24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

IZRAEL: Premiérova "bomba"

V úterý (10/9) večer se i na českých serverech objevila „senzační“ politická zpráva. Izraelský premiér oznámil, že když příští úterý (17/9) vyhraje volby a sestaví vládu, vyhlásí suverenitu nad Jordánským údolím.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Němcová 14.9.2019 18:02

jo, paní Lukešová, já dítě mám, to asi vadí, ne?

J. Krynický 12.9.2019 12:21

Myslím, že by nebylo od věci k článku přidat pár dalších map. Začal bych mapou CELÉHO britského mandátu Palestina.

I. Štípek 12.9.2019 12:17

Tak vida - on existuje "beznárodní kosmopolitní proud z Tel Avivu". Když kritizuji izraelský stát, je to bezvýhradně a jedině agresor Netanjahu. Moje kritika nemá co dělat s antisemitismem. Držím palce všem politickým stranám a uskupením, aby Bibiho vyšouply z politiky Izraele. A pan Stejskal, já vím, myslí to čestně, ale prostě není schopen myslet jinak než zaujatě.

S. Nefzer 12.9.2019 10:08

Omlouvat anexi cizího území argumenty, které autor použil v posledním odstavci, je vrchol ubohosti.

Je to totéž, jako omluva anexe Krymu nelegálním referendem, nebo záběr Sudet pod záminkou osvobození německé menšiny.

Anexe cizího území je podle mezinárodního práva agrese.

P. Sinclair 12.9.2019 10:32

Každý Stejskalův článek je novým vrcholem ubohosti. Naivně jsem si myslel, že dosáhl vrcholu, když napsal žvást o přepadení lodi Mavi Marmara izraelskými piráty uprostřed noci, v mezinárodních vodách, kde zavraždili devět lidí, a Stejskal udělal z těch devíti lidí agresory, kteří podle jeho zvráceného vidění světa napadli ozbrojence slaňující se na jejich loď.

S. Nefzer 12.9.2019 10:45

Nazdar!

Pozor, nebo budete zakrátko obviněn z antisemitismu! A pokud se slečna dostatečně rozlítí, tak Vás i obviní, že lačníte po židovské krvi.

P. Sinclair 12.9.2019 10:59

Stará slečna holt neví, že miluju bratry Marxe a že si vážím Karla stejného jména a že rád poslouchám jistého Yehudiho (= Žida) Menuhina.

S. Nefzer 12.9.2019 11:16

To byli odpadlíci.

Yehudi Menuhin byl navíc světoobčan, který, kdyby dnes žil, tak by byl zaručeně stoupencem zavrženíhodného "kosmopolitního beznárodního proudu z Tel Avivu".

P. Sinclair 12.9.2019 11:41

Nebo takovej Daniel Barenboim, s občanstvím států Argentina, Israel, Palestina, a Španělsko a hovořící plynně španělsky, hebrejsky, anglicky, francouzsky, Italsky a německy. Nepochybuju, že je taky neomarxista. ;-D

S. Nefzer 12.9.2019 12:03

Vyložený "shit jew", dirigoval Wagnera.

A je jedním ze spoluzakladatelů West Eastern Divan Orchestra, ve kterém, považte, hrají i tzv. Palestinci! Přitom Vám každý český znalec koránu (a že jich tu je) řekne, že korán zakazuje hudbu!

M. Krátký 12.9.2019 12:12

tak jste si hezky po soudružsku pokecali a co tam máte dál ?

P. Sinclair 12.9.2019 12:27

Jeden z mých nejnovějších hudebních objevů je kapela Light in Babylon: zpěvačka z Izraele, kytarista z Francie, hráč na santur je Turek...

https://www.youtube.com/user/lightinbabylon

Silk Road Ensemble je taky moc fajn.

S. Nefzer 12.9.2019 12:48

Znáte Mashrou Leila? https://en.wikipedia.org/wiki/Mashrou%27_Leila

Někde na you tube je jejich koncert v Byblosu R^

P. Sinclair 12.9.2019 13:11

Díky, podívám se večer, teď musím pracovat. Libanonskou hudbu moc neznám, jenom Fairuz.

Tady je lahůdka z Íránu, houslista Farid Farjad. "Mara beboos" znamená Líbej mne a je o poslední noci politického vězně odsouzeného k smrti, který si ve své cele povídá s dcerou a vede romantické řeči jako "zítra ráno poznám věčnost... " Pěkný den, všichni lidé dobré vůle.

https://www.youtube.com/watch?v=aG3F3mlEqZM

I. Štípek 12.9.2019 12:11

Barenboim a Dylan jsou jednoznačně největší umělecké osobnosti dneška, počítaje v to celou druhou polovinu XX.století.

J. Krynický 12.9.2019 12:24

Nevím jestli si to uvědomujete, ale vznik Československa byl také nelegální a dokonce ani nedošlo k referendu.

A pokud okolní státy a plastelinci sami neustále vyhlašují plány zahnat Židy do moře, pak by bylo sebevražedné vracet jim kopce, ze kterých se dá (a byl) krásně ostřelovat celý Tel Aviv (Golany) a další z bezpečnostního hlediska důležité oblasti, o které následovníci mohameda přišli při některém ze zpackaných pokusů o vyvraždění Židů.

J. Klepal 12.9.2019 10:07

K anexi celého Západního břehu Izraelem se schyluje již několik desetiletí, minimálně od doby, kdy se zde začaly ilegálně stavět tzv. židovské osady. Skutečně jednostátní řešení izraelského problému je za současného stavu jediné možné, protože druhý stát nemůže být samostatně životaschopný. Otázkou je ovšem to, zda všichni obyvatelé jednotného státu budou mít stejná práva a povinnosti. Např. zákon o návratu neplatí pro všechny, o ostatních stále platných diskriminačních zákonech, třeba jazykovém, nemluvě.

J. Krynický 12.9.2019 12:28

A pročpak nemůže být životaschopný? Že by protože plastelinci už generace trénují jen na zabíjení?

Jednostátní řešení je sebevražda a s tou diskriminací lžete.

M. Krátký 12.9.2019 6:20

Pro lepší pochopení a orientaci jsem si otevřel web mapy.cz a zírám na to o čem hovoří min. předseda - je to velkolepý plán a doufám, že se mu to podaří - inu demokracie. Současně ale mám velké pochybnosti o tom zda demokracie v současné podobě je tím správným garantem úspěchu a budoucího míru. Ze strategických důvodů - obrany Izraele bych se na demokracii moc nespoléhal a použil práva silnějšího. A to i přesto, že z toho vzejde velký konflikt - i vojenský. Kosovo je kolébkou Srbů !- a jak to dopadlo, vidíme názorně. Hezký den :-)R^

V. Vlk 12.9.2019 0:55

Čitelná mapa by nebyla ? Tahle je platná jak mrtvýmu zimník..

H. Lukešová 12.9.2019 0:06

Netanjahu bude moci uskutečnit slib suverenity nad většinou území Judeje a Samaří jedině v případě, že bude silná strana Jamina, kterou vede Ayelet Shaked a další představitelé Bezalel Smotrich a Rafi Peretz. Tito lidé jedině zajistí, že se Netanjahu neposune doleva k Modré a Bílé Benyho Ganzte a Yaira Lapida. Zatím jsou to jenom Netanjahuova slova, zda-li Netanjahu splní slib, uvidíme. A vůbec velká část izraelských voličů jsou nerozhodnuti, volby můžou dopadnout dobře, ale i špatně. Zda-li zvítězí národně-náboženský proud z Judeje a Samaří či kosmopolitní beznárodní proud z Tel Avivu.

P. Lenc 12.9.2019 9:54

Vidím to podobně, izraelská společnost je rozdělená jako všude jinde.Jenomže jinde nemají za hranicí palestinské vrahy a to je izraelský společenský kámen úrazu.

M. Krátký 12.9.2019 12:09

společenský taky ale hlavně společný - jinak velký souhlas s Kopretinou a díky za její info :-). Spoléhat se na demokracii je riskantní viz můj příspěvek výše