10.12.2023 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

MAĎARSKO: Je třeba jednat

Vzhledem k alarmujícímu antidemokratickému vývoji v orbánovském Maďarsku je dosavadní přístup Evropské komise a Orbánových politických přátel v Evropě nepřijatelný. Je zapotřebí, aby Komise přijala vůči Budapešti konkrétní opatření, jež vyjádří protest proti autoritativním krokům Orbánovy vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ráž 8.1.2012 23:59

Pane Rouček

dokud v Maďarsku lze demokratickým způsobe změnit vládu, která upadla u vlastních občanů v nemilost, je vše v pořádku. Maďaři  si budou umět udělat pořádek i bez rad z Bruselu.

A věřte, že řadovému občanu Maďarska je zcela lhostejné co si o tom Vy a vaši socialističtí soukmenovci v Bruselu myslíte.

M. Prchal 8.1.2012 23:02

Maďaři už hlasují

ve směnárnách.

P. Brodský 8.1.2012 16:23

Dobrý článek se pozná podle toho,

že s ním nesouhlasí zdejší Klausovci a marxisté leninovci

M. Prokop 8.1.2012 17:10

Re: Dobrý článek se pozná podle toho,

Zvlášť když ho napíše socialistický EUgenosse, že?

P. Novák 8.1.2012 17:24

Re: Dobrý článek se pozná podle toho,

Zajímavý způsob posouzení kvality. Já to dělám asi špatně a zdlouhavě. Já si ten článek přečtu. Vy taknějak nejdřív juknete, co na to ti, kteří si dovolili drze mít názor odlišný od vašeho, ju? A pak se k článku vrátíte, nebo vám to takhle stačí?

M. Prokop 8.1.2012 15:52

Jedna spřátelená vojska už v Maďarsku byla, teď tam Pyskoun Rouček pošle další!

B. Rybák 8.1.2012 15:24

Postdemokratičtí likvidátoři parlamentní demokracie mají obavy o demokracii?

Maďarská pravice získala ústavní většinu, protože vyšly najevo lži a podvody proevropské levice (u nás, když Sobotka přiznal, že volební sliby ČSSD byly zcela mimo realitu, se bohužel nestalo nic). Pokud pan Orbán zajistí, aby maďarská média, soudy a banky aspoň začaly sloužit maďarskému státu (a ne zahraničnímu kapitálu a pro-bruselské mafii) bude mít pozitivní místo v maďarských dějinách zajištěné a bude inspirací i pro nás. Hrůza, jakou z toho dnešní antidemokratičtí neokolonizátoři mají, je dokladem toho, že alespoň první kroky Orbánovy vlády jdou správným směrem.

M. Prokop 8.1.2012 15:53

Re: Postdemokratičtí likvidátoři parlamentní demokracie mají obavy o demokracii?

Ten zahraniční kapitál lépe nechat na pokoji. Jinak odejde a kdoví, zda bude pro všechny Maďary dost pastvy.

Š. Hašek 8.1.2012 13:11

Roučku, Roučku.

Jak jste napsal "který nemá v současné Evropě místo". To jste myslel jako rozhodnutí parlamentu suverénního státu? To sedí. Podobná formulace jako třeba v roce 1936 u našich sousedů.

Doufám, že ještě dlouho (raději nikdy) nebude o všem rozhodovat ten Váš spolek právistů, co ani nemají pořádek v peněžence.

A kteří klidně v budoucnu namontují islámské právo do budoucí celoevropské "ústavy". A v souladu s  lidskými právy,  že? A nebo, že rodina je dávno překonaná a zastaralá věc, diskrimunující členy tohoto "otrockého" svazku.

J. Honců 8.1.2012 10:53

Jestli takový lhář může být místopředsedou EP

pak se nemůžeme divit, že to EU vede od desíti k pěti.

Mimochodem, pane Roučku, V Maďarsku je vláda vzešlá ze svobodných voleb. Chcete říct, že tato nemá právo přijímat zákony?

Navíc Vy, jako člen ČSSD, sotva můžete někomu radit. Byla to i vaše zlodějská partaj, kdo dovedl naši zemi do materiální a hlavně mravní bídy.

V. Němec 8.1.2012 7:24

Avaraři

V klínili se do srdce Slovanů a již tu zůstali s rafinovanou předstíravostí příjetí křesťanství.

J. Schwarz 7.1.2012 21:58

Orbán "utlačuje"

opozici v Maďarsku míň než "demokrati" typu Roučka třeba Nigela Farage v EP.  A takový Rouček se bude do krve bít za "legalitu" třeba vlády hamasu v Gaze protože byl zvolen "demokraticky" ale Maďarům do jejich "demokratické" volby se cítí oprávněn žvanit. A pročpak? protože Hamasu fandí a Orbánovi ne.  Toť vše.

B. Mráz 7.1.2012 18:16

Pláč socialisty

Pane Roučku, možná jsou změny v Maďarsku nepřijartelné pro vás socialisty, ale rozčilovat se je tak jediná možnost, kterou máte.Vláda v Maďarsku vznikla z demokratických voleb! jakýkoli zásah z EU je zásahem proti demokracii.

A. Reček 7.1.2012 17:13

Člověk se nestačí divit

Pan Rouček začíná zde působit stejným způsobem propagandisticky, jako času svého pan Joseph Goebbels.  Proč plká a viní Orbána za následky toho, čeho socialisté byli celou řadu let příčinou?

J. Urban 7.1.2012 16:47

On až bude chtít někdo dát

ten socanskobolševický brajgl v EU dohromady, budeme hledat podobné Orbány. I baronka Thatcherová by byla málo, to spíš Augusto Pinochet - víme Roučku?

J. Humpolík 7.1.2012 14:40

a socialisté jedou..

odpověď najdete jen o pár článků výše: "Levicoví aktivisté a jejich agendě nakloněné unijní instituce tedy nespílají Maďarsku proto, že by svojí novou ústavou omezovalo demokracii, nýbrž proto, že představuje překážku pro dosažení toho, co zahraničněpolitický analytik Mark Hackard nazývá kolonizací bývalých zemí sovětského bloku nikým nezvolenými eurokraty a samozvanými vládci tzv. nevládního sektoru. Ti v tomto smyslu kráčejí ve stopách bolševiků, cílevědomě čistících toto území od křesťanského dědictví a národních tradic v prvních poválečných desetiletích. Čeho nedosáhl Sovětský svaz, to se nejspíš podaří Evropské unii...."

J. Štrobl 7.1.2012 14:42

Re: a socialisté jedou..

Nepodaří. Ona už má těch vyžírků plné zuby celá Evropa.

S. Ševeček 7.1.2012 13:55

"Je třeba jednat"

Chtělo by to internacionální pomoc, tentokrát z brusele, Rouček.

S. Netzer 7.1.2012 19:18

Re: "Je třeba jednat"

Agent, důvěrník a tajný spolupracovník Kosmo, nyní "pravičák" :-))), musí též přispět svou troškou do mlýna.

M. Prokop 8.1.2012 17:11

Re: "Je třeba jednat"

A správně, to nasere, že?

P. Manda 7.1.2012 13:36

99 Bruseláků

by to chtělo ! Už to máš Roučku, ty neskutečně drzá 0 sepsané?

O. Kadlec 7.1.2012 13:40

Re: 99 Bruseláků

Kuš ty brebto!

M. Šejna 7.1.2012 13:29

rozpolcenost místních pravičáků

Opravdu nechápu, jak mohou místní pravičáci, ohánející se svobodou a demokracií, hájit chování Orbánovy vlády a jeho partaje Fidesz. Orbán žene maďarskou ekonomiku do hajzlu, Madaři hromadně nakupují eura a dolary a zbavují se forintu. Do toho Orbán omezuje nezávislost soudů a centrální banky. Odebral licenci opozičnímu rádiu. Fidesz změnil ústavu. Všechno je to ale v pořádku, protože Orbánova vláda je prý pravičové konzervativní a nacionalistická, což je pro místní pravičáky lelší, než kdyby byla levicová.

Orbán ale před pár týdny narazil, když MMF a EU odmitly dát  Maďarsku půjčku. MMF a EU se zachovaly celkem logicky a řídily se pravidlem, že pokud chce někdo od nich půjčku, tak bude dodržovat jejich podmínky. Já k tomu mohu jen dodat, že pokud si chce Orbán v Madarsku pěstovat nový nacionalistický a diktátorský režim, tak jen a pouze za své a nikoli z půjčených peněz.

O. Kadlec 7.1.2012 13:42

Re: rozpolcenost místních pravičáků

Pane, pravičáci se přece svobodou ani demokracií neohánějí. Svobodu mají rádi jen svou a demokracii nemají rádi vůbec. Může vést do EU, a vůbec: lidi pak volí a je nezvolí.

J. Štrobl 7.1.2012 14:15

Re: rozpolcenost místních pravičáků

Ale, ale. Snad by si zejména levičáci měli zamést před svým vlastním prahem. Já vím, že se vám ty různé internacionální pomoci líbí a socani v Bruseli už se k nim taky dopracovali, ale doba už jim snad dlouho přát nebude.

K. Křivan 7.1.2012 23:05

ale socialismus v Řecku

se z půjčených peněz pěstovat může ?

J. Urban 7.1.2012 13:24

Jsem tendenční a zaujatý!

Proto když Rouček ječí a piští, jak píchlé prase před porážkou (ten d.e.bil by snad i poslal na Maďary tanky, jak bolševik v šestapadesáteém!), tak vím, že Orbánovi mohu s klidným svědomím fandit.

M. Šejna 7.1.2012 13:37

Re: Jsem tendenční a zaujatý!

Orbánovi může fandit jen blb, který rozděluje politiky na pravičáky a levičáky, místo toho, aby dělil politiky na demokraty a nedemokraty.

J. Štrobl 7.1.2012 14:18

Re: Jsem tendenční a zaujatý!

No já jsem ještě žádného socanského demokrata neviděl, snad byste mohl uvést alespoň jedno jméno?

M. Šejna 7.1.2012 15:20

Re: Jsem tendenční a zaujatý!

zajděte si k očnímu. Modrý zákal se dá snadno diagnostikovat a brýle vám zajistí, abyste nějakého toho "socanského" demokrata zahlédl. Pro začátek zkuste třeba tato jména: Rudolf Battěk, Miloš Zeman, Vl.Špidla, Pavel Dostál, Dientsbier ....