23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Minced Alive 10.7.2008 15:40

Neda mi to...

abych neprispel svoji troskou do mlyna...

Pri cteni tohoto clanku mi vstavaji vlasy hruzou na hlave http://www.dailystar.co.uk/posts/view/43262

Pokud se neco urychlene, tak Evropa takva jakou ji zname za nedlouho prestane existovat...

kopretina 10.7.2008 17:51

Re: Neda mi to...

Evropa již není Evropou, ale EURÁBIÍ.

Jara London 11.7.2008 10:01

Re: Re: Neda mi to...

Chyba, EUzraelem! Szarkozy, Klaus, Merkelova, .....

kopretina 11.7.2008 18:44

Re: Re: Re: Neda mi to...

Nikoliv, Evropa není Evropou, ale EURÁBIÍ.

kopretina 10.7.2008 15:04

Proč křesťané musí podporovat Izrael

http://www.slovozivota.cz/kres_ane_musi_podporovat_izraelsky_lid

Jura Jurax 10.7.2008 15:57

Re: Proč křesťané musí podporovat Izrael

Hm - nadpisy kapitol doporučovaného textu jsou:

Izrael je součástí Božího plánu ke spasení celého lidstva, Bůh žehná Izraeli navěky, Vyvolený národ je důležitou součástí Božího plánu spasení lidstva, Vše, co se týká křesťanů, se předně, hlavně týká Židů, Jak má křesťan přistupovat k Židům, Skrze víru v Ježíše Krista jsou křesťané a Židé jeden Boží lid ... 8-o 

No nevím, ale mně neznabohovi, ateistovi a bezvěrci tenhle text přijde dost jako blábol ... dost hodně .... nejlepší je to Jak má křesťan přistupovat k Židům ... co kdyby k nim přistupoval prostě jako k lidem?

kopretina 10.7.2008 17:40

Re: Re: Proč křesťané musí podporovat Izrael

Vážený Juro Juraxi, přečtěte si mou odpověď primitivu Karlovi, který mě osobně napadá.

Karel 10.7.2008 17:19

Re: Proč křesťané musí podporovat Izrael

Chceš, aby Ti Bůh žehnal? Žehnej Izraeli (mluv o nich dobře, nešiř špatné vtipy, podporuj jejich návrat do vlasti Izraele finančně, ,,,,,Lukesova poslala jste penize?;-D;-D;-D;-DBolsevici rikali, ze musime podporovat SSSR,bylo to OK?

kopretina 10.7.2008 17:34

Re: Re: Proč křesťané musí podporovat Izrael

Teď jste zase Karel, primitive z Kanady. Chceš-li pochopit Boží záměr s Izraelem, přečti si Bibli. Křesťanská podpora Izraele není novým jevem, ale je stará jako církev sama. Z Nového zákona se dozvídáme, jak křesťané z pohanů (gójů) v Řecku, Malé Asii a Římě dostali zvláštní pokyn, aby žehnali svým židovským bratrům. Apoštol Pavel dává církvi v Římě silnou motivaci, proč by křesťané měli podporovat Izrael: "Jestliže pohané dostali podíl na jejich duchovních darech (Židů), jsou zavázáni jim posloužit zase ve věcech hmotných" (Římanům 15:27). Apoštol Pavel (Žid Saul z Tarsu) v mnoha svých dopisech vždy nabádal svaté, aby nikdy nezapomněli vrátit požehnání, která od Židů dostali. Tomu věnuje celou kapitolu 2. listu Korintským a tuto praxi rovněž zmiňuje v církvi Achaji, Makedonii, Řecku, Římě. Proto není žádným překvapením, že mnoho probuzeneckých hnutí, jak před reformací, tak i po ní, porozumělo židovským kořenům křesťanské víry a cítilo v srdci blízkost židovským kořenům křesťanské víry a cítilo v srdci blízkost k Židům, kterým chtělo požehnat, a dokonce předpovědělo budoucí obnovu Izraele. Pokud se vrátíme o několik století dříve, probuzenecká hnutí jako byli Valdenští a Hugenoti ve Francii, němečtí Pietisté nebo britští Puritáni. Všechny spojovala láska k vyvolenému národu. To samozřejmě kontrastovalo s učením teologie náhrady a antisemitskými náladami, které převládali ve většině tradičních církví, a proto tyto filosemitské proudy narážely na silnou opozici. Někteří museli zaplatit svým životem. V roce 1587 byl Francis Kette za živa upálen na hranici za svoji víru, že Bible prorokuje návrat Židů do Ererz Jisrael. Nicméně učení o Boží věrnosti přirozenému Izraeli zůstalo živé v mnoha protestantských kruzích. Thomas Brightman uvádí ve své knize Relevation of the Relelevation (Zjevení zjevení), že obnova Židů v Izraeli je téměř jistá, protože to na všech místech potvrzují proroci. Zakladatel Metodistické církve, John Wesley, píše o století později: "Tolik

kopretina 10.7.2008 17:38

Re: Re: Re: Proč křesťané musí podporovat Izrael

proroctví mluví o této obrovské události (obnově Židů), že je překvapující, že o tom může jakýkoliv křesťan pochybovat. To potvrzuje skutečnost, že Židé byli úžasným způsobem zachováni jako osobitý lid až do dnešního dne. Naplnění této události bude silnou demonstrací jak starozákonního, tak novozákonního zjevení. Anglický teolog Charles H. Spurgeon prohlásil v nedělním kázání v roce 1855:"Myslím, že nepřikládáme dostatečný význam obnovy Židů.Dostatečně o tom nepřemýšlíme. Ale zcela jistě, pokud je v Bibli něco zaslíbeno, pak je to právě toto. Myslím, že nemůžeme číst Bibli, aniž byste jasně viděli, že nastane skutečné obnovení Dětí Izraele. Ať ten den přijde brzy!". Proto není žádným překvapením, že při vzestupu sionistického hnutí na konci 19. století stáli oddaní křesťané po boku Židům, aby jim pomohli podpořit jejich v novém usazení v Eretz Jisrael. William Hechler, Lord Balfour, Orde Wingate, Winston Churchill, tito lidé stáli nekompromisně bok po boku židovskému národu v letech před a po založení Izraele. Nebyli pouze přáteli Židů, ale plnohodnotnými partnery při naplňování věčných Božích zaslíbení a opětovném shromáždění Jeho milovaného lidu. Proto křesťanský sionismus není novým proudem, ani nezavádí novou doktrínu. Jdeme ve stopách dávné a ušlechtilé tradice. ICEJ se svými kořeny v protestantském a evangelikálním dědictví naplňuje tuto výzvu potěšovat židovský lid už 28 let."potěšte, potěšte můj lid, praví váš Bůh. Mluvte k srdci Jeruzaléma a provolejte k němu: Čas jeho služby se naplnil, odpykal si svá provinění. Vždyť z ruky Hospodinovy přijal dvojnásobně za všechny své hříchy" (Izaiáš 40:1-2). Ježíš říká, že spása je ze Židů (Jan 4:22). Už i v Izraeli existují mesiánští Židé, Židé pro Ježíše Krista, ctí všechnu starozákonní i novozákonní tradici. Apoštol Pavel říkal, že se máme k Židům chovat tak, aby naše chování vyvolalo u Židů žárlivost. Bohužel chování církve po staletí tento příkaz nenaplňoval.

kopretina 10.7.2008 17:39

Re: Re: Re: Re: Proč křesťané musí podporovat Izrael

http://www.icej.cz/

http://www.icej.cz/kdo_jsme/proc_podpora.php

kopretina 10.7.2008 18:20

Re: Re: Proč křesťané musí podporovat Izrael

Ty svou podporou všeho arabského a muslimského jsi kovaný bolševik. Bolševici podporovali "arabskou věc" proti Izraeli, hnuse bolševický. Styď se posero islamobolševický.

Jakub Roth 10.7.2008 14:36

Moment, slyšíte?

Jakoby tu někdo mluvil!

To je přeci Bárta!

Bárta? Myslíte toho podruha? Ale ten už přeci nemá do čeho mluvit, ten rukuje!

:-P

Schuspeitel 10.7.2008 21:18

Re: Moment, slyšíte?

není tu znalce Mistrova díla !!

Mephisto 10.7.2008 13:31

:)

tohle byla reakce na ten odkaz o Paroubkovi, nechápu proč se mi to nedalo do správného vlákna :/

kopretina 10.7.2008 13:47

Re: :)

Paroubek je dobytek. Proto jsem dala odkaz na Paroubka, aby si lidi mohli přečíst, co ten bolševik Paroubek mektá. Socani jsou skrytí komunisti.

Mephisto 10.7.2008 13:26

FUJ!!! :(((

;-O;-O;-O

Jeronýmus Bosch 10.7.2008 12:52

Izrael - hodiny lidstva

Myslím, že velmi dobře je zpracováno vše tady - a je to velmi poučné 8-oR^

kopretina 10.7.2008 13:08

Re: Izrael - hodiny lidstva

R^R^R^

Katr 10.7.2008 12:28

A co v Íránu

tam Židé nežijí?

Harpyje 10.7.2008 12:48

Re: A co v Íránu

Irán je arabská zem?

Katr 10.7.2008 14:23

Re: Re: A co v Íránu

Muslimská, to je podstatnější.A mimochodem, prý nepřítel č. 1 pro židovský stát.

kopretina 10.7.2008 13:17

Re: A co v Íránu

Írán není arabská země, proto v článku není zmínka o Íránu.Osud íránské židovské komunity je taky pohnutý. Židé v Íránu, stejně jako v jiných muslimských zemích, měli postavené DHIMI, museli platit daň, jsou podřízeni muslimské vládě. Do roku 1948 žilo v Íránu asi 150 000 Židů. Po roce 1948, kdy se dostal k moci Mosadek, emigrovalo 60 000 Židů z Íránu do Izraele. Poté, co se dostal k moci šáh Páhlaví, se situace stabilizovala. Peklo pro Židy nastala Chomejního revoluce roku 1979. To se většina íránských Židů (65 000) vystěhovala do USA a Izraele. Dnes v Íránu dožívá 25 000 Židů. V parlamentu mají jen 1 poslance, nemohou zastávat úřady, místa soudců atd. Židé v Íránu nesmějí používat Davidovu hvězdu, protože íránský režim označil Davidovu hvězdu jako znak sionismu.

Sýček 10.7.2008 11:37

Díky za pěkný článek !

R^

Pro-amnesty 10.7.2008 11:25

Proč být slepý na jedno oko?

Držím palce všem rozumným lidem mezi Židy i Araby. Bude-li třeba, zastanu se Palestinců, kterým se dostane příkoří ze strany Izraele. Stejně tak učiním v případě diskriminace Židů v muslimském světě.

Jura Jurax 10.7.2008 15:28

Re: Proč být slepý na jedno oko?

Stejně tak učiním v případě diskriminace Židů v muslimském světě. ... ano, diskriminace všech asi tak pár set zbývajících Židů v muslimském světě ... :-/

Bude-li třeba, zastanu se Palestinců, kterým se dostane příkoří ze strany Izraele ... jenže oním příkořím ze strany Izraele je pro Palestince samotná existence Izraele; jakou formu zastání zvolíte?

k 10.7.2008 11:03

Clanek ilustruje nebetycnou mirumilovnost a superioritu islamu ......

..... aspon co se tyce schopnosti petrifikovat moralku a spolecenske usporadani na urovni 9 stoleti.

Zatimco nemuslimske narody se vice ci dynamicky rozvijeji a adaptuji na menici se svet, islamske narody zustavaji prevazne zaklety v pozustatcich kmenoveho zrizeni, mezikmenove nenavisti a boju, xenofobie, nabozensky motivovaneho lhani a ohlupovani  atd atd.  Kombinace islamu a prezivajicich kmenovych struktur jsou hlavni vinici toho, ze arabsky svet vypada tak jak vypada.  

Samozrejme ze i arabske staty a ekonomiky nejakym   zpusobem funguji - asi tak na 20% urovni vykonnosti proti evrope ci israeli - ktery je stat vicemene evropskeho typu.  Kontrast vyvoje hospodatrstvi u "nevericich psu" versus "zarne uspechy islamskych ekonomik" se daji snadno zneuzit k podnecovani zurive nenavisti vicu jinovercum.  

Harpyje 10.7.2008 10:35

Co s přezrálým sýrem?

Vyhodit na kompost! Kopretino, ignorujte toho primitiva!

kopretina 10.7.2008 11:01

Re: Co s přezrálým sýrem?

Je zajímavé, jak jeden anonymní člověk měnící si IP adresy a nicky exhibuje na článcích týkající se Židů. Zítra v mém městě velkou část dne nepůjde elektřina a já se nebudu moci bránit útokům anonymního primitiva. Zítra totiž redakce otiskne 2. část mého článku Židovský exodus z arabských zemích. Vycházela jsem z Martina Gilberta- Izrael dějiny, Martin Gilbert- Židé ve 20. století, z různých článků internetu. Nevycházela jsem pouze z wikipedie, jak se mě snažil primitiv ze Severní Ameriky napadnout. Navíc, já na tomhle článku nevydělávám, chtěla jsem jen, aby se lidé seznámili s hrozným osudem židovských komunit z arabských států, pořád antisemité mektají o "palestinských" uprchlících a nic se neví o židovských uprchlících z arabských zemí.