 13:28

Re: Lokální zákaz

...nepřipadá mi tak strašnej je už hodnocení. Co když tam ale napíšu jen "četl jsem v Koránu, že " následované nějakou citací. Bude to propagace následovaná trestem?

M. Mikulec 6.12.2017 10:36

Je ubohé

navážet se do Okamury. Sám autor podle logiky-Co je zakázané, neexistuje- vidí i to, že o čem se nemluví, neexistuje. Protože to přikazuje politická korektnost. Kolik politiků a z kterých politických stran hovořilo před volbami o islámu a muslimech? Vyhýbali se i jen těm slovům jako Lidl kříži. Vymýšleli si trapná a pro nikoho nezajímavá volební témata.

Maroko nebývala ještě před pár léty typicky muslimská země. Jenže islamizace probíhá všude. Jsem ráda, že jsem ještě stihla navštívit sekulární Maroko.

S. Netzer 6.12.2017 11:33

Re: Je ubohé

Maroko bylo někdy "sekulární"?!

To myslíte vážně?

Ś. Svobodová 6.12.2017 10:19

Islám zakázat nelze

Ale co lze, je mu neposkytovat podporu.

Š. Hašek 6.12.2017 11:30

Re: Islám zakázat nelze

Jednak.

A jednak jim ale lze ihned vtloukat do makoviček, že u nás je něco jako Občanský zákoník, Ústava ČR - a obojí stojí na prvním místě, ačkoliv to vyšlo z náboženství (našeho) Zákon na prvním místě.

V opačném případě - pardon, nejsme hodni ani toho, abychom Vám podali našema špinavýma pracinkama oběd (vepřové) a z toho přímo plyne, že Vás vojenským letadlem vysypem zas do Lybie. Na cestu dostanete malé pivo a kus špeku, děti do patnácti bez toho piva. Nazdar.

Můj názor samozřejmě koliduje s názorem pana Drahoše a Horáčka.

Š. Hašek 6.12.2017 11:32

Re: Islám zakázat nelze

-Libye-

Z. Lapil 6.12.2017 21:50

Re: Islám zakázat nelze

Já už se těšil, že "na cestu dostanete malé padáčky".

Samozřejmě naprostý souhlas.

A. Alda 6.12.2017 10:02

Problémem Evropy není Okamura,

ale muslimská invaze.

Těším se na příští volby - to už toho Okamuru budu volit, když mu všichni tak nadávají.

Š. Hašek 6.12.2017 11:15

Re: Problémem Evropy není Okamura,

Možno i takto říci.

F. Navrátil 6.12.2017 9:24

Pokřivená logika

Podle zkratkové islámské logiky pana Zdechovského by stát měl budovat za peníze daňových poplatníků veřejné domy a platit bordelmamá.

J. Fridrich 6.12.2017 8:54

Hezký vtip na tato podivná témata podivných

Hezký vtip na tato podivná témata podivných současných experimentátorů s lidskou společností :

Mladý a moderní pár se rozhodl, že si pořídí miminko. Přestali používat antikoncepci... měsíc, dva, tři, půl

roku... nic. Začali měnit polohy, nic. Vyzkoušeli bylinky, odvary, nic. Naobjednávali si doplňky stravy, léky na potenci a podporu plodnosti, nic nepomohlo. Co se dalo dělat - nakonec šli k lékaři: "Pane doktore, chtěli bychom mít děťátko, ale nějak se nám to nedaří. Zkoušeli jsme všechno, bez antikoncepce, v různých polohách, všelijaké odvary a léky, dokonce jsme i věštkyni volali... a nic !" Lékař se na ně dlouze a zkoumavě zahledí a pak povídá: "Copak Vám už dočista přeskočilo, chlapi ?!

S. Petr 6.12.2017 8:36

dvojí metr

EU ve své moudrosti nebude zakazovat islám, nic by to nevyřešilo. Naopak EU ve své moudrosti zakáže legální zbraně protože tím vyřeší otázku terorismu. Protože EU ve své neskonalé moudrosti ví, že teroristé si nejdříve dělají ZP, pak zažádají o povolení k nákupu zbraně a za dva měsíce mohou vraždit. Nechcete k ruce dobře placeného asistenta? První radu vám dám zadarmo. Teroristé v drtivé většině své útoky páchají pomocí NELEGÁLNÍ zbraně, zákazem LEGÁLNÍCH zbraní tento problém URČITĚ nevyřešíte.

J. Anděl 6.12.2017 8:46

Re: dvojí metr

Myslím, že na zbraně se vztahuje podobná logika, jakou používá pan Zdechovský. Že se jí nedrží legislativa EU je druhá věc.