16.1.2022 | Svátek má Ctirad


Diskuse k článku

IZRAEL: UNESCO jako spolupachatel falšování historie

Zpochybňování židovských (izraelských) vazeb s jejich pravlastí, Zemí izraelskou, kterého se dopouští nejen představitelé tamních Arabů, ale i část mezinárodního společenství, přináší své neblahé ovoce nenávisti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 17.12.2020 10:22

A co je Korán? Zjevená pravda Boží? Běžte prosím, pane Šejno, vykládat o muslimům, že je Korán lživým paskvilem a Mohamed podvodník a vrah a kdo ví jestli byste se z takové muslimské sleziny vrátil živý, kdo ví...

M. Šejna 17.12.2020 10:17

Tahle diskuze s místními "žídy z povolání" je docela zábavná.

Já mám židovské předky a Izrael je pro mě židovským státem se všemi atributy. Jenže tady na Psu se řeší totální hovadiny.

Židé si své právo na Izrael vybojovali silou a diplomacií. Stálo je to hromadu krve, potu a lidských obětí. A dělají to úspěšně. A já této snaze fandím.

Jakmile ale začnou místní pseudo-židi z povolání plácat cosi o bilblickém právu Židů na Izrael, otvírá se mi kudla v kapse.

Bible je snůžka keců. Je to sice kulturní poklad lidstva, ale jen pitomec je ochoten věřit všemu, co se v Bibli píše. A ještě větší pitomec je schopen odvozovat práva kohokoli na základě biblických textů.

H. Lukešová 17.12.2020 10:07

Žádný "Palestinský arabský stát" nikdy neexistoval, neexistuje žádné "Palestinské území", celé území je ve skutečnosti Zemí izraelskou a Hebron leží v Judeji a Samaří. Palestinské legendy jsou jen a jen lži, historická fakta mluví ve prospěch Židů. Celá Země izraelská je poseta židovskými památkami, muslimům v Izraeli nepatřilo nikdy nic, ať si prolhaná UNESCO tvrdí, co chce.

K. Lilibínský 17.12.2020 10:06

omyl, právo mají Kelti. Ti byli prokazatelněš dřív.;-D

M. Šejna 17.12.2020 9:56

máte pravdu, pane Vaňuro.

Paradoxní je, že když v 7.století dobyli Arabové Judeu, bylo tam minimum židovského obyvatelstva. Židy tam totiž předtím úspěšně decimovali nebo vyháněli vládci této oblasti (Asyřané, Babyloňané, Řekové, Římané, Peršané ...)

M. Krátký 17.12.2020 9:49

nechme Šejnu jeho vlastnímu osudu - on se umlátí sám !!!!!!

M. Šejna 17.12.2020 9:46

Ano, máte pravdu.

A před Kopčemem tu byli neandrtálci.

Kde se rozkládala Sámova říše, je celkem jedno, protože Sámo nebyl Čech.

;-)

L. Severa 17.12.2020 9:38

Co lze očekávat od od organizace, ve které t. zv. demokratické státy nechají rozhodovat ty antižidovské. Nakonec i ČR má postoj - já nic, já muzikant.

V. Petr 17.12.2020 9:30

Je tady jeden obrovský rozdíl. My, spolu s Francouzi, a třeba Skoty jsme také potomky Keltů. Arabové NEJSOU potomky předžidovského obyvatelstva Izraele, pokud vůbec nějaké existuje. Židé do Izraele odnikud nepřišli, ač se to tvrdí v Bibli. Jsou potomci "Kananejců."

Arabové DOBYLI Judeu, součást Byzance, až v 7 století, předtím žili jen na Arabském poloostrově!

P. Milan 17.12.2020 9:29

Asi jste si nevšiml, že Stejskal píše o tom, že si Arabové Abraháma (Ibrahima) i to historické místo přivlastňují JEN pro sebe. Na rozdíl od Židů, kteří v těhle věcech projevují buďto víc rozumu nebo pragmatičnost, když, ač ve válkách vítězní, ponechávají místo i pro islámská zařízení, viz kromě tohohle třeba mešitu Al Aksá na Chrámové hoře.

V. Petr 17.12.2020 9:24

Mauzoleum v Hebronu postavila PROKAZATELNĚ židovská postava, judský král Herodes Veliký, který pořád žil 600 let před Mohamedem!

Bible se udržovala ústní tradicí, zapsána byla 1000 let před Mohamedem.

Že to Mohamed z Tóry OPSAL nevytváří žádný nárok Arabů...

Nejfantastičtější je ovšem Mohamedův SEN ve kterém byl v Jeruzalémě. Na základě toho si muslimové dělají nárok na Chrámovou horu...

Š. Hašek 17.12.2020 9:23

Je celkem jasné, že pokud v UNESCO hlasují sekačské a lidojedské státy Afriky ..... tak se dočkáme věcí!

Když se ani neshodnou státy s kulturou "evropské kolébky". Namátkou Francie, Rusko, Německo, Švédsko, Srbsko, Uhry, Čeští stavové, .......

A Hanou, Böhmerwald, Korutany dát dohromady s Arabášema? To se ani Jourovce nepovede, podržtašce štrasbrusele německé.

Židé přežijí UNESCO. My také, UNESCO se snažilo dělat bububu i na nás. Také jde o to, jakou fakturu jim, na ty věčné rezoluce, proplácíme.

J. Lukavsky 17.12.2020 9:09

"Prvni zminky byly až po Keltech a Germánech" Ale před Keltama tady sídlil Velký Mamutík s ženuškou Veveřicí, Kopčem, aj. No a nějak mi uniklo, že by Keltové si dělali nárok na návrat a navrácení Čech. A vlastně kde se rozkládala Sámova říše? J.L. end

M. Šejna 17.12.2020 9:04

To, že Abraham byl Žid, je stejná pravda, jako to, že se dožil 175 let.

;-D

Jak to ti Židi věděli, že Abraham byl Žid?

Abraham byl Žid asi tak podobně, jako byl Karel IV. státním příslušníkem Československa.

D. Zítko 17.12.2020 9:03

Šejnu je škoda komentovat. Kromě virů je už i odborník na dějiny Izraele...

M. Šejna 17.12.2020 8:58

Prvni zminky byly až po Keltech a Germánech, takže když nemají Arabove v Izraeli právo na vlast, nemaji Češi právo na Bohemii.

Oni ti Němci vlastně měli pro okupaci Čech a Moravy stejně podložené nároky, jako Zidi v Izraeli.

Byli na území Bohemie dřív.

M. Baloun 17.12.2020 7:57

A zakazuje snad někdi v Čechách židům rozsvěcet v mešitách svíčky!?

To že Mohamed do svého náboženství v sedmém století kooptoval postavy z Tóry i Ježíše opravdu neznamená, že do té doby to byli židé/křesťan a od onoho sedmého století se náhle proměnili v muslimy.

Jasně, že muslimové mají právo uctívat starozákoní proroky, když si je přidali do svého pantheonu (co by tam jinak asi tak měli, že?), ale určitě nemají právo zakazovat to těm, kteří je uctívají už více jak 2000 let před nimi.

J. Lukavsky 17.12.2020 7:19

"Abraham zemřel v 17.století pred Kristem. První zmínky o židovském národě jsou až z 13.stoleti před Kristem. Tedy až 400 let po Abrahamovi alias Ibrahimovi.... To vše se odehrálo více než 22 století před narozením Mohameda, zakladatele islámu." Takže to máme chronologicky: Abraham/Ibrahim = -17 00, Židi = - 13 00, Mohamed = +571 (čili po Kristu). No nějak mi nepřipadá, že by z toho plynul nárok islámu na Abrahama a jeho jeskyni. No ale musíme mít na vědomí, že Arabové se nemají moc čím chlubit. Projevují se spíš jako potížisti, teroristi, parazité atd. Kolik Arabů/muslimů dostalo Nobelovu cenu, myslím za vědu, ne za "mír"? Takže ty vzteklé rekce na cokoli jsou spíš příznakem mindráků. J.L. end

J. Zeman 17.12.2020 7:11

Izrael historicky vznikl cca 1050 př. n.l. (tj. více než 1600 let před narozením Mohammeda) a již tehdy se rozkládal nejen na západním ale i na východním břehu Jordánu. Tuto historii ostatně uznává i levicová Wikipedie viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Izrael#/media/Soubor:Kingdom_of_Israel_1020_map.svg

A samotné slovo Palestina, vzhledem k historii jak vůbec tento název vznikl (po povstání Bar Kochba 132-135 n.l. anektovalo toto území Římské impérium, vyhnalo Židy, zakázalo židovské náboženství a aby vymazalo historickou paměť na Izrael, nazvalo takto vzniklé provincie Palaestina po tehdy již dlouho vymřelém národě Filištínců, který žil přibližně na území dnešního pásma Gazy a historicky byl nejspíše původem z Kréty a každopádně neměl ani etnicky ani věrovyznáním nic společného s Araby), je pro Židy znající historii (narozdíl od p. Šejny) sprosté slovo a jeho užívání v jakémkoliv jiném než pejorativním smyslu je samo o sobě indikátorem radikálního antisemitismu historicky už téměř 2 milénia toužícího po vymazání židovského národa a státu z historie a map.

Palestina, pokud něco takového po rozpadu Římského impéria vůbec existovalo, tedy vznikla cca 440 let před Mohammedovým narozením a více než tisíc let po vzniku a nepřetržité existenci starověkého Izraele.

J. Elias 17.12.2020 6:29

SHALOM ISRAEL !!!

Čtěte Bibli, tam to všechno je.

R. Langer 17.12.2020 5:36

Mistr demagog Šejna se nám poslední dobou začíná pěkně vybarvovat, co je vlastně za ptáčka. Ne, že bych to netušil... :-P

P. Novak 17.12.2020 4:03

Samozvany odbornik a zvanil sejna ani nevi ze ta oblast se jmenuje Judsko a Samari.

Tak nashledanou ulhany prekrucovaci dejin, a laskave si nastudujte dejiny palestiny.

P. Novak 17.12.2020 4:00

A co se pise v Main kampfu jste take zapomnel dodat.

Abraham byl zid a zadny muslim ho nema pravo prejmenovavat.

P. Novak 17.12.2020 3:57

Jenze Palestina je historicky zidovske uzemi do ktereho prisli arabove az sest stoleti po jejim vzniku.

J. Vintr 17.12.2020 3:04

Historie židovského národa je popsaná v Bibli, která zmiňuje je generace dávno před Abrahámem. Korán je snůška žvástů, která vznikla v sedmém století. To že si psychopat a lhář Mohamed přivlastnil židovské proroky a umístil posvátná místa Islámu na posvátná místa judaismu, byl záměr, motivovaný jeho patologickou nenávistí k židům.

J. Babička 17.12.2020 2:54

a první zmínky o českém národě ?

M. Šejna 17.12.2020 0:46

Pokud jde o Abrahama, tak panu Stejskalovi uniklo, že se o něm píše nejen v bibli, ale i v koránu.

Abraham je pro muslimy Ibrahim, takže Ibrahimova mešita je úplně normální název a divit se tomu může jen totální ignorant historie Stejskal.

Abraham zemřel v 17.století pred Kristem. První zmínky o židovském národě jsou až z 13.stoleti před Kristem. Tedy až 400 let po Abrahamovi alias Ibrahimovi.

M. Šejna 17.12.2020 0:26

Hebron neleží v Izraeli, ale na západním břehu Jordánu, který je pod palestinskou samosprávou.

Takže i když se jedná o židovskou památku, tak leží v Palestině.

Nakonec i židovské památky v Česku jsou českým kulturním dědictvím, i když je vytvorili Židé.

I. Štípek 17.12.2020 0:13

Pane Stejskale, prosím odpovězte. Proč nejezdíte do Izraele? Potápí se tam obtížněji než v Egyptě, kde jste pečený/vařený (doslova, já vás obdivuju, to vedro bych nevydržel)? Druhý dotaz: co říkáte na seriál o Izraeli od Veroniky Žilkové? Mám víc dotazů, časem.