18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KYPR: Nejhloupější a nejnebezpečnější rozhodnutí eurozóny

To, čo sa udialo posledné dni na Cypre, je názorná ukážka, ako zlikvidovať euro. Že v Bruseli rozhoduje partička politikov bez štipky zodpovednosti, je známe už dlho. Že spravia takto fatálne rozhodnutie, predsa len prekvapuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pokorný 22.3.2013 14:08

Vážený pane Sulíku, v podstatě máte pravdu, ale

shrnu krátce: nejstrašnější na tom je, že pravidla pro Pepu jsou jiná, než pro Frantu, nebo Járu.A kdo je kdo víme všichni. Německé a francouzské banky se řeší jinak, než "ten póvl" zbytku Evropy. Pokud by byla jasná pravidla, která by se dodržovala napříč, tak možná bych nenamítal. Ale toto je svinstvo. 

P. Pokorný 22.3.2013 14:02

Re: Je velmi zajímavé,

Pane Kusáku, hluboce se mýlíte. Jak dál se ví velmi dobře, pouze se to neprezentuje. Stejně jako s RVHP. V okamžiku, kdy padla, navázali jsme vztahy s Ruskem na rovnoprávnosti a po velmi prudkém propadu se po pár měsících, jak jsme dokončili legislativu, pomalu šel obchod a vztahy nahoru. A po západní krizi razantně. Znáte někoho, kdo si na obchod s Rusáky dnes stěžuje? To samé s Poláky, dokonce i Slováky. Zachovat obchod, zachovat volný pohyb osob a hranice, na kterých se budeme podílet společným financováním. Samozřejmě zrušit Brusel a vyplácení jejich mezd. To je asi zkratkovitě vše. To opravdu nevíte?

F. Kusák 22.3.2013 13:21

Je velmi zajímavé,

kolik se všude najde chytrolínů, kteří ví, jak se to dělat nemá, ale jak se to dělat má, neví pořádně nikdo. Že v Praze je stejně úředníků jako v Bruselu nekritizuje nikdo, že Český stát, má nesmyslnou organizační strukturu, také nikomu nevadí, a co to, panečku stojí. Že nikdo neřekne, zrušíme-li EU, co vlastně bude dál. Já si také myslím, že projekt eura byl urychlený, ale je to jen můj názor a nedává mně to právo, ho někomu vnucovat. Je známo, že ekonomie je hlavně "vědou" sociální a není tudíž jednoduché odhadnout důsledky nějakého opatření nebo dokonce změny systému. Hlavně my tady bychom měli být opatrní na nějaké kritiky, když tolik věcí u nás tak mizerně funguje a celkově působíme velmi unaveným a vyhořelým dojmem.

R. Langer 22.3.2013 12:49

Re: Pana Sulíka už na Slovensku neposlouchají ani vlastní členové,

To se ještě uvidí, abyste se nedivil...

R. Langer 22.3.2013 12:48

Re: SSSR náš vzor

No to byste ale po nich chtěl strašně moc! A teď si představte, kdyby za to ještě měli nést nějakou zodpovědnost!

R. Langer 22.3.2013 12:42

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Nesouhlasím s vámi. Myslím, že občané Slovenské republiky tehdy vyjadřovali svoje rozhodnutí velice jasně. Pokud se na to nepamatujete, já ano. Ano, referendum skutečně nebylo - a podle mého soudu by na Slovensku bylo zcela zbytečné. A proč bychom MY měli dělat referendum o tom, jestli se Slováci mají osamostatnit?

R. Langer 22.3.2013 12:36

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Pane Čechu, to prostě není pravda. Já si tu dobu pamatuji jinak.

D. Streit 22.3.2013 11:41

Přesné

Ti diletenti doplatí zejména také na ignorování Ruska:

http://streit.blog.idnes.cz/c/327196/Barroso-prilezl-ke-krizku-Pozde-Bez-Ruska-to-holenkove-nepujde.html

M. Pernický 22.3.2013 11:02

Re: Uz nam to zacina dochazet???

 Všimněte si,jednoho indikátoru: každy stát má jisté potíže s financováním policie,hasičů, profesionální armády. Ihned jak dojde ke zvýšování fin. prostředků do těchto složek,tak to bude špatné bude to znamení ,že se na nás stát připravuje.

A. Bocek 22.3.2013 10:47

Re: SSSR náš vzor

Konšelé města Kravaře stanovili obecní daň z nemovitosti pouze z počtu oken vedoucích k hlavní cestě. Tak vznikly pro město typické nudle s jedním oknem k cestě. Rekordem je dům 5 metrů široký a 25 metrů dlouhý. Důsledky hloupých daní by měli zákonodárci odhadovat dopředu.

J. Chaloupka 22.3.2013 10:39

Jestli je to krůček k likvidaci eura, tak je to dobře, že se to stalo.

Čím dříve ten evropský socialismus zkrachuje, tím dříve se dostaneme na nohy a tím méně nás to bude stát. Jen houšť a větší kapky. Ať Kypřané  ty banky vyrabují, stejně za víc nestojí.

K. Frauknecht 22.3.2013 10:19

Pěkný leč smutný článek

Je mi východních sousedů líto, díky euru jsou na tom o trochu hůř než my. Jinak máme ostatní problémy společné :-)!

M. Stuchlik 22.3.2013 10:16

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Souhlasím

P. Vaněk 22.3.2013 10:14

Re: Pana Sulíka už na Slovensku neposlouchají ani vlastní členové,

Novák, ty jsi komunistický idiot. Více slov netřeba.

P. Vaňura 22.3.2013 10:13

Re: SSSR náš vzor

Pardon, má být po WW2

P. Vaňura 22.3.2013 10:12

SSSR náš vzor

Musím tady zmínit jedno zdanění, které ukazuje, co se stane, když se to dovede do krajnosti, V SSSR v šedesátých letech zavedli daň z ovocných stromů. V důsledku toho byla většina těchto stromů VYKÁCENA a ještě r. 1990 se dalo za měsíční mzdu lékaře koupit v tehdejším Leningradě jen 10 kg meruněk. Jeden známý Rus mi tehdy řekl "my s manželkou to vůbec nejíme, ovoce kupujeme jen dětem."

Mírnější verzi popisuje Agatha Chistie ve svém vlastním životopise. Krátce po WW1 jí architekt poradil, že když dá strhnout málo užívanou nástavbu na své vile, ušetří spoustu peněz na daních z nemovitosti.

Jinak bych uvedl heslo "nedělej dnes, co můžeš udělat až zítra, zítra můžeš být třeba mrtev a pak bys to dělal zbytečně" - z knihy Souostroví Gulag.

M. Stuchlik 22.3.2013 10:11

Re: Nejen velké, ale 1000 malých hloupostí umoří vola

Za každé zvýšení daní by se měl snižovat plat bruselským i domácícm byrokratům.

S. Ševeček 22.3.2013 10:09

"Nejhloupější a nejnebezpečnější rozhodnutí eurozóny"

Nikoliv - pouze testovací signál.

Příště nám u jakákoliv loupež ani nepřijde.

M. Stuchlik 22.3.2013 10:09

Re: Uz nam to zacina dochazet???

SOuhlasím s volbou neparlamentních stran, ale Klausjugeng alias Svobodní do úvahy nepřichází.

Z. Švrček 22.3.2013 9:17

Nejen velké, ale 1000 malých hloupostí umoří vola

Ty velké hrůzy, které si vymýšlí socialismem nadchnutý a prodchnutý bruselský úředník, či malý úředníček (jedním slovem bruselant), se dají spočítat a taky řádně okomentovat.  Je ale další bezpočet těch malých nápadů, které nám jen drobně ukrádají na svobodě volby, kde se dá říci, že 100x nic umořilo vola. Existuje však účinná obrana? Nikoliv. Už jsme většinu kompetencí patřících suverénnímu státu předali do Brusele a nyní jen pod sankcí musíme "implementovat" a držet hubu.

Jeden z čerstvých nápadů jsem našel dnes na monitoru think-tanku E-stát zvaném "Devítka":

"Evropská komise zvažuje zavedení speciální daně za plastové tašky, sáčky a jiné běžné plastové výrobky".

Je to drobnost a dalo by se přidat, že to může mít výchovný účinek na dnešní bláznění v supermarketech, kde se vše balí do sáčků folií a tašek z plastů. Jakmile si ale vzpomeneme na některé nápady, jako je nařízení o balení koblih a podobných výrobků, hned vidíme tu jemnou síť, co nás pomalu ale jistě opantává. Z tohoto systému, nás všechny pomalu ale jistě obalujícího, se lze vymotat snad už jen použitím hrubé síly. V selský rozum europeistů nevěřím, protože oni ten svůj používají právě proto, aby nás dostali pod svá všudypřítomná totalitní křídla.  

P. Čech 22.3.2013 9:14

Re: Volební systém v ČSFR byl nejdemokratičtější možný.

Neříkáte nic jiného, než že si nepřejete demokracii. Máte na to právo.

O. Rychlík 22.3.2013 9:09

Eskalace šílených nápadů však pokračuje

Souhlasím se vším co je v článku napsáno. Bohužel si zodpovědní politici a euroúředníci nejspíš opravdu ani neuvědomují co způsobili. A vláda na Kypru vymýšlí jeden pitomější nápad za druhým. Poslední je půjčka, která by byla zaručena penzijními fondy, včetně těch soukromých. Až zas někdo příjde agitovat, aby si občané spořili na důchod, tak ho žeňme!  

V. Novák 22.3.2013 9:03

Pana Sulíka už na Slovensku neposlouchají ani vlastní členové,

partaj se mu rozpadá - tak bude v Česku řešit "Cypr" a EU...

Jo, pane Cechu. Chcípajcí kobyla...

P. Čech 22.3.2013 9:02

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Je to opět jednoduché, pane Schwarzi.  Lidé žijí ve společenstvích, povětšinou ve státech. V těchto státech se narodili a nebo byli účastni jejich vzniku. Tyto státy jsou jejich vlastí. Rozdělit je, rozbít či jakkoliv jinak zničit mají právo jen jejich občané. Aby toto bylo demokratické, musí se pro vyslovit nejméně 50%+1 volič  a to přímo, v referendu. Nikdo jiný nemá v demokratickém státě právo rozhodovat o rozbití či zachování státu. Rozdělení ČSFR bylo jejím občanům nadiktováno na základě dohody vlastizrádců. Na tom trvám.

V. Novák 22.3.2013 9:01

Volební systém v ČSFR byl nejdemokratičtější možný.

Protože poměrný a bez všelijakých D''Hondtových zmršenin.

Měli bychom se k němu vrátit.

V. Novák 22.3.2013 8:59

Své NEkomunistické politiky.

Jste poněkud pozadu...

P. Čech 22.3.2013 8:56

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

ODS a HZDS "vítězily" ve volbách díky volebnímu systému. Nido neví, jak by volby dopadaly, pokud by u nás byl volební systém demokratický, t.j. většinový, dvoukolový. Každopádně by jedna věc platila. Moc zákonodárnou, ale ani výkonnou či soudní by neovládaly politické strany nedemokraticky - menšinově zvolené.

P. Čech 22.3.2013 8:47

Re: Uz nam to zacina dochazet???

Proč voliči volí tak jak volí? To je přece jednoduché. Protože, pokud chtějí využít své volební právo, potom tak volit musí. Káže jim to ústava svým článkem 5 a čl. 18, odst.1.a oba platné volební zákony. Oni totiž občané - voliči pokud volí, nemohou volit jinak, protože by jejich hlasy byly neplatné.  Volit jiné politické strany než ty parlamentní nemá smysl. Politické strany jsou totiž ve své podstatě všechny stejné. Copak jste si nevšiml jak to dopadlo, když lidé volili SZ, VV,  KDUČSL, SPRRSČ a jiné t.zv. "malé strany? Pakliže nehodlaly odkývat diktáty stran velkých prostě příště zvoleny nebyly a nebudou. To je dáno systémem, nikoliv voliči. To, že volbami je možno něco změnit, je ten nejzásadnější omyl a největší lež, na které stojí náš systém.

J. Schwarz 22.3.2013 8:45

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Co furt máte s tím "společným státem" jako by to byl nějaký svatý grál? Já vám na nějaký společný stát kašlu, a nechyběl by mi ani ten český. Klidně bych bral třeba stát Horní Dolní, pokud by mne nechal napokoji a nestaral se o mne. A samozřejmě kdyby mne taky nenutil starat se o vás! Howgh.

D. Procházka 22.3.2013 8:44

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

O rozdělení Československa rozhodly národní vlády ještě před volbami v roce 1992. Slovenská národní rada nepřijala dohodu z Papierniček, která už šla za rámec fungující federace. Čarnogurský o slovenské hvězdičde v EU mluvil od revoluce (možná ještě v disentu). Problém nebyl ve společném státu, ale ve shodě, jak by měl takový stát fungovat. Připmínám, že ČSFR dožívala bez prezidenta, protože dnes na Slovensku tak oblébený Havel byl pro SLováky nevolitelný.

Nevím, že by český nebo slovenský lid chtěl pohnat svou politickou reprezentaci k odpovědnosti za rozdělení republiky, jinak by asi těžko ODS a HZDS vítězily v následujících volbách.

Buďme rádi, že se rozdělení povedlo v podstatě bezbolestně, narozdíl třeba od Jugoslávie.