19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

JAPONSKO: Třetí Abeho šíp

Jak v těchto místech bylo přednedávnem uvedeno, japonský premiér Šinzó Abe Japonsku předvolebně slíbil, že dostane-li se k moci, vytáhne ekonomiku z dvě desetiletí trvajícího marasmu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 15.10.2013 16:48

Abeho šípy

Nepředstavují podle mne objektivně nic zásadně nového. Už jeho sugestivní příměr "o šípech" je ale ukázkou toho, že umí působit na občany, což je nezbytný předpoklad pro vytvoření důvěry v ekonomiku, která Japoncům cca 20 let zoufale chyběla.

Také možná už nastupuje nová generace, která ukončení japonského hospodářského zázraku (mohutného vítězení v globální hospodářské válce) nevnímá jako svou tragédii.

M. Hubáček 17.10.2013 17:16

Re: Abeho šípy

Je to přesně tak, jak píšete. Abe umí formulovat - je prostě sdílný.

Jenom nevím, nakolik je to jeho osobní vlastnost, protože když byl premiérem poprvé, byl stejnou fádní a šedivou figurou jako jeho předchůdci i následníci. Zřejmě má okolo sebe nyní podstatně lepší PR tým.

Euforie z poválečného zázraku dávno vyprchala, středněvěká a mladší generace je spíše no-future laděná, ale dna už snad bylo dosaženo. Asi to bylo nutné.

Včera jsem si koupil levnou a kvalitní propisku Made in Japan, což léta nebylo možné. Láce byla i tady dlouho spojena s nekvalitou a čínským dovozem. Toto beru jako velmi pozitivní signál.