17.6.2024 | Svátek má Adolf


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Machálková 25.4.2024 11:05

Ukazujete, že jste Rusko a Ukrajinu v posledních letech nesledoval, jinak byste nemohl psát takové nesmysly.

A. Pašata 25.4.2024 11:27

Právě naopak, sledoval. A ta ruská příprava na Ukrajinu byla jasně vidět, začala už dávno před krádeží Krymu a pak se jen stupňovala.

V. Machálková 25.4.2024 12:14

Konkrétně?

D. Laurencikova 25.4.2024 8:59

Nikoliv. Ale kdyz me nekdo bude leta varovat: "Neprovokuj, nebo te zmlatim" a ja ho budu provokovat i nadale, tak se muze skutecne stat, ze me dotycny zmlati. Pak nelze poprit, ze jsem ho k tomu svym zpusobem dotlacila.

J. Ganaur 25.4.2024 8:00

Fsdejte se, nic se fám nestane!:-P:-P:-P

P. Hatina 25.4.2024 4:39

Mimochodem, ono asi nemá smysl opakovaně rozebírat do hloubky ruskou nepravdivou propagandu, rozuměno tedy, opakovaně po každém jejím mediálním projevu. To by měli vědět lidé už od začátku útoku na Ukrajinu, že útočník je Rusko a nikoliv naopak.

Jenomže, mnohem složitější je si správně formulovat jaký je vlastně dlouhodobý cíl Ruska vůči Západu v této válce. Že - pokud Rusko porazí Ukrajinu, bude moci zaútočit na státy NATO, je ta snadnější odpověď.

Ale že v té době evropské státy NATO, díky kombinaci Green Dealu, podpoře migrace (a pár dalších -ismů k tomu)a současně masové zbrojní podpoře Ukrajiny , a tím celkové hlubokým zadlužením a vyčerpáním, se už stejně nebudou mít proti Rusku čím se bránit.

No možná by to chtělo přečíst si jednu prastarou povídku. Jmenuje se Šťastný princ, a napsal jí Oscar Wilde.

Čimž tedy vůbec nenabádám k aktuálnímu ukončení pomoci Ukrajině, jen tedy že Západ si vůbec nedokáže určit své priority a pořád jede podle špidlovského hesla, "zdroje jsou"..

M. Kocián 25.4.2024 6:39

Možná, jen možná - a vyžaduje to myslet pragmaticky - se po dlouhé vleklé válce a válečné ekonomice ani Rusům nebude chtít začít válku novou, tentokrát proti mnohem silnějšímu nepříteli (což by NATO, pokud by také přešlo na válečnou ekonomiku, bezpochyby bylo). Nezapomeňte, že ruští vojáci vyjeli na Ukrajinu s představou, že je budou vítat jako osvoboditele. Teď už si to myslet nebudou.

P. Hatina 25.4.2024 9:56

Tohle je zajímavá otázka. Já bych si i tipnul, že při současné zamrzlé situaci na ukrajinské frontě by si Putin mohl současně troufnout i na napadení malých pobaltských států NATO a velice rychle je dobýt.

Ovšem pak by velice záleželo na správné formulaci čl. 5 smlouvy o NATO. Protože pak by NATO nemělo ty státy bránit, ale vybojovat na Rusku zpátky. Čímž se dostáváme k té zásadní otázce, zda opravdu chce Západ vést otevřenou válku s Ruskem a zda to i takovém hraničním případu udělá.

Dá se to připodobnit ke známé dopravní hře na kuřátko. Účelem té hry přece není to aby do sebe ta dvě auta vrazila - ale kdo kdo dřív uhne.

A potom, - z různých úhlů pohledu určovat proč to udělal, a co tím vyhrál nebo prohrál..

K. Machala 25.4.2024 3:32

Díky Honzo, vidím to stejně. Těžko pochopit představy, že na Rusko někdo útočil nebo ho obkličoval, když nic takového nebylo. Rusko je i po rozchodu 15 republik SSSR pořád největší země světa, protože většinu své krátké historie nejrychleji expandovalo. A teď se Putin chová jako ten s knírkem a tolik lidí mu to u nás, na rozdíl třeba od Polska, pořád baští.

J. Hudec 25.4.2024 3:22

Honzíku,

sděluješ místnímu auditoriu svůj náhled na věc. Podle mě má jednu vadu - soustřeďuješ se na dění, jako by svět vznikl v roce 2014, nebo maximálně v roce 2008, ale ono tomu tak není.

Jak si možná vzpomeneš na moje vyprávění, byl jsem v Rusku v 90.letech opakovaně, jednou dokonce na soukromé audienci u předsedy jejich vlády Černomyrdina. Naposledy pak ještě v roce 2013.

Z toho lze, s trochou důvěry, vyvozovat, že jsem se o ruské záležitosti zajímal dlouhodobě a proto si troufnu polemizovat s tvým dnešním eposem o ďábelském Rusku jednoduchým tvrzením:

Všechny následky mají svoji příčinu a naopak.

Rusové byli v 90.letech celkem nemilosrdně zahnáni do kouta a podle toho se začali chovat.

Ohledně mírotvornosti NATO a USA speciálně, mě velmi pobavila aktuální bakalářská práce mého vnuka na téma "Mírové operace OSN". Souhrn faktů o válečných konfliktech od roku 1945 je poučné čtení a ani ta "naše" současná strana z něj nevychází v nijak růžových barvách.

Pěšky jako za vozem.....

P. Pospisil 25.4.2024 7:05

Klasická ruská paranoia. Houby zahnaní do kouta, Rusi se chovají přinejmenším od vzniku Sajúzu furt stejně. Jak taky chcete zahnat do kouta největší zemi světa, potenciálně naprosto soběstačnou, navíc s největším jaderným arzenálem na světě? Taková země bude v koutě jen tehdy, když si to sama vsugeruje.

Navíc teda ten zlej Západ zafinancoval ruský ekonomický vzestup z přelomu milénia. Nebýt investicí a spolupráce ze Západu, dodneška tam ropu těží lopatičkou a kyblíkem. Těžko budete pomáhat někomu, koho chcete zatlačit do kouta.

Kdyby Západ měl s Ruskem nějaké nepřátelské úmysly, tak by si právě v těch 90. letech naprosto beztrestně vzal cokoliv, co by se mu zamanulo.

R. Langer 25.4.2024 7:10

Jaké má Západ s Ruskem úmysly je vidět PRÁVĚ TEĎ. :-P

M. Kocián 25.4.2024 7:32

A odkdy si Rusko nechává Západem diktovat? Naopak, kdo je prozápadní, je disident a skončí v ťurmě. Nelze svalovat vinu na někoho, koho současně zavrhuji.

M. Valenta 25.4.2024 9:29

Pan Hudec patří zřejmě mentálně stále do klubu přátel Ruska aneb co taková návštěva na politbyru s naivní povahou udělá.

M. Grundmann 25.4.2024 1:27

Myslím, že z hlediska nezápadních států je hlavním problémem chování západních států vůči nim všeobecně. Když nějaký stát vstoupí do NATO, tak se jeho chování ke zbytku světa změní. Začne být agresivní, nepřátelský, začne se vměšovat do vnitřních záležitostí ostatních zemí, vytvářet si různé sankční listiny a vyhlašovat sankce apod. Je to bohužel negativní vliv členství v NATO na mnoho zemí a NATO tak vede ke stupňování napětí ve světě. Pan Lipavský by nikdy nemohl vést svou politiku, kdyby si nemyslel, že je chráněn armádou USA díky členství v NATO.

Rusko se může velmi rozumně domnívat, že by se Ukrajina začala vůči Rusku po vstupu do NATO s NATO za sebou chovat stejně agresivně a nepřátelsky jako například Česká republika. Proto by byl vstup Ukrajiny do NATO strategickou porážkou pro Rusko, získalo by nového velkého nepřátelského a agresivního souseda.

P. Hák 25.4.2024 6:43

Podle mne je to tím, že po vstupu do NATO se daný stát (konkrétně jeho mocenské elity) začne cítit jako nedotnutelný a chce si novou moc užít. Rovněž se cítí zavázán za možnost vstoupit do exkluzívního klubu a chce se za to nějak revanšovat, osvědčit svoji oddanost.

V případě mocensky slabého státu je ten první efekt o to silnější.

J. Ganaur 25.4.2024 8:04

Z gruntu pitomost!:-P

J. Hrazdil 25.4.2024 0:59

Pane Ferenci, to D v nazvu NSDAP neznamena demokratickou stranu, ale stranu nemeckou (Deutsche).

J. Nevrkla 25.4.2024 0:31

Jak autorovi bere rozum, že členem OSN jsou USA? Po desítkách invazí do států, které je nijak neohrožovaly, kde zanechaly miliony mrtvých a odkud byly vyhnány. Žádné sankce, žádné tresty, žádné diskriminace, žádné zabavování majetků. Tu naprostou nemorálnost Západu svět vidí, má jí plné zuby a bude to znamenat konec jakékoliv vedoucí role Západu ve světě. A zostuzení nemorálních blábolilů jako je autor.

J. Černý 25.4.2024 0:53

R^R^

J. Hrazdil 25.4.2024 1:04

Francois Revel ve svem svetove znamem dile Antiamerikanismus obsirne vysvetluje motivy stojici za timto spolecenskym jevem - nenavist levice vuci uspesne kapitalisticke spolecnosti a nenavist extremni pravice vuci uspesnym parvenu.

Po precteni Vaseho prispevku jsem dosel k zaveru, ze tyto motivace je treba rozsirit o nevzdelanost a hloupost.

R. Langer 25.4.2024 5:52

Aha. A kdo je vlastně prosím ta "extrémní pravice"? To je tam také napsáno? 8-o

J. Nevrkla 25.4.2024 7:54

Jak jste přišel na to, že jsem nevzdělaný a hloupý? Chcete snad popřít, že USA nemají od druhé světové za sebou desítky invazí s miliony mrtvých? Taková jsou fakta. Pokud je neznáte nebo popíráte, pak jste nevzdělaný a hloupý vy.

J. Ganaur 25.4.2024 8:07

Nejste asi nevzdělaný a hloupý.Jste především bolševický ksindl!:-P:-P:-P

J. Nevrkla 25.4.2024 8:37

Podle čeho tak soudíte? V čem jsem neměl fakty prověřenou pravdu? Jaká je podle vás charakteristika bolševika?

J. Ganaur 25.4.2024 8:47

Přijímá kremelské pokyny jako slovo boží!;-€Lež není žádná fakty prověřená pravda!:-/

J. Nevrkla 25.4.2024 9:29

Myslíte si, že desítky amerických invazí s miliony mrtvých jsou kremelským výmyslem? Tak to vám hrabe a není se o čem nadále bavit.

L. Svoboda 25.4.2024 9:34

R^R^