21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

IZRAEL: Netanjahu jedná o přiznání viny

V soudním procesu s bývalým izraelským premiérem Binjaminem Netanjahuem došlo k nečekanému zvratu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 21.1.2022 8:03

Nakonec by bylo dobře, kdyby Netanjahu přijal dohodu a podařilo se tím odblokovat politický pat, Netanjahu sice má v Izraeli mnoho příznivců, přes jeden milion Izraelců je na Bibiho straně, založili fond, ze kterého by se hradily soudní výlohy, to je všechno pravda, jako premiér pozvedl Izrael na všech úrovních, posílil jeho mezinárodní na mezinárodní scéně.

Jenže na druhé straně má bohužel také dost odpůrců a od roku 2019 se mu nepodařilo sestavit většinovou pravicovou vládu, protože část oportunistické pravice, která Netanjahua nesnáší. Pohodlných 66 hlasů pro izraelskou pravici se nedaří využít, protože pravicové strany Yamina, Nová naděje a vyhraněně sekularistická strana Yisrael Beitenu se zavázaly, že s Netanjahuem nikdy a raději vytvořily ryze zlou vládu s izraelskou levicí a arabskou stranou.

Jó kdyby Bibi odstoupil, oportunistická pravice, je-li ovšem pravicí, jak sama sebe deklaruje, by byla naopak pod tlakem, aby odstoupila od současné koaliční vlády a vytvořila pravicovou, pro-národní vládu. A ultralevicová strana Meretz spolu s arabskou stranou Raamem by přestaly mít tak důležité slovo, jaké nyní mají.

Představitelé Mereeztu, kteří nazývají Židy v Judeji a Samaří jako "podlidské" , by správně neměli v izraelské vládě co dělat, když tak mluví palestinianista všech barev od nacisty, islamisty, komunisty, neomarxisty, tak se není čemu divit, pro antisemitu je každý Žid "podčlověk", ovšem, když takto o jiných Židech mluví Židé, tak to je ještě horší. Izrael se snaží bojovat proti antisemitismu ve světě, ale měl by si udělat i pořádek doma, zakročit proti domácím antisemitům a podle zákona potrestat. Pátá kolona nepřítele je vždy nejhorší.

J. Novák 21.1.2022 7:55

Tyhle "dohody" jsou obyčejné vydírání, tedy trestný čin.