15.5.2021 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

HISTORIE: Proč zavraždili Kennedyho

Air Force One přistál v pátek 22. listopadu 1963 krátce po jedenácté hodině v Dallasu. Na letišti byla připravena otevřená limuzína, v níž už čekal guvernér John Connally se svou manželkou, kteří seděli na předních sedadlech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 21.11.2017 20:41

Článek

považuji za realistický popis a závěr tehdejší události. Moje generace byla moc zklamaná, očekávali jsme, že dojde k dohodě Kennedy - Chruščev, uvolní se napjatá světová situace, bude ukončena válka ve Vietnamu a bude možno svobodně cestovat po světě. Tehdy se příliš nelišila životní úroveň u nás a vedle v Rakousku a věřili jsme, že při zrušení centrálního plánování, odvádění desátek do CCCP a snížení nákladů na zbrojení, bychom se mohli dostat na životní úroveň rakouských občanů. Bohužel, nastoupily tvrdé xichty a konec nadějím učinila invaze v r. 1968. Stali jsme se tak zemí na chvostu Evropy a ani dnes nevěřím, že je v našich možnostech dostat se na rakouskou úroveň. Snad na řeckou.

M. Drašner 21.11.2017 18:26

ono to mohlo být i trochu jinak

štěstím pana Vítka nejspíše je, že píše ve světě málo známým jazykem do světově ne zrovna proslulého elektronického média. Číst to kubánská uprchlická komunita v USA, nejspíše si její členové podávají u jeho dveří baseballovou pálku (a možná i jiné nástroje). Doporučuji podívat se třeba na townhall.com na články Humberta Fontovy, který do téhle komunity patří. (Objektivitu neposuzuji, nebyl jsem tam). Každopádně podle něj se v případě vylodění v Zátoce sviní nejednalo o žádné žoldáky (vlastně ano, byli tam 3, piloti militarizovaných civilních letadel, něco ala "Čmelák"), ale o Kubánce, kteří chtěli zopakovat Castrovu akci ale o opačné polarizaci. Vylodění prý bylo schváleno americkou vládou, jehož letadlová loď měla poskytovat leteckou a logistickou podporu (náboje, děla atd.). Jenže když se první sled vylodil, dostal admirál z Bílého domu stopku, tj. příkaz v akci nepokračovat, což se pokusil dokonce zpochybnit (neúspěšně). Takže ti vylodění nakonec bojovali do posledního náboje proti prakticky celé castrovské armádě a letectvu. Krásně komunisticky použité slovo "žoldák" (ještě že ne z "Vólstrýtu") by Fontovu i potomky těch padlých asi vážně na*ralo. A vůbec se mi zdá, že Vítkův slovník nějak dobře znám, tak asi ze 70.-90.let (to jsem začal a pak občas četl noviny).

When U.S. Airstrikes Could Have Destroyed a

Terrorist Regime, Freed a Nation and Altered History—The Bay of Pigs, Humberto Fontova, Apr 15,

2017 12:01 AM

S. Rehulka 22.11.2017 12:52

Re: ono to mohlo být i trochu jinak

Díky pane Drašnere, Váš příspěvek je erudovanější nežli můj, ale jsem rád, protože podporuje můj názor ! Zdravím ! SFR

S. Rehulka 21.11.2017 13:12

Na atentátu na Kennedyho......

....se živilo a dodnes živí desítky, né-li stovky autorů, dobrých i špatných. Po atentátu mělo mnoho lidí názor, že za tím je akce KGB, nebo MGB, argumentem bylo to, že president Kennedy "tvrdě přinutil" Sověty k odstějování balistických střel, které mohly ohrozit USA. Jiní kalkulovali s tím, že připravil Mafii o zisky, když nepotlačil Castrův puč, ještě než se stal "hnutím lidu", další sváděli na CIA, které (prý) Kennedy omezoval černou činnost a jiní vinili Fidela Castra. To všechno opravdu vypadalo logicky, přezto je několik autorů "war-fiction" knih uvedlo možnost, že střelci mohli být opravdu Kubánci, ale nikoliv Castrovi, zato vlastenci, kteří byli Kennedym zrazeni, když jim při invazi v Zátoce Sviní napřed slíbil leteckou bitevní podporu USAF a potom ale "zežloutl" a podporu zakázal. Tím zajistil "status quo" komunistické Kubě, odtehdy až dodnes ! Pro nás v tehdy komunistickém Československu, byl JFK idealizovanou osobou, ale kdybych byl Kubánec, asi bych ho taky měl rád v kříži sniperky. Co je ovšem absolutní blbost, trfit ho krátkou Manlicher Carcano !

V. Student 21.11.2017 13:11

Já tam tedy nebyl, ale...

...umím si představit lékařské zprávy vznikající spontánně od okamžiku, kdy je oběť (jsou oběti!) přivezena(y) do nemocnice. Kdo by ty zprávy pozměňoval, aby to vypadalo na jednoho pachatele, to si, budiž, umím představit také. CIA. FBI. Mossad. KGB, StB, Stassi... dobře dobře. Ale dělat to bez vědomí zdravotníků, kteří ty záznamy psali? To asi ne. Takže tady máme deset, patnáct, možná ale taky dvacet zdravotníků a kdovíkolik policistů a koneckonců i agentů, kteří "znají pravdu". A nikdo ji nikdy neřekl? V zemi neomezených možností? Proč?

Já nevím jak to bylo, ale mám pár výhrad k "závěrům", např.: ̈

1)kulka nemusela být typu dum-dum. Když normální kulka pronikne kostí, zdeformuje se a dál pokračuje díky deformaci jako dum-dum. Vstřel malý, výstřel obrovská díra.

2) i základní informace o chování odražené kulky stačí na to, aby nebyla nijak divná zranění spolucestujícího. Tak se prostě odražené kulky (byly tři!) chovají.

Tohle je 1853. (nebo možná už dvoutisící) konspirační článek na toto téma. Já vím, otevřely se nějaké archivy, ale i tak bych se na to bez jasných důkazů prostě vykašlal.

P. Bures 21.11.2017 11:58

Jo, pane Vítku, teď po Vás půjde CIA a židovští bankéři. Doporučuji dívat se před spaním pod postel.

A. Alda 21.11.2017 11:30

Také dosud nevíme,

kdo zavraždil krále Václava III. v Olomouci.

J. Lepka 21.11.2017 12:41

Re: Také dosud nevíme,

Ono ani se Sv. Václavem v Brandýse to není zcela jednoznačné.

V. Student 21.11.2017 13:18

Re: Také dosud nevíme,

Také o příčinách smrti Čingischána lze mít oprávněné pochyby. Je podezřelé, že téměř chybí jakákoli dokumentace. A po Hitlerovi zbyly jen kanystry. Jinak nic. To je rovněž dosti podezřelé.

Osobně jsem v USA nikdy nebyl, tak mám takový soukromý dotaz: viděl někdo z vás ta "dvojčata" osobně? Stály ty baráky vůbec? A - mezi námi - nejsou celé USA výtvorem grafiků z České televize? To už dneska prý není problém, vytvořit, co neexistuje...

S. Rehulka 21.11.2017 13:25

Re: Také dosud nevíme,

Nět, to si pane Studente pletete s jinou krajinou ! Jestli existovaly "Potěmkinovy vesničky", o to se pře mnoho historiků, ale (údajně) byly a každopádně v jiné zemi !

J. Tachovský 21.11.2017 13:47

Re: Také dosud nevíme,

Ja jsem ty dvojcata videl, v jednom jsem i byl a mam z neho i fotku. Dosvedcuji, ze opravdu existovala, ale uz je to davno. Naposledy jsem je videl v r.1993.

L. Písařík 21.11.2017 20:44

Re: Také dosud nevíme,

Studente, byl jsem dokonce nahoře na jednom z věžáků a náhodou jsem viděl přímou reportáž ze zásahu hasičů i z evakuace. Kdo tě platí?

P. Pilík 21.11.2017 8:33

Australský dokument

Dokument mám na disku a opět jsem si ho pustil. Na obličeji JFK nemohl být žádný výstřel, protože tříštivá střela se po vniknutí do těla okamžitě roztříští a tak nemůže vzniknout žádná stopa po výstřelu. Colin McLaren své vyšetřování uskutečnil po odtajnění mnoha dokumentů prosidentem Clintonem a mluvil i se svědky z místa činu, kteří cítili po střelbě ve vzduchu zápach střelného prachu. Tito svědci však nebyli nikdy předvoláni třeba před Warrenovu komisi.

I. Polák 21.11.2017 8:10

Co by kdyby, strašná představa

Když zabili Kenedyho bylo mi 17 let. Tehdy jsem nechápal de facto nic. Když shrnu vše, co jsem do teď viděl ... Kdyby Kenedy zůstal, mohli jsme tu do teď mít jakousi variantu reálného socialismu s absolutní nadvládou Ruska - pardon nějaké Sovětské Evropské Unie.

Kdyby naopak naivní američané Kenedyho vynechali, mohl, možná, rok 1989 přijít o 1-4 roky dřív - nic moc, ale bylo by to pro můj život hodně znát.

A autor správně upozorňuje na rok 1913, vznik FEDu. Můj osobní, zcela extrémistický názor je, že Hitler obrátil logickou nenávist k bankovní židovské mafiii na ubohý antsemitismus s vražděním naprosto nezúčastněných a nedůležitých židů.

P. Vaňura 21.11.2017 13:15

K tomu Hitlerovi, Henry Ford, který též vinil "mafii

židovských bankéřů" opakovaně dodával, že se to "v žádném případě netýká pana Kohna, který má krám na rohu."

P. Maleček 21.11.2017 5:09

Kenedy - předchůdce Obamova socialistického panování.

Autor píše, že to vše (co Kenedy dělal)...přesvědčilo výzvědný a bezpečnostní aparát, že jeho měkký postoj vůči komunismu je hrozbou pro národní bezpečnost.

No to se pak při pistolnických USA kořenech nelze divit, že se stalo to, co se stalo.

P. Rada 21.11.2017 8:04

Re: Kenedy - předchůdce Obamova socialistického panování.

Souhlas ale nejde jen o pistolnické kořeny. Podobně se totiž dodnes chovají prakticky všechny mocensky posedlé struktůry.

https://www.youtube.com/watch?v=WLFGCQN9B_k

J. Babička 21.11.2017 3:54

spiknutí

http://technet.idnes.cz/podvod-americane-na-mesici-vubec-nepristali-nebo-snad-ano-pe7-/tec_vesmir.aspx?c=A090717_192454_tec_vesm

I. Lyčka 21.11.2017 18:08

Re: spiknutí

A už vám prozradili, že děti nenosí čáp, ale vrána? A že Ježíšek neexistuje a dárky dává Člověk v tísni?

J. Babička 21.11.2017 3:49

poznámka

Jediný s presidentů, která přivedl USA až na samý pokraj nukleární války.

J. Fridrich 21.11.2017 6:13

Re: poznámka

Víte něco o raketách s jadernými pumami které vezl N.S.Chruščov na Kubu pod nos Američanům a oni by si svůj za miliardy dolarů budovaný bezpečnostní systém ochrany své země mohli dát za klobouk ?

M. Valenta 21.11.2017 10:40

Re: poznámka

A co Donald? Také se docela snaží, ne? Nebo, že by po té nedávné asijské pouti zjistil konečně, jak se věci mají.

P. Pilík 21.11.2017 1:46

Australský dokument

Před několika lety běžel v čt australský dokument o práci předního australského kriminalisty, který věnoval dva roky zkoumání dallaského atentátu. Závěr jeho vyšetřování je ten, že president Kennedy byl usmrcen výstřelem tříštivou kulkou, která vnikla do jeho hlavy zezadu a uvnitř lebky se roztříštila. Tyto náboje měli, jako ostatně vždy, ve svých samopalech agenti ochrany presidenta v autě, které jelo za ním. Samopaly ležely na podlaze jejich vozu a byly odjištěny. Při Oswaldově střelbě jeden z agentů svúj samopal uchopil a vstával. Při tom vyšel náhodný výstřel, který nešťastnou náhodou trefil presidenta do hlavy. Proto byly všechny dokumenty o vyšetřování okolností atentátu důsledně utajeny a Oswald posloužil jako jediný možný pachatel. Tedy žádné spiknutí.

J. Krásenský 21.11.2017 6:01

Re: Australský dokument

Dokument jsem viděl, je přesvědčivý. Stojí na předpokladu, že tříštivá střela pronikla do hlavy zezadu a vyšla vepředu. To je v rozporu se skutečností, s fotografickými, filmovými dokumenty i se soudním ohledáním. Kdyby tomu tak bylo (jak uvádí dokument), byla by roztříštěná Kennedyho nikoli zadní část lepky, ale obličeje. Druhou a neméně podstatnou skutečností je případné absolutní utajení onoho nešťastného výstřelu a jeho viníka.

J. Lepka 21.11.2017 12:43

Re: Australský dokument

Já v tom nebyl, mně bylo 9!

J. Vintr 21.11.2017 21:49

Re: Australský dokument

Viděl jsem dokument, kde se objevila jiná verze. Kennedyho zastřelil z bezprostřední blízkosti řidič jeho auta. Dokládají to filmovým záběrem, kde je skutečně vidět, že ve chvíli smrtelného výstřelu byl řidič otočen dozadu a dá se tam (i když hodně nezřetelně) vidět jeho ruka a zbraň.

Tato verze je celkem logická. Pokud šlo o spiknutí, tak střelec, který by střílel z větší dálky, měl hodně ztíženou možnost zasáhnout člověka v jedoucím autě, obklopeném davy lidí a policisty. Takže na jeho výstřel se nedalo spolehnout a měl hlavně vyvolat zmatek a odpoutat pozornost od řidiče, který nemohl minout. Tím zmatkem se dá také vysvětlit, že si toho nikdo z okolí nevšiml, protože se všichni v tom okamžiku dívali na prezidenta.