27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

JAPONSKO: V Pacifiku už začíná doba vodíková

Kolem roku 1780 italský učenec Luigi Aloisio Galvani postřehl při pokusech s elektrostatickou elektřinou, že žabí stehýnka pod těmito impulsy konají pohyb. Historii řady dnešních vymožeností je možné zpětně vysledovat až v těch Galvaniho pokusech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Uhlich 22.7.2014 20:37

No, tedy já tomu možná zas až tak nerozumím, ale

nějak jsem se nedočetl kdeže budou brát pro to auto kyslík??? Přehlédl jsem to, nebo to autor neřeší??? Jak jsem z textu pochopil, tak tankovat se bude jen vodík... sice to, jak to autor popisuje, je poněkud infantilní , ale budiž...stále ovšem nevím, kde chce brát potřebný kyslík..to do toho palivového článku budou cpát vzduch ?? No to jim asi moc dlouho nevydrží..nebo to je nakonec celé jen autorův blábol či nepochopení textu, který mu překládal google ??? Nebo to nakonec je tak, že se ten vodík bude jen tupě spalovat??? Pak bych ovšem autorovi doporučil si zjistit copak nám to vzniká, když hoří vodík ve vzduchu, kde je nejvyšší zastoupení dusíku???

Njn..tak to dopadá vždy, když nadšení převáží nad zdravým rozumem...

J. Lepka 22.7.2014 20:56

Re: No, tedy já tomu možná zas až tak nerozumím, ale

Zkuste si článek přečíst ještě jednou!

B. Uhlich 22.7.2014 21:01

Re: No, tedy já tomu možná zas až tak nerozumím, ale

..kyslík se přivádí ze vzduchu..jak ???  To je jako řešeno tak, že v tom přívodním potrubí jsou dopravní značky a dusík a ostatní plyny půjdou jinudy, když jim to někdo poručí???? nebo jsem nějak nedával pozor ve škole a pro oddělení kyslíku ze vzduch je potřeba jen správně jemné sítko????  :-))))