5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

KYPR: Nejhloupější a nejnebezpečnější rozhodnutí eurozóny

To, čo sa udialo posledné dni na Cypre, je názorná ukážka, ako zlikvidovať euro. Že v Bruseli rozhoduje partička politikov bez štipky zodpovednosti, je známe už dlho. Že spravia takto fatálne rozhodnutie, predsa len prekvapuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 22.3.2013 17:48

Nevím jak v Leningradě, ale v Moskvě na trhu

prodávali ovoce na kýbly. I meruňky, když se člověk trefil do správného období.

S. Ševeček 22.3.2013 10:09

"Nejhloupější a nejnebezpečnější rozhodnutí eurozóny"

Nikoliv - pouze testovací signál.

Příště nám u jakákoliv loupež ani nepřijde.

Z. Švrček 22.3.2013 9:17

Nejen velké, ale 1000 malých hloupostí umoří vola

Ty velké hrůzy, které si vymýšlí socialismem nadchnutý a prodchnutý bruselský úředník, či malý úředníček (jedním slovem bruselant), se dají spočítat a taky řádně okomentovat.  Je ale další bezpočet těch malých nápadů, které nám jen drobně ukrádají na svobodě volby, kde se dá říci, že 100x nic umořilo vola. Existuje však účinná obrana? Nikoliv. Už jsme většinu kompetencí patřících suverénnímu státu předali do Brusele a nyní jen pod sankcí musíme "implementovat" a držet hubu.

Jeden z čerstvých nápadů jsem našel dnes na monitoru think-tanku E-stát zvaném "Devítka":

"Evropská komise zvažuje zavedení speciální daně za plastové tašky, sáčky a jiné běžné plastové výrobky".

Je to drobnost a dalo by se přidat, že to může mít výchovný účinek na dnešní bláznění v supermarketech, kde se vše balí do sáčků folií a tašek z plastů. Jakmile si ale vzpomeneme na některé nápady, jako je nařízení o balení koblih a podobných výrobků, hned vidíme tu jemnou síť, co nás pomalu ale jistě opantává. Z tohoto systému, nás všechny pomalu ale jistě obalujícího, se lze vymotat snad už jen použitím hrubé síly. V selský rozum europeistů nevěřím, protože oni ten svůj používají právě proto, aby nás dostali pod svá všudypřítomná totalitní křídla.  

M. Stuchlik 22.3.2013 10:11

Re: Nejen velké, ale 1000 malých hloupostí umoří vola

Za každé zvýšení daní by se měl snižovat plat bruselským i domácícm byrokratům.

O. Rychlík 22.3.2013 9:09

Eskalace šílených nápadů však pokračuje

Souhlasím se vším co je v článku napsáno. Bohužel si zodpovědní politici a euroúředníci nejspíš opravdu ani neuvědomují co způsobili. A vláda na Kypru vymýšlí jeden pitomější nápad za druhým. Poslední je půjčka, která by byla zaručena penzijními fondy, včetně těch soukromých. Až zas někdo příjde agitovat, aby si občané spořili na důchod, tak ho žeňme!  

V. Novák 22.3.2013 9:03

Pana Sulíka už na Slovensku neposlouchají ani vlastní členové,

partaj se mu rozpadá - tak bude v Česku řešit "Cypr" a EU...

Jo, pane Cechu. Chcípajcí kobyla...

P. Vaněk 22.3.2013 10:14

Re: Pana Sulíka už na Slovensku neposlouchají ani vlastní členové,

Novák, ty jsi komunistický idiot. Více slov netřeba.

V. Novák 22.3.2013 17:42

Dyť ty, Vaňku, ani víc slov neznáš...

Tak se nekasej a nedělej ze sebe inteligenta, když jsi blb. U tebe to dobře dopadnout nemůže.

R. Langer 22.3.2013 12:49

Re: Pana Sulíka už na Slovensku neposlouchají ani vlastní členové,

To se ještě uvidí, abyste se nedivil...

V. Novák 22.3.2013 17:44

Re: Pana Sulíka už na Slovensku neposlouchají ani vlastní členové,

No, rozpadá se mu partaj, rozpadá - na tom se není čemu divit ani co okecávat.

Vždycky mohli sněmovat ve výtahu, ted budou potřebovat dvě kabinky, aby se neporvali...

P. Čech 22.3.2013 7:47

Pane Sulíku,

Češi mají jedno hezké přísloví : "Chcípající kobyla kope". Že toto přísloví přesně pasuje na Eurozónu, EURO a nakonec i na celou EU říkám již dávno. Evropská unie jako celek se totiž nedokáže oprostit od umně skrývané skutečnosti. Možná jste si toho všiml také. Německo a Francie ztratily po druhé světové válce statut velmocí. Toto dosud nestrávily. I rozhodly se pomocí Lisabonské smlouvy ovládnout Evropu ekonomicky a nakonec i politicky. Evropskou unii vidí pod svým vedením, pod svou kuratelou. Poněvadž pro toto existují v podstatě jen dvě možnosti, z nichž jedna je válka (obecně odmítaná a odsuzovaná), nastoupily cestu druhou, jíž je skrytý socialistický diktát a socialistické přerozdělování peněz, na kterémžto základě stojí celá EU. Stojí a zároveň s tímto základem padá. Zúčastněné státy (méně) a jejich občané (více) s tímto stavem nesouhlasí a počínají si uvědomovat, kam je přivedla moc politických stran, panující v jejich zemích. Začalo to na Islandu,zdá se, že to pokračuje na Kypru. Každopádně se začínají ozývat i občané Španělska, Portugalska a Itálie. Mám za to, že nebude trvat dlouho a i ostatní státy prozřou. Jedno je jisté. Evropa jako kontinent ještě nedorostla  stavu, který lze nazvat Spojené státy evropské či Evropskou federaci. EU má totiž ve svém lůně jeden svobodný a demokratický stát, který ukazuje ostatním, jak se to má dělat. Tím státem je Švýcarsko, které se vstupu do EU vehementně brání a to ústy svých občanů. Ve Švýcarsku mají jeho občané právo rozhodovací, právo veta. Asi vědí, proč do EU nechtějí, vědí velice dobře, co dělají.

J. Urban 22.3.2013 7:25

O jakém znárodnění

na Slovensku vo februári 1948 to autor článku píše?? Znárodňovalo se v Československu, nejvíce v říjnu 1945.

P. Pruner 22.3.2013 7:19

banky a politici EU za nic neodpovídají

Výstižný článek i diskuse. Žijeme v socialistické EU. Pokusy o záchranu v jednotlivých zemích se už staly součástí systému, nikoli výjimkou. Kausa Kypr je jen odzkoušením dalšího kroku kam lze zajít a jak omezit svobodu lidí. Současně to je podporou neodpovědnosti akcionářů a manažerů bank na úkor běžných občanů.

J. Urban 22.3.2013 7:30

Re: banky a politici EU za nic neodpovídají

Mám dojem, že na tom Kypru to proběhlo trochu jinak. EU slíbila prachy pod podmínkou, že se budou podílet tamní (i státní) banky. A banky na Kypru osedlaly SVÉ komunistické politiky, aby uzákonili to okradení střadatelů. Je ale módní veškerý švajneraj hodit na Brusel - i u nás.

P. Čech 22.3.2013 7:53

Re: banky a politici EU za nic neodpovídají

Pane Urbane, řešit finanční krach dalším půjčováním si peněz je cestou do pekel. Nakonec zkrachujete stejně, jen prodloužíte agónii.  Je to stejně zákonité, jako i u obyčejných domácností. Řeší-li tyto své dluhy pomocí dalších půjček, nakonec přijdou o všechno. Ono totiž celý ekonomický systém, založený na zadlužení jednotlivců, rodin i celých států je tím základním nesmyslem, který vede v začátcích k euforii a následně ovšem k obecnému krachu. Ne nadarmo obé začalo v USA, nejzadluženější zemi světa.

V. Novák 22.3.2013 8:59

Své NEkomunistické politiky.

Jste poněkud pozadu...

J. Mrázek 22.3.2013 6:11

Samostatnost a snaha předběhnout....

...se Slovensku vrací jako bumerang. Nikdo už nedotuje, nikdo neradí a euro je koulí na noze. Nicméně jim to ale nenařizoval, je to jejich svobodné rozhodnutí, tak ať si svobodně platí bohatším ...

P. Čech 22.3.2013 8:27

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Neurážejte  slovenské občany, pane Mrázku! Koho máte na mysli pod pojmem "jejich rozhodnutí"? Čí rozhodnutí?Slovenských občanů? Tak to jste na omylu.Sllováci, stejně jako Češi se osamostatnili nikoliv z vlastní vůle, ale z rozhodnutí několika vlastizrádců. Budu jich zde jmenovat jen pár a to nejdůležitějších. Klaus, Mečiar, Čarnogurský, Stráský, Slota. Tito vlastizrádci, podporovaní částí Pražáků, Žiliňáků a Bánskobystričáků svévolně a bez účasti občanů ve své mocichtivosti rozbili naši, ale i svou vlast, společný československý stát. Nevím jak na Slovensku, ale zde v ČR pan Klaus se nestyděl klást věnce k hrobu T.G.Masaryka, který tento společný stát  spolu se Štefánikem vydupali ze země. Je a byl to vždy pokrytec a vlastizrádce, stejně jako výše jmenovaní Slováci.Každopádně rozbití ČSFR nebylo rozhodnutím českých ani slovenských občanů (nekonala se referenda). Rozhodovalo pouze pár mocichtivých jedinců, kteří byli a jsou přesvědčeni o své výlučnosti, o tom, že patří mezi politickou elitu, která je určena k ovládání občanů. To je stejné jak v ČR, tak i v SR.

D. Procházka 22.3.2013 8:44

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

O rozdělení Československa rozhodly národní vlády ještě před volbami v roce 1992. Slovenská národní rada nepřijala dohodu z Papierniček, která už šla za rámec fungující federace. Čarnogurský o slovenské hvězdičde v EU mluvil od revoluce (možná ještě v disentu). Problém nebyl ve společném státu, ale ve shodě, jak by měl takový stát fungovat. Připmínám, že ČSFR dožívala bez prezidenta, protože dnes na Slovensku tak oblébený Havel byl pro SLováky nevolitelný.

Nevím, že by český nebo slovenský lid chtěl pohnat svou politickou reprezentaci k odpovědnosti za rozdělení republiky, jinak by asi těžko ODS a HZDS vítězily v následujících volbách.

Buďme rádi, že se rozdělení povedlo v podstatě bezbolestně, narozdíl třeba od Jugoslávie.

P. Čech 22.3.2013 8:56

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

ODS a HZDS "vítězily" ve volbách díky volebnímu systému. Nido neví, jak by volby dopadaly, pokud by u nás byl volební systém demokratický, t.j. většinový, dvoukolový. Každopádně by jedna věc platila. Moc zákonodárnou, ale ani výkonnou či soudní by neovládaly politické strany nedemokraticky - menšinově zvolené.

V. Novák 22.3.2013 9:01

Volební systém v ČSFR byl nejdemokratičtější možný.

Protože poměrný a bez všelijakých D''Hondtových zmršenin.

Měli bychom se k němu vrátit.

P. Čech 22.3.2013 9:14

Re: Volební systém v ČSFR byl nejdemokratičtější možný.

Neříkáte nic jiného, než že si nepřejete demokracii. Máte na to právo.

V. Novák 22.3.2013 17:53

Říkám co říkám - a to, že chci demokracii s volebním systémem,

který s nejmenší chybou převede výsledek hlasování na výsledek voleb. Pokud možno takovým systémem, který neotočí pořadí, nezávisí na ničem jiném, než počtech hlasů a nechá co nejméně hlasů propadnout - tedy rozhodně ne žádný z většinových systémů, které právě toto dělají.

Máte zajisté právo mršit cizí příspěvky a vkládat oponentům do klábosnice své výmysly. Je to ale sprosté - a nedivte se reakcím.

J. Schwarz 22.3.2013 8:45

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Co furt máte s tím "společným státem" jako by to byl nějaký svatý grál? Já vám na nějaký společný stát kašlu, a nechyběl by mi ani ten český. Klidně bych bral třeba stát Horní Dolní, pokud by mne nechal napokoji a nestaral se o mne. A samozřejmě kdyby mne taky nenutil starat se o vás! Howgh.

P. Čech 22.3.2013 9:02

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Je to opět jednoduché, pane Schwarzi.  Lidé žijí ve společenstvích, povětšinou ve státech. V těchto státech se narodili a nebo byli účastni jejich vzniku. Tyto státy jsou jejich vlastí. Rozdělit je, rozbít či jakkoliv jinak zničit mají právo jen jejich občané. Aby toto bylo demokratické, musí se pro vyslovit nejméně 50%+1 volič  a to přímo, v referendu. Nikdo jiný nemá v demokratickém státě právo rozhodovat o rozbití či zachování státu. Rozdělení ČSFR bylo jejím občanům nadiktováno na základě dohody vlastizrádců. Na tom trvám.

M. Stuchlik 22.3.2013 10:16

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Souhlasím

R. Langer 22.3.2013 12:42

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Nesouhlasím s vámi. Myslím, že občané Slovenské republiky tehdy vyjadřovali svoje rozhodnutí velice jasně. Pokud se na to nepamatujete, já ano. Ano, referendum skutečně nebylo - a podle mého soudu by na Slovensku bylo zcela zbytečné. A proč bychom MY měli dělat referendum o tom, jestli se Slováci mají osamostatnit?

H. Gene 22.3.2013 14:33

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Nesmysl. Pro rozvod taky musí být nadpoloviční většina, jinak bude manželství trvat a basta??

R. Langer 22.3.2013 12:36

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Pane Čechu, to prostě není pravda. Já si tu dobu pamatuji jinak.

P. Čech 22.3.2013 17:48

Re: Samostatnost a snaha předběhnout....

Není pravda, že se nikdo neptal jediného občana zda si přeje rozdělení státu? Není pravda, že ve věci nebylo vyhlášeno referendum? Není pravda, že žádná politická strana neměla v předvolebním programu rozdělení státu? Nic z toho není pravda? Vypadá to, že nejenže si nic nepamatujete, ale že jste zde vůbec nebyl.