25.6.2021 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

IZRAEL: Teče voda do kopce?

„Teče voda do kopce, mámo? Teče, táto!“ To je starý, fousatý vtip, který se s pousmáním říkal vždy, když ničím nepodložené, ale skálopevné přesvědčení vítězilo nad realitou, v tomto úsměvném případě dokonce vyjádřenou fyzikálním zákonem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 27.12.2017 9:45

První setkání států pro vznik OSN

v roce 1945 v San Francisku zpočátku celkem úspěšně blokovali blbci z CCCP - mezinárodní vrazi Molotov a Stalin - až po dlouhodobých obstrukcích se uráčili tam zajet. Takže narození OSN už v kolébce bylo na vážkách. A to si Stalin vymohl, že CCCP bude mít tři hlasy celkem - ještě Ukrajina a Bělorusko ( původně chtěli i pro Litvu ) - USA jeden a VB taky jeden + britská dominia Canada, Austrálie a ještě něco - už si nevzpomenu. Takže CCCP+VB+USA+ Čína měly od počátku právo veta. Tehdy to mělo svůj význam, protože těch velkých států zakládajících bylo omezené množství - ale postupně ten počet mini států nabobtnal do současné podoby a tak je z toho ( i pod vlivem multikulti,- socanů a komunistů a ÚV EU ) jen fraška

M. Pavlíček 26.12.2017 21:47

Re: Vážená paní!

Ale Vídeň není v Čechách. Jeruzalém je v Izraeli. To, že chtějí Arabové jako hlavní město Jeruzalém, je právě stejné, jako bychom my chtěli Vídeň. Stejná pitomost pane Šejno. Takže jste se střelil do vlastní nohy.

M. Pavlíček 26.12.2017 21:42

Re: každý stát má právo určit si své hlavní město?

Palestina není žádný oficiální stát. To je svévole. Sami Arabové ho v r. 1948 odmítli.

M. Pavlíček 26.12.2017 21:41

Re: K čemu je slovutná OSN?

V čem porušil Izrael mezinárodní právo? Pouze naštval arabské šejky, sedící v OSN, tak se udělala rezoluce. Tato organizace je stejně k ničemu.

M. Wiener 26.12.2017 21:13

Palestina a jeji nenarok na Jerusalem

Moderni "Palestina" je arabsky vymysl, kterym Arabove reagovali na israelske vitezstvi v 1967 valce. Arabove rozhodnuti Spojenych Narodu o rozdeleni britskeho mandatu Palestina, casti rozpadle otomanske rise, na arabskou a zidovskou cast neprijali a na novy/znovuutvoreny zidovsky stat Israel vojensky zautocili. Po teto 1948-1949 valce ta cast Jerusalema, ktera zustala po primeri pod kontrolou Arabu, stejne jako jimi kontrolovany "West Bank" byvaleho mandatu byly zacleneny do Zajordanska, ktere se prejmenovalo na Jordansko, jehoz hlavni mesto bylo a zustalo Amman. Jerusalem nikdy v minulosti nebyl hlavnim mestem zadneho arabskeho statu a to ani v dobe, kdy byl pod arabskou, respektive muslimskou nadvladou. Vzhledem k tomu, ze palestinsky stat de facto neexistuje, ackoliv v budoucnosti existovat muze jako soused Israele, nemuze mu cast Jerusalema de jure patrit a byt jeho hlavnim mestem, protoze nikdy hlavnim mestem nejakeho arabskeho statu nebyl a tak pravni posloupnost, ke ktere by se mohli Arabove hlasit, neexistuje. Pokud se vsak na tom predstavitele Israele a budouci Palestiny domluvi a nejaka cast vetsiho Jerusalema bude budoucimu palestinskemu statu predana, novy stat Palestina si tuto cast muze za sve hlavni mesto zvolit. Do te doby vsak Jerusalem neni a nebyl ani de facto, ani de jure hlavnim mestem arabske Palestiny, ktera dosud de facto ani neexistuje.

V. Kolman 26.12.2017 18:45

Re: každý stát má právo určit si své hlavní město?

Na jeden podstatný detail jste pane Šejno zapomněl. Nikdo nechce Čechy likvidovat, na rozdíl od Arabů, kteří nepokrytě vyhrožují Izraelcům, že je zaženou do moře a zlikvidují. Proto žijí Češi (a nejen Češi!) v míru s okolními nečeskými obyvateli.

H. Lukešová 26.12.2017 15:35

Re:OSN je k ničemu,

píská podle not muslimů a Izrael právem na tuto svinskou organizaci kašle. A vy se z těch muslimů také hodláte..........

J. Jurax 26.12.2017 15:27

Re: Cesi maki prilezitost ukazat

Je a celkem dost.

Podle pravopisu a znalosti třeba i zeměpisu lze soudit na vzdělanost a indukovaně i na IQ pisatele a podle toho volit argumenty v diskusi. Nebo případně s blbem ani nediskutovat, neboť by to bylo marné utrácení času.

A velké množství překlepů znamená přinejlepším, že diskutérovi nestojí ostatní za to, aby dbal na pravopis, případně aby se obtěžoval s háčky a čárkami k češtině příslušejícími. Což je taky charakterizace ...

M. Prokop 26.12.2017 15:11

Re: K čemu je slovutná OSN?

No k hovnu, na to jste přišel až teď?

J. Kopeček 26.12.2017 13:42

K čemu je slovutná OSN?

Rezoluce Rady bezpečnosti OSN č. 478, kterou Rada bezpečnosti OSN schválila 20. srpna 1980, označila izraelský Jeruzalémský zákon (1980) za porušení mezinárodního práva.

Dále uvádí, že Rada bezpečnosti tento zákon neuznává a vyzývá členské

státy, aby rozhodnutí Rady akceptovaly. Rezoluce dále vyzývá členské

státy, aby z Jeruzaléma stáhly své diplomatické mise.

V případě židů asi ta voda do kopce teče.

H. Lukešová 26.12.2017 13:32

Re: pane Ševčíku

Izrael má právo určit si Jeruzalém za své hlavní město, stejně jako Češi mají právo pokládat za své město Prahu. Na čem palestinští Arabové zakládají své právo na Jeruzalém? Žádné nemají. Ve Starém zákoně je Jeruzalém zmíněn přes 900krát, v Novém zákoně přes 178krát, v Koránu ani jednou, opakuji ani jednou.

Palestinští Arabové se začali nárokovat Jeruzalém až když zjistili, jak obrovskou cenu má pro Židy. A je smutné, že antisemité všech barev na celém "světě" popírají právo Židů na Jeruzalém, upírají jim jakékoliv duchovní vazby k tomuto městu, přitom pravda je jiná, to muslimové nemají na Jeruzalém žádný nárok, ale reál politik je bohužel jiná, muslimů je 1,8 miliardy, mají ropu. Židé mají rozum, ale je jich málo a ropu nemají. Židé dali lidské civilizaci daleko více nežli lokální Arabové, co si říkají "Palestinci" a celý muslimský svět dohromady.

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=90793

M. Pesat 26.12.2017 13:00

Re: pane Ševčíku

Ja bych rekl, ze smesujete dve naprosto odlisme veci. Srbove v Kosovu dali Albancum docela rozsahlou autnomii, coz Albanci/stejne jako vsichni muslimove, zneuzili k cim dal vetsimu tlaku a rustu nacionalismu coz v konecnem dusledku vedlo ke zruseni autnomie a nastoleni vyjmecneho stavu. Prtoze Albanci programove smerovali k vystvavani Srbu s Kosova. Kosovsti Albanci, stejne jako palestinsti Arabove odmitaji kompromis/mirove souziti. Rezoluce OSN dala obema narodum pravo k vytvoreni vlastniho statu, jenze Palestinci/Arabove odmitaji pravo Zidu/Izraele na vlastni stat. Za Jugoslavie zili Srbove a Albanci v Kosovu v realnem miru a pohode, dnes musi Srby v Kosovu chranit mise NATO, jinak by kosovsti Albanci ten zbytek Srbu vyvrazdili/vyhnali. Jeruzalem by klidne mohl byt hlavnim mestem Izraela i Palestiny, u Izraele by to v pohode fungovalo, u Arabu/Palestncu ani nahodou. A Kosovo, tam bych upozornil, a to jsem uz tvrdil uz v dobe "humanitarniho bombardovani", ze Albanci maji svuj stat, pokud se jim v Kosovu nelibi, at jdou do Albanie. Uplne stejna analogie se sudetskymi Nemci/mnichovska dohoda.

Cest :)

J. Ševčík 26.12.2017 12:59

Re: Vážená paní!

Pane M. Prokop souhlasim s vami

J. Ševčík 26.12.2017 12:57

Re: pane Ševčíku

Jsem vam napsal ze muzete mit jiny nazor treba jako ja na to zde na foru ma kazdy pravo hezky den preji

M. Šejna 26.12.2017 12:18

pane Ševčíku

Izrael si prosadí svůj požadavek na Jeruzalém, jako hlavní město Izraele, silou a nikoli nějakým právem. A o tom zas píšu já, že izraelské právo na Jeruzalém neexistuje. Existuje jen vojenská síla Izraele vydobýt si Jeruzalem za hlavní město.

Nakonec i právo na musulmanské Kosovo neexistovalo. Existovala jen síla NATO donutit Srby předat Kosovo musulmanům.

J. Ševčík 26.12.2017 12:05

Re: každý stát má právo určit si své hlavní město?

Pane Sejna zde je clanek o Izraeli a jeho rozhodnutim Jeruzalema hlavnim mestem. Vy sem melete sekanou . Ja souhlasim s pani autorkou ''vy muzete byt samozrejme proti

J. Ševčík 26.12.2017 12:00

Re: každý stát má právo určit si své hlavní město?

M. Pesat 26.12.2017 11:40

Re: Vážená paní!

"A proč Německo, Velká Británie, Francie a desítky dalších států včetně ČR dosud nepřesídlily své mise do Jerusalema? Stěžujte si především u naší vlády!"

------------------------------------

Tak to Vam reknu naprosto presne, kvuli fanatismu/militantismu/terorismu Arabu/Palestinsu/muslimu. Tedy tomu cim muslimsky/arabsky svet vydira zapadni svet uz desitky let a zapadni svet tomu tlaku/vydirani celou dobu ustupuje, politicka korektnost. Rekl bych, zaplat Marx za soudruha Trumpa, ze bouchl do stolu a nazval/nazyva veci pravym jmenem, podobne jako soudruh Zeman je ve vztahu k Izraeli/Palestincum politicky nekorektni. Osobne se domnivam, ze to je jedina cesta aby se veci hnuly a dosahlo se napr. miru v te oblasti. Jednoduse postavit Araby/Palestince pred hotovou vec, take it or leave it/ber nebo nech lezet. Cest :)

M. Pesat 26.12.2017 11:31

Re: každý stát má právo určit si své hlavní město?

Tak zrovna ta zminka o Ceskem Tesine/Ciezsyn je zajimava. Historicky tam dochazelo k podobnym trenicim jako mezi Zidy a Palestinci v Jeruzaleme. Slezsko bylo historicky tavicim kotlem narodu, proto jsou Slezane zakonem definovani jako narod a Slezan je mix Nemce/Polaka/Cecha/Zida, kdy zadny Slezan nevi ktera krev/geny v jeho pripade dominuji. Na prikladu souziti Cechu a Polaku v Tesine/Ciezsynie je videt ze se klidne da zit v miru a pohode. Spousta lidi to nevi ale obe casti mesta, to je cca 100 tisic obyvatel, docela velke mesto. Ciste z osobniho pohledu povazuji Tesin za velice zajimave mesto/multikulturni v tom dobrem slova smyslu, protoze jde o souziti ktere obe strany obohacuje. U tech Slovaku/Madaru to asi bude slozitejsi, tam jsou porad ostre hrany a nezahojene rany ze spolecne minulosti. Ano, nabozenstvi a nacionalismus, nejvetsi jedy lidstva.Coz je pripad prave toho Jeruzalema. Cest :)

M. Prokop 26.12.2017 11:24

Re: Vážená paní!

Paní Kozumplíková vaši tezi nijak nepopírá. Izrael má právo určit si hlavní město a jiné státy mají právo najít si místo pro sídlo své ambasády. Diví se (a já také) jen zbytečnému povyku kolem toho.

M. Prokop 26.12.2017 11:23

Re: každý stát má právo určit si své hlavní město?

Ano, to právo všichni mají.

Třeba vám k tomu uklízečka prozradí, že kromě práva je třeba také chuť a síla si to právo prosadit.

M. Šejna 26.12.2017 10:41

Re: Cesi maki prilezitost ukazat

mě by také zajímalo, ve které škole se učí, že Jeruzalém leží v severní Africe.

:-D

M. Šejna 26.12.2017 10:38

Re: Vážená paní!

A právě proto by se měl český parlament usnést na tom, že hlavním městem Česka je Videň, protože tam žijí desetitisíce potomků českých osadníků.

:-D

M. Šejna 26.12.2017 10:35

každý stát má právo určit si své hlavní město?

V tom případě má Palestina úplně stejné právo vyhlasít sjednocený Jeruzalém za hlavní město Palestiny.

Slovensko by mělo mít právo sjednotit na Dunaji levobřežní Štúrovo s pravobřežním Estzergomem (Ostřihom) a vyhlásit tam hlavní město Slovenska. Ostřihom je totiž původní významné staroslovanské sídlo.

Česko by pak mohlo vyhlásit sjednocený Český a polský Těšín za hlavní město Moravskoslezska. Poláky zároveň poslat do hajzlu s tvrzením, že jim Těšín nikdy v minulosti nepatřil, protože se o tom píše v jakési pradávné české kronice.

Obsadit bychom měli i pradávná slovanská města Zwickau a Bautzen, vyhlásit tam novou republiku Lužicko a poté toto pravěké slovanské území připojit k Česku.

Všechny tyto nároky bychom společně se Slováky měli podpořit nějakou starověkou slovanskou biblí, kde by se psalo o svatých česko-slovanských městech Ostrihom, Těšín, Budyšín, Zvikov. Doplnit bychom to mohli o pravěké hliněnýmé destičky nalezené při vykopávkách.

A. Hrbek 26.12.2017 10:35

Re: Vážená paní!

Jinak usnesení knesetu mají stejnou hodnotu a stejnou mezinárodní platnost jako usnesení českého parlamentu.

A. Hrbek 26.12.2017 10:14

Vážená paní!

Každý stát má právo určit si své hlavní město. Ale diplomatická mise nemusí vždy sídlit v hlavním městě.

Tak například hlavním městem Nizozemska je Amsterdam, ale stálá diplomatická mise ČR sídlí v Haagu. A nikdo pro to neřve.

Jinak Izraeli de jure náleží jen polovina Jerusalema, druhá náleží palestinskému státu. Ten se také může usnést, nikdo mu v tom nebrání, že hlavním městem Palestinského státu je Jerusalem. Podobně je to s kyperskou Nikosií.

A proč Německo, Velká Británie, Francie a desítky dalších států včetně ČR dosud nepřesídlily své mise do Jerusalema? Stěžujte si především u naší vlády!

P. Lenc 26.12.2017 9:40

Re: Nechápu,

Správně uvádíte "demokratické" státy EU v uvozovkách, to je to vysvětlení.A negace soudruha Babiše v otázce českého přístupu k této problematice je dostatečně výmluvná.

P. Manda 26.12.2017 9:25

Re: Cesi maki prilezitost ukazat

a copa je jim do toho, koloman ?

V. Kolman 26.12.2017 8:25

Re: Cesi maki prilezitost ukazat

Jaké známky na vysvědčení ze školy obecné v předmětech "jazyk český" a "zeměpis" jste měl pane Cervenko?

J. Berger 26.12.2017 7:47

Nechápu,

proč se různí politici a mocnosti snaží o "mírový proces", "Stát Palestina a Izrael" atd., dokud Palestinci (?) mají ve svém zásadním statutu zničení státu Izrael (což ostatně možno jaksi vyčíst v Koránu). V tom případě, dokud se Arabové nezřeknou tohoto základního principu, není z principu vytvoření dvou spolupracujících (nebo se aspoň tolerujících) států možné. Taky nechápu, proč tzv. "demokratické", státy EU, podporují finančně Palestince, jejichž podpora jde z valné části na rakety proti Izraeli a na rozkrádání předáky (viz Arafat).