15.6.2024 | Svátek má Vít


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 25.4.2024 13:02

Je zajímavé, kolik pomatenců, mezi které vy patříte, považuje kapitulaci před agresorem za něco rozumného.

D. Laurencikova 25.4.2024 13:44

Je sokujici, kolik pomatencu, mezi ktere vy patrite, nerozumi pojmum a povazuje vyjednavani o podminkach miru za kapitulaci. Jak si myslite, ze tato valka skonci? Bezpodminecnou porazkou Ruska? Tak hloupy nejste snad ani vy.

Z. Lapil 25.4.2024 15:06

Je šokující etc. ... považuje podmínky kapitulace za návrh jednání o míru.

Jak to skončí? V komentářích není k vidění slovo Podněstří: oficiálně součást Moldávie, fakticky samostatný stát (uznaný pouze třemi státy, z nichž ovšem ani jeden není mezinárodně uznáván) pod "dozorem" Ruska. Žít se tam evidentně dá */, formálně je to dost na vodě a nikomu nestojí za to, aby vířil usazený kal. S něčím takovým by Rusko souhlasit mohlo, chce-li aspoň předstírat, že mu jde o dobrý život tamějších lidí.

*/ Úplné podrobnost neznám, ale: v sousední kanceláři donedávna seděl Rus, až teď mi dochází, že podle křestního jména spíš Ukrajinec (příjmení žádný -ov, -in... spíš mi to zní nějak finsky, ale rumunštinu taky beru, a právě jsem našel moldavského sportovce toho jména) velmi solidně mluvící česky (podle některých frází tu chodil do školy). Pak nějaký čas sháněl ruský pas, odjel do Moskvy, tam se oženil a přesídlil do Moldávie a odtamtud pro nás stále pracuje. Nevím, jak je to formálně, ale vysloveně načerno to nebude - dělá technické výkresy a mailovou adresu má firemní *.cz.

D. Laurencikova 25.4.2024 16:13

Pane Lapil, nechte to diplomatům. Myslím že si s touto problematikou zatěžujete hlavu víc, než je zdrávo. To opravdu není vas úkol, najít řešení pro tuto situaci.

D. Laurencikova 25.4.2024 16:13

Pane Lapil, nechte to diplomatům. Myslím že si s touto problematikou zatěžujete hlavu víc, než je zdrávo. To opravdu není vas úkol, najít řešení pro tuto situaci.

Z. Lapil 25.4.2024 18:12

Vy názor evidentně máte. Proč ho upíráte mě?

D. Laurencikova 25.4.2024 18:23

Ja vam neupiram vas nazor. Ani vy, ani ja tuto situaci nevyresime, tak zni moje poselstvi. Ale urcite to muzete aspon zkusit. ;-)

M. Kanda 25.4.2024 8:07

Nevěřte pohádkám. Tady k žádnému jednání nedojde. Konflikt skončí vyčerpáním obou stran a na frontové linii vznikne nová železná opona. A takto vzniklý stav bude stabilní po desítky let a jeho konce se naše generace nedožije.

Na nějaké kamarádství nebo dokonce obchodování s Russkem můžete rovnou zapomenout.

J. Ganaur 25.4.2024 8:10

Ukrajinci se nevzdají!Nikdy!!![UA][UA][UA]

D. Laurencikova 25.4.2024 9:15

Ale urcite se se svymi ruskymi bratry jednou smiri, to si piste. To se pak muze obratit proti proradnemu Zapadu, ktery v tomto konfliktu jenom prileval oleje do ohne.

A. Pašata 25.4.2024 10:39

Slovanští Ukrajinci těžko budou bratry s asiatskými Rusy.

D. Laurencikova 25.4.2024 11:11

Uz ani to ne, kdepak. Ukrajinec - Malorus, nema s Rusem - Velkorusem, spolecneho nacisto nic. Ani mandle v krku. ;-)

A. Pašata 25.4.2024 11:30

Malorus/Velkorus je typicky rusácká terminologie. Stejná sprosťárna, jako bychom Slováky pohrdavě nazývali "Maločeši".

D. Laurencikova 25.4.2024 12:48

Co rika Wikipedia: "Kleinrussland oder Kleine Rus (altgriechisch Μικρὰ Ῥωσία[1]; russisch Малороссия, Малая Русь; ukrainisch Малоросія, Мала Русь) ist ein historischer Name für Teile der südwestlichen Rus, hauptsächlich auf dem Gebiet der heutigen Ukraine."

"Malorusko, neboli Mala Rus (.....) je historicky nazev pro dily jihozapaniho Ruska, predevsim v oblasti dnesni Ukrainy."

Takze historicky nazev, nikoliv "rusacka termininologie".

Vy uz jste ve vasem rasismu tak daleko, ze Ukrajincum dokonce odpirate i jejich prinalezitost k ruskemu svetu? Asi mate vsechno ruske za menecenne a to je hloupe a urazlive. Hlavne abyste nedelal ten ucet bez hospodskeho, pane Pašata. ;-)

P. Eliáš 25.4.2024 12:52

Malorusko? Není to ten ,,historický,, termín, který si vytvořili russové? :D

D. Laurencikova 25.4.2024 13:00

Tento termin se pouzival "behem stoleti" - pise Wikipedia. Vy jste take rasista? I vy povazujete ruske za menecenne a proto se snazite z Ukrajincu udelat Germany? To je smesne!

A. Pašata 25.4.2024 12:59

Přináležitost k ruskému světu odpírají především Ukrajinci, jinak by se hordám z Východu tak urputně nebránili za cenu vlastních životů. Už mají s takovou "přináležitostí" historické zkušenosti, třeba z holodomoru.

A právě, že je to historický název a v historii by měl zůstat. Dneska je to Ukrajina a Ukrajinci. Taky dneska nepoužíváme pro české země historický název "Protektorát Böhmen und Mähren". Jako o Malorusku a Malorusech se o Ukrajině a Ukrajincích vyjadřují leda Rusáci (neplést s Rusy) a jejich podržtašky.

D. Laurencikova 25.4.2024 13:19

Mezi Ukrajinci a Rusy je nanejvys takovy rozdil jako mezi Cechy a Moravany, na tom vase pium desiderium vubec nic nezmeni. Radeji se podivejte, kolik milionu Ukrajincu radeji uteklo, nez branit neco, co jim nestoji za to, za cenu vlastnich zivotu.

Ukrajinci jsou take "rusaci". Aspon jeste donedavna byli. Böhmen und Mähren neni staleti trvajici, historicky nazev pro uzemi dnesni Moravy, ale jenom pro ca. 6 let, vy ukrajinsky podrztasko. ;-)

A. Pašata 25.4.2024 13:23

Ten rozdíl je spíše jako mezi Čechy a Slováky. Zkuste Slovákům tvrdit, že nejsou žádný národ, že jsou "maločeši". Až vás pustí z nemocnice, můžeme si o tom popovídat :-)

A podívejte se, kolik Ukrajinců neuteklo a už třetí rok brání vlast před ruskými hordami. Těm se ta třídenní operace zatraceně protáhla a počet ztrát se blíží půl miliónu.

D. Laurencikova 25.4.2024 13:35

Co to porad blabolite! Ja jsem u Slovaku ani Cechu nezaznamenala tak horky nacionalismus, ze by se navzajem posilali do nemocnice, urazeni tvrzenim, ze maji jeden s druhym neco spolecneho. Ja jsem napr. fifty fifty ceskoslovenskeho puvodu a tak je to dobre.

Ti Ukrajinci, kteri neutekli, se nemaji cemu smat. Obcas vidim v televizi demonstrace jejich zen, ktere bojuji za jejich propusteni z fronty, kde jsou od zacatku valky a jsou uz pekne zdrchani.

Co se protahovani te "tridenni operace" tyka, tak si budte jist, ze bude o to delsi, cim dele ji budou ukrajinsti pratele a spojenci udrzovat pri zivote dalsimi a dalsimi zbranemi. Na konecnem vysledku pro Ukrajinu to nezmeni nic.

A. Pašata 25.4.2024 13:40

A jaký má být ten "konečný výsledek pro Ukrajinu"? Já jen, že Rusko ho mění podle toho, jak se mu zrovna ve válce daří nebo nedaří.

D. Laurencikova 25.4.2024 13:48

To ja nevim. Ale od sameho zacatku tvrdim a nadale na tom trvam, ze ten vysledek bude horsi, nez jaky mohl byt pro Ukrajinu bez valky. Kdyby se byvali s Putinem dohodli na autonomii pro rusky osidlene oblasti a garantovali neutrality Ukrajiny. A nez mi to zacnete vymlouvat, zadrzte. Dockejte casu, jako husa klasu. ;-)

A. Pašata 25.4.2024 13:51

Ukrajina byla neutrální do roku 2014 a co jí to bylo platné? Nic, Rusko ji vojensky napadlo a ukradlo jí Krym.

Jak prý řekla Golda Meir: "Nemůžeš rokovat o míru s někým, kdo tě přišel zabít."

D. Laurencikova 25.4.2024 14:07

S tou neutralitou to bylo nejpozdeji v roce 2014, po Oranzovem puci, ktery financovaly USA, vorbei. Putin by asi nerad ztratil Sevastopol na NATO, tak si vzal Krym zpet. Nebyl Krym ostatne rusky darek na Ukrajinu? Darky se daji pozadovat zpet, kvuli hrubemu nevdeku, pokud vim... Ale zerty stranou, na Krymu probehlo dokonce referendum. Pro srovnani, v Kosovu ne a stejne jej Amici Srbum sebrali. Tady si asi Rusi vzali mustr. ;-)

Jinak mi uz s tou vasi laskou k Ukrajine, po ktere me nic neni, dejte pokoj. Bezte ji radeji hajit se zbrani v ruce, tim panu Zelenskemu vyjdete vic vstric, nez tady mlatit do klaves. Hezky zbytek dne preji.

A. Pašata 25.4.2024 14:35

Zase to "referendum". Za přítomnosti neoznačených vojáků, termín se několikrát zkracoval, nebyla žádná kampaň, možnosti volby byly návodné a hlasy sčítal bůhvíkdo. Proto ho taky žádná civilizovaná země neuznala.

Kosovo patří spojeným státům? Přibyla hvězdička na praporu? Vážně?

A na závěr obvyklá pobídka ruských filcek - poslat odpůrce na frontu. Už byste mohli vymyslet něco nového. Já zatím posílám zbraně a munici a hřeje mě, že zabíjí agresory. Protože agrese se nemá vyplácet.

D. Laurencikova 25.4.2024 16:16

Vy se nakonec vždycky odkopete jako fašista a idiot.

D. Laurencikova 25.4.2024 16:16

Vy se nakonec vždycky odkopete jako fašista a idiot.

A. Pašata 25.4.2024 16:31

Fašisté jsou momentálně v Rusku, to naplňuje většinu atributů fašismu.

A na posuzování něčí idiocie jste ta nejméně kvalifikovaná osoba široko daleko.

D. Laurencikova 25.4.2024 16:50

Na posouzení vaší idiocie to stačí v každém případě. Vy to také člověku děláte lehké, nutno říct.

D. Laurencikova 25.4.2024 16:50

Na posouzení vaší idiocie to stačí v každém případě. Vy to také člověku děláte lehké, nutno říct.