24.6.2024 | Svátek má Jan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Volarik 2.4.2011 18:04

Kde jsme byli v roce 1956, když Rusové topili v krvi maďarské povstání?

J. Láníček 2.4.2011 18:43

Zrovna toto moc nepřipomínejte !

Můj strýc v té době sloužil na Slovensku na vojně a o té jejich revoluci dost věděl. Větší hovada než jsou Maďaři prý neviděl. Už za II. světové války prý byli třikrát horší k vlastním lidem než němečtí náckové. V tom roce 1956 se prý chovali jak dobytek - vyvlekli z domu nějakého komunistu (nebo komunistku) na ulic, pověsili je drátem na strom, na prsa jim nožem vyřezali hvězdu, nebo je jinak zohavili. Na vlastní oči jsem viděl fotografie z té doby !

T. Vodvářka 2.4.2011 19:35

Re: Zrovna toto moc nepřipomínejte !

Váš slovník i smýšlení svědčí o tom, že některé myšlenky "velkých vůdců" proletariátu ve vás zanechaly poměrně silnou stopu. Doporučuji Vám k četbě dvoudílné pojednání autorů vedených Stéphane Curtoisem "Černá kniha komunismu" vydané nakl Paseka v roce 1997. Nezpochybňuji tvrzení strýce, avšak v této knize byste se možná dočetl, že ono globální vyvražďování velkých skupin, národů atd. zahájil Vladimír Uljanov, do dokonalosti to přivedl Josif Džugašvili. Nijak to nevyviňuje případné excesy z opačného pólu, ale pokud budete aspoň jednou bez ideologického závoje, možná mi dáte za pravdu.

H. Lukešová 2.4.2011 19:42

Re: Zrovna toto moc nepřipomínejte !

Láníček je čtenář Haló novin...

J. Láníček 2.4.2011 20:12

Lukešová, k vašim kvákům se nevyjadřuji,

neboť byste okamžitě začala kvílet, že jsem strašný nenávistník !

H. Lukešová 2.4.2011 22:31

Re: A nejste?

Odpověděl jste si sám...

J. Láníček 2.4.2011 20:33

Pane, já jsem se vyjádřil ke konkrétnímu případu

maďarské revoluce, jestli jste si ráčil všimnout. Mohl bych taky odkázat na nějakou  literaturu faktu, tentokrát s poukazem na vyvražďování skupin lidí v opačném gardu. Nebo chcete tvrdit, že takové případy se v historii nenajdou ?

T. Vodvářka 2.4.2011 23:04

Re: Pane, já jsem se vyjádřil ke konkrétnímu případu

V konkrétním případě maďarské revoluce lidé nechtěli komunismus /kdo ho chce?/, tak tam Nikita Chruščov poslal tanky a Imre Nagyho pověsili.

Zkuste mi prosím připomenout nějakou historickou událost, kdy demokratická společnost /opravdu demokratická, ne jen názvem/, prováděla vystěhování národů mimo jeho území a za opačný názor stavěla ke zdi. Koncentrační tábory jsou vynálezem oné úžasné revoluční skupiny bolševiků, Lenin poprvé postuloval pravidlo o tom, že diskuse je slabost a nejlepší argument je navždy umlčet opačný názor.

K. Janyška 2.4.2011 16:32

Případ Líbye ? Jen civilizace na postupu. U nás na dědině je podstatně dál, než tam.. Dzp.

K. Janyška 2.4.2011 16:33

Re: Případ Líbye ? Jen civilizace na postupu. U nás na dědině je podstatně dál, než tam.. Dzp.

A USA musejí světovým četníkem zůstat, jinak je s námi amen... Dzp.

H. Lukešová 2.4.2011 16:38

Re: Případ Líbye ? Jen civilizace na postupu. U nás na dědině je podstatně dál, než tam.. Dzp.

Bohužel máte pravdu. Bez USA by se nám všem těžko žilo...

J. Štrobl 2.4.2011 10:22

Ano.

Je to bohužel pravda, ale nezní to pěkně.

P. Fiala 2.4.2011 8:23

Setí větru a sklízení bouří

""Pomohou nám v našich válkách? Pomohou nám v Afghánistánu?""

Pane Jochu, tímtoo odhalujete velikánskou mystifikaci. Přiznáváte západním státům založených převážně na parlamentní demokraci trvalé imperialistické jednání. Vsadím se, pokud budou lidová referenda ve státech EU a USA, většiny občanů budou proti válečným řešením. Je zde pak rozpor mezi smýšlením a jednánáním voličů a jejich volených zástupců. Zrovna pan Kaddafí tento stav parlamentních demokracií kritizuje v "Zelených knihách", s jejihž obsahem média nepracují. Libye byla pro ostatní státy Afriky po 40 roků vzorem společenského uspořádání (díky přírodnímu bohatství, o kterém si svobodně rozhodovali), což bylo upřeno mnoha jiným africkým státům díky zahraničnímu působení Anglie či Francie či SSSR. Proto pan Kaddáfí inicioval v r. 2002 ustavení AFRICKÉ UNIE (dnes 53 států s 1000 milionů lidu a obrovským přírodním bohatstvím o které již občané afrických států nechtějí přicházet).

A ten atentát na 1 letadlo byl jen maličkou náplastí na desítky milionů pozabíjených afričanů díky zahraničním politikám států současné EU a USA, které zde prodávaly zastaralé zbraně a střelivo a inkasovaly tak v podstatě zadarmo  suroviny a vytvářeli tak stále nové válečné trhy v různých státech Afriky. Američené (jejich lídr) se určitě stáhnou, asi si už otestovali své vojenské cyber "hračky" a zbavili se spousty zastaralého střeliva a raketek

Udělali si takové ostřejší vojenské cvičení. Kdo to odnese? Státy EU (jejich občané), proti těmto bude směřovat nenávist postižených. A pan Obama (lídr amerických občanů), ten snad dosud neprokázal, že je rodilý Američan.

A. Reček 2.4.2011 8:53

Re: Setí větru a sklízení bouří

Pane Fialo, vítr ve své zemi zasel Kaddáfí a proto sklízí bouři nevole vlastních občanů. Podobně jako další diktátoři v arabských státech.  Pan Joch dobře vystihuje jeho činy v dřívějšku.  Co se týče konání referend občanů v zemích EU či USA k nynějšímu postoji vůči Kaddáfímu, pak je jisté, že lidi budou proti akci, kterou žádala Liga arabských států a Rada bezpečnosti OSN.  To je tak vždycky, když o něco konkrétního jde.  Vzpomeňme rok 1938, myslíte že občané Francie a Anglie v lidovém referendu by nabádali Daladiera a Chamberlaina k válečnému nasazení proti Hitlerovi a pro vojenskou pomoc ohroženému Československu?  Naprostá většina souhlasila u nich s výsledkem Mnichovské dohody.  Proč třeba pan Brežněv a ÚV KSSS neudělali referendum v SSSR, zda je správné vyslat vojska začátkem r.1980 do Afgánistánu?  Dalo by se ještě pokračovat, ale faktem je, že vždy krajní levice se ohání proti čemukoli, co uskuteční EU, NATO nebo USA.  Pan Joch napsal to hodnocení Libyjské situace dobře. 

M. Koutný 2.4.2011 9:06

Re: Setí větru a sklízení bouří

Vážený pane Fialo, první částí svého příspěvku jste se zařadil dfo kategorie "VUML", tedy mezi naivní hlupáky papouškující cinty Haló novin o zlých imperialistech a kolonialistech. To by bylo tak na útrpný úsměv. Druhou částí jste mi ovšem vyrazil dech. Je-li pro vás utrpení a smrt NEVINNÝCH lidí v Lockerbie marginalitou a v podstatě spravedlivým aktem, postoupil jste do levelu o poznání vyššího. Nebo ve vašich očích nebyli nevinní a jejich vina spočívala už v tom, že se narodili v naší prohnilé západní společnosti? Radoval jste se z událostí 11. září? (I když to byl podle vás nejspíš podfuk Židů a CIA). Ale určitě jste z těch, které naúplňuje hrdostí, kolik krvelačných německých batolat pobili hrdinní revoluční gardisté v roce 1945.

B. Hudzieczek 2.4.2011 11:46

Re: Setí větru a sklízení bouří

Jakkoli mi jindy pan Joch skrze své názory leží velmi hluboko v tráicím traktu,s výše uvedeným v zásadě souhlasím.

1. Arabský svět by si měl svoje problémy primárně řešit sám a o intervenci Západu vyjednávat z vlastní iniciativy. Jinak bude každá vojenská akce Západu zneužita různými protizápadními ideology (byla by ostatně zneužita  tak jako tak). Vzpomínka na koloniální vlády není zas tak vzdálená.

2. To středomořské dobrodružství jsme měli (ostatní země EU) Sarkozymu rozmluvit a nikde se vojensky neangažovat. Němci taky prohlásili, že nikam nepůjdou (na jejich stanovisku jistě leží i stín dvou světových válek, ale Bundeswehr se v zahraničí angažuje, byť většinou humanitárně, od roku 1960). 

3. Pan Fiala možná v něčem uhodil hřebík na hlavičku - to, že Kaddáfí je si v Libyi vlastním pánem mohlo ledaskomu delší dobu vadit. A tak to GB a Francie riskly a chytily se první příležitosti, jak Kaddáfího odstavit.

Zahraniční politika velmocí (i bývalých) je totiž vždy zatížena imperiálními úvahami. To je fakt, který v  české kotlině není snadné pochopit, ale je to tak - kdo trochu sleduje přední světová média, přijde na to i bez VUMLu. A platí to i o Rusku. Imperiální rozměr měla i zahraniční politika bývalého SSSR. To jen tak pro sentimentální vzpomínkáře. 

K. Krbálek 2.4.2011 8:00

pozitivní posun

pozitivní posun v názorech pana Jocha, ještě před měsícem radil arabským diktátorům okamžitě do demonstrantů střílet a viděl v tom jediné východisko jak zabránit humanitární katastrofě. Ale v Libyi to evidentně nefungovalo, Kaddáfí dle Jochovy rady střílel a nic...povstání jen nabralo na síle.

F. Svoboda 2.4.2011 10:54

Re: pozitivní posun

Pane Krbálku, pokud by záp. země neintervenovaly, tak povstání by během několika dní zesláblo a skončilo. Nyní Evropu dle různých odhadů čeká obrovská vlna imigrantů - musulmanů. Určitě i Vy a Vaši potomkové budou z této skutečnosti radostí bez sebe ! ! !

T. Pansky 2.4.2011 0:46

Kdo stoji v pozadi nebo kdo nam ukazuje pozadi?

To, co prohlasuji verejna media, je pouze kamuflaz.  V americkych mediich, kde se Obama (tradicne) konecne rozhoupal k nejakemu nazoru, to plati take - nikdo neni schopen jasne naznacit, co se vlastne v Libyi deje, respektive jak se k tomu postavit s ohledem na zamyslenou budoucnost.  Ano, pan Obama se nam snazil namluvit, ze je treba chranit pratelske civilisty v Libyi proti zlemu Kaddafimu.  Je treba si ale uvedomit nekolik podstatnych bodu: 1) s Kaddafim (terroristou) vsichni obchodovali (i Evropa a USA), nebot Libye vlastni obrovske zasoby zemniho plynu (predevsim) a ropy.  2) Nikdo neni schopen definovat, kdo vlastne proti Kaddafimu povstal.  Jsou to ti dobri, kteri povstali proti terroristovi???  Meli bychom je podporit, aby vyhrala demokracie???  Ale kdeze.  Libye nikdy zadnou demokracii nemela a nema s ni zkusenosti.  Dosavad to byla zeme postavena na klanovem ci kmenovem chovani.  Ted tedy cast z nich povstala proti klanum spojenym nebo ovladanym Kaddafim.  Demokracie tedy vubec neni na poradu dne.  Jsou povstalecke kmeny lepsi?  Na to nikdo neumi odpovedet.  Pan Obama (nositel Peace Nobel Prize, ktery valci vice nez kdokoliv jiny) verejne lze, nebot mluvi o povstalcich jako o povstani inteligence, coz je nesmysl pro jednodussi lidi.  ... A co takhle: USA i Evropa maji obrovske potize diky svym astronomickym socialnim vydajum.  Libye je tedy vhodne misto, kde je mozne chrestit zbranemi a tim otevrit odbytiste pro svuj valecny prumysl.  Pristup k zemnimu plynu a rope je pouze tresnicka na dortu.  Kdo to zaplati?  Danovy poplatnik.  Tak jsme to prece chteli ... top0625top@live.com

J. Schwarz 2.4.2011 10:03

Re: Kdo stoji v pozadi nebo kdo nam ukazuje pozadi?

To s tím chřestěním zbraněmi jste měl napsat včera, to bylo prvního dubna! Když už jednou máte výzbroj a munici, musíte je udržovat a pravidelně obměňovat. Co je levnější - vystřílet je na cvičení , v akci nebo komplikovaně likvidovat ve speciálních provozech? A vojáci v době míru nemusí jíst, neberou plat? Vyčíslování  nákladů vojenských konfliktů a púorovnávání vojenských rozpočtů nesrovnatelných zemí je podvod nebo komická vložka. Pokud někdo jde do války, započítá se do jejích nákladů každá fasovaná konzerva - jakoby ty náklady nebyly i bez války. A jak lze porovnávat vojenské rozpočty např. Číny a USA a z toho dedukovat, o kolik víc USA zbrojí než Čína nebo Rusko a nebrat v úvahu rozdíly v nákladech na platy vojáků ve jmenovaných zemích stejně jako rozdíly v péči o zraněné? Ty dosahují v USA astronomických hodnot, zatímco v Rusku a Číně mají veteráni smůlu - každý se na ně vykašle jako někde v Kongu.

M. Stuchlik 4.4.2011 0:12

Re: Kdo stoji v pozadi nebo kdo nam ukazuje pozadi?

Proti Kaddafimu vystartovali hlavně Francouzi. On s nimi Kaddafi moc nekamarádil, Berluskoni mu byl bližší, a francouzi chtěli získat větší konttrolu nad exportem Libyjské ropy. Celá tato akce proti Kaddafimu je součástí přiblblých her francouzů proti jiným členům EU.