25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

HISTORIE: O jedné lži

V dějinách lze vysledovat jistá tvrzení, která posléze žijí vlastním životem a prakticky není v lidských silách uvést věci na pravou míru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 3.9.2021 10:52

Židovská sebenenávist bohužel také existuje. Židé, kteří nenávidějí jiné Židy a Izrael a dávají munici současným antisemitům, kteří říkají, "podívejte, co říkají sami Židé o Izraeli nebo jiných Židech (sionistech), tak to musí být pravda, my to říkáme také, takže máme pravdu"... O fenoménu židovské sebenenávisti píše Tuvia Tenenbom v knize "Chyťte Žida"..

.A za války tito Židé vraždili jiné Židy a i za doby inkvizice odpadlí Židé, kteří opustili judaismus a konvertovali ať už ke katolictví nebo protestanství spolu s novými pány pronásledovali Židy. Již prorok Izaiáš řekl o Izraeli že "tvoji ničitelé a bořitelé budou pocházet z tebe samého", srozumitelně řečeno nepřáteli Židů a Izraele budou někteří odpadlí Židé.

J. Nevrkla 3.9.2021 11:13

Já obecně Židům fandím. Někdy to ovšem vypadá, že mají kvůli holokaustu patent na utrpení. A zcela se pomíjí, že i oni byli v řadě případů viníky. Tenenbom píše zajímavě, ale dělat z židovské otázky centrum všech otázek je už taky přehnané.

Mě teď zaráží, jak ten hrdý a schopny národ bojující v Izraeli často za přežití, se tak masově podřizuje diktátu vakcinace a jak diktátorsky to po svých občanech vyžaduje. Trochu sám podléhá fanatismu. A přesto má teď stejně nakažených jako v maximech předešlých vln.

H. Lukešová 3.9.2021 11:53

Tak na jednu stranu se o holocaustu hodně mluví, ale na druhé straně neomarxisté (noví levičáci) používají holocaust jako bič na Izrael, když Židy v Izraeli obviňují z nacismu a aparteidu a obecně je připodobňují k nacistům a palestinské Araby přirovnávají k Židům za WW2, což je největší urážka židovského národa, nehledě na to, že řada Arabů a muslimů bylo přesvědčenými nacisty a s německými nacisty spolupracovali....

A z židovské otázky respektive posléze z palestinské otázky dělají středobod všeho dění neomarxistická levice. Palestinianismus je novým náboženstvím dnešních levičáků, když také prosazují neobludnější rudou lež, že je sionismus rasismus, ušlechtilé vlastenecké hnutí židovského národa, sionismus, který zachránil židovský národ, jediná skutečná jistota pro Židy. Antisionismus je antisemitismus, jak řek ctihodný Martin Luther King, bojovník za občanská práva.

Tuto protiizraelskou rezoluci odhlasovaly na půdě OSN muslimské a komunistické státy. To by muselo být rasismem i české národní obrození, protože ad absurdum poté došlo po WW2 k vyhnání všeho sudetského německého obyvatelstva.

J. Nevrkla 3.9.2021 12:12

To máte zřejmě pravdu. Ale stejně mě udivuje, jak ten inteligentní národ se ochotně podřizuje vakcinačnímu diktátu a dost drsným omezenim, ačkoliv moc nefunguji.

H. Lukešová 3.9.2021 12:22

No jo no, je pravdou, že v Izraeli mají denně tisíce nakažených, jeden den přes 8 000 další dny již přes 10 000, ale co můžou Izraelci dělat? Tak dodržovat hygienická protiepidemiologická opatření, což by konečně měli dělat všichni a pak jen doufat a doufat.

Já upřímně věřím, že očkování má smysl, byť samozřejmě není samospasitelné, ale podařilo se vymýtit černé neštovice, očkuje se proti chřipce a encefalitidě a většině virovým nemocem a prý i očkování proti koroně, které není stoprocentní, ale alespoň brání těm nejhorším smrtelným průběhům. My máme přes 30 400 mrtvých, v Izraeli mají zatím přes 7 000 obětí.

J. Vintr 4.9.2021 8:11

My máme 30400 mrtvých "s covidem". Což znamená, že na základě pozitivního výsledků zcela neprůkazného hloupého testů přišli smrt s covidem kdekomu. Kolik lidí skutečně zahubila ta chřipka, přejmenovaná na covid, vůbec nevíme, protože se to pro jistotu vůbec nezjišťovalo. Je ale velmi pravděpodobně, že mnohem víc lidí zemřelo kvůli mediálnímu strašení a absolutně přehnaným "opatřením proti šíření viru".

I. Pávek 3.9.2021 7:39

Jo, před tou vodvářkou není v bezpečí ani ta nejsvětější mrtvola. Jen havel je svatý.

I. Schlägel 3.9.2021 10:15

Vy jste jenom obyčejně blbý. Ale byla to dřina, co, než jste se vypracoval.

H. Kotaz 3.9.2021 7:04

Na pořádné otevření vatikánských archivů, se stále čeká a to nejen těch spisů o 2.sv. válce.

I. Samson 3.9.2021 2:21

Veľmi "nadprácový" príspevok. Ako hovoria Číňania, ktorí majú za sebou akýsi ten kus histórie, je príliš skoro na hodnotenie Francúzskej revolúcie. Možno by trochu skepsy Davida Humea pomohlo.

P. Hatina 3.9.2021 2:20

No a o to právě jde . Stačilo by pouhé uvedené konstatování, že " Jistě mohl vystoupit s daleko razantnějším prohlášením, dát Hitlera do klatby či mít plamenné antinacistické projevy. Nedokázal by tím nic.." Což tedy pokrývá obhajobu většiny lidí, kteří žili v Evropě ovládané nacisty.

Leč, aby ho za to církev prohlásila za svatého - k čemuž se chystá, jak uvedeno v závěru, to bude vyžadovat trochu té morální otrlosti. a radši s tím počkat než umře generace lidí, co ty hrůzy války pamatujou a ptali se už tenkrát, jak to mohl bůh dopustit.

A, byl tuším papež Jan Pavel II, kdož zjednodušil pravidla kanonizace, takže až bude vhodný čas, tak mu ten "štempl" "svatý z moci úřední" můžou klidně přiklepnout..

L. David 3.9.2021 0:15

Pius XII. musel mít na paměti, co udělal s jeho dávným předchůdcem Napoleon Bonaparte.