29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

MACRON: Výhra pro EU, prohra pro Evropu

Novým francouzským prezidentem se po napínavém boji stal probruselský Emmanuel Macron. Ačkoliv - o napínavý souboj šlo spíše z líčení médií. Bylo zřejmé, že mocenský i mediální establishment spojí všechny síly ve společnou frontu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 11.5.2017 22:24

Re: Plný souhlas.

No jo, nemáme státníky formátu aspoň evropského, zato máme hromadu politikaříčků, jimž se opravdu zdá být osud České republiky ukradený - v bruseli líp platí ...

D. Stirský 11.5.2017 8:24

Můžete mně vysvětlit, jak dnes,

v době internetu, mobilů, sociálních sítí, rychlé dopravy, nesměšovat svět? Vždyť jogurty, prací prášky a džíny téže značky koupím v Káhiře, Buenos Aires, Česku či NY.

D. Polanský 11.5.2017 8:47

Re: Můžete mně vysvětlit, jak dnes,

Jenomže to vše se může sesypat jako domeček z karet, když ovládne západní civilizaci islám. Také si nikdo neuměl představit, že zanikne antický svět, vždyť byl tak vyspělý oproti všemu kolem. No a pak trvalo 1000 let než jsme se zase vrátili tam, kde byla antika.

P. Lenc 11.5.2017 10:33

Re: Můžete mně vysvětlit, jak dnes,

Naprosto přesné, bohužel.

A. Richter 11.5.2017 21:04

Re: Můžete mně vysvětlit, jak dnes,

Ale nekoupíte. Ani ty "jogurty, prací prášky a džíny" nebudou "téže značky". Budou mít stejné jméno a, možná, jméno na nášivce na preli.

*8-D

J. Jurax 11.5.2017 22:27

Re: Můžete mně vysvětlit, jak dnes,

Jo, a všechny ty džíny se šijí v Číně a prací prášky míchají v Indii. Akorát jogurty (zatím) doufám nejsou čínské.

M. Rubáš 11.5.2017 8:18

Macron je katastrofa

Macron je naprostá katastrofa. Globalista, ktorý bude pokračovať v islamizácii Francúzska a ničeniu jeho kultúry.

http://www.epshark.cz/clanek/96/emmanuel-macron-uzitecny-idiot-islamismu

D. Polanský 11.5.2017 8:52

Globalizace je velice lákavá

Propojíme celý svět informačně, technologicky, dopravně, nastolíme všude demokracii, zavedeme moderní zdravotnictví, budeme bojovat proti oteplování atd. a bude nám všem krásně. Vlastně je to Karel Marx v novém hávu.

M. Valenta 11.5.2017 8:16

"Evropský žalář národu"

Tohle může napsal buďto osel nebo někdo na kterého použili tu věcičku z filmu Muži v černém.

J. Jurax 11.5.2017 22:29

Re: "Evropský žalář národu"

Ehm - míníte-li EU, tak jím opravdu zatím v úplnosti není. Ale snaží se fest.

D. Polanský 11.5.2017 7:23

Přijde den zrady jako v roce 1938

Politici pod tlakem Německa a Francie odsouhlasí kvóty a začne islamizace ČR. Uvidíme co pak národ, který se teď tak buší do prsou a demonstruje s nadšením proti Babišovi.

J. Fridrich 11.5.2017 7:17

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude muset - a to velmi rychle dospět k zcela zásadní skutečnosti a nekorektně-tedy pravdivě konstatovat, že civilizační úrovně a vyspělost jednotlivých etnik, zemí, států, lokalit-tedy lidí žijících v dnešní době na naší planetě je RŮZNÁ a mnohdy velmi odlišná. Stupnice hodnot, rozvoj společnosti, její kultura, hygiena, tolerantnost, vztah k ženám, k dětem, schopnost akceptovat jiné pohledy na vývoj světa-to vše je velmi ODLIŠNÉ v různých částech světa. Konkrétně země tak zvaného Západu, tedy křest'anské, Euro-Atlantické civilizace jsou nepochybně vyspělejší a to nejen ve vědě, technice, technologiích-ale právě v uspořádání své společnosti, hlavně v její humánní podobě, demokracii, práv a svobod svých občanů.V jiných částech světa jsou zcela jiné hodnoty a je zajímavé, že když přijdou k nám, tak místo spokojenosti a vděku za nový domov přináší až nepochopitelnou NENÁVIST. Raději tedy tyto světy nesměšovat-a když už, tak jim pomoci u nich doma, ale pozor na jejich přemnožení. Uskutečnění této záchrany Evropy půjde jen změnou vůdců hlavních Evropských zemí a ve vedení EU v Bruselu..

I. Schlägel 11.5.2017 8:07

Re: Dnešní svět - myslím tím křest'anský Západ, bude

Ano, na světě existuje mnoho kultur, ale pouze jedna civilizace. Většina západoevropských multikulturně naladěných elit to při své inteligenci samozřejmě ví, ale nesmí to přiznat. Vlak politické korektnosti se dávno rozjel a těžko se z něj vystupuje.

Z. Rychlý 11.5.2017 6:50

Dobré.

Jen si myslím, že Macron iluzi nenabízí, ona už tu žije dlouho, a Macron nabízí její pokračování. Čím však delší euforie, tím trudnější bude ráno opilcovo.

A. Reček 11.5.2017 6:49

Chytřejší budeme po červnových volbách parlamentních

Nevím zda Macronovo hnutí bude schopno zvítězit, protože druhé kolo prezidentských voleb je zcela něco jiného než volby parlamentní. I u Le Penové neočekávám skvostný výsledek pro svou stranu.

D. Šimáček 11.5.2017 3:02

bohužel evropa je jeden kontinent

nezbývá než začít těžce zbrojit, až ve frankrajchu a germanistánu demokraticky zvítězí právo šaría, nebude už moc času

P. Kremla 11.5.2017 7:34

Re: bohužel evropa je jeden kontinent

Až ve Francii demokraticky zvítězí islamisti, tak tím konečně získají přístup k atomovýcm zbraním a bude vymalováno.

J. Pospíšil 11.5.2017 1:54

Vítězství Macrona je dokladem toho,

že současná garnitura v EU už nedokáže řešit situaci jinými než korporativistickými způsoby.

J. Kanioková 11.5.2017 1:49

1***

O čem výsledky takových voleb vypovídají? Nejen ve Francii? Obyvatestvo i při vzrůstající nespokojenosti, není ochotné vyvolat či přijmout zásadnější změnu politického trendu, směřování. Západní Evropa má za sebou pár desetiletí prosperity, hlavně z hlediska ekonomiky a životní úrovně, a je vidět, že si lidi většinou moc nepřipouštějí možnost velkých problémů v budoucnu. Nebo spoléhají, že jich se to už týkat nebude. Po mě potopa..

Kdepak si připustit spoluodpovědnost za budoucnost i dalších generací..

P. Zinga 11.5.2017 11:53

Re: 1***

Ano, takhle se chovali i během Mnichova 1938. Ale nejsou sami, lítame v tom všichni. Ani v devětaosmdesátém nám nešlo o svobodu, ale o banány. Je mi líto vnoučat.

S. Netzer 11.5.2017 12:06

Re: 1***

O tom, že vám v devětaosmdesátém šlo jen o banány, nepochybuji.

A. Richter 11.5.2017 20:17

Re: 1***

Hurá! Ředitelka Země koule promluvila.

Sláva Sybille na výsostech.

*8-D

K. Křivan 11.5.2017 13:35

Re: Vám ty banány věřím.

Mým přátelům, rodině a známým šlo o svobodu.

P. Zinga 11.5.2017 21:00

Re: Vám ty banány věřím.

Pane Kivane, tolik banánů, co já do roku 89 snědl, jste Vy v životě neviděl, ani v Kauflandu. Já totiž chodil do "sámošky" Schuppen 41 v Hamburku. Tam se překládali z banánových parníků do kamionů a vagonů a naše "šupna" byla hned vedle.

S. Ševeček 11.5.2017 0:50

Pěkná analýza ...

Jen poznámka, vlastně dvě:

Macron je de facto nesystémový politik (francouzský Babiš?), který dovádí západní "zastupitelskou" parlamentní demokracii tradičních politických stran "demokratického centralismu" do polohy schopné generovat "vůdce" ... v tomto případě vůlí zklamaných davů, které chtějí změnu a nevědí co činí. Bůh nám buď milostiv.

Nikde nevidím falešný a prázdný globální teplismus.