26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

IZRAEL: Dvojí metr

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Harvánek 26.5.2022 10:46

Je takové přísloví: s čím kdo zachází, tím také schází. A na tu novinářku to platí stoprocentně.

V. Kučer 25.5.2022 20:34

Palestinští ozbrojenci se domnívali že zastřelili izraelského vojáka. Začali se radovat ale pak zjistili že zabili svoji novinářku a tak to svedli na Izraelce.

K. Křivan 25.5.2022 18:08

Kdysi chtěl Israel dostat zpět alespoň mrtvolu jednoho vojáka. Paloši chtěli za něj tisíc palošských vězňů. Že prej jeden Israeli má cenu tisíc palošů.

No dobře. 19 zavražděných Israelců tedy podle Hamásu znamená 19 000 mrtvých palošů. Do práce ! Es gibt viel zu tun. Je moc co dělat ! Při každé demonstraci alespoň tisíc zastřelených a do měsíce mají pokoj. Pokrokoví pitomci celého světa se pokakají, ale na to s..e pes. ;-D

P. Nešvara 25.5.2022 17:09

Izraelcům fandím, ale nedávám jim v dlouhodobém měřítku naději. Dopadnou jako Jeruzalémské království. To fungovalo téměř 200 let a stejně nakonec zaniklo.

K. Křivan 25.5.2022 17:17

A proto by bylo krásné, rozumné a hlavně nutné zbavit svět islámu.

H. Lukešová 25.5.2022 17:24

To si myslí palestinští teroristé, že Izrael dopadne jako křižácké státy. Izrael má před sebou naopak skvělou budoucnost, má impozantní bezpečnostní systém, statečné obyvatelstvo, porodnost židovských žen je vysoká, vyšší než ta arabská k tomu vysoká židovská alíja (přistěhovalectví).

Většina izraelské židovské společnosti je vlastenecká, svou Zaslíbenou zemi milují, jsou ochotni za ní cedit krev a Země izraelská patří Izraelskému lidu. Nikomu jinému. Tak to bylo, je a bude. Jestli přežije nějaký západní stát mohutnou islámskou náplavu, bude to Izrael.

O. Roldan 25.5.2022 11:16

To je tím, že se Izrael tak úzkostlivě snaží dodržovat pravidla. Slušní to vždycky odskáčou, protože agresoři ji považují za slabost.

Kdyby Izrael aplikoval pravidlo oko za oko, tak - vzhledem k tomu, že cíl palestinců deklarovaný např. Hamásem je nahnat Židy do moŕe - tak do roka na těch územích není jediný Palestinec.

H. Lukešová 25.5.2022 12:16

Fatahovci mají ten samý cíl jako Hamas. Obě teroristické skupiny se můžou v něčem lišit, ale zběsilý antisemitismus zastávají obě uskupení ten samý. Hamasáci i Fatahovci chtějí zničit jednoho každého Žida. Islamo-nacistická nenávist z palestinských Arabů tryská proudem. A každý, kdo palestinské teroristy podporuje, je vinen veškerým protižidovským a protiizraelským terorismem na celém světě.

V. Čermák 25.5.2022 12:43

Tak Izrael samozřejmě pravidlo Oko za oko důsledně dodržuje, je to normální Odveta a je v pořádku. Totéž dodržují i jiné velmoci a prakticky všichni, kdo mohou. Ten kdo nemůže si to pak pamatuje a sekne až může. Křesťanské odpouštění se pak týká jen Jednotlivců. Mezi moudré skutky pak patří velkorysost vítězného vojevůdce, který na hlavu poraženého ušetří, čímž si ho do budoucna zaváže...

O. Roldan 25.5.2022 14:40

To si děláte srandu? To chcete říct, že za 19 v posledních týdnech zabitých Izraelců, Izrael zabil 19 Palestinců? Vždyť Izrael nemá ani trest smrti!

K. Křivan 25.5.2022 18:13

Nemá trest smrti, ale je ve válečném stavu s islámem. Viz korán !

V. Čermák 25.5.2022 19:41

Vrátí jim to jinak...

J. Farda 26.5.2022 8:43

Šedá je každá teorie a věčně zelený strom života - vítězný Izrael po vítězné sedmidenní válce a obsazení jeruzalémského Starého města, v naivní víře Vaší úvaha, předal správu Chrámové hory jordánské islámské Wagf! :-/

D. Laurencikova 25.5.2022 11:13

Kladete velmi smysluplne otazky a poukazujete na nespravedlnost a nevyvazenost, ktera je bohuzel bezna. U nas v Nemecku se take zametaji zlociny levicovych extremistu a islamistu pod koberec. Jakmile nekdo - zridka kdy - spis vyjimecne - zabije muslima, jsou toho okamzite plne noviny. Politici stoji spalir, delaji se svetelne retezy a pri kazde prilezitosti se to pripomina. Uvolnuji se dalsi astronomicke prostredky na boj "gegen Rechts", t. j. proti pravici, ackoliv pachatel byl schizofrenik, coz neni uznano.

V pripade, ze nejaky islamista, ktery je uz leta policejne znamy a mel byt davno odsunuty, uboda nebo jinak zabije ci zmrzaci par lidi, coz se deje celkem bezne, delaji si politici starosti, "co jsme udelali v jeho pripade spatne" a jestli jsme na nej nebyli moc zli.... Pak ho pokazde (!) vyhlasi za dusevne nemocneho a misto do kriminalu jde na psychiatrickou kliniku, kde se mu venuji ruzni terapeuti...." Je to "zum Kotzen", pani Lukesova.

H. Lukešová 25.5.2022 12:53

Ti islámští teroristé nejsou psychicky nemocní, ale islámští zabijáci, a když už nemůžou být popraveni, jakože by si to jednoznačně zasloužili, tak by měli být na doživotí zavřeni ve vězení, aby už nikdy nemohli nikomu ublížit. Ale bohužel to, co píšeme celou dobu, jsou jenom "kecy v kleci", protože se nikdo obecnou morálkou neřídí, muslimští teroristé jsou propouštěni, nepotrestáni a ti můžou dál škodit a zabíjet.

D. Laurencikova 25.5.2022 15:18

Vite, ze moudra nemecka justice dokonce rozhodla, ze kdyz terorista rve "Allahu akbar", tak to jeste neznamena, ze jeho cin by byl nabozensky motivovan?? To je dobre, ze? Skoro tak jako novodoby "objev", ze "penis per se jeste neni muzsky pohlavni organ", jak se zde vypravi uz detem v predskolnim veku. Jak rikal Hendryk Broder: "Udelat nad Nemeckem strechu, tak je z nej uzavrena psychiatrie". Ovsem s otevrenymi hranicemi, kam muze kazdy s papiry, nebo bez nich.

H. Lukešová 25.5.2022 15:42

Celé Německo je jeden velký psychiatrický ústav.

K. Křivan 25.5.2022 18:18

Německo zdegenerovalo. Opouštím ho.

D. Laurencikova 25.5.2022 18:27

Ja vim. I muj muz chce odtud pryc. Mne osobne to mrzi cim dal tim min.... Skoda jen, ze v Cesku to nebude o moc lepsi. Jeste trochu premyslime o laznich v Dolnim Bavorsku, tam je jeste zivot v poradku. Zatim.

V. Petr 25.5.2022 11:08

Máte naprostou pravdu a je to už téměř zbytečné opakovat. Antisemitismus islámu a "moderní levice" je tak fanatický a tak neuvěřitelný, že je sysifofskou prací jejich výmysly stále vyvracet.

Spíš by mě zajímalo, kde se to všechno bere...

J. Dvořák 25.5.2022 10:19

Větším problémem než globální neomarxistická media jsou vnitřní kritici Izraele, protože vláda nemá dostatečnou podporu a musí je brát do úvahy.

F. Navrátil 25.5.2022 10:00

Obdivuji trpělivost Izraele. Ale ta také musí někde končit. Konflikt v Jemenu, kde sunitská Saudská Arábie vyvražďuje bez zájmu světových médií a lidskoprávních aktivistů šíitská národ Hútiú, je bohužel chápán jako konflikt "hodných saudů" nakupijících americké zbraně a zlých Hútiú, sdílejících stejnou víru s Iránem. Podobně jako tomu bylo v případě Kosova, kde na jedné straně byli hodné islámskoalbánské drogové mafie a na straně druhé Srbové, sdílející stejnou křesťanskou víru s pravoslavným Ruskem.

K. Křivan 25.5.2022 10:17

Huti jsou jenom kašpárkové na drátkách, za které tahají iránští ajatoláhové. Ve dvacetkrát přelidněné světé je šumafuk, když zmizí pár kašpárků. Zmizet by méli ajatoláhové. Všichni !

V. Petr 25.5.2022 11:09

R^R^R^

F. Navrátil 25.5.2022 11:12

Hútiové jsou povstalecká skupina kmenů zajdíjských ší'itů operující v severní části Jemenu. Staly se obětí agrese ze strany Saudské Arábie podporované USA. Proti Hútiúm bojuje také al-Kajda a Islámský stát. Takže pokud fandíte al-Kajdě a Islámskému státu, chápu vaše postoje na vyvražďování 15 milionového šíitského společenství v Jemenu.

V. Petr 25.5.2022 11:34

Co těm Hútiům kdo dělal, že začali ozbrojené akce? To tam jako Saudové z ničeho nic přišli a Hútie napadli????

F. Navrátil 25.5.2022 15:30

Asi netušíte, že Jemen vznikl spojením severního a jižního Jemenu. Bohužel toto spojení nefungovalo jednak z finančních, jednak náboženských a jednak vnitromocenských příčin. Tak došlo ke konfliktu, v jehož průběhu utekl do Saudské Arábie prezident Hadi. V březnu 2015 napadla Saúdská Arábie bez mandátu Rady bezpečnosti OSN - v rámci operace "Decisive Storm" /Rozhodující útok/ za logistické a politické podpory tří zemí NATO – Spojených států, Francie a Velké Británie – sousední Jemen. Dosud v důsledku intervence a hladomoru přišlo o život asi 150 tisíc Hutíú. Pokud souhlasíte, aby se do vnitřních konfliktů zapojovaly sousední státy a vyvražďovaly místní obyvatelstvo, pak jistě, na rozdíl ode mne, podporujete útok Ruska na sousední Ukrajinu.

H. Lukešová 25.5.2022 12:18

Hútiové jsou teroristé napojeni na Írán a také rozsévají zkázu. K Saudům nemám velké sympatie, ale jsou menším zlem než Írán a Hutiové.

V. Kuhaj 25.5.2022 9:12

Tak mě to bylo jasné, že izraelští vojáci by museli být padlí na hlavu, aby veřejně provokovali útokem na smuteční průvod. Jenže když ve zpravodajství vystřihnou úvod tak ten zákrok bude moci být vydáván za příčinu problémů, a nikoli jejich důsledek. Z nejasného důvodu se vždycky domnívám, že když to je jasné mně, je to jasné každému. Chyba.

J. Nevrkla 25.5.2022 8:04

Tak v tom si mohou Izrael a Rusko podat ruce.Nebo autorka podobnost nevidí? Já ano.