23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Öman 15.7.2009 12:47

Re: Jak je všeobecně známo,

Hitler se nemusel opírat o nějaké československé zákony. Ten si dělal svoje ;-P

Jura 15.7.2009 12:52

Re: Jak je všeobecně známo,

Nikdo je k nám nestěhuje - stěhují se sem sami, protože na Slovensku nejsou tak tučné sociální dávky jako u nás. Pan Adler má pravdu, proč by měla Kanada za nás řešit naše problémy. A problémem této země je - přebujelý korupční sociální systém, na kterém se docela dobře vegetuje. Jediná skupina lidí v této zemi která má na tento systém vliv - je zvolená Poslanecká sněmovna a jmenovaná exekutiva. Jenže ti jsou rádi voleni a jmenováni do teplých místeček a proto korumpují ve volbách voliče. Z jejich kapsy to nejde, takže o co jde. Takže to je začarovaný kruh - a je to náš problém, nikoliv Kanady a dostali jsme od světa vzkaz - svoje věci si řešte doma. Třeba jako Slovensko. V bible je ostatně - kdo nepracuje - at´nejí.  

Mirek F. 15.7.2009 12:53

Re: Jak je všeobecně známo,

Ale vždyť si odporujete sám. Když by se český sociální systém omezil, tak by k cestám do Kanady byl o to větší důvod.

Jura 15.7.2009 13:02

Re: Jak je všeobecně známo,

Jenže problém našeho státu není emigrace romů do Kanady....ale přebujelý sociální systém. A to že nikdo příjemce dávek nenutí najít si práci a makat. Prostě na to nemá nikdo odvahu. Jenže tohle není řešení problému - ale utíkání před ním.

Mirek F. 15.7.2009 13:18

Re: Jak je všeobecně známo,

A když je nutit bude, tak vezmou roha do Kanady, žádaje tam o azyl.

Roy Boehm 15.7.2009 13:08

Re: Jak je všeobecně známo,

Ale vůbec ne. Budou-li mít potenciální asylanti problém zaplatiti z dávek základní životní potřeby (jídlo a ošacení), těžko naspoří na letenky do Kanady. A problém se v klidu vyřeší sám!

Mirek F. 15.7.2009 13:18

Re: Jak je všeobecně známo,

Na letenku se peníze seženou vždy (jakýmkoliv způsobem).

Historik 15.7.2009 16:03

Pane bože, přečetl jste si po sobě, co jste napsal

"Kdo nepracuje ať nejí" - s tím tady přece každý souhlasí. NIKDO nechce po Kanadě, aby živila české, cikánské, nebo já nevím jaké další parazity. Jde o to, že Kanada je není schopna včas odfiltrovat KVŮLI VLASTNÍM DEBILNÍM ZÁKONŮM a tak svádí vinu na ČR a trestá její občany bez rozdílu. 

Pete Brich 15.7.2009 14:00

Takový dějepis jses naučil ve VUMLu, doktore (RSDr)?

PB

Historik 15.7.2009 15:34

Re: Jak je všeobecně známo,

Můžete mi dát odkaz na příslušné zákony??? Něco takového jsem totiž ještě neslyšel dokonce ani od neonacistů. Hitler na Holocaust neměl ŽÁDNÉ zákony, to byste vzhledem ke svému nicku mohl vědět. Mimochodem, Hitler poslal do koncentráků také pražskou "galerku," mimo jiné na základě policejních záznamů české policie.

Tomas P. 15.7.2009 12:33

Pane Adlere,

za prve se jedna od dve veci:

1. Duvod proc Kanada viza obnovila

2. Jakym zpusobem viza znovu zavedla

Co se tyce me otazky c. 1, zde bychom mohli diskutovat dlouho a nepochybne na sezonim stehovani Romu do Kanadskeho azyloveho raje ma podil i majoritni Ceska popoulace, vlada a dalsi cinitele. nechci tu diskutovat o opravnenosti, statistikach,cislech, blbych naladach atd.Co se tyce problemu c. 2, to je to co me rozhorcilo a predpokladam i nasi vladu a MZV. Uprimne receno, nedivim se, cekal bych take vetsi respekt vuci spojenci a vice diplomaticke profesionality ze strany Kanady. Urcite meli dost informaci na to pochopit, jak citlive tema to pro CR je a take adekvatne na to reagovat, ci viza zavest. To nic nemeni na faktu, ze je to suvereni pravo Kanady zavest nam vizovou povinnost, ale v kontextu evropske politiky museli predpokladat nase rozhorceni (napr. svazane ruce pri odvetnych opatreni). Kanada ma tale problemy s puvodnim obyvatelstvem a dle mnoha mych kanadskych pratel, ktere jsem potkal na neutralni pude cizich statu, povazuji pozitivni diskriminaci za nespravedlivou. Napr. kazdy kanadsky prislusnik puvodniho obyvatelstva (aboriginci, indiani) pri dosazeni plnoletosti ziska od statu jednorazovy velkorysy prispevek - nevim konkretne castku, ale jedna se o pomerne slusne penize, za ktery si novy dospely obcan muze koupit skvele velke auto a palenky na 3 roky dopredu. Muze studovat zadarmo, kdezto tato ma kamaradka musela vyrazit do ciziny ucit anglictinu, aby splatila pujcku na studium. Nebyla jedina, ktera se mi s timto problemem sverila. Takze ono to zas v te Kanade tak idilicke nebude. Klice vsak meho prispevku neni kritika Kanadske politiky v problematice mensin, ale prave vyse zminene dva uhly soucasne vizove situace.

Peter 15.7.2009 15:42

Re: Pane Adlere,

Vazeny "Tomasi", nekolik nepresnosti. Vase informace o Kanade jsou velmi zkreslene vinou Vasich kanadskych pratel. Pokud je mi znamo, puvodni obyvatelstvo Kanady ma na zaklade staletych smluv nektere vyhody cimz se lisi od zbytku populace. Jsem-li spravne informovan, Indiani zijici na uzemi rezervace neplati napr. zadnou dan z prijmu. Nejsem si jisty zda se tato uleva vztahuje i na Indiany zijici mimo rezervaci. Indian muze vystudovat univerzitu tzv. "zadarmo" s financni podporou statu. Co se tyka Vasi zminky o financnim prispevku v dosazeni plnoletosti to je pouze zbozne prani. Neni mi o teto veci nic znamo. Mate pravdu ve Vasi zmince o "idilickosti" Kanady. Ne, Kanada neni idilicka zeme. Kanada je pravni stat (i v teto zemi lide hubuji jako vsude - na rozdil od Ceska na jine veci), je to politicky stabilni zeme s ne spatnym zivotnim standartem, jako stat se Kanada nechovala agresivne vuci jinym zemim v davne minulosti v zahranicni politice - vyjimka posledni leta v Afganistanu a prvni valka v Iraku a taky Jugoslavie. Celkem se v Kanade da dobre zit. Na to se ovsem musi pracovat. Hodne casto ctu v ceskych prispevcich o "stedrosti" kanadskeho socialniho systemu. Nevim, nikdy jsem jim neprosel. Pokud je mi znamo, socialni podpora je tak nizka, ze se za ni neda zit. Pokud si prijizdejici mysli, ze budou moci zit na soc. podpore se slusnym zivotnim standartem jsou na omylu. Jinak Kanada je krasna, velka zeme s privetivymi lidmi. Viza a zpusob zavedeni. Pokud vim, Kanada varovala Ceskou rep. dopredu o moznosti uplatneni vizoveho styku. Toto varovani bohuzel nebylo brano ceskou stranou vazne. Kanadsky ministr emigrace cestoval do Ceska s umyslem uplatnit varovani dane nekolik tydnu dopredu. Dle rozhovoru s kanadskym velvyslancem v Praze, ministr oznamil rozhodnuti uplatnit viza, nejednalo se o vyjednavani. Ministr slusne pricestoval a sdelil ceske strane rozhodnuti. Myslim, ze ceska diplomacie nerespektovala varovani s patricnym durazem. Praha ma o cem premyslet.

petr adler 15.7.2009 17:33

Re: Pane Adlere,

pane tomasi,

dekuji za otazku ... ono se to s tou nahlosti uvaleni viz ma tak, ze o tom jako o moznosti mluvil se svym ceskym protejskem kanadsky ministersky predseda stephen harper uz loni, zatimco ministr jason kenney to ohlasil ceskym zastupcum pri sve navsteve cech 29. cervna ... proc a nac si toho cesti vladni urednici, vcetne ministru, nevsimli, na to se neptejte mne ... ano, mate pravdu, kanada MA svoje potize se svym domorodym obyvatelstvem, a je to potiz, kterou se snazi resit vselikymi zpusoby, z nichz zadny dosud nebyl prilis uspesny, ale to nema nic moc spolecneho se znovuzavedenim viz ...

Pumpescu 15.7.2009 12:27

zavedení víz je mimo jiné spíš výraz důvěry Kanady v ČR

že si své problémy dokážeme vyřešit sami. Teď ten výčet problémů. Romové utíkají do kanady mimo jiné proto, že jim jejich příbuzní a známí popsali situaci na místě: děti chodí do NORMALNICH kanadských škol a mají tudíž šanci na nekonečně lepší budoucnoust než v ČR, dá se najít slušná práce, angličtinu vás naučej zadarmo a neni to tak hrozný ... atd. Ale hlavně, nejenom že vás nebude nikdo ohrožovat a koukat na vás skrz prsty, ale  budete se poprvý v životě cejtit jako rovný mezi rovnými.

To sem nikde nevyčet, to sem viděl na vlastní oči.

No nic, rád bych doufal že důvěru kanaďanů nezklamem a konečně začněm dělat s tim našim  českym apartheidem. Viz. segregované školství a ohnutá záda romských kopáčů podél našich cest.

tris 15.7.2009 12:30

Re: zavedení víz je mimo jiné spíš výraz důvěry Kanady v ČR

Proč neutákají do zbytku EU? To je to tam také tak hrozné jako v ČR?

M. Zima 15.7.2009 12:35

Až se konečně podaří Čechy z EU vyhodit, budou do EU Romové moci utíkat.

Pumpescu 15.7.2009 12:38

Re: Až se konečně podaří Čechy z EU vyhodit, budou do EU Romové moci utíkat.

nás nevyhoděj, na to sou moc hodný, teda hodný, tady se tomu vlastně nadává. Sou "politicky korektní".

Zima Maratová 15.7.2009 12:43

Co takhle vykoplého sudeťáka Zimu vykopnout ještě dále do Kanady?

Třeba by mu tam ti ukrutní Češi, tak hrozně neubližovali.

M. Zima 15.7.2009 12:54

ukrutní? Ne. Blbí madam blbí jako poleno, to je ten problem.

Zima Maratová 15.7.2009 13:35

Re: ukrutní? Ne. Blbí madam blbí jako poleno, to je ten problem.

Blbí, no jistě, protože jinak by Vás nakopali do řiti tak, že byste emigroval spolu s cikány.

Marat 15.7.2009 13:33

Re: Co takhle vykoplého sudeťáka Zimu vykopnout ještě dále do Kanady?

Zima není sudeťák, je to čížek jak poleno. Je jen jedním z vás. A vy jste zřejmě nikoliv Zima Maratová, ale Oslice Honzohnusová. Mám dojem, že ten Zima je skorobolševik, jak mnozí z vás. Rozhodně je socan.

Mirek F. 15.7.2009 13:43

Re: Co takhle vykoplého sudeťáka Zimu vykopnout ještě dále do Kanady?

Je jedním z nás. Tak teď jsi naštval stejně tak Her Zimu jakožto i nás.Vy Echtgermáni nedokážete držet při sobě:-)

Zima Maratová 15.7.2009 13:43

Re: Co takhle vykoplého sudeťáka Zimu vykopnout ještě dále do Kanady?

Mně i Marat přijde jako socan, určitě krade a vyžírá sociální systém. Těžko by se mohlo něco tak blbého uživit samo.

Öman 15.7.2009 12:48

Re: Až se konečně podaří Čechy z EU vyhodit, budou do EU Romové moci utíkat.

Teď je jasné, že nic nechápete ;-)

Historik 15.7.2009 16:49

Re: Až se konečně podaří Čechy z EU vyhodit, budou do EU Romové moci utíkat.

Co říkáte na problémy, které má s rumunskými Cikány Itálie???

Pumpescu 15.7.2009 12:36

Re: zavedení víz je mimo jiné spíš výraz důvěry Kanady v ČR

Kdo vám řikal že neutíkají, Irsko, Holandsko, Švédsko ... Ale uvažují docela logicky, dou tam kde mají největší šanci slušně žít a dostat azyl. Normální pracovní víza jim nikdo nedá - ty se nezaměstnanejm kuchařkám a kopáčům se zvláštní školou nedávaj.

Mirek F. 15.7.2009 12:52

Re: zavedení víz je mimo jiné spíš výraz důvěry Kanady v ČR

Kdyby byla situace taková, jakou jste ve svých příspěvcích popsal, tak by žádosti o azyl v Kanadě byly oprávněné, tudíž by se Kanada chovala nemorálně, kdyby jim azyl neudělovala.

Jo a mimochodem, co je na manuální práci ponižujícího? Já sám jsem si takto během studií přivydělával, aniž bych s tím měl jakékoliv problémy.

Pumpescu 15.7.2009 13:16

Re: zavedení víz je mimo jiné spíš výraz důvěry Kanady v ČR

ano, to opakujete argument Paula StClaira z Toronta, že odmítnutí azylu je v téhle situaci nemorální, kanadská vláda pořád trvá na tom že ČR jako součást EU má na to aby věci uvedla do pořádku

Mirek F. 15.7.2009 13:20

Re: zavedení víz je mimo jiné spíš výraz důvěry Kanady v ČR

A mezitím nechá diskriminované a pronásledované trpět? To snad ne. Zlí Češi zas tak dalece Kanadu nenavštěvují, aby jen kvůli vízům měnili svůj zvlčile rasistický charakter:-)

Pumpescu 15.7.2009 13:41

Re: zavedení víz je mimo jiné spíš výraz důvěry Kanady v ČR

no to je ale ohromná prdel pane kolego.