6.7.2020 | Den upálení mistra Jana HusaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


IZRAEL: Volba mezi špatným a ještě horšímŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 116, poslední: 15.3.2008 7:47, přehled diskusí

Šalom alejchom:
Autor: Ariel Datum: 11.3.2008 10:53

Vážený pane Yehudo Lahave, proč nám píšete o něčem, co nás buď vůbec nezajímá, nebo nechceme řešit, protože jsme tento konflikt nezpůsobili. Potřebujete se ospravedlnit v očích veřejnosti? Nehledejte podporu u českého národa, který byl ve svých dlouhých dějinách delší dobu neustále někým okupován, nežli svoboden. A navíc jsme jinověrci či bezvěrci, tudíž pro vás sionisty národ podřadný. My za vás váš "problém" opravdu nevyřešíme a podporu při řešení od nás též nečekejte, nemá to totiž žádnou logiku. Češi si nedovolí požadovat po ruské vládě, aby jim dala kus území, protože jako Slované v 5. stol. n.l. nepochybně přišli z Ruska. Na stejně nepochybném požadavku stavíte své právo na Svatou zemi, ze které Římané v 1. stol. n.l. vytlačili hebrejské obyvatelstvo. Já si též netroufnu požadovat po izraelské vládě kus území, jenom proto, že mám semitské předky.  Většina Izraelců má dvojí občanství, a pokud jsou to rozumní lidé, raději žijí mimo Izrael, než by přihlíželi tomu vraždění. Proč nasazovat svůj a životy svých blízkých za něco, co stejně jeden člověk nevyřeší, a co si ve 30. letech navařila obojaká politika Anglie (naslibovali svobodnou Palestinu Arabům za pomoc proti Turecku a též sionistickému hnutí). Kolik let hodláte plýtvat na to, že konečně zjistíte, že současná politika okupace není ekonomicky udržitelná? S tím, jak v dlouhodobém horizontu porostou ceny ropy a krátkodobě devalvuje dolar, stejně nakonec zůstanete osamoceni, protože běžného člověka akorát zajímá, za kolik si natankuje, něžli to, že někdo střílí rakety na nějaký Izrael. Bližší košile nežli kabát. Být vaší vládou, tak se s Araby hodně rychle udobřím, protože jsou to oni, kdo mají k ropě přeci jenom blíže. Navíc jsou to též jenom lidé, vzpomeňte na staré dobré časy před vznikem sionismu, kdy židé poklidně obchodovali v srdci Damašku. Nedávno vyšel článek, že izraelští profesoři hojně odcházejí do USA. Vzdělaní  lidé vašeho národa na to již přišli a vědí, že politika násilí nemá budoucnost.

Re: Šalom alejchom:
Autor: Mike Datum: 15.3.2008 7:47

Dekuji Arieli

Tak co?:
Autor: Šnek Datum: 10.3.2008 19:18

Výkvěte křesťansko-židovské civilizace. Ptal jsem se, proč musíte být hned sprostí, když se vám nějaký příspěvek nelíbí. Pochopitelně se nikdo na nic nezmohl.

Ještě tak používat smajlíky, ale tím to končí, víc nic.

Re: Tak co?:
Autor: pbla4024 Datum: 10.3.2008 20:20

Blbem jste byl nazván pouze proto, že melete naprosté nesmysly. Obsadit hájené město je nejhorší možná vojenská operace z hlediska ztrát na straně jak útočníka, tak nezúčastněných civilistů. Za příklad si vezměte Stalingrad, Berlín, Hue, Groznyj a Mogadišo.

Re: Re: Tak co?:
Autor: Šnek Datum: 10.3.2008 22:29

Nadhled to chce. Já taky nepíšu, co si o vás myslím. Beru to s nadhledem. Vy dobře sám víte, co jste zač.

Topolánek:
Autor: JacobH Datum: 10.3.2008 18:50

Tedy pokud zítra navštíví Topolánek/jak je předpokládáno/ město Sderot, tak tedy klobouk dolů, který premiér toto gesto udělal a podpoříl obyvatelé tohoto města. Pane premiére vyjádřete těmto lidem solidaritu mnoha lidí z EU včetně Česka.R^R^R^

Klobouk dolů, ano!!:
Autor: Jakub S. Datum: 10.3.2008 22:42

Velké ocenění. Rázem mu odpouštím řadu jiných lapsů a vad. Tohle je  o d v a h a .

Něco by se našlo:
Autor: Ludva Datum: 10.3.2008 18:19

Třeba by celý Izrael mohl přestoupit na islám. Nekamenujte mě, byl to kameňák. Ale v té oblasti je dost těžké pro jinověrce obstát. Asi schůdnější by bylo v území Palestinců postavit supermarkety nacpané levným zbožím, vytvořit pro ně pracovní místa s vysokými platy za málo práce, potom by možná dali pokoj.

Re: Něco by se našlo:
Autor: Branik Datum: 10.3.2008 18:44

Ale ne, nedali.

Cely svet jim prece cpe miliardy horem dolem, a to uz od roku 1949.

Oni nechteji vlastni stat, oni nechteji dekadentni zapadni demokracii, oni nechteji mir. Jsou to lini , zavistivi a prolhani povaleci, kteri maji zlost, ze jinym se podarilo tvrdou praci neco vybudovat.

Pozor: oni nejsou, už od dětství, navyklí ráno brzo vstát, jít do fabriky, narazit si, stát osm hodin u mašiny a pak jít domů. Balkánem počínaje je ideálem mužů na jihu nechat se živit ženou(ami),:
Autor: Jakub S. Datum: 10.3.2008 22:32

diskutovat nekonečně po kavárnách/čajovnách/barech/náměstích, jít řvát na demonstraci a případně činit výpady vůči TĚM ZLÝM, které za takové označují jejich MULLÁHOVÉ. Pracovat?! Ale no - to snad ne...

Židé zaseli vítr,:
Autor: Stein Datum: 10.3.2008 17:42

sklízejí bouři.Je obdivuhodné, kolik hovad je ochotno děkovat bolševikům za to, že právě oni svými krvavými pařáty pomohli vzniku zlodějského státu Izrael.Opovrženíhodná individua.

Re: Židé zaseli vítr,:
Autor: Jiri Datum: 10.3.2008 22:19

kdyz tak pan promlouva o vetru, rekl bych, ze on sam je ma zarazene - popripade je pan proste nicema - a to mi pripada take velice pravdepodobne

Re: Re: Židé zaseli vítr,:
Autor: Stein Datum: 10.3.2008 22:27

Co jste tím chtěl napsat za moudro, vy jeden bolševický blbe?Vámi rudochy lze jen opovrhovat, když se chlubíte, jak jste soudružsky a po sovětsku pomohli ke vzniku Izraele.

Núú tak kouknou, Stein::
Autor: Jakub S. Datum: 10.3.2008 22:41

vodpustěj, kdo jim za to může, že nežijou jako my, co máme každé děťátko už od mala znalé čtení a psaní a všeho, a pokračuje to? A dělali to už naši otcové a dědové? Dopa bránil jim dosáhnout nějakýho toho vzdělání, nú - ? A ti naši vzdělaní a pracovití lidi vybudovali bleskově ten stát.  A bolševici ho už přes půl století nenáviděj a dští na něj oheň nebeskej a síru, a malujou donekonečna ty rádoby typický našince - s okurkovýma nosíčkama a pejzama a kdovíčím.  Nú a my sme tam porád, a k tomu eště kdovíkde jinde, a všude je to elita. A nový letopočet tu, my zde - a bolševici kde, nú?! A vy tam budete brzo taky, takový jako voni. Maj to marný. A dou si dát trochu sody, dobře jim radím - na to pálení žáhy. Ale že na nás máj takovou žízeň - toho jich nikdo nezbaví, Štajn! To je nedostatečným IQ, věděj?!

Re: Núú tak kouknou, Stein::
Autor: Stein Datum: 10.3.2008 22:51

Co to melete vy plesnivej bolševickej dědku?Pochlubte se, jak jste vy českoslovenští bolševici vyzbrojili Izrael, a to flagrantním porušením mezinárodních úmluv a podrazem na spojence a vítězem nad nacismem, Velkou Británii.Znovu opakuji, takovými rudými sviněmi jako Vy nelze už více pohrdat.

Nú, tak to sou jedinej na světě, kdo mě, celoživotního antikomunistu,:
Autor: Jakub S. Datum: 10.3.2008 23:01

pokládá za rudou svini. To je příznak - a dobrý: Zásadní zjednodušení vidění světa okolo - tzv. černobílé vidění, příznačné pro jednodušší mozky. Ajvajvaj, voni sou teda dobrej. Ještě třeba vo Karkulce, sím!

Re: Nú, tak to sou jedinej na světě, kdo mě, celoživotního antikomunistu,:
Autor: Stein Datum: 10.3.2008 23:08

To není zjednodušení, to je konstatování vaší stařecké demence a bolševické minulosti.Vy si na antikomunistu akorát hrajete, udavačský kriple.

Tááák - ::
Autor: Jakub S. Datum: 10.3.2008 23:11

PRÁVĚ TAKOVOU ILUSTRACI jsem si představoval. Děkuji za předvedení. Kdo chce kam... Můžu jít spát.

Re: Tááák - ::
Autor: Stein Datum: 10.3.2008 23:14

Klidně zhasněte.

Re: Nú, tak to sou jedinej na světě, kdo mě, celoživotního antikomunistu,:
Autor: Jiri Datum: 10.3.2008 23:22

Pane Jakube, s veskerou uctou jim musim rict, ze i delani si srandy z toho blbce je asi hazeni perel svinim.

Re: Re: Nú, tak to sou jedinej na světě, kdo mě, celoživotního antikomunistu,:
Autor: Stein Datum: 10.3.2008 23:43

Zato vás bolševky je hrozné číst, když ani nevidíte co jste pomáhali vytvořit za zrůdný režim.Naštěstí končí, což je moc dobře.

Ale dyť né: dyž to pobaví mě i vás, je dobře, ne? A mě to neskutečně baví...:
Autor: Jakub S. Datum: 10.3.2008 23:54

Re: Ale dyť né: dyž to pobaví mě i vás, je dobře, ne? A mě to neskutečně baví...:
Autor: Stanislav Datum: 11.3.2008 6:10

To je fajn, mně už by z toho trouby bylo špatně ... R^

BTW jedna ukázka vyzbrojování Izraele ze strany ČSSR stojí v Londýně v Imperial War Museu -- zajatý tank T34 vyrobený v ČSSR a zajatý, tuším, od Syřanů ... ;-)

OSN by měla konečně tvrdě vyžadovat:
Autor: čtenář Datum: 10.3.2008 17:38

od palestinských Arabů, aby splnili rozhodnutí OSN o vzniku dvou států na bývalém britském mandátním území zvaném tehdy Palestina !!!  Mělo by to ze strany OSN být vyžadováno pod sankcemi vůči palestinským Arabům. A pak trpělivě rozplétat ten spletenec násilí na SV.

Na začátku všeho musí být převzetí zodpovědnosi za svůj stát ze strany palestinských Arabů. To je prvopočátek prvopořátku, jak by řekl Lao-c´.

Mohl by mi někdo vysvětlit?:
Autor: Šnek Datum: 10.3.2008 15:57

Proč zde mnozí, když někdo projevuje jiný názor než mají oni, se začnou chovat jako hulváti a neumí nic jiného než nadávat.

Židé, ani stát Izrael, to nemají zapotřebí, aby se jich někdo zastával pomocí sprosťáren a urážek.

Hle jaká to záplava expertů.:
Autor: Schumacher Datum: 10.3.2008 14:00

Kdyby se věnovali řešení našich domácích problémů, nepochybně bychom byli druhým Švýcarskem. Navrhuji věnovat pozornost  problémům antarktických tučňáků, to bude zvláště brilantní ;-P

Re: Hle jaká to záplava expertů.:
Autor: Jenda Datum: 10.3.2008 17:07

No nevim. ja bych radsi navrhl venovat se problemum arktickych tucnaku. Ti neexistuji tak jim ta dobre minena pomoc nemuze ublizit.

Kolik Mnichovů bude ještě zapotřebí abychom se konečně poučili?:
Autor: drak Datum: 10.3.2008 13:41

S některými argumenty v článku uvedenými souhlasit lze s mnohými ale ne, protože jsou dosti asymetrické. Hamas totiž odmítá stát Izrael uznat a jeho zničení je podstatou jeho existence a je to jeho volební i akční program. Mnozí, možná i většina z oněch zabitých civilistů v pásmu Gazy mu nepochybně dali svůj hlas. Vede-li ale někdo válku, jen těžko může počítat s tím,že ten proti němuž je boj veden do sebe nechá bušit bez náležité odpovědi. Volič Hamasu by tedy s podobným rizikem měl počítat a být ochoten nést následky svých volebních preferencí. Kdo seje vítr, nesmí se divit, když pak sklidí bouřku.

Vidím-li televizní propagandu göbelsovského ražení produkovanou za evropské peníze Hamasem, určenou k totálnímu vymytí mozků pro děti v palestinských táborech, tak se už nedivím, kde se pak bere ona horda barbarů jásajících nad událostmi 11.9 nebo ochotných navěšet na sebe výbušniny a jít zabíjet. Zároveň se stydím, že moje zem je členem EU a na něco takového jsou odváděny i mnou odvedené daně. Bytostně s tím nesouhlasím, mnohem raději bych totiž přispěl na izraelskou obranu. Ještě více se mi hnusí asymetrická propaganda vedená proti Izraeli na území Evropy a některými světovými agenturami, kdy se potlačuje do pozadí fakt, že celá léta se Izrael pokouší s Hamasem a podobnými grázly dohodnout na nějakém příměří a až doposud každé bylo vždy ze strany Hamasu a podobných šílenců porušeno. Upřímně řečeno se divím, že se Izrael vůbec ještě o něco tak marného pokouší. Světová veřejnost by si měla přestat namlouvat, že má proti sobě důvěry hodné protějšky, se kterými vůbec je možné něco dohodnout a také by měla vzít na vědomí fakt, že jakékoliv zdržení se násilí ze strany protivníka tito protějškové chápou jako slabost a strach na protivníkově straně a jen je to povzbuzuje k další eskalaci násilí. Zkrátka jsou tu jen dvě reálné možnosti: buď bude Hamas a jemu podobní smeten z povrchu zemského a nastane období klidu, nebo dokud bude existovat, bude se pokoušet Izrael zničit.

Re: Kolik Mnichovů bude ještě zapotřebí abychom se konečně poučili?:
Autor: Jura Jurax Datum: 10.3.2008 13:47

R^R^R^

Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky.:
Autor: Schumacher Datum: 10.3.2008 14:01

;-P