Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

JAPANORAMA: Železná miska rýže (3)

V prvním dílu povídání o železné misce rýže jsem se pokusil nastínit příčiny vleklé krize, ze které se Japonsko ani po třiceti letech v podstatě nevymotalo, čili jsem se zaměřil na minulost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Tři sta a ještě něco navíc, za den v Tokyu. To přece není moc, když má asi 15 milionu obyvatel. Blbnou tam zřejmě úplně stejně, jako zde.

0 0
možnosti
Foto

V době, kdy se zdálo, že je koronáč na ústupu, si Tokio dalo "závazek", že rozvolnění může probíhat, bude-li denní počet nově nakažených 10 lidí. Samozřejmě, že se vesele rozvolňuje i přes ten třicetinásobek. O ekonomické zhroucení nikdo nestojí, závazek nezávazek. Blbnout se blbne, Japonsko není výjimkou...

0 0
možnosti
Foto

Ano, sice jsem japonský způsob participace na světovém trhu přímo plagiátorstvím nenazval, ale popisuju jej stejně jako vy.

Podobně upozorňuji na nízký počet Nobelových cen udělených Japoncům v přírodních vědách. Je to tak, jak píšete, málo se ptají PROČ, spíš jim jde o JAK.

Na odosobnění výzkumu vinu za současný stav kompletně nesvaluji, je to jen jev, který jsem měl možnost pozorovat po dlouhá léta na vlastní oči.

Železná miska v tomto případě brání vnitrooborové konkurenci, protože každý výzkumník jakkoli technicky impotentní má své jisté. A že jsem takových poznal/potkal. Stačilo mít diplom z Tokyo University v kapse a nebezpečí padáka nehrozilo.

Paralela s Itálií je velmi zajímavá.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz