25.9.2022 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

IZRAEL: Pomluva jako zbraň

Zadáte-li ve Wikipedii slova „noví historikové“, objeví se vysvětlení, že jde o skupinu izraelských historiků zpochybňující tradiční verzi izraelských dějin. Izrael se tak může pochlubit další jedinečností, protože žádný jiný národ ve Wikipedii nemá historiky zpochybňující svou historii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 25.5.2022 14:57

Přiznám se, že to, co mne trápí, je dlouhodobá víceméně prakticky (bohužel) prokázaná neřešitelnost Palestinsko-Izraelského konfliktu. Kdysi před pár lety na mne udělal velký dojem projev tehdejšího prezidenta Izraele v Interview ČT. Říkal tam, že při řešení tohoto konfliktu neexistují žádné zkratky. Vím o tom málo, ale myslím si totéž. Přeji oběma stranám tohoto konfliktu, aby našly a realizovaly řešení, které bude důstojné a přijatelné pro obě strany.

Pokud jde o výměnu protikladných (někdy i extrémních) názorů a pohledů na Izrael, ta mne ponechává chladným, protože mi existence něčeho podobného připadá přirozená a očekávatelná.

To, co mi vadí, a čemu bych přál (pokud možno) brzké a přijatelné řešení, je Palestinsko-Izraelský konflikt, který oběma stranám přináší mnoho zbytečného utrpení.

V. Kučer 24.5.2022 14:32

Co je pro Evropu výhodnější, existence Izraele a nebo Palestiny? Pokud by se Arabům splnil jejich sen což je zahnat Židy do moře, vznikly by dva možná tři palestinské státy které by se mezi sebou nemusely a problém by trval. Izraeli to ale nehrozí, má zbraně posledního soudu a dost sil na to zahnat své nepřátele za Jordán.

V. Kuhaj 24.5.2022 13:11

No jo, pomluvy. V Tajemství hradu v Karpatech se krasoduch Dočolomanský morálně pohoršuje nad padouchem Kopeckým: "Vy jste posouchal za dveřmi? Jak odporné!" A Kopecký povídá: "Ale jak praktické!"

S těmi pomluvami to bude tak nějak podobně.

J. John 24.5.2022 9:57

Zničení nejen Izraele....

F. Žůrek 24.5.2022 9:27

Vážení přátelé, důležité je mít vlastní rozum v pořádku. Zdař Bůh!

O. Roldan 24.5.2022 9:15

A není to v souladu s anekdotou, že tam kde se sejdou dva Židé, tam se sejdou tři názory ;-)

F. Navrátil 24.5.2022 8:56

Pane Guttmanne, také u nás máme oikofoby, kteří z vlastní vůle nebo za cizí peníze pomlouvají a zpochybňují český národ. Víte, že Petr Pithart spolu s Milanem Otáhalem a Petrem Příhodou napsali pod pseudonymem PODIVEN knihu Češi v dějinách nové doby v níž zpochybňovali některé události českých moderních dějin, například okolo českého národního obrození, vzniku moderního českého národa či poválečného vysídlení Němců z Československa. Dokonce zpochybňují samotný vznik československého státu a jeho představitele Masaryka a Beneše. To vše z rasistických a protičeských pozic ideologie Sudetoněmeckého Landsmantschaftu. Ze stejného kadlubu je i současný premiér, který je zemským vedoucím Panevropské unie na Moravě. Bavorským zemským vedoucím Panevropské unie je Bernd Posselt. Co je v Izraeli extrémismem, to je v České republice vládnoucím standartem.

F. Grossmann 24.5.2022 9:50

Podiven nezpochybňoval některé události. On zpochybňoval vše, co Češi udělali. Až na pár výjimek, drtivá většina předních českých osobností byli samí hlupáci. Když jsem to četl, tak jsem se skoro styděl, že jsem Čech.

R. Langer 24.5.2022 12:06

Jedině za to, že existují takoví Češi, co ten paskvil sepsali. Ale takoví se najdou vždycky, a všude, není třeba je brát vážně... ;-)

H. Lukešová 24.5.2022 7:27

Bohužel se ukazují pravdivá slova izraelského proroka Izaiáše, který izraelskému zástupu říká, "tvoji bořitelé a ničitelé budou pocházet i z tebe samého!".... Jak vlastně rozumět těmto slovům?

Neznamenají nic jiného, než že ničení Izraele a židovského národa se budou účastnit i jiní Židé. Někteří Židé jsou skutečně nejhoršími antisemity a zrádci. A takového špinavého odpadu je u Židů až 5%.

Ač mi Lavrov není vůbec sympatický, o židovských antisemitech měl pravdu, sami moudří Židé říkají, že některými z divokých antisemitů jsou Židé. Takže nechápu divoké rozhořčení Yiara Lapida a dalších izraelských levičáků. Král je nahý a tak to je. Je to divoká sebenenávist, jedná se snad o poruchu osobnosti. Žádný normální člověk neprokleje takovým způsobem svůj vlastní národ.

Národ a stát zachrání praví, vlastenečtí Židé, nejstatečnější ze všech statečných. Jsou jimi židovští osadníci, lidé žijící v biblickém srdci Zaslíbené země Judeje a Samaří, lidé, kteří se nestydí za to, že jsou Židé, jsou hrdí na svou vlast a svůj národ a jsou ochotni za svůj stát cedit krev.

D. Laurencikova 24.5.2022 9:50

Sebenenavist neni jenom zalezitost nekterych Zidu, pani Lukesova. V Nemecku je to napr. vladni program.

H. Lukešová 24.5.2022 9:56

A k tomu dobrovolný program autogenocidy, nízká porodnost evropských žen oproti té velmi vysoké u evropských muslimských žen a program náhrady evropského obyvatelstva je dokonán. Prý je program náhrady obyvatelstva jen konspirační rasistickou teorií, jak jinak, zase ten rasismus, ale ona se naopak ukazuje velmi pravdivá. Bohužel.

R. Langer 24.5.2022 12:06

Dobrá připomínka... R^

V. Kuhaj 24.5.2022 13:14

Lukešové, Laurenčíkové a Langerovi R^!

O. Machluf 24.5.2022 6:34

Ta kniha je evidentně výplodem chorého mozku, divím se, že se vůbec našel nakladatel ochotny něco takového vydat.

Z. Koutecký 24.5.2022 3:12

Mýlíte se, pane Guttmane, i my máme "nové historiky", což není nijak překvapivé, u nás se výklad historie vždy upravuje podle toho do jaké sféry zájmu zrovna patříme. U Izraelců mě to ovšem dost překvapilo. Že vás Arabové časem populačně přečíslí, stejně jako třeba Albánci Srby v Kosovu, s tím musíte počítat. Nakonec podobný problém čeká asi i řadu evropských zemí.

H. Lukešová 24.5.2022 7:17

Ale nepřečíslí. Porodnost židovských žen činí průměrně 3 děti na ženu, zatímco porodnost muslimských žen poprvé klesla pod 3 děti.

Čím ortodoxnější židovské ženy, tím mají samozřejmě více dětí. Ty ultraortodoxní mají v průměru kolem 6 dětí, moderně ortodoxní a tradiční kolem 4 dětí, ty úplně sekulární kolem 2 dětí. Izrael je jedinou západní zemí, kde roste počet obyvatel a ne jen u Arabů. K tomu židovská alíja. Židovská většina Státu Izrael je zaručena.

https://theettingerreport.com/israels-jewish-demographic-momentum/

D. Laurencikova 24.5.2022 9:53

To jsou zajimava fakta, pani Lukesova, diky za ne.:-)

J. Nevrkla 24.5.2022 8:26

R^R^