21.9.2023 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

MAĎARSKO: Neblahá tradice

Premiér Orbán je černou ovcí Evropské Unie a snaží se torpédovat akce proti Rusku, nebo na podporu Ukrajině, jak to jen jde. Připomeňme si, že jeho předchůdce Miklós Horthy poslal v roce 1942 na východní frontu více jak 200.000 mužů, kteří skončili vesměs většinou u Stalingradu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Moravec 5.12.2022 6:44

Vždy zde budou nějaké systémy. K jakému systému se chceme dnes přidat a sloužit mu si můžeme vybrat. Stačí zvolit ty správné zástupce. My dříve narození jsme sloužili dlouhou dobu tomu nejspravedlivějšímu systému na světě a záviděli životní úroveň toho nejprohnilejšího. A nemohli jsme si vybrat. Zdá se, že Maďaři zapomněli na rok 1956. Ostatně proč ne. Mnoho Čechů také zapomnělo rok 1968.

M. Valenta 5.12.2022 6:22

Orbánovské Maďarsko je klasický případ pozvolné přeměny demokracie v diktaturu.

T. Kubín 5.12.2022 5:52

Když už jsme u tradic: co takhle Ukrajina a Ukrajinci? Ve zprávách slýcháme třeba jméno Dněpropetrovsk.. tam panská rasa povraždila desítky tisíc Židů, na jatka do rokle na kraji města (dnes je to zavezené a Ukrajinci tam citlivě a pietně postavili stadión) je vodili ukrajinští policisté, týrali a okrádali je po cestě a při střílení ochotně pomáhali. Mohu pokračovat, na Ukrajině jsou takových míst stovky a tisíce. Ukrajinci byli vedle Litevců a Lotyšů ti největší vrazi.

J. Černý 5.12.2022 5:19

Slováci se vojenský podíleli na válce v SSSR a pak přeběhli,jako to udělali třeba Rumuni, Bulhaři. A naše země se významně podílela na zbrojní výrobě Třetí Říše a tedy i na smrti spojeneckých vojáků.To je prostě fakt.

J. Černý 5.12.2022 5:14

Za 2. světové války naše hospodářství mohutně zásobovalo Wehrmacht a Waffen-SS. Hitler byl s námi spokojen. Říkal, že český dělník je kvalifikovaný a pilný. Proto zde sociální podmínky byly lepší než v Maďarsku.

Tehdy některé země postavily divize Waffen-SS. Namátkou Francouzi, Nizozemci, Belgičané, Albánci,Chorvaté,Estonci, Lotyši,Ukrajinci....atd.

J. Huml 5.12.2022 4:58

To je snad vice, nez vrchol arogance. To je vyplod chore mysli pana Kostelanskeho. Skutecny idiot se pokousi ponizit vsechny cleny odboje proti totalite a nasili nacismu a komunismu. Ubohe, odporne stvoreni.

V. Lukeš 5.12.2022 4:12

Jestli je někdo užitečný idiot, tak jste to Vy pane! Napsat, že Češi a Slováci byli spojenci Německa v obou válkách je vrchol arogance. Další komentáře nechám na jiné přispěvatele.

V. Lukeš 5.12.2022 4:12

Jestli je někdo užitečný idiot, tak jste to Vy pane! Napsat, že Češi a Slováci byli spojenci Německa v obou válkách je vrchol arogance. Další komentáře nechám na jiné přispěvatele.

J. Novak 5.12.2022 1:51

Jak EU do Madarska vola tak se z Madarska oziva...

J. Kostelanský 5.12.2022 0:25

A během druhé, dokonce i první světové války bylo Česko i Slovensko spojencem Německa ve válce proti Rusku. Tak jako dnes. ;-)

Ale bojovat se našincům proti Rusům nikdy moc nechtělo. A myslím, že i v současnosti by to dopadlo stejně. Alespoň se slovenskými mobilizovanými vojáky určitě (v nedávném průzkumu 52 % Slováků vyjádřilo svou podporu Rusku).

Spoléhat se na Západ ve vypjatých historických chvílích není moc moudré. Západ nás v historii vždy využil jako nárazníkovou oblast nebo obětního beránka. Stačí si vzpomenout, jak Západ "pomohl" v bitvě u Vídně proti Turkům v roce 1683.

Teď nás ke všemu Západ ještě využívá jako užitečné idioty, kteří sa Rusy dělají ramena a naschvály.

Zkrátka Slované, co je historie historii, vždy dobře a spolehlivě sloužili u neslovanských pánů.

A ještě jedna věc z historie. Již před tisíc lety nějaký arabský cestovatel napsal, že Slované by mohli být nejsilnější sílou ve světě, kdyby se ovšem nenechali rozeštvávat jinými zeměmi. Co mi to jen připomíná...