25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

KNIHA: Jak zabít civilizaci

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chládek 13.9.2011 13:21

Re: Neměl bych s tím problém,

Nevím proč sem taháte Hirošimu a Nagasaki, já bych sem mohl zatáhnout např. Nankingský masakr nebo střelbu z kulometů do námořníků z lodi potopené japonskou ponorkou, kteří plavou v moři.  

S. Rehulka 12.9.2011 15:40

Re: Dočetl jsem to minulý týden.

Pane Volariku, už se těším, moje žena před pár dny letěla k mamince do Olomouce,(Sydney,Dubai,Wien,O.)- jistě knihu přiveze, oba máme Bena rádi ! Zdravím !

S. Rehulka 11.9.2011 12:11

Re: Neměl bych s tím problém,

Neobolševiku Láníčku, bývalý "ing" - (jakto, že jste se zřekl titulu ?)

Není třeba skládat básen na Hirošimu a Nagasaki, kdyby nebylo Pearl Harbouru, nebylo by těch dvou japonských cílů !

A já jen doufám, že až to vezmou do ruky - jak píšete ti "neokoni", bude Amerika Amerikou !

S. Rehulka 11.9.2011 12:01

Re: Nevím,

Paní Netzer, kdybyste měla zkušenosti s muslimy, jaké máme v Austrálii, nenazývala byste názory pana Kurase "lží a překrucováním faktů". Opět se mi zdá, že Vaše osobní "neláska" k panu Romanu Jochovi (zrovnatak, jako k Františku Matějkovi), Vás zaslepuje až k nespravedlivosti. Přiznám, jsem "islamofob", tak jako jsem byl "antikomunista", už od mládí. Ale to má příčinu v osobní zkušenosti s těmito ZLY !

Z. Rychlý 9.9.2011 21:54

Re: Nevím,

No prosím, Vy mě taky.

S. Netzer 9.9.2011 19:33

Re: Nevím,

Diskusi končím v tom okamžiku, když mi vysvětlujete, jak "se chovám".

Dzp.

Z. Rychlý 9.9.2011 18:21

Re: Nevím,

Paní Netzer, teda dobrá ženo, já s Vámi souhlasím, co se týká kolektivní viny. Ale islamizaci  tu vidím. Nikoli jako spiknutí islámských imámů, ale jako hloupě prováděnou sociální politiku, která láká do země imigranty nabídkou života, o kterém se jim v Arábii, nesnilo. Ale není to jen z té Arábie, za chvíli to bude záplava Somálců, či jiných přemnožených národů, která se sem budou zákonitě stěhovat. Pro mě osobně to není otázka islámská, ačkoli jejich poměr je signifikantní a chápu lidi, kteří to vidí jako otázku stěžejní. Nejsem xenofob, protože například Vietnamce tu vidím rád. U nás na malém městě jsou to evidentně asimilovaní lidé, na rozdíl od nově příchozích cikánů. Máme tu i cikány starousedlíky, se kterými je až na pár vyjímek naprostá spokojenost. Na vině je sociální systém, který rozdává sociální pomoc, ale v pozadí trčí záměr - "tumáte peníze a dejte pokoj".

A jsme u meritu věci. Vy se chováte jako člověk, který zeširoka rozvírá náruč pomoci a nechce vidět pijavice a příživníky, kteří se v tom houfu potřebných ukrývají. A chováte se jakoby ta pomoc všechno vyřešila - taková opačná víra, než víra, že trh vše vyřeší. Obě víry jsou hloupé. Darebáci se prostě vyskytují a vyskytovat budou, jak na volném trhu, tak při humanitární pomoci. Tím, že si politicky korektně zakážeme některé výrazy, problém nezrušíme. Např. jakési nové vydání Toma Sawyera neobsahuje slovo negr, takže autora "opravili". Podle poznámek a příspěvků jste jedna z těch, co jakoukoli kritiku politiky multikulti a politické korektnosti označíte za rasistickou a xenofobní. 

Kamery na veřejném prostranství vítám, na rozdíl od muslimů, kteří jsou Vám na ulici v Lutonu ochotni zničit fotoaparát, pokud je náhodně vyfotíte na ulici při focení turistických atrakcí (vlastní zkušenost).

M. Bílý 9.9.2011 17:43

ad 15:17 I takto jednoduše se to dá vyjádřit.

S. Netzer 9.9.2011 15:59

Re: Nevím,

Mluvím zásadně jen za svou osobu, dobrý muži. Muslimové nejsou "mí", jak hloupě poznamenáváte, protože nejsou žádná homogenní masa. Jsou to individua, a je nepřípustné, odsuzovat je jako celek na základě principu kolektivní viny.

Takzvaná islamizace Evropy, před kterou Kuras varuje, je nesmyslná spiklenecká theorie, kterou převzal od Bat Yeor. Její theorie Eurabie je postavená na polopravdách, lžích a infámních nařčeních.

Absurditu a paranoiu jeho tvrzení dokazuje nejlépe jeho odsuzování "orwelizace" Británie z které navíc viní EU :-)))). Právě díky této "orwelizaci" byli dopadeni pachatelé londýnských atentátů 2005 a mohli být identifikováni vandalové nedávných nepokojů.

J. Kanioková 9.9.2011 15:36

A ještě k "faktoru plus" jež je imigrantům připočítáván jaksi automaticky

Oni nás (celou oblast záp. kultury) fakt i takto "milují"

 http://www.youtube.com/watch?v=9sT4_xlVs3M&feature=fvwp&NR=1

J. Kanioková 9.9.2011 15:30

Nevím, co na toto téma říct, protože o knížce zatím moc nevím.

K problému přistěhovalectví jsem jasně na straně ukončení tohoto experimentu, protože už to dávno přerostlo únosnou mez. Nebo stanovit takové hodně tvrdé podmínky (aby tu mohli být zaměstnaní a ne viset na našem soc. systému), že by to imigranti MUSELI dodržet. Vím, není to "ušlechtilé", ale není jiné cesty. Nechci tu islám, stačí, co se děje v Kanadě, Oslu, Londýně, ve Francii, Dánsku, Holandsku, Belgii, atd.. Kdo tomu naopak fandí, nechť si to odzkouší nanečisto a pronajme část svého bydlení naším "odlišným".

Jde o soužití a to má své problémy vždy, stačí manželství. A tam se jistě vstupuje z lásky, podobných zájmů a preferencích i "víře". Stačí Vlámové a Valóni v Belgii. Bývalá Jugoslávie. Těch příkladů je až až. A to píšu l lidech "stejného Boha".

Články p. Kurase čtu všechny a ne zas až tak zcela vždycky souhlasím.

Ale že je třeba "bojovat" proti politické korektnosti, k níž patří i multikulti, k tomu se hlásím naprosto, je to zhůvěřilost!

J. Kanioková 9.9.2011 15:17

Souhlas, chci-li dosáhnout třeba jen "5", musím žádat aspoň "8"

M. Jelínek 9.9.2011 14:53

souhlas

souhlas naše civilizace se dobrovolně zabíjí

Z. Rychlý 9.9.2011 13:35

Re: Nevím,

Jen se víc přimkněte k Vašim muslimům, jak to navrhl norský premiér. Ale nemluvíte za všechny.

S. Netzer 9.9.2011 12:59

Nevím,

jestli lže "západní patriot" Benjamin Kuras, Melanie Phillips, nebo Roman Joch, ale lež a překrucování fakt je, jak známo, běžným nástrojem propagandy. Například http://oxforddictionaries.com/definition/abbey, http://oxforddictionaries.com/definition/nun, http://oxforddictionaries.com/definition/monk, http://oxforddictionaries.com/definition/shrine, http://oxforddictionaries.com/definition/psalm, atd.

Kurasovo "svolávání k obraně Západu" není nic jiného než těmto třem osobám společná excesivní euro- a islamofobní paranoia.

J. Láníček 9.9.2011 12:58

A když někdo nebude chtít dobrovolně přijmout naše dobro

ve prospěch dobra našeho ovšem (po jeho dobru nás nic není), bude nutno mu důrazně humanitárně domluvit. Takový dojem na mě dělají ty poslední počiny nejcivilizovanějších zemí Západu. Jako by to byly zoufalé pokusy zapudit vlastní nahromaděné problémy. Když se neví co ... vyhlásíme někomu válku ! Nebo ho radši zrovna napadneme i bez nějakého vyhlašování. Argumenty začneme vymýšlet až pak, však ono se už něco najde ... i když to nebude to, co jsme říkali před tím ! A klidně to může být i bývalý kamarád. Co po jednom kamarádovi, když je nutno konat dobro ve jménu západní civilizace. A protože samotná krása bez hodnot duchovních nestačí, nejlépe to vykonat i jménem hodnot židovských a křesťanských. Bez nich živá civilizace začne odumírat ... s nimi to bude o něco rychlejší. A to je přece argument, který může odmítnout jen hodně velký ignorant nebo pomatenec !

H. Lukešová 9.9.2011 11:49

Re: Nepřátelé Židů nejsou pravičáci, ale levičáci zastávající "sntisionistický" postoj,

Bátora, Adam B. Bartoš, ti  si jen říkají "pravičáci", ale nejsou jimi...NIkdy v nich nebyla pravda...

J. Vaníček 9.9.2011 11:26

Re: Neměl bych s tím problém,

Mířím k témuž, jen snad poněkud obecněji. Joch s Kurasem se tu rozplývají a uhánějí levici z jejího podílu na evropské autokritice, nicméně o konkrétních návrzích se u nich nic nedočteme. Kdyby se chtěli věnovat i jim, pak by jim nezbylo než přiznat, že současná Evropa i USA se svým praktikováním zbožního fetišismu (opět pojem kritické levice!) jsou na ostatních zemích (a především těch islámských) životně závislé. Podíváme-li se na to z tohoto pohledu, pak nám musí dojít, že kontra-džihádisté chtějí dál země 3. světa využívat, ale to je tak všechno. Měnit kulturní zázemí Evropy se jim nechce - ostatně odtud také jejich patos. Kdo neví kam, začne pateticky vyzývat ostatní, aby konali.

J. Láníček 9.9.2011 11:12

Neměl bych s tím problém,

pokud by bylo naplňováno pořekadlo "Žít a nechat žít ! Na jedné straně se oháníme ctěním západních hodnot, nějaké východní hodnoty jsou nám ovšem šuma fuk. Globalizaci také chceme i nechceme. Chceme globálně exploatovat zdroje jinověrců a globálně též dobývat zisky, o své "výdobytky"  se nám dělit ale nechce. A když se budou ti pomýlení a nepřizpůsobiví cukat, tak jim od jejich zdrojů "civilizovaně" a velice "demokraticky" pomůžeme. Kurasův pohled na západní dějiny, dějiny idejí a západní civilizaci, je láskyplný a místy až poetický. Já znám i řadu méně láskyplných a poetických období západní civilizace. Určitě by se ale našel někdo, kdo by dokázal složit krásnou a poetickou báseň třeba i na Hirošimu a Nagasaki. A jsem docela napjat, jak "veselo" bude ve světě, až to v Americe zas vezmou do rukou neokoni v čele s Romneyem. Když poslouchám ty jejich předvolební songy, rozhodně nuda ve městech ani na vesnicích nebude !

V. Kain 9.9.2011 10:14

Re: Islám je absolutně netolerantní

Takže se dá říci,že naše dny jsou sečteny.I kdyby se uzavřely hranice a nebyl sem vpuštěn ani jeden vyznavač Islámu,tak díky jejich množení jich bude neskutečně přibývat.Deportacemi můžeme snižovat jejich vysokou porodnost.Že se jim to nebude líbit a budou vyhrožovat a možná poteče i krev s tím se musí počítat.Když se kácí les ,tak létají třísky.

J. Vaníček 9.9.2011 10:01

och, tak krásná je naše matička

To se nám Roman Joch nad knihou docela rozněžnil, dojal - až ho dokonce pustil jeho kritický zápal.

Jako strašlivý levičák musím jen připomenout, že to, co Joch nazývá francouzským osvícenstvím, bylo reakcí na celou řadu neudržitelných civilizačních projevů, na posilování aristokratického principu rozdělování pozic ve společnosti, na hlad, kriminalizaci odpůrců systému atd. V minulém století pak i s přispěním francouzské levice vznikl reflexní bod, z něhož bylo - a stále je, ať si naši kontra-džihádisti myslí cokoliv - možné korigovat celou řadu dalších civilizačních omylů Západu.

Smést ze stolu problém vnitřních společenských antagonismů západní společnosti, z nichž se rodil aparát kritiky a myšlení, nikomu neposlouží, a už vůbec ne tolik potřebné kulturní integraci. Pokřikovat na levici a při tom se rozplývat nad krásami páně Kurasova myšlení je dobré tak nanejvýš z důvodu udržování diskuse na Neviditelném psu. Autor tím ale jen odkrývá fakt, že momentálně nemá nabídnout co jiného, než jen osočování svých úhlavních nepřátel. Kde jsou nějaké konkrétní body dalšího postupu při záchraně oné překrasné, úžasné, co víc, dokonce nejúžasnější, západní civilizace?

J. Vintr 9.9.2011 9:34

Islám je absolutně netolerantní

a jen díky tomu se tato primitivní hloupá ideologie udržela po mnoho staletí a zachvátila podstatnou část lidstva. Islám je absolutně neslučitelný se západní civilizací a pokud počet muslimů v západních zemích překročí jistou hranici, bude to nevyhnutelně znamenat zánik naší civilizace. Představy, že se muslimové nějak zcivilizují a že budeme moci žít vedle sebe, jsou zcela naivní. Naopak, čím víc jich tady bude, tím budou radikálnější a nesnášenlivější. Vůbec nejde o to, jací jsou jednotliví muslimové lidé jako jednotlivci. Islám je záměrně zaměřen na vnější projevy "víry" a ve společnosti svých "souvěrců" si žádný muslim nedovolí chovat jinak, než jak mu přikazuje Islám. Pokud bychom chtěli zachovat náš způsob života, je třeba proti Islámu v našich zemích bojovat - všemi dostupnými prostředky. A už včera bylo možná pozdě ....

M. Bílý 9.9.2011 9:14

Z textu: „Je třeba neústupně trvat na reciprocitě náboženské svobody islámu na Západě výměnou za stejnou zaručenou svobodu křesťanů a křesťanství v islámských zemích.

Omyl!Systém vychýlený na jednu stranu nelze vrátit zpět prostým nastavením na požadovanou hodnotu. MUSÍ BÝT PŘEREGULOVÁN NA OPAČNOU STRANU!!! Teprve potom se (obvykle po několika oscilacích) ustálí na požadované hodnotě. Tolik z teorie regulace systémů. Závěr si snad uděláte sami.

S. Ševeček 9.9.2011 9:10

Re: Civilizaci zabít nelze.Je to proces neosobní a je tažen obchodem. Jaké bude mít důsledky nikdo neví a nedá se s tím nic dělat. Nic špatného to zatím však nikdsy nebylo... Dzp.

Čekal jsem, který užitečný idiot se ozve první.

S. Ševeček 9.9.2011 9:09

Jak zabít civilisaci

Ano, ten titul je poněkud nadnesený ...

Myslím si ale, že současná situace a náš životní zájem k záchraně occidentální civilisace od vnějších - a hlavně od vnitřních - nepřátel vyžaduje trochu pathosu. Na rozdíl od Národního Smutku za Jak 42 to v době obyčejného člověka a prostého občana nikoho nepálí.

S. Netzer 9.9.2011 9:01

Re: Nepřátelé Židů nejsou pravičáci, ale levičáci zastávající "sntisionistický" postoj,

A na Bátoru a Adama B.Bartoše. :-/

S. Netzer 9.9.2011 9:00

Re: Civilizaci zabít nelze.Je to proces neosobní a je tažen obchodem. Jaké bude mít důsledky nikdo neví a nedá se s tím nic dělat. Nic špatného to zatím však nikdsy nebylo... Dzp.

Moudro z nepřeberné pokladnice panelákového materialisty.

K. Janyška 9.9.2011 8:18

Civilizaci zabít nelze.Je to proces neosobní a je tažen obchodem. Jaké bude mít důsledky nikdo neví a nedá se s tím nic dělat. Nic špatného to zatím však nikdsy nebylo... Dzp.

B. Volarik 9.9.2011 7:28

Dočetl jsem to minulý týden.

Nemohl jsem se od knížky odtrhnout. Je to čtivé, informativní a velmi vtipné....prostě Kuras non plus ultra!

H. Lukešová 9.9.2011 0:19

Nepřátelé Židů nejsou pravičáci, ale levičáci zastávající "sntisionistický" postoj,

který se vyznačuje nekritickým propalestinským cítěním...všelijaké bojkoty izraelských akademiků, výrobků, pořádání propalestinských akcí, mávání "palestinskými" vlaječky, hon na Wilderse, Allyovou, kritika Bat Yeorové...