17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sigmund 20.6.2009 10:11

Re: zajimave je-mýty o palestině2

Hlouposti pisete Vy,v okolnich muslimskych zemich ziji krestane a muslimove v naproste pohode. V parlamentu samozrejme sedi i krestane. V nekterych zemich (Libanon,Syria) je dokonce jasne stanoveno,jake viry musi byt prislusny ministr (napr.prezident alauita,ministr zahranici krestan,ministr vnitra sunnita apod.) Muzete i nadale cerpat sve informace z nejakych imbecilnich stranek a zit v bludu. Muzete moje reakce nazyvat hloupymi,alespon dam za pravdu prislovi,ze pro hlupaka kazdy ......  Nemam potrebu se tu nejak dohadovat ci urazet,ale vim,co pisi. V techto zemich jsem zil,mam v nich pratele jak mezi muslimy tak i mezi krestany.

Bavor 19.6.2009 13:12

Re: zajimave je-mýty o palestině3

Zřídkakdy byla tato země zbavena nadvlády okolních velmocí. Po Kanánejcích přišli Egypťané a Chetité, potom kmenové svazy tvořené Kanánejci, Filištíny a Hebrejci, Hebrejské království na severu a Judea na jihu, Babyloňané, Peršané, Řekové, Makabejští, Římané, Arabové, křižáci, Turci, Britové a nyní Izraelci. Židovská společnost nikdy nepřevládala. Tvůrci mýtů trvali na tom, že Palestina byla kdysi neobdělávanou zemí bez lidí a že zázrak sionismu vytvořil stát s moderní technologií a "přetvořil poušť v zelené pahorky". V době Balfourovy deklarace v roce 1917 činila židovská populace v Palestině pouhých 7 procent ze 700 000 obyvatel. Zbytek byli muslimové (570 000) a křesťanští Arabové (70 000). Izraelský velvyslanec v OSN Josef Tekoah trval před Radou bezpečnosti dne 4. května 1968 na tom, že Jeruzalém je právě tak arabským městem, protože ho Arabové okupují, jako byl tureckým za turecké okupace" - a že "jeho pravé jméno je Hebrew, což znamená město míru". Jeruzalém byl však od 7. století převážně arabský do doby než začal příliv židů ze Západu na konci 19. století. Pokud jde o jméno města, objevilo se poprvé jako "Urušalima" v egyptských textech z 19. století př. n. l., což bylo více než 800 roků předtím, než toto město okupoval král David. Název znamenal "založení šálem", stejným semitským bohem, jehož jméno se objevuje ve jménu asyrského krále Šalmanasara. Avšak sionisté ve snaze vlastnit výlučně to, co nazývali "svým zděděným domovem" a v mylné víře, že měli na něj právo, ignorovali existenci Palestinců a romantizovali svoji vlastní.

Bavor 19.6.2009 13:14

Re: zajimave je-mýty o Palestině4

Jen několik málo hlasů v Izraeli se pokoušelo probudit židovské svědomí. Jedním z nich byl Judah Magnes, první rektor Hebrejské univerzity, který pomáhal vytvořit hnutí IHUD (Bratrství), zasvěcené arabsko-židovskému přátelství. O průběhu velkého konfliktu ještě před vyhlášením Izraele, řekl tento bojovník za dvounárodnostní stát toto: "Zdá se, že jsme mysleli na všechno - kromě Arabů... avšak přišel čas, aby židé vzali v úvahu Araby jako nejdůležitější faktor, s kterým musíme počítat. Jestliže chceme žít v tomto životním prostoru, musíme žít s Araby." 4/Dále to byl Moše Smilansky, jeden z prvních usedlíků, který vyjádřil hluboké znepokojení nad tím, že původní obyvatelstvo je úplně zanedbáváno. V publikaci Ner napsal: "Kde jste, židé? Proč nezaplatíme alespoň náhradu těm ubohým lidem? Což zdvihl jediný židovský farmář v parlamentě ruku, aby byl proti zákonu, který zbavoval arabské rolníky půdy? Jak osamocené je židovské svědomí ve městě Jeruzalémě!" A sionistický filozof Achad Haam v jednom ze svých posledních listů napsal: "Jestliže se má Mesiáš chovat takto, pak si jeho příchod nepřeji."

Bavor 19.6.2009 13:17

Re: zajimave je- mýty o Palestině 5

Palestinci mohli důstojně a s hrdostí poukázat na momenty v historii, kdy oni sami a další Arabové poskytovali útulek židům, kteří utíkali před pronásledováním z křesťanské Evropy, křesťanským Arménům, kteří utíkali před násilím z Turecka a mnoha dalším pronásledovaným. Většina Palestinců vždy upřímně věřila v pluralistický stát, ve kterém arabské obyvatelstvo a židé mohou žít společně v demokratické společnosti.

Rozdělení v roce 1947 pod patronací OSN a jednostranné vyhlášení Státu Izrael v květnu 1948 poznamenalo osud Palestinců. Sionisté v Palestině se chopili iniciativy a podporováni USA i světovým veřejným míněním, postupně získávali nad Palestinou kontrolu. Totální nespravedlnost tohoto dění byla patrná již z toho, že židovská populace v Palestině činila v té době pouze 33 procent. Židé tehdy vlastnili v Palestině pouze 7 procent půdy. Tak je to zaznamenáno OSN a není o tom pochyb. Současní Izraelci se jednoduše spoléhají na to, že se nikdo nebude těchto čísel dovolávat a dávají sionistům možnost "kultivovat" řadu mýtů, které upravují jakoukoli statistiku.

kapitoly z knihy Sionismus

Alfréd M. Lilienthal    mapa - vývoj Izraele

Bavor 19.6.2009 13:29

Re: zajimave je

Pro "křesťanku " "kopretinu": Co bylo ukradeno, musí být vráceno. Netanjahu se odvolává na problém s palestinskými uprchlíky a doporučuje, aby jej řešily arabské státy tak, jako jej řešil Izrael, což je cynizmus. Izrael násilím a válkou získal mnohokrát větší území Palestiny, nežli mu dala rezoluce OSN . A přitom požaduje po Palestincích, které vyhnal z jejich domovů, mír. Přečtěte si něco o masakru v osadě Dar Jasín. To byla obdoba Lidic. A poslední "válka" v Gaze? To se dá srovnat jenom s řáděním německých fašistů ve Varšavském ghetu.

kopretina 19.6.2009 14:02

Re: zajimave je

Ale kušujte islamonacisto. Nikdy žádný "palestinský stát" neexistoval. Vaše sáhodlouhé pindy od lháře Lilienthala nemají žádnou vypovídací hodnotu. Ano, co bylo ukradeno, musí být vráceno. Arabové na nějakou dobu ukradli Židům Israel, tak se Israel navrátil Židům! Vy si přečtěte o arabských pogromech na Židy ve 20.-40 letech (1921, 1922, 1929 vyvraždění Židů v Hebronu, 1936-1939 zabito stovky Židů od Arabů, 1947-1948, Mufti Husejní spolupracovník Himmlera, žádal vyhlazení všech Židů v Evropě a na Blízkém východě, zakladatel muslimských legií SS, které vynikali krutostí proti Židům a Srbům). Jste islamonacista, nic víc, jen islamonacista věří takovým lžím. Opravdový křesťan se nemůže zastávat muslimů. Islám je v rozporu s křesťanstvím.

Sigmund 19.6.2009 14:38

Re:zajimave je

Já Vám nerozumím. Co od diskuzí vlastně očekáváte? Že budou s Vámi všichni souhlasit? Ten člověk psal slušně,nikoho neurážel,to že citoval něco,co vrhá stín na Vás "světonázor" přeci neznamená,že je špatným člověkem a urážky si rozhodně nezasloužil. Sama se tu kolikrát hněváte,že se lidé  v diskuzích chovají sprostě a přitom nejste jiná. A vyčítat "sáhodlouhé pindy"... zrovna Vy?

kopretina 19.6.2009 17:57

Re: Re:zajimave je

Ten člověk velmi lže, možná se někdy neudržím, ale psát lži není správné. Já mám právo s ním nesouhlasit. Mě lidé taky za názory urážejí a co nadělám.

Sigmund 19.6.2009 18:44

Re: Re:zajimave je

Nemohu se vyjadřovat k citovaným výrokům,které neznám,ale jinak jsem v jeho příspěvku žádnou lež nenašel...

kopretina 19.6.2009 19:40

Re: Re:zajimave je

Článek Bavora je celý lživý.

Sigmund 19.6.2009 19:45

Re: Re:zajimave je

Hm,tak to jo...  :-)

Bavor 19.6.2009 21:21

Re: zajimave je

Milá kopretino, nebudu se bránit tvým výpadům, je to zbytečné. Každý, kdo má zájem zjistit pravdu, se může podívat na mé odkazy na výtah z knihy Lilienthala, kde jsou odvolávky na nezávislý dobový tisk, který uvedené citáty zveřejnil, jsou zde odvolávky na nezávislé archivní dokumenty OSN, Červeného kříže a další. Je zde odvolávka i na mapy, které znázorňují postup okupace Palestiny sionisty. Nejsem antisemita, zrovna tak nejsem zaujat proti Němcům, ale nenávidím fašismus v jakékoliv formě a tedy i sionizmus

kopretina 19.6.2009 23:03

Re: zajimave je

Milý Bavore, lžete. Lilienthal není objektivní autor, ale antiisraelský fanatik. Je to lhář. Doporučuji ti raději Paula Johnsona- Dějiny židovského národa či Martina Gilberta- Izrael dějiny. Lilienthala přeložili komunisté a předkládali jej jako antiisraelskou propagandu. Jinak Israel okupovali Arabové, ne Židé. Israel je židovská země, ne arabská. Sionismus je legitimní hnutí židovského národa. Židé mají nárok na svůj stát v zemi svých předků. Kdo nemá rád sionismus je i antisemita. Stejně tak, kdo je proti českému národnímu obrození je protičeský rasista.

isi 20.6.2009 4:46

Re: zajimave je --ja jsem puvodce dodatku

Ja mam rad vase argumentovani  neb to ma hlavu a patu a zda se mi ze nemate snahu nebyt negativni. Ja bych si rad procetl dejiny   Asie do detailu. Ale nesouhlasim z vasi posici na sionismus  , sionismus je nebezpeci  pro sousedy  ( araby ) diky expazi  podle planu "Vetsi Israel" az po Bagdad, jinak Israel nema ekonomicky smysl , myslim!!!!!, ze je vam to jasny.

kopretina 20.6.2009 19:29

Re: zajimave je --ja jsem puvodce dodatku

Vážený pane, sionismus není nebezpečí pro sousedy. Zadlíbění Abrahamovi sice znělo až po Bagdád, ale to se týkalo všech potomků Abrahama (tedy Židů i Arabů).Bůh samotnému israelskému národu zaslíbil jen zemi Kananejskou (tobě a tvému semeni dávám všechnu zemi kananejskou k vladařství věčnému), nic víc. Naopak jsou hrozbou pro Israel někteří Arabové, kteří chtějí Israel zničit.

isi 23.6.2009 6:03

Re: zajimave je --ja jsem puvodce dodatku

Bible je myth a pohadka, ktere se neda verit ci brat ji do slova. Je to michani pravd a nepravd a snu a rekl bych i umyslnych lzi. Pak mame  Talmud , ktery vysvetluje, jak dana  pravidla pouziti cio rekl bych otocit o 180 stupnu v prospech nekoho a neprospech nekoho jineho. Neco jako Bible je mapa mesta  a  signalni svetla  a jejich ovladani je Talmud a podle toho se jezdi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  a v tom je problem.

kopretina 19.6.2009 23:06

Re: zajimave je

Jinak ta mapka je lživá. Podle historika Michaela Comaye Židé vlastnili 9% půdy, Arabové 3% půdy, 17% půdy byla opuštěná země, 71% půdy bylo státní svěřené území britské koruny. Vidéte, Arabové vlastnili jen 3% půdy. Israel nikdy nebyl arabskou zemí.

isi 20.6.2009 6:20

Re: zajimave je- smutne je ze

Mne je jasne , ze co dela problem v te rovnici  Arabove proti  Zidum jsou pouze !!!!!! Sionisti ,  vazena  Ruze ze Sionu (pardom kopretino). Kdyby sionisti nedelali  problemy a vlny , tak  by Zidi a Arabove zili pomerne  v klidu a miru   urcite  vice  nezli Evropane. Mne pripada , ze sionisti prisli na svet s uz s Mojzisem a tlacili Zidy po svete do zelenejsich  pastvin a u toho kolektovali  svou mzdu.

kopretina 20.6.2009 19:32

Re: zajimave je- smutne je ze

Vztahy mezi Židy a Araby v zemi Israelské byly celkem dobré do doby, než se k moci dostal muslim Amin al Husejní, který štval Araby proti Židům, díky němiu zfanatizovaní Arabové spáchali sérií pogromů proti Židům (1921, 1922, 1929-vyhlazení Židů v Hebronu, 1936-1939, 1947-1948). Problémy nedělali židovští sionisté, ale arabští nacisté. Husejní měl za WW2 velmi dobré vztahy s Himmlerem, schvaloval vyhlazení Židů, zakládal muslimské jednotky SS. Vším jsou vinni někteří Arabové, ne Židé. Židé se jen bránili.

certik 19.6.2009 13:59

Re: zajimave je

Kdyby byl vytvoren Izrael před 2SV tak by se do něj nikdo nepřistěhoval a okamžitě by zanikl. Matematik Landau z Goettingen zkoušel na začátku 30. let budovat katedru matematiky na Hebrejské univerzitě až se mu místní třenice a bída zprotivily tak, že odešel zpátky do Německa a už se do Jeruzaléma nevrátil. Můj děda mi vyprávěl, jak ho za protektorátu zavlek jeho kamarád do průchodu, měl žlutou hvězdu na kabátě a s děsem v očích dědovi vykládal: oni chtějí abych se vystěhoval do Palestiny (viz smlouva Haareva). Židi šli do Izraele až když už neviděli jinou možnost.

kopretina 19.6.2009 14:06

Re: zajimave je

Tak to kecáte. Židům šlo o život, takže by se Židé před nacisty odstěhovali do Israele. Jinak Židé a Israel jsou nerozlučně spojeni, vždyť v Žalmu čteme "Zapomenu-li na tebe Jeruzalémě, nechť mi uschne v pravice" nebo typicky židovská modlitba je "přístí rok v Jeruzalémě"Většina Židů chápe Israel jako svou vlast a to je dobře, Israel patří Židům.

certik 19.6.2009 14:19

Re: zajimave je

Ale nekecám, ta historie je složitá. Židé se mohli v 30. letech vystěhovat z Německa do Palestiny podle smlouvy Haareva, kterou uzavřeli sionisti s Hitlerem; dokonce by podle té smlouvy ani o majetek nepřišli. Zjistěte si, kolik jich té možnosti využilo. Samozřejmě oni netušili, že tentokrát to není jen nějaká další bouřka co zase přejde ale že jde doopravdy o kejhák. Landaua snadno vygooglujete, neplést s ruským fyzikem; nebyl to jen tak někdo. Nacisti ho zostudili a poslali do duchodu, a stejně se do Jeruzaléma nevrátil.

Hlavní židovská politická organizace na Haliči v té době byl Bund. Dohledejte. Byli to antisionisté, dohledejte.

kopretina 19.6.2009 14:22

Re: zajimave je

Židé se do Země Israel nemohli vystěhovat všichni (vystěhovalo se asi jen 90 tisíc), protože Britové vydali "Bílou knihu", která fakticky znamenala zákaz živoského přistěhovalectví do Země Israel. To považuji za zločin proti lidskosti.

certik 19.6.2009 14:32

Re: zajimave je

Máte pravdu že kdyby se pokusili všichni němečtí židé tu smlouvu využít, tak by narazili u britské správy. Ale u té narazili stejně i po roce 1945. A hlavně jejich důvod setrvání v Německu byl ten, že prostě nechtěli do Palestiny, z Evropy do pouště.

kopretina 19.6.2009 18:00

Re: zajimave je

Němečtí Židé neměli kam jít, nemohli do své vlasti Země Israel, nemohli do Ameriky ani do Británie.

Kanuk 19.6.2009 18:54

Re: zajimave je

Jakýsi pan Landau byl předním teoretickým fyzikem v SSSR . (Landau, Lifšic, Teoretická fyzika, nebo tak nějak, 7 dílů). Shoda jmen čistě náhodná?

certik 19.6.2009 23:12

Re: zajimave je

Ciste nahodna, caste zidovske jmeno.

isi 22.6.2009 5:18

Re: zajimave je

Ja s tim plne souhlasim, az s tim malym komentem , ze Zidi zijici v Palestine  nechteli  zidovskou emigraci  (50.000 Zidu v Jeruzalemu) a tudiz stat Israel byl vytvoren proti vuli  zijicich Zidu v Palestine , receno  primo jim byl vnucen. Stejne , jako Zidi z Evropy se nechteli  stehovat   do Palestiny ( museli by  byt na hlavu padli), tudiz se jim "MUSELO POMOCI" a Hitler byl podle meho nazirani takovy "NASTROJ".  Stat Israel nemohl byt podle meho nazirani na vec byt  vytvoren  bez Hitlera . A nebud te tak vasniva!!!! ,  ja pisi co si myslim , nejsem si tak jisty o Vas.  Pro mne je tezko uverit  teto pohadce. Ja nevim nic o bazinach , malarii  atd to sem do toho podle mne nepatri, to je cast jine  pohadky  o ktere ja jsem malo informovan.

Náčelník Skvrnitý ocas 19.6.2009 7:56

Ten překlad!!

Ten překlad Izaiáše se vám moc nepovedl. Víte, co je to pronárod?

Onť bude souditi mezi národy, a trestati bude lidi mnohé. I zkují meče své v motyky, a oštípy své v srpy. Nepozdvihne národ proti národu meče, a nebudou se více učiti boji.

Bible Kralická 1. vydání/SZ 1613

mix 19.6.2009 11:56

Re: Ten překlad!!

Je použita citace z Ekumenického překladu, který slovo "pronárod" používá, aby odlišil hebrejské "amim" (národy) od "gojim" (tedy něco jako pohanské národy)...