24.9.2020 | Svátek má JaromírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KNIHA: Německo umí překvapit!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 67, poslední: 5.2. 2019 11:01, přehled diskusí

Jen by mne zajímalo :
Autor: V. Vlk Datum: 4.2.2019 22:20

kolik za ty diskuzní příspěvky "diskuzní" skupiny známé pod S.Netzer a D Stirský vlastně dostávají zaplaceno. Parta pod S.Netzer , tu najdete u všech možných článků a na všech možných webech. Jediné vysvětlení je, že jde o akce PSYOP. viz Wikipedie

"Bolí paranoia?":
Autor: S. Netzer Datum: 5.2.2019 11:01

Tradiční vytí Vlka:
Autor: M. Němec Datum: 4.2.2019 18:21

a zároveň reklama na jakousi knížku Vlkova kumpána.

Mimochodem, Neckermann a Quelle nebyly žádné reklamní magazíny, ale katalogy zboží zásilkových obchodních domů, řekl bych s nadsázkou předchůdci dnešních e-shopů. Ale to je vlastně jedno, jen to ilustruje Vlkovy znalosti německých reálií.

Původně černá CDU-CSU je prý dneska strana marxistická atdatd.

V Německu jsem léta žil, mám tam i dnes blízké příbuzenstvo ( dva bratry ) jezdím tam,mám tam spoustu známých, a číst tady kreténismy od Vlka, to nemá cenu.

A on vás někdo nutí tady číst ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 4.2.2019 21:50

No, zažil jsem Němce v Kempu v bývalé Jugoslávii,:
Autor: V. Petr Datum: 4.2.2019 15:07

když se zdálo, že dojde voda. Velice poučné!

Jen bych zdejším mudrlantům:
Autor: D. Stirský Datum: 4.2.2019 14:34

připomenul, že už v období r. 1945 - 1948 u nás byli odvážní lidé, kteří zvěrstva páchaná na Němcích odsuzovali. Většinou pak mnozí skončili v emigraci nebo v komunistických lágrech. Byli to, tuším, třeba také Peroutka nebo V. Černý (ten ovšem dává v pamětech občas lehce najevo svůj antisemitismus). Simon Wiesenthal - jedna z jeho knížek se jmenuje "Spravedlnost, ne pomstu!" Největších zločinů na Němcích se velmi často dopouštěli různí bijci z Revolučních gard, kteří tak chtěli zahladit svoji kolaboraci s nacisty. Smutné bylo, že obě strany (západ a východ) využívali nacistických zločinců ve studené válce a pohnat je před řádný soud bylo těžké (SRN, NDR, Rakousko...).

Re: Jen bych zdejším mudrlantům:
Autor: S. Netzer Datum: 4.2.2019 14:45

Přemysl Pitter (https://de.wikipedia.org/wiki/P%C5%99emysl_Pitter) - taky emigroval. Není divu, po únorovém převratu takoví lidé komunistům byli trnem v oku.

Re: Jen bych zdejším mudrlantům:
Autor: J. Kulheim Datum: 4.2.2019 17:38

Všude jsou nýmanti, se sklony k agresivnínu chování. Lidé, kteří po mnoho generací tvrdě pracovali, museli odjít a opustit svůj domov. Něco podobného prožili moji rodiče a prarodiče po válce. Museli "dobrovolně" odevzdat majetek a zbavili je ekonomické i politicjé svobody. Na své půdě museli pracovat jako nádeníci, téměř zdarma. Frustrující je, že majetek, který jim sebrali v padesátých letech, teď privatizovali jejich potomci.

Z tohoto hlrdiska marně přenýšlím, kdo skončil hůř. U nás došlo ke genocidě selského stavu. Neexistují sedláci, jsou pouze podnikatelé v zemědělství. Obávám se o budoucnost krajiny v ČR. Němci jsou na tom přece jenom lépe.

Allons enfants de la Patrie,:
Autor: J. Farda Datum: 4.2.2019 13:47

Die Fahne hoch! :-O

Re: Allons enfants de la Patrie,:
Autor: P. Harabaska Datum: 4.2.2019 17:05

Qu'un sang impur abreuve nos sillons. Kam'raden, die Rotfront und Reaktion erschossen, marschier'n im Geist in unser'n Reihen mit. Nevím, čeho se mám bát víc. Té výzvy, aby nečistá krev nepřátel smáčela brázdy našich polí, nebo onoho ducha soudruhů, jež zastřelila rudá fronta a reakce, a který pochoduje v našich řadách? Každopádně spojení těch dvou myšlenek nás nemůže povzbuzovat, spíše vybízí k obezřetnosti.

Co takhle jiná kniha?:
Autor: M. Rozbořil Datum: 4.2.2019 13:42

Třeba "Německo v přímém přenosu" od Jiřího Hoška. A třeba se tam někdy podívat jinak, než týden dovolené v Alpách, nebo projev na akci AfD.

Jsou to nádrodovci a la Vlk st.,:
Autor: D. Stirský Datum: 4.2.2019 12:16

kteří zdůrazňují křesťanské tradice, na kterých je postavena Evropa. Pokud vím, tak jednou z hlavních myšlenek křesťanství je neoplácet zlo zlem. To, co se dělo s Němci po 8. 5. 1945, je sice pochopitelné, leč z dnešního pohledu těžko přijatelné. A kdo jezdíte do severního pohraničí (já tam byl nedávno - K. Šenov), tak vidíte, že je to kraj, kde jsou odsun/vyhnání stále vidět. Ten, kdo se odborně tímto krajem zabývá, to potvrdí. Po Němcích přišli lidé, kteří s krajem nic společného neměli a nic k němu necítili. Lidé poctiví i hodně zlatokopů. A nepřiznat, že i my - Češi - jsme se zvěrstev dopouštěli, je zbabělé. Já tvrdím, že kousek Himmlera je ve většině lidí. Proto je nebezpečné v lidech jejich démony probouzet. Třeba tím, že se začne mluvit - jak mnozí požadují - politicky korektně. Goebbels nadával Židům a mnoho Němců si řeklo: "No, mohl to možná říct jinak, ale koneckonců řekl jen a jen pravdu! A to ti před ním neuměli."

Re: Jsou to nádrodovci a la Vlk st.,:
Autor: J. Kulheim Datum: 4.2.2019 13:15

Na křesťanské tradice se odvolávali i komunisté, když se jim to hodilo. Nevím jestli pocházel Hitler a Marx s křesťanské rodiny. Určitě většina Němců byla v minulosti křesťanského náboženství. Přesto jim nic nebránilo vybudout továrny na smrt. Vyvolali válku, která vzala životy milionům lidí.

Člověk je součástí přírody. Má už víc jak 30000let stejnou genetickou výbavu. V případech kdy jde o přežití, tak se chová horší jak zvíře. To, že Němci byli vyhnáni nebo odsunuti nebylo dobré pro nikoho. Otec byl na hraních v období, kdy začala 2. světová válka. Němci po nich stříleli. Říkal, že když chtěli jít domů tak nech jdou. Komunisti zavírali a odsuzovali Čechy k smrti. Byli to právě tito lidé, kteří vyháněli Němce, kteří nikomu nic neudělali.

Dívat se na problémy dnešní optikou, které se staly před cca 80 lety, je nesmysl. Nežil jste tu dobu. Z dnešního pohledu je to nepřijatelné. To neznamená, že by se to nemohlo stát.

Nechejme lidi žít. Pokud je zaženeme do kouta, tak se budou bránit jakýmikoliv prostředky. Vemou třeba útočníka kladivem po hlavě ještě před tím než se mu podaří vystřelit.

Re: Jsou to nádrodovci a la Vlk st.,:
Autor: F. De Winter Datum: 4.2.2019 13:37

Nezaměňujte laskavě příčinu a následek. Vysídlení Němců po r. 45, byl velmi moudrý státnický počin. Už ve světle Kosova a Krymu. To za prvé. Za druhé: mnohonárodní státy nefungují (snad s výjimkou Švýcarska). Za třetí: Německo se vrací ke svým kořenům. Už je zase největším bezpečnostním rizikem Evropy. Cenzura. Šikanování a vyhazování lidí z práce za nepohodlné názory. Mlácení a ničení majetku členů a sympatizantů jediné skutečně opoziční strany fašistickými bojůvkami (které si říkají Antifa) za tiché nečinnosti bezpečnostních orgánů, nasazování tajných služeb na opozici. Vítejte v Německu 2019.

Re: Jsou to nádrodovci a la Vlk st.,:
Autor: I. Polák Datum: 5.2.2019 10:05

Moje maminka jezdívala na výměnu do Sudet, aby se zdokonalila v němčině. To co mi vyprávěla o zfanatizovaném pohraničí ve Frýdlantském výběžku mi žádná Netzer ani Stirský z paměti nevymaže. S dovolením věřím spíše vlastní matce než trolům na netu.

Strýc byl nucen opustit zabrané pohraničí , tedy Mariánské lázně, také vyprávěl.Stirský měl byste jasně upřesnit ,kdo přesně démony probouzel. Češi to nebyli.

Nějaký Putna onehdy psal,že naše generace,tedy ti, kteří pamatují , musí zemřít, aby konečně nastal kýžený obraz bratrského objetí s Němci.

Poláková

Skutečnou zábranou realizace tzv. socialismu, :
Autor: K. Janyška Datum: 4.2.2019 11:15

tedy realizace lidského přesvědčení, tedy i EU, že lidský svět lze lidmi zorganizovat je samotná lidská mysl, tedy nejsofistikovanější entita vesmíru. Ona je totiž adaptačním a informačním uzlem spontánního řádu lidského světa a je složena z jeho kulturní evolucí vyvinutých pravidel chování.

Socialisté však požadují, aby se stala součástkou stroje, tedy jimi sestaveného lidského světa, tedy organizace. Vůbec nevědí, ta nevzdělaná rudočerná trdla, že i oni jsou zorganizování lidského světa sami zábranou. Vždyť jsou majiteli lidských myslí, které jediné jim umožňují přežít také... Dzp.

Re: Skutečnou zábranou realizace tzv. socialismu, :
Autor: J. Jelínek Datum: 4.2.2019 11:31

Dneska tě to Kadle bere už před obědem. Co se děje, co se stalo?

Francie je přijatelnější, je slabší. :
Autor: J. Ptáček Datum: 4.2.2019 10:18

Na ovládnutí celé Evropy naštěstí nemají sami Němci sílu, proto pořád pošilhávají po silném, ale trochu slabším spojenci, než jsou sami. Zaplať pánbůh, že jim zbývá Francie. Rusko by bylo jiný level, pokusy naštěstí zatím neuspěly. Petr I. Veliký dekretem přikázal svým následníkům trůnu brát si za manželky zásadně Prusky. Touha po moci získala rozhodující náskok před donekonečna omílaném vlastenectvím.

A Stalin napsal dne 13. 10. 1949 v blahopřejném telegramu tehdejšímu prvnímu dělnickému německému prezidentovi (NDR), Wilhelmu Pieckovi:

"Zkušenosti z minulé války ukázaly, že největší oběti přinesl lid SSSR a Německa, a že jsou to právě tyto dva národy, které jsou schopny zásadních akcí světového významu".

Pane Vlku, zase nádhera:
Autor: M. Krátký Datum: 4.2.2019 9:45

včetně vsuvky od Václava Klause - děkuji - jdu si číst diskusi - to bude kvikotu potrefených hus

Antidezinformační skupina:
Autor: B. Mráz Datum: 4.2.2019 9:34

Netzer maká, až se z ní kouří...

Re: Antidezinformační skupina:
Autor: J. Jelínek Datum: 4.2.2019 9:39

A Mráz přichází z Kremlu se jim postavit.

Německo staví IV. říši německou. Kdo to nevidí je na hlavu :
Autor: K. Janyška Datum: 4.2.2019 9:24

padlý. Braňme se !!! Dzp.

Re: Německo staví IV. říši německou. Kdo to nevidí je na hlavu :
Autor: J. Jelínek Datum: 4.2.2019 9:32

Kadle, přestaň burcovat lid na barikády a koukej si pořádně uspořádat ty kostky v šupleti, co máš na krku.

Re: Německo staví IV. říši německou. Kdo to nevidí je na hlavu :
Autor: K. Janyška Datum: 4.2.2019 9:52

Bláznivý rudý B-Arnošte ? Dzp.

Re: Německo staví IV. říši německou. Kdo to nevidí je na hlavu :
Autor: J. Jelínek Datum: 4.2.2019 10:06

A co kompostovka, bude? Tady je kolemjdoucích hafo, tady by ses mohl chytat.

Re: Německo staví IV. říši německou. Kdo to nevidí je na hlavu :
Autor: K. Janyška Datum: 4.2.2019 11:12

B-Arnošt, meleš nesmysly a "moche se ti jebó na jazeko"... Dzp.

Re: Německo staví IV. říši německou. Kdo to nevidí je na hlavu :
Autor: J. Jelínek Datum: 4.2.2019 11:14

A te máš mocho na repáko. Odkdy se ve Vrbně takhle divně mluví?

JInak k Čechům a Nmcům se asi:
Autor: D. Stirský Datum: 4.2.2019 8:07

nejlépe vyjádřil P. Pithart. Necituji přesně, ale v jedné eseji naspal asi toto: "Čechům se stala od Němců křivda. Poté se stala křivda Němcům od Čechů. Chtělo by se říci, že ta první křivda automaticky smazala křivdu druhou. Lze však se záležitostmi mravními handlovat stejně, jako se závažími v kupeckém krámu?"

Jasně, Češi se hodným Němcům, kteří je vyvražďovali,:
Autor: F. Houžňák Datum: 4.2.2019 8:13

hnusně pomstili a ukřivdili jim tím, že je poslali Heim ins Reich, kde vždycky chtěli být.

Re: Jasně, Češi se hodným Němcům, kteří je vyvražďovali,:
Autor: J. Jelínek Datum: 4.2.2019 8:34

A kdo tam náhodou nechtěl, tak ho zahrabali u Pohořelic.